» »

Stipenditor me zeli po enem letu in pol zaposliti

Stipenditor me zeli po enem letu in pol zaposliti

1
2
»

Webeg ::

Stopi do odvetnika oziroma nekoga, ki je prestudiral zakone glede zaposlovanja in stipendiranja...
SKRAJNO nerealno je, da bi ti moral cakat vec kot leto in pol na to, da bi te oni blagovolili zaposliti...
Razen ce so ti med tem casom se vedno izplacevali stipendijo?

JesusChrist ::

Če so mu izplačevali štipendijo se to več ne more šteti kot dolg :D So mu pač donirali. Saj jim je javil kdaj je končal ;D
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Webeg ::

JesusChrist je izjavil:

Če so mu izplačevali štipendijo se to več ne more šteti kot dolg :D So mu pač donirali. Saj jim je javil kdaj je končal ;D


Jah ce je bla stipendija velika kot minimalna placa? Pa je v pogodbi kej takega napisan?

JesusChrist ::

V pogodbi 100% piše, da je dolžen samo toliko, kolikor dobi do diplome. Potem se pač naj sprijaznijo, da so mu kasneje leto pa pol donirali. Jebiga, nesposobna administracija. Ni to njegov problem
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Mediator: datum sklenitve pogodbe, datum tvojega diplomiranja, datum štipenditorjevega poziva na delo, prosim.
https://dolhar.si/

Mediator ::

Sem že bil pri odvetniku. Je rekel, da se nimam kaj za bunit. Mal sem še tu na forumu povprašal, če ima še kdo kakšno idejo oz. finto s katero bi jih lahk prestrašil :) Zadnjo štipendijo sem prejel leto in pol nazaj(ob diplomi). Vem, da je to kar sem storil skrajno neresno. Gre pa za podjetje, ki ima več miljonov dobička in kjer dobi skoraj vsak štipendijo, če le ima starše zaposlene tam. Tako, da jim ne bi naredil neke grozne škode :) Hočejo me pa tja, ker šparajo na vsakem koraku in kot ste že omenli, bom delal za minimalca.

Datum sklenitve pogodbe : 18.8.2000
Datum diplomiranja 16.5.2009
Datum poziva na delo : 18.11.2011

Keyser Soze ::

Obvestil si jih pa z navadnim pismom, tako da verjetno nimaš dokaza o tem kdaj in kako si to storil?

Je pa zanimivo kako fino je tole kadrovsko štipendiranje urejeno. Pač tipična pogodbena razmerja v privat sektorju. Sem našel en vzorec pogodbe o štipendiranju na internetu in se mi je zdel katastrofa. V samem zakonu pa nobene navedbe o obvezni vsebini pogodbe. Vsaj jaz nisem našel nič.

P.S.: Kakšnemu odvetniku - biti odvetnik še ni zagotovilo, da je strokovnjak za to področje? Jaz bi poklical še na javni sklad. Samo za info.
OM, F, G!

mikic007 ::

V zakonu o stipendiranju ni nic o tem, bi pa znal to urejati obligacijski zakonik? Ker nekje mora biti urejeno, do kdaj te lahko nekdo terja. Je pa povsod jasno napisano, da o vsem odloca pogodba (ceprav tudi ta se ustavi ob zakonih). Vsekakor se pozanimaj, ce je bilo vse v redu s pogodbo, ker skoraj ne verjamem, da lahko tvoje obveznosti trajajo do smrti.

*O dokoncanju studija so ocitno bili obvesceni, saj ti kasneje vec niso nakazovali stipendije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikic007 ()

Isotropic ::

kaksno vrsto dela bos pa opravljal pa kaksno mas sploh izobrazbo?
pa naceloma ni nujno, da je placa zarad stipendije na min. oz. le-ta ne vpliva. vsaj pri vec mojih znancih je bilo tako, da ni nic vplivala (razen seveda, ce bi jo druga firma odkupila) - zacetna placa 700-800.

Zgodovina sprememb…

JesusChrist ::

Mediator je izjavil:

Sem že bil pri odvetniku. Je rekel, da se nimam kaj za bunit. Mal sem še tu na forumu povprašal, če ima še kdo kakšno idejo oz. finto s katero bi jih lahk prestrašil :) Zadnjo štipendijo sem prejel leto in pol nazaj(ob diplomi). Vem, da je to kar sem storil skrajno neresno. Gre pa za podjetje, ki ima več miljonov dobička in kjer dobi skoraj vsak štipendijo, če le ima starše zaposlene tam. Tako, da jim ne bi naredil neke grozne škode :) Hočejo me pa tja, ker šparajo na vsakem koraku in kot ste že omenli, bom delal za minimalca.

