» »

NTFS +/-

NTFS +/-

Paramedic ::

Napište mi mal prednosti in slabosti NTFS-a. Mam WinME pa bi rad prešaltu na w2k, pa me zanima, če bi še file sistem zamenju :D
End transmission.

JLP ::

Mislm da je velik več prednosti kukr slabosti in je zelo priporočljiivo met kr NTFS. Razen če particija more bit vidna iz OSov ki ne podpirajo NTFSa.

Drgač so pa prednosti:

Particija, fajli so lahko večji kukr na FAT

Nastavljanje pravic za branje, pisanje...

Slabosti so pa na primer:

Je malenkost počasnejša kot FAT

Je vidna iz manj sistemov


Drgač maš pa kle en članek o NTFS 5 ki je v Win2k:
The Evolution of NTFS: NTFS 5.0


Kej več pa bo verjetno vedel Andrej.
Live long and prosper!

YouR MaMa ::

poleg vsega tega ... SETI bo delal malo bolj dolgo, ce bos mel NTFS :D:D

samo, ce das gor win2k, ti priporocam NTFS ..

Paramedic ::

A WinME podpira NTFS 5.0 - če ga vidi?
End transmission.

JLP ::

No ja men dela SETI@Home kr nekej hitrej u Win2k kukr pa je delov u Win98.
Da bi pa NTFS kej upočasnjevov pa tud ne vem, če že pol je mogoče par sekund počasnej.

Drgač pa WinME brez posebnih drajverjov (k jh je treba kupt) ne vid druzga kukr pa FAT al pa FAT32.
Live long and prosper!

YouR MaMa ::

recimo prek mreze se vidi brez problema ...
problem se pojavi v dosu ...
recimo, da si sfukas win2k pa, ce mas win98 boot disk ne bos mogo it prek dosa na NTFS ...

Ribicija ::

YouR MaMa: Za takšne primere pa imaš rescue disk, ki si ga lahko narediš.
Drugače pa po mojem je ful prednosti z NTFS particijo.
Lahko si za vsaki file posebej nastaviš dostop, lahko za vsakega uprabnika nastaviš kaj in kako bo delal na mašini,...
lp

Paramedic ::

A delajo z NTFS vse igre ki že delajo v w2k pod fat32? pa a lahk kr tk enostavno pretvorim iz fat32 v NTFS. Btw.: js nism ravno kak biznismen, ampak mislim met to za navadno delo z računalnikom (beri: igeršpil). se pa zavedam, da ne delajo čist vse igre pod w2k, ampak večina novejših naj bi delala.
End transmission.

Ribicija ::

Ja pretvarjanje iz FAT32 v NTFS gre.
Igre načeloma nimajo problemov, meni dela čisto vsaka ki jo zaženem.
Res pa je da če nisi nikoli delal v NT oklju bo na začetku malo težje. Drugačne nastavitve, določena orodja so drugje,.. ko pa se navadiš pa ....

lp
Blaž

Paramedic ::

Če me boste z nečim 'udarnim' prepričali, si ga bom mogoče po kakem mesecu uporabe kr NTFS gor nataknu. povejte še kej, če je še sploh kaj.
End transmission.

Ribicija ::

Probaj kaj prebrati na spodnjem linku:

klik

lp

andrej ::

prednosti NTFS:
- dosti bolj varen sistem. to pomeni, da ce si sredi dela in recimo zmanjka stroma potem njegova interna tabela ostane cela - pri FAT sistemih je to mozno zgolj po nakljucno. vse kar se izvede na NTFS se izvede kot transakcija - torej se izvede v celoti ali pa se sploh ne izvede. vmesnega stanja ni.
- druga prednost je varnost na ravni datotek/uporabnikov. Za vsakega uporabnika lahko dolocic katere datoteke lahko vidi in kaj lahko z njimi pocne. to je recimo pomembno, ce dobis virus. ce mas NTFS in si prijavljen kot navaden uporabnik (ki nima veliko pravic na sistemskih datotekah) potem virus ne bo mogo kaj sarit po sistemu. ce mas FAT sisteme ti lahko zbrise skoraj kaj hoce...
- naslednja je EFS - Encrypted File System. V bistvu datoteko kliknes in jo lahko enkriptiras tako, da je nihce drugi (razen posebnega recovery administratorja) ne bo mogo odpret.
- sicer malo manj popularno ampak vendar, NTFS podpira kompresijo datotek - sicer jih ne bos stisno tako kot recimo z ZIP-om & co pa vendar pride prav. se posebej ker je vse transparentno (kot za EFS). Programi sploh ne vidijo, da so datoteke kompresirane (ali enkriptirane) - winsi naredijo vse...
- naslednja prednost je velikost gruc, ki ne raste tako strmo kot pri FAT.
Slabosti so omenili, da ne mores kaj sarit po sistemu, ce ti w2k totalno crasnejo. No, v taksnih primerih je resitev Recovery Console ali pa kar paralelna instalacija w2k.
Druga slabost, ki je bla omenjena je pocasnejse delovanje - to cisto ne drzi, ker je odvisno od datotek s katerimi delas. V dolocenih primerih je FAT hitrejsi, v drugih pa NTFS. Razlika pa ni velika, tako da to sploh ni slabost - se posebej ce stejes vse dobre lastnosti...
Bottom line: ce bos mel na racunalniku samo w2k potem ne vidim razloga, da bi imel FAT sistem. NTFS je prava izbira. FAT bi priso prav samo ce bi dual-bootal...

Paramedic ::

kaj pa iz fat32 v ntfs>:D. pa še to: a je kak problem, če ti w2k tot. krešnejo (kak to misliš), pol s tisto recovery console (a to daš not zagonsko w2k :|).
End transmission.

andrej ::

iz FAT/FAT32 se da na N TFS preko convert ukaza. ampak konverzija ni prevec dobra - boljse je it znova zaradi fragmentacije...
Do Recovery console prides tak, da das CD not potem pa izberes R za repair in potem zberes consolo. lahko pa tudi iz zagonskih disket...

Paramedic ::

A bi šlo tkole zaenkrat: c: particijo bi mel v FAT32 in gor winME, d: pa ntfs pa w2k gor. kak bi se obneslo? pa hvala za pomoč. dans enkrat bom dal w2k gor. ;)
End transmission.

Ribicija ::

Zadeva dela brez problema. Jaz mam tako že kake pol leta pa sem zadovoljen. S tem da ti WINME ne bodo videli NTFS particije. Obstajajo sicer neki programi ki WIN 9x sistemom dajo možnost videnja NTFS particij s tem da jih jaz še nisem preizkusil.

lp

Paramedic ::

Joj! A ma kdo univerzalno kodo za w2k, ker tista, ki jo imam ni razpoznavna.
End transmission.

Loki ::

Na Astalavisti se jih da dobit.
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAT32 ali NTFS

Oddelek: Programska oprema
233199 (2793) andrej
»

5Mb bo dovolj za prvo particijo?

Oddelek: Programska oprema
161628 (1457) andrej
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131957 (1820) andrej
»

NTFS v FAT32

Oddelek: Zvok in slika
101960 (1776) andrej
»

Win2k in vec userjev...

Oddelek: Operacijski sistemi
112196 (2101) andrej

Več podobnih tem