» »

Kam z Evri?

Kam z Evri?

Iluzionist ::

Živjo! Zanima me kam z prihranjenimi evri (štipendija)? Glede na to, da je velika monžnost da se Evro sesuje. Prvo sem mislil, da bi jih zamenjal v Franke, vendar pa se je CHF zdaj prilepil na evro - zaradi njihoved izvoza. Toraj kam z prihranki, da ne izgubijo vrednosti, če se Evro sesuje?

mtosev ::

gold, silver, nepremičnina?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Gladi ::

V plastenke vode in konzerv jih pretopi.:D

Boobiz ::

Haha, ta je huda da bi s štipendijo kupu nepremičnino. Kakšno pasjo uto že mogoče. :))
Zlato pa je pomoje kar dobra ideja. Čeprav je drago ko prasica, 2g za 104€ ;((
I'm drunk, what's your excuse?

Tilen ::

Možnost, da se EUR sesuje pred USD je kakšna? Pred tremi meseci bi investiral v diske in jih danes prodajal po dvojni ceni. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Old Spice ::

Sicer nisem ekonomist. Ali bi bilo pametno zamenjati denar, ki mi ostane v gotovino - avstralske dolarje?

Invictus ::

Kar se Avstralije tiče, ekonomija cveti. Ampak so kar precej vezani na USD. Se pravi USD pade, AUD pade ...

Evro ne bo propadel. Ne more. Preveč je odvisno od tega. Npr. 400 milijonov ljudi, kjer imajo države evro ... Poleg tega sploh nismo niti pol toliko zapufani kot Američani. Pa imajo oni še vedno A+ oceno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matev ::

Evro ne bo propadel. Ne more.


točno tako

tudi titanik se ni potopil

vse je samo lažna propaganda

dronyx ::

Investiraj v nepokvarljivo hrano, zdravila, pripomočke za samoobrambo, baterijske svetilke...

Aston_11 ::

Kupiš pašto za pol leta pa konzerve, na črnem trgu pa AK 47 in škatlo ali dve municije.

Kako, da se ne more potopiti, ko pa se že delajo histerijo, nazadnje britanci - trge pa poznamo, kako reagirajo na take neumnosti - stvar potone v spirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

gruntfürmich ::

jst ne vem če ne bi investiral v bitcoine... sicer imam denar še vezan, vendar če bo šlo res vse v pizdo, bi jih morda nakupil par 1000...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

flipr ::

gruntfürmich je izjavil:

jst ne vem če ne bi investiral v bitcoine... sicer imam denar še vezan, vendar če bo šlo res vse v pizdo, bi jih morda nakupil par 1000...


sicer rizik ker je prihodnost povsem neznana. Sam "varčujem" v bitcoinih, vsak mesec jih malenkost pokupim in upam, da se mi bo na dolgi rok izplačalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipr ()

Ramon dekers ::

priporočam tole v branje, pa nehajte že s tem sranjem:http://ateistek.wordpress.com/2011/11/1...

če bi hoteli da se sesuje bi se sesulo, tako pa kar od nekje pridobivajo nov kapital pokrivanje dolgov...

gruntfürmich ::

goldman sachs... to ime se bo še dolgo pojavljalo v vseh teorijah zarote. ampak pri tem se pa dejansko ne bodo motili!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matev ::

če bi hoteli da se sesuje bi se sesulo, tako pa kar od nekje pridobivajo nov kapital pokrivanje dolgov...


fora je v tem ker nočejo da bi se sesulo - a sesulo se vseeno bo

pa kar od nekje pridobivajo nov kapital pokrivanje dolgov...

tiskajo ga
a dolgo to ne bo šlo

Ramon dekers ::

kako da ne? če se vrne globalne obresti fizični denar sploh ne obstaja...kredit bo vedno večji od denarja ki je v obtoku.

Loocas ::

fora je v tem ker nočejo da bi se sesulo - a sesulo se vseeno bo


in kam misliš, da se bo sesulo?
kr neko lapanje tja v tri dni... če se sesuje, kreditodajalci ne dobijo ničesar.. to jim pa ni v interesu.

Phil ::

Aston_11 je izjavil:

Kako, da se ne more potopiti, ko pa se že delajo histerijo, nazadnje britanci - trge pa poznamo, kako reagirajo na take neumnosti - stvar potone v spirali.


Tole z Britanci je tako tako. Če bi bil zloben bi rekel da nalašč ustvarjajo paniko, da bi se ja kaj premoženja steklo v funt oz. njihove obveznice. S primankljajom ki ga ima GB letos (in lani) so IMO sami še največji problem EU.

Mene bolj skrbi da bojo enkrat imeli Nemci vsega dovolj in da pride signal da grejo nazaj na DEM.

Ramon dekers ::

itak da to kreditodajalcem ni v interesu...Kdo bo sploh povzročil to sesutje? FED? IMF? GOLDMAN SACKS? nihče od njih saj oni kreditirajo celotno ekonomijo. No mogoče bodo pa tako dobri da nam bodo odpisali dolgove od denajra ki so nam ga posodili... japajade saj niso božičli. Za njih bo delalo še naslednjih n generacij, dolg bo pa vedno večji...nima se tu kaj sesuti...škoda debate.