Datum sklenitve pogodbe : 18.8.2000
Datum diplomiranja 16.5.2009
Datum poziva na delo : 18.11.2011


Firma ni bila odgovorna do svojega premoženja (denarja), ne pa ti. Si izpolnil svojo dolžnost -> pisal ko si končal. Če pa niso nič naredili ne rabiš sedaj sebe met za neodgovornega. So pač šlampasti.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Mediator ::

V pogodbi tudi piše, da bi moral javit, če se zaposlim pri drugem podjetju. Mislim, da sem najbolj kršil ta člen, in da me preko tega člena lahko terjajo. Verjetno se ne da izpodbijat ta člen, tudi če so oni zajebali z roki?? Ali se motim?

Isotropic ::

jah, v tem primeru zmaga tisti, ki ima boljse odvetnike...
o kaksnem delu govorimo, da bos dobil minimalca (s faksom!)?

Mediator ::

rekli so da bom dobil 800€ (ni glih minimalc :) ), ampak glede na trenutno plačo je. Sem pa dipl.ing.rač. Ne upam pa si odplačevat 40k + obresti, ker nikol ne veš, kdaj lahko izgubiš službo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mediator ()

Isotropic ::

tuk je pac zacetna placa za tako izobrazbo, saj nisi doktor znanosti...
saj sem imel jaz tudi podobno zacetno, se nekaj manjso.

a je ta firma slucajno v idrijskem alpa novomeskem (al krsko, ne vem vec) koncu (uprava)?

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Hja, samo kako to vpliva na vajino razmerje - če se zaposliš pri drugem podjetju, potem ko prvo ne odreagira na tvoje obvestilo o zaključku obveznosti?

IMO bo tule lahko samo sodišče lahko reklo, al si ti izpolnil svoje pogodbene dolžnosti al ne. Gledat zastaralne roke po ZOR bi bilo pa tudi malo nečloveško. Ali pač?
OM, F, G!

Isotropic ::

on bi jih moral obvestiti, da se je zaposlil, jih pa ni...

Keyser Soze ::

Isotropic je izjavil:

on bi jih moral obvestiti, da se je zaposlil, jih pa ni...

Kot sem rekel, kako to dejansko vpliva na njuno razmerje?

Zaključek, al pa fail študija vsekakor vpliva. Ravno tako stečaj podjetja npr. Takisto dejstvo, da podjetje svojemu štipendistu ne zagotovi dela v doglednem cajtu. Zaposlitev pri drugem delodajalcu je pa kaj?

IMO takšna določba sploh ni potrebna v pogodbi o štipendiranju, če je ta sestavljena kot je treba. IMO takšna določba sploh ne bi smela biti notri, saj se podjetje, ki človeka štipendira, s svojo pasivnostjo po zaključku študija jasno odpove svojemu "kadru". In jih čisto nič ne briga kdaj se zaposliš in pri kom.

Tle je največji problem samo nedorečen rok v pogodbi o štipendrianju. Logično. Podjetje je igralo na karto naivnosti štipendrianca in ga tako hotelo izzigrati oz. ga za nedoločen čas držati v šahu. V pravni državi tule ne bi bilo dileme.
OM, F, G!

St235 ::

Problem je, ker se po diplomiranju( pred enim letom in pol) nisem nic zglasil v podjetju, ki me je stipendiralo, povprasat, ce sem lahko zaposlen v drugem podjetju, ampak sem mislil, da bodo ze sami zagnjavli, ce bodo potrebovali kader, pa se takrat zaposlim


Tole je napisal v prvem postu in iz tega je sklepat, da jih sploh ni obvestil o tem, da je diplomiral. Kot sem že zapisal je bistveno kako je zadeva zapisana v pogodbi.

Zagotovo obstaja rok v katerem se moraš javit. Potem obstaja rok do kdaj te morajo zaposlit, ki pa je lahko vezan ali na to obvestilo, ali na datum diplomiranja ali na datum ko oni izvedo, da si diplomiral.

