» »

pravna pomoč - prekinitev kadrovske štipendije

pravna pomoč - prekinitev kadrovske štipendije

kolumb1 ::

Pozdravljeni. Tiste, ki se malo bolj spoznate na pravo bi prosil za nasvet, ker
mislim da mi je kadrovski štipenditor naredil krivico in razmišljam o morebitni
tožbi.

Štipenditor mi je decembra nenadoma poslal dopis (pismo NI bilo priporočeno), da
mi bo zaradi poslovnih težav, z decembrom prekinil pogodbo o štipendiranju.

Na tem mestu pa bi omenil mojo pogodbo o štipendiranju v kateri piše:

-štipenditor je štipendijo dolžan izplačevati do konca trajanja Pogodbe

-štipendija se izplačuje do zaključka šolanja, vendar najdalj do 30.09.2006

-če študent predčasno konča študij, se mu izplača preostale štipendije v
enkratnem znesku

-možnost zaposlitve po končanju študija, če so za to potrebe v podjetju (vsaj za
dobo kot je bil štipendiran)

-po vsakem končanem letniku mora študent opraviti obvezno mesečno prakso

-štipenditor mora štipendista v roku dveh mesecev po prejemu dokazila o
opravljeni diplomi obvestiti ali ima zanj va voljo primerno delovno mesto

ti členi so še posebej "zanimivi":

-štipenditor lahko razdre pogodbo in ni več dolžan plačevati štipendije od
dneva, ko štipendist prejme pisno sporočilo o razdrtju pogodbe; če štipendist ne
spoštuje določbe pogodbe, če samovoljno prekine študij, če ima nespoštljiv odnos
do štipenditorja in njegovih zaposlenih, če se po končanem študiju ne zaposli
pri štipenditorju. V primeru kršitev teh določb je štipendist dolžan vrniti
izplačane štipendije skupaj z zamudnimi obrestmi

-vsaka pogodbena stranka lahko prekine pogodbo s pisno odpovedjo. Odpovedni rok
znaša 2 meseca in začne teči z dnevom vročitve odpovedi nasprotni stranki.

-pogodba se lahko spremeni le s pisnim aneksom

-za reševanje morebitnih sporov je pristojno stvarno pristojno sodišče v
Ljubljani

Lepo prosim za vaš nasvet in kaj mi je storiti. Ponovno naj poudarim, da dopis
(bolje rečeno slabo napisano obvestilo) ki so mi ga poslali sploh ni bil
priporočeno poslano.

_WilL_ ::

Kot prvo ti svetujem da jih kontaktiraš in se pozanimaš kako je s tem, da ni morebiti kakšna napaka ali kaj podobnega oz. da se ugotovi razlog zakaj je prišlo do razdrtja pogodbe oz. da se potrdi razlog, ki je naveden v pismu.
Kar se tiče vračanja denarja, če kdo to omeni, jim nisi dolžan niti pare, saj so oni prekinili pogodbo in ne ti (ti si izpolnjeval vse člene pogodbe).

Toliko za zdaj, poročaj kako se bo zgodba razpletla.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Tomi ::

Kar se tebe tiče, ti dejansko ne veš ničesar o tem, ker nisi dobil pisma. Ti lahko mar dokažejo drugače?
metrodusa.blogspot.com

MadMicka ::

Jaz na tvojem mestu nikomur ne bi pravil o tem pismu, ki si ga prejel. Ko bo prišel čas za izplačilo mesečne štipendije in če jo ne boš prejel, jih pokliči in vprašaj kdaj bo štipendija. Če bodo rekl, da so itak odpovedal pogodbo jim povej, da niso ničesar odpovedal niti ne morejo odpovedat in če ne bodo plačal v roku 8 dni, boš pač izterjal, kar je tvojega, preko sodišča s pomočjo odvetnika.

Če tudi to ne bo pomagalo, se pa obrn na odvetnika :D

asPeteR ::

... Pomoznosti Ceferina ...:D

No, skratka nekdo je rekel "da jih poklici". Nikar! Saj s tem priznas, da ves! Skratka, naredi kot, da ni nic. Ce ne bo naslednji mesec stipendije pa ukrepaj ... (ps: mas dvomesecni odpovedni rok, tako, da takrat, ko ti bodo vrocili "prav" dopis, dobis se dve stipendiji ...:) )
http://blog.stegnar.com

NoUse4AName ::

Jas bi se na tvojem mestu to vprasal:
Res zelis ob koncanem studiju it delat v podjetje, katerega si prisilil, da ti da stipendijo? Glede na to da bos tam, kr nekaj let (najmanj tako dolgo kot bos imel stipendijo po zakonu) ti ni pomembno v kaksnih odnosih bos delal vsa ta leta?
Jas bi bil na tvojem mestu srecen, da sem nekaj let dobival stipendijo, zdaj pa nimam nobenih obveznosti, do tistega, ki mi je stipendijo dajal. Torej sem dobival free money 8-).
Vem o katerem podjetju govoris in jas res nebi sel po poti, katero ti tukaj predlagajo. Po koncanem studiju bos lahko sel delat kamor hoces in tudi ce gres k temu podjetju bos zacel v dobrih odnosih.

misso ::

se strinjam z NoUse4AName k ti je lepo povedal. Bodi srečen ko si dobival štipendijo, zdaj pa si prost :D, brez obveznosti! drugač bi moral pri njih delat ali pa izplačat štipendijo, kar pa ni poceni. Pa ne misli da bo takrat plača takšna kot bi si jo ti želel, saj boš moral pri njih odslužiti tista štipendijska leta, kjer te pa lahko zafrkavajo pa ti nič ne moreš! Saj so ti dali štipendijo!!
Tko da če ti je cilj delati v podjetju, ki ima denarne težave in bori se za obstoj, potem pa srečno!
Ali ti tolk pomeni ta štipendija?

Phoebus ::

Hermesova štipendija, ha? :)

V glavnem nevem kaj bi rad.... štipenditor lahko karadkoli odstopi od pogodbe in rešen si vseh obveznosti. Če bi ti odstopil bi seveda moral plačat kar so ti dali. To je logično. In tudi napisano v štipendijski pogodbi, točka 8.3

Tako kot je rekel zadnji pred mano....bodi srečen, dobival si denar in nikomur nič dolžen.

MadMicka ::

Tako preproste pa stvari spet niso. Zdej, če res piše, da lahko štipenditor kadarkoli odpove pogodbo, potem ok. Če pa tega ne piše, pa ne more meni nič, tebi nič odpovedat pogodbo, ki je podpisana za točno določen čas. Lahko, če se npr. razmere spremenijo, če npr. zaide štipenditor v rdeče številke. Ne pa npr. če se zamenja direktor in mu pogodba o štipendiranju ni povšeči. Na vsak način se ti splača stopit skupaj s pogodbo do enga pravnika in se o zadevi bolj natančno pozanimat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7833561 (13764) next3steps
»

Vračilo štipendije s strani drugega podjetja

Oddelek: Problemi človeštva
61419 (1341) SeMiNeSanja
»

90 dnevni rok v pravilniku o štipendiranju

Oddelek: Loža
101174 (812) genesiss
»

Stipenditor me zeli po enem letu in pol zaposliti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8510266 (7295) Keyser Soze
»

Štipendija

Oddelek: Loža
81193 (1049) St235

Več podobnih tem