Zgodovina sprememb…

Loocas ::

Phil, si povedal vse. Dejansko so Britanci še slabši kot pa kaki Italijani.

Edina pot je, trošiti manj kot se ustvari.

In to bo šlo milom ili silom. Tiste države, ki tega ne bodo zmogle, bodo korak do državljanske vojne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

ahac ::

Britanci itak še vedno jokajo za svojim imperijem in jim ni prav, da niso glavni niti v Evropi. Politiki se morajo pa tud pohvalit kolk so pametni, ker so bili proti Evru... tko, da jim kr ustreza delat paniko.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matev ::

in kam misliš, da se bo sesulo?
kr neko lapanje tja v tri dni...


ker tako ne more iti v nedogled

misšil da sistem kjer se porabi več kot se zasluži lahko zdrži?

Loocas ::

a misliš, da je to sistemski problem?

-valvoline- ::

Mam trdo prigaranih našparanih 60.000e. Za gradbeno parcelo 40-50.000 in če kej ostane da pričnem z gradnjo bajte. Tole kar se zdej dogaja je jebena katastrofa. Človek ne ve kaj bi z privarčevanim denarjem,če grem kupit plac kar na šus ga bom preplačal ziher za 20-30.000e,baje menjava v CHF tudi ni smiselna,zlato in podobnim špekulativnim surovinam pa tudi ne zaupam. Torej kam z denarjem.

Sergio ::

Kupi staro stanovanje nekje kjer lahko dobis dosti za svoj denar (Prekmurje npr) in ga oddajaj.

Ena opcija, ce se ti da ukvarjat s tem.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Loocas ::

Komu boš oddajal na Prekmurju? Tam je vsaka druga bajta prazna.

Sergio ::

Imas tudi opcijo kupiti stanovanje v okolici LJ, ampak tukaj bos za 60.000 EUR dobil 30-35 m2. Hocem reci, opcije obstajajo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Daedalus ::

Živjo! Zanima me kam z prihranjenimi evri (štipendija)? Glede na to, da je velika monžnost da se Evro sesuje. Prvo sem mislil, da bi jih zamenjal v Franke, vendar pa se je CHF zdaj prilepil na evro - zaradi njihoved izvoza. Toraj kam z prihranki, da ne izgubijo vrednosti, če se Evro sesuje?


Meni jih daj. Z veseljem prevzamem "ničvreden" in "kmalu-ga-bo-konec" evro in te odrešim bremena lastništva ničvrednih kosov papirja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

black ice ::

Loocas je izjavil:

Komu boš oddajal na Prekmurju? Tam je vsaka druga bajta prazna.

V Prekmurju se reče, fant.
Mimogrede, en se je znašel in pokupil nekaj starih hiš, jih obnovil in predelal v večstanovanjska poslopja. Najemnina za stanovanje je ~200€, kvadratura nekje 30-50m^2. Trenutno ima zasedenih 3/4 kapacitet in še razmišlja, da bi se širil.

bajsibajsi ::

Sergio je izjavil:

Imas tudi opcijo kupiti stanovanje v okolici LJ, ampak tukaj bos za 60.000 EUR dobil 30-35 m2. Hocem reci, opcije obstajajo.


Ce gre pa cca. 40-60km iz LJ, pa lahko kupi solidno 2.5 sobno stanovanje (cca 65 m2) za 60k ali celo manj.

Matev ::

Ce gre pa cca. 40-60km iz LJ,


60 km je recimo kočevje

Sergio ::

No, ja, ampak govorimo tudi o faktorju tega, da se lahko stanovanje relativno hitro odda v najem.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Smurf ::

Pametni sedaj prodajajo zlato in kupujejo delnice, raja pa seveda ravno obratno :).

SmeskoSnezak ::

če bi kdo mene vprašal, bi pretvoril v kakšno valuto z afriškega kontinenta... tam se šele ekonomija prebuja in se mi zdi dobra investicija s super obrestmi na dolgi roki...
@ Pusti soncu v srce... @

kow ::

Kako se pa to tehnično izvede? Kako položiš depozit v banki v Gani?

SmeskoSnezak ::

najbolš da na tvoji banki vprašaš
@ Pusti soncu v srce... @

kow ::

Sprašujem čisto hipotetično. Presenetilo bi me, če banke v Sloveniji nudijo takšne storitve.

Gandalfar ::

dajmo tele debate malo zdruzit: V katero valuto menjati EUR...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kredit vezan na švicarske franke (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1693243985 (131137) perci
»

Kaj potem če/ko EURO pade? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10121005 (17486) amigo_no1
»

Pretvoriti EUR v CHF - bolj varno?

Oddelek: Loža
388980 (7134) pingo76
»

Kam naložiti večjo količino denarja

Oddelek: Loža
4921216 (19086) Spock83
»

Še malo pa bo konec s tolarji

Oddelek: Loža
302478 (1679) klemen22

Več podobnih tem