» »

90 dnevni rok v pravilniku o štipendiranju

90 dnevni rok v pravilniku o štipendiranju

genesiss ::

Pozdravljeni,

v pravilniku o štipendiranju piše:

Štipendist je prost vseh pogodbenih obveznosti, če:

1. mu štipenditor v 90 dneh po prejemu pisnega obvestila o zaključku izobraževanja ne zagotovi sklenitve delovnega razmerja v skladu s pogodbo o štipendiranju oziroma mu pisno ne zagotovi, v kolikšnem času bo to mogoče; v primeru preseženega roka za zaposlitev iz upravičenih razlogov, nastalih bodisi na strani štipenditorja ali štipendista, sklenejo vse tri pogodbene stranke aneks k pogodbi o kadrovski štipendiji, s katerim uredijo medsebojne pravice in obveznosti


Zanima me, kako se šteje teh 90 dni - z vikendi in prazniki ali brez?
Hvala!

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?... (25. člen)

St235 ::

90 dni so vsi dnevi od kar je bilo dostavljeno pisno obvestilo. Rabiš pa dokazilo kdaj je bilo dostavljeno.

genesiss ::

Imam dokazilo kdaj je bilo poslano, tako da lahko približno sklepam (15 dni držijo na pošti, torej konservativno nekje x+16).

Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Isotropic ::

https://slo-tech.com/forum/t495277/0

vidis lahko, da to ne drzi vedno

St235 ::

Problem je, ker se po diplomiranju( pred enim letom in pol) nisem nic zglasil v podjetju,


mislim, da gre za popolnoma različne stvari.

Imam dokazilo kdaj je bilo poslano, tako da lahko približno sklepam (15 dni držijo na pošti, torej konservativno nekje x+16).

ČE bo treba lahko na pošti dobiš tudi podatek o tem kdaj je bila pošiljka dostavljena (sklepam da si poslal priporočeno brez povratnice).

genesiss ::

Isotropic je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t495277/0

vidis lahko, da to ne drzi vedno

Gre se za obratno zadevo, namrej jaz NJIH čakam da se izjasnijo (vejo da sem diplomiral in da čakam).

Hvala Lakotnik29, bom vprašal na pošti če bo potrebno.

duque ::

Jaz sem bil štipendist vlade RS in po preteku 90-ih dni od dneva diplomiranja sem poslal prošnjo, naj mi posredujejo dopis, da sem prost vseh pogodbenih obveznosti, ki izhajajo iz pogodbe o štipendiranju. Če se prav spomnim, sem se skliceval na neugodno socialno stanje, v kontekstu, da ne morem v nedogled čakati na njihovo ponudbo, zato sem si že našel službo v gospodarstvu.

Dejansko so mi odgovorili - meni v prid. To je bilo l.2007

St235 ::

Seveda, če štipenditorju ni v interesu da te zaposli je logično da se na tak način zadevo reši.

JesusChrist ::

torej nočeš službe v takih časih?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

genesiss ::

Ne vem kako si prišel do tega sklepa.

genesiss ::

Da potrdim, 90 dni je 90 dni (štejejo se vsi prazniki, vikendi... vse). Tudi osebje na Uradu za štipendiranje je super prijazno in dobro opravlja svoje delo.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277796 (4785) 111111111111
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7833512 (13715) next3steps
»

Stipenditor me zeli po enem letu in pol zaposliti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8510245 (7274) Keyser Soze
»

Štipendija

Oddelek: Loža
81190 (1046) St235
»

pravna pomoč - prekinitev kadrovske štipendije

Oddelek: Loža
83180 (2963) MadMicka

Več podobnih tem