» »

Router, 2 računalnika vezana nanj brezžično, hitrost na enem izmed računalnikov izjemo nizka, na drugem izjemo visoka. Razlog?

Router, 2 računalnika vezana nanj brezžično, hitrost na enem izmed računalnikov izjemo nizka, na drugem izjemo visoka. Razlog?

0000MG ::

Torej...
Imam router DrayTek vIgor, optika, visoka hitrost. Na router sta brezžično vezana 2 računalnika. Recimo, da je eden računalnik moj, drugi bratov. Bratov računalnik ima vgrajeno mrežno kartico, win7 in za povezavo do interneta ne potrebuje kakšnega dodatnega programa saj za to poskrbi windows. Internet mu deluje tako kot pač mora, se pravi pri gledanju videa na internetu ne rabi čakati, da video naloži oz. zbuffa ali karkoli pač že. Pri prenosu(loudanju) filmov, iger, glasbe z npr. uTorrentom tudi nima problemov. Ponavadi je download hitrost okoli 1000 kB/s ali več.

Jaz uporabljam win xp, belkin Conceptronic 300 mb/s in seveda tudi poseben driver oz. program, ki router zazna, da se lahko povežem nanj.(mislim, da med mojim in bratovim načinom priklopa na internet ni veliko razlike). Tukaj je stvar ravno obratna, hitrosti so majhne; pri loudanju iger z uTorrentom je največja hitrost 25 kB/s. Nalaganje videov na internetu je izjemno počasno.

Zanima me torej v čem je štos, kaj je razlog za tako razporeditev hitrosti? V programu za moj belkin? V routerju?

Če komu pomaga tudi ta podatek: Ping na mojem računalniku je enak bratovemu.

Hvala za kakršenkoli odgovor že vnaprej.

amigo_no1 ::

Take razlike so na isti lokaciji v stanovanju/hiši ?
S kakšno hitrostjo se ti poveže na router ? Jakost signala (dbi) ? Oba imata prenosnika ?
Kako hitro deluje zadeva 1 m od routerja ?

Zgodovina sprememb…

0000MG ::

Zadeva je postavljena v hiši, oba računalnika sta oddaljena od routerja približno 10 metrov. Jakost signala je pri obeh računalnikih very high torej ni fore v temu, da zadeva nebi lovila :)) Mogoče bi pomagalo tudi tole: ko odprem uTorrent in recimo loudam film, kliknem z desnim na torrent(film) in, ko želim nastaviti download limit, je največja možna izbira 25 kb/s pri bratu pa nekaj cez 1000 kb/s...

Tomay ::

Načeloma bi router izklučil. Tudi os ne bi smel imeti velikega vpliva. Najprej bi obsodil belkina. Če imaš možnost preizkusi še s čim drugim.
Voodoo 4Ever

0000MG ::

Sem tudi jaz najbolj krivil belkina...Bom preizkusil pa sporočim, ampak vseeno mislim, da je težava nekje drugje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896467532 (17668) Rias Gremory
»

uTorrent in Telemach

Oddelek: Programska oprema
295388 (4495) poweroff
»

Linksys Router WRT54GL težave s signalom...

Oddelek: Omrežja in internet
252037 (1807) Tilen
»

Linksys wrt54GL težave...

Oddelek: Omrežja in internet
241935 (1935) jglavac
»

BitTorrent pohrustal μTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115046 (12176) simnov

Več podobnih tem