ČE naprimer je vezan na datum obvestila si v riti, če jih nisi obvestil. Če pa si jih obvestil in te v z pogodbo predpisanem roku niso zaposlili, potem pa te tudi ta del o tem, da jih moraš obveščat če se zaposluš drugje ne zavezuje, ker je bila pogodba v celoti izpolnjena s tem, ko te niso zaposlili ko bi morali.

D3m ::

Po prebranem sklepam, da je napaka na "Mediator-jevi" strani in ne na podjetju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Keyser Soze ::

@Lakotnik29
Je kasneje napisal, da jih je obvestil o datumu diplomiranja - celo kopijo diplome jim je posredoval.
OM, F, G!

St235 ::

ok, slednje sem spregledal. Če je to naredil pote mje v pogodbi 100% določilo v koliko časa ga morajo zaposlit. Če tega niso storili, potem se šteje da so obveze iz pogodbe izpolnjene in se ne mroejo dve leti kasneje premislit. Če tega datuma ni v pogodbi potem ostane pa samo še odvetnik, ki bo ocenil kakšna je pravna praksa in kaj se da naredit.

Daedalus ::

V pogodbu ni naveden noben rok, v katerem bi me podjetje bilo dolžano zaposlit oz., mi odpisat štipendijo v primeru nezmožnosti zaposlitve. zgleda, da me ownajo v nedogled, dokler ne odplačam svoj dolg pri njih.


To je bullshit. Nihče te ne owna v nedogled. Če si jih res obvestil o prenehanju študija (imaš dokazilo? - take zadeve se vedno pošiljajo priporočeno s povratnico, ki se nato shrani) in so rabli leto pa pol, da se izjasnijo, pol je tole po občutku kr na meji. Nisi dolžan sedeti doma, pa čakati v nedogled. Jaz bi pogledal še zakon o delovnih razmerjih, če je tam kaj na to temo. Pa zamenjaj odvetnika, "nimaš se kaj bunit" ni neko svetovanje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nerdor ::

Lahk se pa tko zmenmo. Vzam enga S-Tjovca, ki je brez službe pa ga pelj k sitpenditorju pa mu reč, da bo ta namest tebe delal. Problem solved! Lahk mene povabš k stipenditorju, bom z veseljem namest tebe delal na delovnem mestu. :)
... for lifetime!

Isotropic ::

za 800e nekaj casa pod izgovorom, da nisi utecen v poslovni sistem ipd?

_IKE_ ::

Po eni strani imaš 100.000 ljudi kateri so brez službe zaradi takšnih in drugačnih razlogov , po drugi strani pa nekdo zaradi tega ker starši delajo v neki firmi brez problema dobi štipendijo, katera mu po koncu študija zagotavlja še službo ( še sploh v teh časih ) pa se enostavno nardi frenchya....

Noro, ni kaj ....


Za zanimivost .....Če si štipendist Slovenske vojske moraš od delat 10 let.....

Webeg ::

_IKE_ je izjavil:


Za zanimivost .....Če si štipendist Slovenske vojske moraš od delat 10 let.....


Vem, da je vsaj pri mojem faksu, ce si stipendiran s strani vojske da mores oddelat 2x toliko kolikor dolgo si bil stipendiran. Ne vem od kje 10 let... Razn ce si 5 let studiral z njihovo stipendijo.

Isotropic ::

taka pogodba ane. pa v vojski se pogodba dela na 5 let, potem pa podaljsa.

_IKE_ ::

Govorimo o faksu, častniki podpisujejo za 10 let ....vojaki in podčastniki pa 5.....

Invictus ::

Ce v pogodbi ni nikarsnih rokov, potem bi bilo mozno spodbijat samo pogodbo.

Ker je bila napisana skodljivo za enega podpisnika. Kolikor je meni znano, gre pri pogodbah za koristi in dolznosti obeh strank.

Sigurno ima pa nasa drzava kak zakon o stipendijah, kjer so podani osnovni pogoji ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Go-ahead ::

Seznani trenutnega delodajalca s situacijo. Če je tudi njemu v interesu da te obdrži, naj štipenditorju vrne izplačano štipendijo ali se kako drugače dogovori.

Sicer pa tvoj primer še ni najhujši. Nekoč se mi je nekdo hvalil, kako je imel na dveh podjetjih sočasno štipendijo. Po zaključku so ga na obeh podjetjih hoteli v službo. Nekako se je izmotal, delal par mesecev pri enem štipenditorju in odšel naprej.

