» »

CyanogenMod 9 (aka Android 4.0 ICS) na voljo za Nexus S

1
2
»

sgdjkdlsugi4 ::

Kar mene zanima je samo to kako nek produkt dela in nic drugega in zal

Torej nimas pojma o razlikah v iOS in Androidu ? Kaj se pa potem vsajas ?

Android je pocasnejsi, ker tece na virtual machineu (DalvikVM), to pa ze z Jave vemo, da ni najbol optimizirana zadeva. Ampak po drugi strani tece na kakem HW hoces. Kjer je iOS pac omejen na nekaj konfiguracij. Komplet 2 razlicni filozofiji.

In ja, strinjam se s tabo, Google bi moral delat na optimizaciji sistema, upam da bo to cilj v nadalnje (Jelly Bean), ker se bo razvoj HW pac nekje nehal (Quad Core itd.). Kupite dual core je pac bullshit izgovor za slabo codanje. +10 internets for you too.

Zgodovina sprememb…

mm46 ::

PrimozR je izjavil:

Potem več kot očitno nimaš pojma, kaj je dober displej. Sem imel priložnost primerjati AMOLED in LCD HTC Desire in je razlika več kot očitna ter seveda močno v prid AMOLEDu. Posledično bo naslednji telefon v trenutnih razmerah Samsung.
Sem imel desire z amoled in je namesto sivih prikazoval roza barvo, pri vseh treh sgs2, ki sem jih dobil v roke pa je vseskup vleklo na modro pa tudi te nerealno žive barve mi niso všeč. Na anandtech-u piše, da sta si ips in amoled povsem enakovredna, vsak s svojimi + in - in je stvar osebne preference kaj boš vzel...

Jaffa ::

Barvna pravilnost na mobitelu pa res ni tisto, kar bi postavljal v ospredje...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

buneech ::

eVro je izjavil:

CM9 ni isto kot ICS. CM razvijalci vzamejo bazo od AOSP, kamor spada ICS in naredijo svoj mod, ki se v več stvareh, ne le detajlih, razlikuje od Googlovega Androida, ki konča na Nexusih.

CM9 je mod, ki bazira na kodi ICS iz AOSP repozitorija, ergo CM9 je ICS. Seveda se razlikuje, drugače ne bi bil mod.

eVro ::

Pa ti sploh vidiš kako hudo tale naslov zavaja:

CyanogenMod 9 (aka Android 4.0 ICS) na voljo za Nexus S

Pravilno bi bilo: Android 4.0 ICS na voljo za Nexus S

CM v tej novici nima baš nobene veze.

Še to: Text JE pravilen, problem je v naslovu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

mm46 ::

Jaffa je izjavil:

Barvna pravilnost na mobitelu pa res ni tisto, kar bi postavljal v ospredje...

Ti ne, jaz pa raje gledam slike, spletne strani, ... v vsaj približno enakih, naravnih barvah kot jih vidim na desktop monitorju (ips). Če so pa tebi vseč kot pravi @;-) bolj kričeče barve pa pač kupi telefon z amoled zaslonom...

RejZoR ::

Na Samsung Wave s S-AMOLED razen zelo živih barv nisem opazil nobenih drugih slabosti. Črna je bila res globoka črna, bela snežno bela. Tud na močnem soncu se je dalo vidit čeprav tam itaq vsak ekran šepa.
Se pa da vse koregirat in če v temi uporabljaš svetlost nabito na max te bojo pekle oči pri vsakem telefonu.
Še moj Wildfire je morilec za oči, če v temi na polni svetlosti gledaš svetle vsebine oz imaš pretežno bel ekran. Pa je navaden TFT z LED backlightom. Če pa vklučiš avtomatsko prilagajanje svetlosti pa jo v čisti temi bistveno zmanjša.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

;-) ::

nobeden amoled nima crne zares crne pika. ce mislis da ima ga postavi ob iphone ;)

floyd1 ::

Amoled za črno pač ugasne točke. Pri LED backlite LCD pač ugasne osvetlitev na tistem delu ekrana. V teoriji je prvo veliko boljše, nisem pa ju imel še nikoli skupaj, da bi lahko primerjal. Klasične LCD tehnologije (in edge led) pa tu zraven sploh nima smisla omenjati, ker je definitivno slabša. Moj stari Ipod touch (2G) ima črno katastrofalno. Po mojem je amoled tehnologija prihodnosti. In ker je sorazmerno "mlada" še ima veliko prostora za izboljšave.

