» »

GeForce 2 mx200 + windows xp -> problems

GeForce 2 mx200 + windows xp -> problems

hominis ::

Imam graficno Inno3D GeForce 2 mx200 32MB TV out na plosci Matsonic 8137C (Athlon 1.33, 256 RAM).

Na sistemu w2k pro + sp1 je s referencnimi drajverji delalo vse kul, sedaj pa sem presaltal na win xp pro in zadeva dobesedno riba. Racunalnik se resetira in ob ponovnem zagonu izpise da je krivec graficna, kot razlog pa "could not perform a drawing operation".

Probal sem vse trike, kar sem jih nasel na internetu:
- nadgradnja biosa maticne
- najnovejsi VIA 4in1 gonilniki
- najnovejsi gonilniki za graficno direkt od proizvajalca oz. nvidie
- nastavitve v biosu, ki izboljsajo stabilnost (AGP 1x, aperture size na 128rama, nastavljanje cakalnih ciklov za write/read)

graficna ni v konfliktu z nobeno napravo, je sama na svojem irq-ju (5), sistem se ne pregreva, napajalnik je kvaliteten in dovolj mocan (300W). Ce obstaja se kaksna ideja, pa se tako banalna, kar na dan z njo da sprobam, ker sem ze totalno obupal :))

Aja, sesutja so nakljucna, torej ni vazno al poganjas igre, video, pises kaj v wordu, itd. skratka zgodi se kjerkoli in kadarkoli, lahko je sistem cel dan stabilen, lahko le eno uro.

BTQ na w2k pro mi je delalo stabilno pol leta brez enega samega sesutja !!!! Ocitno bo treba spet presaltat na staro verzijo winsov ....

Duhec ::

V System Properties-Advance-Startup and Recovery odstrani kljukico Automatically reboot, ter nekaj dni opazuj morebiten BSOD, ki ti bo več povedal o morebitnih strojnih ali programskih težavah (driverju). Kje imaš 256MB spomina v DDR ali SDRam slotu in ali ga imaš v enem kosu ? Gonilniki za grafično se morajo najprej odstraniti , nato pa na novo naložiti (ne inštalirati preko prejšnjih driverjev!) Na NVIDIA.COM si naloži ,obvezno podpisane WHQL, driverje za WinXP. Poročaj.

8-)

hominis ::

DDR 266 od Kingstona v enem kosu, vedno odstranim prejsnje gonilnike pred namestitvijo novih, gonilniki so podpisani, ...

AngelOfDeath ::

odstranjuješ z detonator destrojer ?

hominis ::

kolkr vem Detonator Destroyer ne dela pod w2k/win xp .... sicer pa mislim da ni to razlog za sesuvanje ...

KontraCepec ::

imam podobne težave. računalo se mi je samo resetiralo. sedaj sem izklopil autoreset, pa me zanima kaj je to BSOD? Kaj se v primeru izklopa autoreseta lahko zgodi in zakaj je ta sploh koristen?

KontraCepec ::

BSOD je verjetno modri ekran.

Zavo ::

Blue screen of DEATH! :D

Zavo ::

Hominis za to kartico si ne nalagaj najnovejših driverjev, pač pa naloži 29.42!
Ti delajo na starih karticah...

Zavo ::

Joooooj, zdaj sem se spomnil!
Če si dal gor XP Pro, si jih obvezno upgrade-aj! Še bolje če imaš SP1, seveda skrekan!

Duhec ::

Kontracepec, z izklopom autoreseta, imaš potem preko BSOD ekrana-obvestila o napaki, ki se ti izpiše (če se), vsaj nekaj možnosti, da veš kje iskati napako . Primer npr. tu :
win2k bluescreen
8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375995 (5600) solatko
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314162 (8883) Lawler_
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
605922 (4816) LordWorm
»

rezutat v 3DMarku 2001 SE za GE4200 Ti z 128 Mb

Oddelek: Strojna oprema
291269 (860) frenk
»

infinite loop ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
51036 (902) AngelOfDeath

Več podobnih tem