» »

Gigabyte U7300 in XP - težava

Gigabyte U7300 in XP - težava

d4vid ::

Pozdravljeni!

Spet sem tu s mojimi težavami. Iskal sem že po forumih pa nisem nič našel. Torej, imam Windows XP SP3. Nameščen na frišno. Imam doma Tuner gigabyte U7300. Ko hočem namestit gonilnike zanj se prikaže samo okenece, v njem ni napisano nič, pa tudi ni naslova, in tam obstoji. Mogoče kakšna ideja kaj je narobe?
Hvala za pomoč!

Duhec ::

Na Gigabyte forumu napišeš, da pod Win7 deluje, ne razumem pa zakaj te informacije ne deliš tudi tu ?
Ne nameščaj gonilnikov, ko te sistem pozove k temu (ko zazna usb tv tuner) ampak inštaliraj SW iz priloženega cd-ja, restartaj sistem in preizkusi delovanje.
Če ne dela, poizkusi v drugem USB portu.
Si mogoče tv tuner priklopil na kak usb podaljšek in ne direktno v komp ?

p.s.
Mogoče je kaj povezano z .Net Frameworkom 3.0, zato naredi še kompleten Windowsupdate, ne samo SP3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Nextor ::

V čem je sploh problem? V sami namestitvi gonilnikov ali v priloženemu programu? Imam Gigabyte U7300 in mi deluje normalno na WinXP in na Win7, ampak namesto ViVoTV-ja uporabljam ProgDVB! Pocukaj me na privat za trial reseter.. ;)

d4vid ::

Tuner sem priklopil direktno na računalnik, ne potrebujem softwera, ker bom gledal TV preko XBMC. Bom danes poskusil Net Framework namestit. Hvala

TOP ::

d4vid je izjavil:

Pozdravljeni!

Spet sem tu s mojimi težavami. Iskal sem že po forumih pa nisem nič našel. Torej, imam Windows XP SP3. Nameščen na frišno. Imam doma Tuner gigabyte U7300. Ko hočem namestit gonilnike zanj se prikaže samo okenece, v njem ni napisano nič, pa tudi ni naslova, in tam obstoji. Mogoče kakšna ideja kaj je narobe?
Hvala za pomoč!

Tale Tuner ni vreden 5e.Ga mam doma in da najde signale rabiš res dobro anteno z ojačevalcem ali pa,da živiš pri odajniku,prava katastrofa.

d4vid ::

Oprosti, trenutno ne potrebujem mnenja o tunerju, zame je dovolj dober, pa ne živim zraven oddajnika in mi najde vse programe s priloženo anteno.

Anyway, namestil Net Framework in isto. Nevem kaj bi še lahko bilo. Bom poskusil na PC dat Visto :)

Aja, vidim tole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Duhec ::

Pa daj povej kdaj se ti to pojavi ? Ko inštaliraš SW iz CDja ali ko sam nameščaš gonilnike, ko sistem najde usb tv dongle in pozove k temu?

Metulj-1 ::

Mel isti problem z tem tunerjem kakšno let nazaj. Ne spomnim se točno vendar se mi zdi , da se je to pojavlo pri nepravem gonilniku 32 ali 64 bit. Ne me držat za besedo.

d4vid ::

@Duhec, zgodi se mi, ko prenem gonilnike iz spleta in jih poskušam namestit. Gonilniki so pravi, 32bit, nameščeni iz uradne Gigabyte strani. Iz CDja ni mogoče, ker sem ga izgubil :(

Sem pa namestil na PC Visto in poročam če bo delovalo.

Nextor ::

V mapi "X86" zaženi "SetupDrv.exe" ali še bolj enostavno v upravitelju naprav ročno namesti driverje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB TV kartica Gigabyte U7300 Pomoč

Oddelek: Zvok in slika
375125 (1630) mstrax
»

DVB-TUSB TV USB Dongle ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
344376 (3190) kontra
»

TV tuner na netbooku

Oddelek: Pomoč in nasveti
91230 (1035) rutar7
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564734 (22442) k4vz0024
»

Tv sprejemnik USB preko računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
51596 (1509) dmk

Več podobnih tem