» »

Linksys wrt54GL težave...

Linksys wrt54GL težave...

drico ::

Sem iskal že po temah, kjer je omenjen ta router, vendar nisem našel podobne težave oziroma rešitve...

Imam Linksys WRT54GL router... če imam vključen uTorrent mi povezava med računalnikom in routerjem po določenem času "zmrzne"... torrenti se ne prenašajo več... brskalniki tud ne delajo... nič kar bi melo vezo z netom ne dela... ob istem času mi na drugem računalniku, ki je prav tako priključen na ta router vse dela OK... normalno delovanje se zopet vzpostavi ko kliknem na Local Area Connectin in izberem Disable in nato Enable zopet... potem spet nekaj časa dela...

sem že brskal po netu in našel to:
http://www.utorrent.com/faq.php#Special...

torej sem upošteval navodila... naložil na router DD-WRT v23 sp2.... ter spremenil omenjene nastavitve:
* The following instructions are for DD-WRT v23 or later only.
* Enter the following values at 'Web-Admin -> Administration -> Management -> IP Filter Settings'
* Maximum Ports: 4096
* TCP Timeout (s): 300 (decrease if you have many TCP connections)
* UDP Timeout (s): 300 (decrease if you have many UDP connections)
* Save Settings and then Reboot Router

vendar stvar se ni izboljšala... poskušal sem še znižati TCP in UDP Timeout na 100... pa nič bolje... ima kdo še kakšno idejo kaj lahko storim?

hvala
Time and again I sing your song...

amigo_no1 ::

Daj gor tomato ali x-wrt.

drico ::

tud če dam tomato gor je isto... a je možno, da je kaj narobe z mrežno kartico na računalniku?
Time and again I sing your song...

Daedalus ::

Če ti crkne računalnik, obenem pa na drugem računalu preko istega routerja vse dela, pol ni kriv router. Probaj omejiti število povezav v uTorrentu - zna bit boljše.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

trnvpeti ::

po "default"-u imajo winxp 10 hkratnih mreznih povezav
patchaj tcpip.sys na vec odprtih, hkrati pa se zmanjas half_open connection v clientu
pa za torrente uporabljaj rajsi kaj drugega kot winse
google bo pa tvoj prijatelj, ki ti bo pomagal naprej

drico ::

sem povišal sedaj na 100 pa bom videl če bo delal...
Time and again I sing your song...

suntrace1 ::

Imam podoben problem, samo da pri meni se net upočasni do te mere, da mi web strani ''time-out''-oja? :( Potem moram resetirati modem in dela nekaj časa OK (recimo 2-3 ure) in problem se ponovi.

drico ::

evo meni tudi sedaj še dela isto...
prej sem imel level one router pa je delal ok... težava je bila le v tem, da če so mi torrenti delal potem nisem mogel nič drugega dokler nisem ustavil utorrenta (navkljub 5/5 povezavi in omejitvi u torrenta na 200 kB)... razmišljal sem, da bi poskusil montirati novo mrežno kartico (oziroma dodatno, ker ta je na matični)... če je v njej mogoče problem... kaj mislite?
Time and again I sing your song...

trnvpeti ::

imas avtocesto
ali je omejitev 100km/h (1M) ali pa 500km/h(5M)
na koncu avtoceste je cestninska postaja (recimo ji winxp), ki spusca hkrati samo 10 avtov skozi
se pravi, dokler avto ne placa cestnine, drugi cakajo
se pravi moramo povecati cestninsko postajo, ali pa izberemo drugi tip cestninske
ali pa zmanjsamo promet na avtocesti
potem gre avtocesta naprej, desno in levo se prikljucijo se ostale avtoceste
in prides do meje z italijo recimo, kjer je spet neka postaja router,ki je malo vecja in spusca na slovenski strani samo recimo 1000 avtov hkrati (matr, velika postaja :)
ce bi drzava dala vec za to postajo, bi spuscala vec avtov hkrati
in potem nekako ugotovis, da tudi ce imas hitrejso avtocesto , da so se vedno zastoji

drico ::

priznam, lepa zgodbica :)... s katero pa si žal ne morem preveč pomagat... dokler ne vem, na kateri cestninski postaji so zastoji :)

glede na to, da imam hitrost omejeno na 200kB/200kB mislim da to ni tolk velik promet... ampak očitno je nekaj preveč, pa ne vem a za router al za kompjuter...
Time and again I sing your song...

borchi ::

a daedalusov nasvet si upošteval?
l'jga

OmegaBlue ::

Linksys spusti čez sebe dobrih 50Mbit/s (tudi okoli 90Mbit če zamenjaš firmware in odvisno če delaš še kaj drugega - kak IPSEC) preko WAN/LAN, tvojih bogih 200kB/s ga zagotovo ne fenta ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Phoebus ::

Ne fenta ga hitrost prenosa ampak ogromno številko konekcij ki jih ustvari torrent in enostavno požrejo ves RAM.