Keyser Soze ::

Isotropic je izjavil:

taka pogodba ane. pa v vojski se pogodba dela na 5 let, potem pa podaljsa.

Kul, sicer vprašanje za drugo temo, ampak vedno me je firbec matral na kakšni podlagi vojska sklepa pogodbe za določen čas za odbobje 5 let in jih potem mirno podaljšuje. Mater, sej če to narediš kjerkoli drugje, pa te potem kdo toži, je avtomatsko veriženje pogodb o zaposlitvi in maš nedoločen čas.

On topic:
V pogodbi o štipendiranju, vsaj v državni upravi, so roki vedno jasno navedeni in je podpisniku popolnoma jasno v kaj se podaja oz. pod kakšnimi pogoji. Pač, podpišeš al pa ne. Tule je pa vse nekaj mutno. Bi bilo res fino videti pogodbo o štipendiranju. Pač brišeš ven vse osebne podatke oz. druge razpoznavne znake pa prilimaš tule gor. IMO je takšna kot so tile šimli na internetu.
OM, F, G!

Ziga Dolhar ::

@Offtopic.

Keyser, pri "vojski" velja poleg ZDR še Zakon o obrambi. Ogromno specifik. Pogodba za določen čas do 10 let ni nič posebnega ;).
https://dolhar.si/

Isotropic ::

ziga, kako pa to, da ijs in fakultete lahko zaposlujejo za dolocen cas prakticno v neskoncnost? za ju na splosno namrec (naj bi) veljalo, da dobis za ndč sorazmerno hitro.

Ziga Dolhar ::

Mal smo offtopic. Zakon o raziskovalni in razvojni dejavnosti:

31. člen

(zaposlitev raziskovalcev za določen čas in sobotno leto)

Raziskovalna organizacija lahko sklene pogodbo o zaposlitvi za določen čas, daljši od dveh let, če gre za usposabljanje in izobraževanje za pridobitev magisterija ali doktorata, za obdobje, ki ga za pridobitev naziva predpisuje program, ob upoštevanju upravičene odsotnosti mladega raziskovalca med trajanjem sofinanciranja.

Delavci v raziskovalnih organizacijah, ki so izvoljeni v najvišje raziskovalne nazive oziroma v nazive visokošolskih učiteljev, imajo pravico, da v obdobju šestih let lahko preidejo za eno leto iz raziskovalne v visokošolsko dejavnost. V tem času pogodba o zaposlitvi ne preneha veljati.
https://dolhar.si/

WarpedGone ::

Datum sklenitve pogodbe : 18.8.2000
Datum diplomiranja 16.5.2009
Datum poziva na delo : 18.11.2011


Manjka še datum, kdaj si jim poslal omenjeno kopijo diplome in datum, ko si se zaposlil drugje. Brez tega samo tipamo v temi, lahko je pa karkoli.
Pod črto je vse odvisno od tega, kolk časa je štipenditor nucal, da je trznil na kopijo diplome. Če je to en mesec, maš problem, če je to več kot eno leto, pa IMHO nimajo kej jamrat več. Zakona ne znam citirat, bi se pa poscal na državo, kjer si te kdorkoli s svojim molkom lahko lasti dlje časa.
Zbogom in hvala za vse ribe

Keyser Soze ::

@Ziga
Ja, sej tele "projektne" zaposlitve so mi jasne (nisem sicer vedel, da ZOBR ureja tudi področje kadrovanja), ampak veriženje pogodb, neglede na določbe drugih, specialnejših zakonov, je še vedno zloraba zakonodaje. Te izjeme niso namenjene nedoglednemu podaljševanju delovnega razmerja, ampak bolj fleksibilnemu pristopu k trgu dela oz. lažji zaposlitvi strokovnjakov, ipd. Če ti nekomu podaljšuješ pogodbe eno za drugo iz tega IMO več kot izhaja tvoja potreba po zaposlitvi delavca za nedoločen čas.

Spet ena država zase IMO.
OM, F, G!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije s strani drugega podjetja

Oddelek: Problemi človeštva
61410 (1332) SeMiNeSanja
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334676 (32383) AndrejO
»

90 dnevni rok v pravilniku o štipendiranju

Oddelek: Loža
101167 (805) genesiss
»

Štipendija

Oddelek: Loža
81187 (1043) St235
»

pravna pomoč - prekinitev kadrovske štipendije

Oddelek: Loža
83179 (2962) MadMicka

Več podobnih tem