RejZoR ::

http://www.gsmarena.com/display_shootou...

Če ne drugega ni nobene razlike napram Retina Display. Če primerjaš pa proti 3GS pa je kot dan in noč, sploh pod kotom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krop ::

;-) je izjavil:

nobeden amoled nima crne zares crne pika. ce mislis da ima ga postavi ob iphone ;)


Dej si preberi kak test preden nas bombandiraš z Ifončki ;)

Spock83 ::

Baterije, baterije, baterije...

buneech ::

eVro je izjavil:

Pa ti sploh vidiš kako hudo tale naslov zavaja:

CyanogenMod 9 (aka Android 4.0 ICS) na voljo za Nexus S

Pravilno bi bilo: Android 4.0 ICS na voljo za Nexus S

CM v tej novici nima baš nobene veze.

Še to: Text JE pravilen, problem je v naslovu.

Zakaj pa nima baš nobene veze? Koush je CM developer za Nexus S, on se je že spravil "delati" CM9 za Nexus S, izdal je Alpho, kar je v novici zapisano. Tukaj imaš pa direktno njegov post: https://plus.google.com/103583939320326...

PrimozR ::

;-) je izjavil:

Sem imel večino androidnih aktualnih telefonov:
Wildfire
wildfire s
Ace
Desire
Desire S
Galaxy s (3x)
Huawei ideos
ideos pro
SGSII

nisem še sprobal nexusa

Amoled in Superduper amoled nista dobra zaslona, imata pa najbolj kričeče barve to pa je res, ob vsakem daljšem gledanju ki je daljše od minute ali dveh v popolni temi te začnejo oči pečt. SGSII ima zanič kontraste nenaravne in vsiljene.

"Sem imel priložnost primerjati AMOLED in LCD HTC Desire in je razlika več kot očitna ter seveda močno v prid AMOLEDu. "
Primerjal si že ampak najbolj ti je v oči padel amoled-saj je logično ko ga postaviš ob drug zaslon te zaslepi =)

Zmanjšaj svetilnost oz. vklopi avtomatsko nastavljanje le-te.

eVro je izjavil:

Pa ti sploh vidiš kako hudo tale naslov zavaja:

CyanogenMod 9 (aka Android 4.0 ICS) na voljo za Nexus S

Pravilno bi bilo: Android 4.0 ICS na voljo za Nexus S

CM v tej novici nima baš nobene veze.

Še to: Text JE pravilen, problem je v naslovu.

Over the past week, ROM Manager extraordinaire Koush has been frantically working on making a working build of CyanogenMod 9 (Ice Cream Sandwich) for the Samsung Nexus S.


;-) je izjavil:

nobeden amoled nima crne zares crne pika. ce mislis da ima ga postavi ob iphone ;)

Ravno črnina je prednost AMOLED-a. iPhone že po definciiji ne more imti črne res črne, ker uporablja LCD. Torej ti tudi okrog črnih pikslov šopa ven osvetlitev. Ravno TO je tista glavna razlika med LCD in AMOLED Desire - tisti z LCD-jem je ves spran in sivkast. Črna ni črna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Spock83 ::

Retina je razred zase.

SLO_Matej ::

PrimozR je izjavil:

matejdro je izjavil:

RejZoR je izjavil:

@klinker
Sam še vedno ima Apple za podpirat 3 modele, Samsung izda vsak mesec tolk modelov kot jih je Apple ponujal vseh skupaj do sedaj. In tud če na prvi uč izgledajo isto, že to da ima drugačen senzor za fotkič pomeni,da mora nekdo spisat podporo zanj. Ker pri telefonih dvomim, da uporabljajo kakšen univerzalni vmesnik, da bi komponente kar veselo menjal in bi vse delovalo brez sprememb v softwaru.