OmegaBlue ::

utorrent nastavljen preko speedguide na 5/5 ali pa na 10/10 zagotovo ne naredi dovolj povezav (niti blizu) da bi fental router. Nastavitev na 100Mbit šele zavzema max število povezav na 1000, ki jih prebavi brez večjega problema samo pri 100Mbit je že prepustnost problem :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

drico ::

kje je torej težava???? v kompjuterju??
Time and again I sing your song...

borchi ::

> kje je torej težava???? v kompjuterju??

če resetiraš računalnik in je potem OK, je verjetno problem v računalniku, če pa pomaga reset routerja je pa verjetno v routerju, ne?
l'jga

drico ::

ne eno ne drugo... le povezavo moram na novo vzpostavt med obema :) ... ali kabel izključiti in ponovno vključiti... ali pa disable in nato enable connection... čeprav sedaj ko sem drastično zmanjšal število povezav torrenta špila že nekaj časa... ampak mi tudi vleče samo po dva torrenta hkrati dol...
Time and again I sing your song...

drico ::

hehe isto... ne vem več a naj se jezim al smejim :)... sedaj poskušam še na drugem kompjuterju, če bo isti rezultat...
Time and again I sing your song...

suntrace1 ::

Že če hočem oddati odgovor na Slo-tech potrebujem 5 minut, da pridem do obrazca za odgovor - največkrat mi ravno Slo-tech ''timouta'' in ga moram ''refreshat'' :D

Imam 4mbit/1mbit povezavo, uporabljam Azureus in omejen upload na 100kb/s. Na sliki sem obkrožil kategorijo, upam da pravo, ker sem jo zmanjšal na 100. Je to to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

drico ::

haha se strinjam ja... je treba se kar potrudit da človek vpiše odgovor tukaj :)...

no meni na drugem računalniku (laptopu, ki je priklopljen na isti ruter) sedaj dela stvar že par ur brez težav... malo sem tudi povišal omejitve pa dela vseeno zaenkrat ok...

mislite da je lahko težava v mrežni kartici na tem računalniku ki me zajebava?... v routerju očitno ni... bom poskusil jutri nabaviti še eno dodatno kartico in jo dati v kompjuter...
Time and again I sing your song...

drico ::

no... stvar na lapotpu še zmeri dela super... brez da bi kaj omejeval povezave in to... in mi je brez težav v zadnjih cca. 6 urah potegnil za 7,5 GB torrentov dol...

jutri bom poskusil z novo mrežno kartico
Time and again I sing your song...

BlazP ::

utorrent nastavljen preko speedguide na 5/5 ali pa na 10/10 zagotovo ne naredi dovolj povezav (niti blizu) da bi fental router. Nastavitev na 100Mbit šele zavzema max število povezav na 1000, ki jih prebavi brez večjega problema samo pri 100Mbit je že prepustnost problem :D


utorrent s speedguidom na nastavitvah xx/2Mbps vzpostavi 100 povezav na torrent, in 750 skupno. Pri meni v praksi to pomeni okol 500 do 1000ms latence na tem routerju, ce ga ze ravno ne fenta. Se pa rado zgodi, da ga fenta.

Se mi je ze dogajalo, da je router ubil, pa je samo 10kB/s prenasal. Ne ubije ga velikost prenosa ampak stevilo povezav.

drico ::

dejansko z novo mrežno kartico deluje sedaj stvar OK...
Time and again I sing your song...

bartmatej ::

Če uporabljate dd-wrt je za P2P potrebno nastavit število povezav tudi na routerju(Administration - Management - IP Filter settings):
Maximum Ports 4096 (Default: 512, Range: 0 - 4096) TCP Timeout 120 (in seconds) (Default: 3600, Range: 0 - 3600) UDP Timeout 120 (in seconds) (Default: 3600, Range: 0 - 3600).
Pol bi moral normalno delat.

LP Matej

Zgodovina sprememb…

jglavac ::

Zdravo. Jaz imam prav tako problem z WRT54GL... Naj bi bila neka napaka v firmwareu, kot pise na strani od utorrenta. Zato sem se odlocil nadgraditi firmware. Nalozil sem Thibor 15c verzijo(s Thibor.co.uk), ki naj bi bila za GL serijo... Po instalaciji sem opazil, da je firmware za 54GS. Logicno, da mi sedaj router noce upostevat nobenih nastavitev niti nic. Kako bi odstranil ta firmware? Pocistil sem NVRAM in vse vendar nic ne pomaga. Prav tako sem poskusil naloziti uraden firmware verzijo 4.30.9 vendar ni bilo sprememb... Kaj naj storim? Hvala za kakrsnekoli koristne informacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uTorrent in Telemach

Oddelek: Programska oprema
295388 (4495) poweroff
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789135 (5364) Pyr0Beast
»

Vprašanje - torrent in preobremenitev routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
153827 (3608) OmegaBlue
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
141698 (1438) kiFni
»

linksys

Oddelek: Omrežja in internet
91562 (1330) OldSkul

Več podobnih tem