» »

Win2k nastavitev za slovenske črke

Win2k nastavitev za slovenske črke

Tiger ::

Predstavil vam bom kako usposobiti slovenske črke v win2k. Nekateri so tukaj na forumu pred časom javkali o slo fontih, da jim ne delajo povsod itd..

- rabite administrator account
- greste v Control Panel
- preverite, da imate v Keyboard -> Input Locales, default na Slovenian / Slovenian
- greste v Regional Options -> General, Your Locale (Location) naj bo na Slovenian, stisnite gumb levo spodaj (Set default...), pokaže se vam okence Select System Locale, tukaj izberite Slovenian, čaka vas nekaj potrditev ter restart.

Lahko bi rekel: "in to je to", ampak je pa ena težava - namreč lahko se zgodi da boste od sedaj ob vsakem restartu dobivali čudno napako v Event Viewerju, v stilu "WMI ADAP failed to connect to namespace \\.\root\cimv2\MS_809 with the following error: 0x8004100e" To naj bi bil bug Service Pack-a 1, delna rešitev naj bi bila tule (poglejte pod WMI Namespace Error). Seveda pa lahko WMI vkolikor ga ne potrebujete, v Services najprej ustavite nato pa nastavite na Manual - polno ime je Windows Management Instrumentation.

Tale trik uporabljate na lastno odgovornost. Če vam slučajno kaj zaradi WMI-ja ne delovalo in/ali imate dosti teh opozoril v Event Viewerju, vrnite Select System Locale na English (US).

Vaši odzivi zaželjeni (predvsem pohvale :))

sinko999 ::

Hvala ; no vsaj en pameten ki se je o tej temi na dolgo in širko razpisal ; glede na moje izkušnje pa še jast the težav nisem imel . Winse sem bil dvakrat posebej gor instaliral clean install , enkrat sem vse nastavil kot slo/slo ; drugič pa kot eng/eng .
Pa sem potem po restartu vse skupaj nastavil pa nisem opzil nobenih težav .

LP
Ni? ni ve?no !

Loki ::

Cestitam.
Zdej pa povej se, kako naj isto tezavo resim na Outlooku 2000.
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Random freeze računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161467 (1206) Venoox
»

Samodejno izklapljanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
262534 (1753) sennheiser
»

HP Pavilion dv7 reboot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
92046 (1979) Yacked2
»

windows 7 appcrash problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
82444 (2358) blazkox
»

Win2k keyboard

Oddelek: Programska oprema
201418 (1246) JLP

Več podobnih tem