Kako pa potem recimo WP7 deluje tekoče na vseh modelih, pa jih je tudi ogromno?

Imajo ZELO omejene HW zahteve, minimum 800 x 480 pik zaslon (torej ni težav s prilagajanjem UI-ja, ločljivosti na Androidu imaš več kot 5 - 320 x 240, 480 x 320, 800 x 480, 854 x 480, 960 x 540, 1280 x 720, našla bi se pa morda še kakšna), vsaj 1 GHz ARM proc, vsaj 8 GB internega pomnilnika za hrambo podatkov, vsaj 1 GB RAMa, itd.

Pri Androidu imaš pa aparate s 512 in manj MB RAMa, 500 MHz CPU-ji, skoraj nič internega pomnilnika, itd. :)


To je skoraj vse res in meni osebno tudi super (kar se tiče postavitve minimalnih zahtev za WP7), vendar ne drži podatek o minimalni količini RAM-a. Vsak Windows Phone mora imeti najmanj 512 MB RAM pomnilnika in ne 1 GB. In večina, če ne kar vsi, ki so trenutno na trgu ga imajo 512 MB in vseeno delujejo hitro, tekoče, brez zatikanja ali štekanja. ;)

PrimozR ::

Aja res je ja, 1 GB je šele zdaj postal standard za high-end telefone. Prehitevam za približno eno leto :D

sgdjkdlsugi4 ::

SLO_Matej je izjavil:

PrimozR je izjavil:

matejdro je izjavil:

RejZoR je izjavil:

@klinker
Sam še vedno ima Apple za podpirat 3 modele, Samsung izda vsak mesec tolk modelov kot jih je Apple ponujal vseh skupaj do sedaj. In tud če na prvi uč izgledajo isto, že to da ima drugačen senzor za fotkič pomeni,da mora nekdo spisat podporo zanj. Ker pri telefonih dvomim, da uporabljajo kakšen univerzalni vmesnik, da bi komponente kar veselo menjal in bi vse delovalo brez sprememb v softwaru.


Kako pa potem recimo WP7 deluje tekoče na vseh modelih, pa jih je tudi ogromno?

Imajo ZELO omejene HW zahteve, minimum 800 x 480 pik zaslon (torej ni težav s prilagajanjem UI-ja, ločljivosti na Androidu imaš več kot 5 - 320 x 240, 480 x 320, 800 x 480, 854 x 480, 960 x 540, 1280 x 720, našla bi se pa morda še kakšna), vsaj 1 GHz ARM proc, vsaj 8 GB internega pomnilnika za hrambo podatkov, vsaj 1 GB RAMa, itd.

Pri Androidu imaš pa aparate s 512 in manj MB RAMa, 500 MHz CPU-ji, skoraj nič internega pomnilnika, itd. :)


To je skoraj vse res in meni osebno tudi super (kar se tiče postavitve minimalnih zahtev za WP7), vendar ne drži podatek o minimalni količini RAM-a. Vsak Windows Phone mora imeti najmanj 512 MB RAM pomnilnika in ne 1 GB. In večina, če ne kar vsi, ki so trenutno na trgu ga imajo 512 MB in vseeno delujejo hitro, tekoče, brez zatikanja ali štekanja. ;)

No, roko na srce bi tudi tezko stekalo, ker za crnino, nekaj texta in plain 2D tileov brez kakrsnegakoli sencenja itd. ne rabis ravno jakega GPU bandwidtha in procesorske moci. Ta minimalisticni vmesnik je dobra zadeva, zna pa bit na dolgi rok tudi slaba, zaradi monotonosti. Vprasajte dolgoletne japka uporabnike.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pripravlja lasten tablični računalnik

Oddelek: Novice / Android
105846 (4420) floyd1
»

Samsung Galaxy S - Ice Cream Sandwich

Oddelek: Mobilne tehnologije
143215 (2900) krop
»

Samsung potrdil: ICS-a za Galaxy S / Galaxy Tab ne bo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11420200 (15100) RejZoR
»

Sony Ericsson Xperia ray ali Nexus S

Oddelek: Mobilne tehnologije
313398 (2905) Meizu
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7227257 (22653) Keyser Soze

Več podobnih tem