» »

Še malo pa bo konec s tolarji

Še malo pa bo konec s tolarji

nekdo_02 ::

Še približno pol leta pa bomo spremenili valuto v evre. Sam se evrov nič kaj ne veselim. Mislim da nam slovenski tolar čisto zadostuje in mislim da bi morali še ga naprej uporabljat. Žalostno da se moramo podrejat EU;(

Sergio ::

Tvoja mnenja nas ne zanimajo tako pogosto, if you know what I mean.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Scorpia ::

Ne vem kako ti lahko zadostuje, če greš kam na jug v druge države kjer tolarje ne moreš menjat v njihovih menjalnicah, evro pa lahko. Men se ne da non stop, menjat iz tolarja v evro pa v valuto te dražve in pol se spet ponavlja. Ker sam malce dost potujem mi že gre na živce, da morem že za avstrijo in italijo menjat če greš za par uric v to državo. Tko da se glede tega veselim sam mal me skrbi da ne bo tako kot je bilo na nizozemskem, da so se cene preveč visoko dvignile, glede na to da mamo že mal visoke cene...

klemen22 ::

No to da bo Slovenija prevzela Euro ima večje pluse kot minuse.
+
1. Euro je NNNx močnejša in trdnejša valuta od tolarja, praktično lahko slovenski tolar zjebe malo večja tuja banka
2. da se poruši EU monetarni sistem je NNNx manjša šansa kot da se to dogodi tolarju
3. za popotnike in turiste vsekakor velika prednost
4. sedaj ko smo v EU bomo lahko neposredno primerjali cene dobrin

-
1. možne so velike podražitve ob uvedbi
2. nekateri bodo imeli zagotovo velike težave na začetku s prilagoditvijo
3. EU kalkulatorja še sedaj nismo dobili0:)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::

3. EU kalkulatorja še sedaj nismo dobili0:)

HAHAHAHA vlada bo verjetno tudi s tem zamudila.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

muzičar ::

-
4. če pa se euro sesuje bojo vsi ki nimajo euro v zelo dobri situaciji

Torej primerjava takole s + in - lahko naredi samo kak ekonomik, ki se s tem dejansko ukvarja ne pa tehniki s s plošno izobrazbo. Je pa to tvoje subjektivno mnenje oz. to kar ti vidiš iz tvojega vidika. No iz mojega vidika ima to toliko minusov kot plusov zdaj važno je le koliko te - in + dejansko pomenijo.

klemen22 ::

muzičar: samo je statistično in drugače verjetnost 4ga minusa precej manjša kot 2ga plusa. In to ni mnenje mene wannabe tehnika. Ampak vsakega ekonomista ki se ni vpisal na faks samo zato da bo vlekel tistih par let študentski status.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

opeter ::

Če se Evro sesuje so zmagali antiglobalisti in protikapitalisti, kar je tudi prav :D Gospodarstvo bo v k*rcu, ampak tako pač bo.
Vendar pa ne smemo negativno razmišljat. Upamo lahko le, da ne bomo zadnja država, ki bo "prevzela" Evro. Ajd
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Roadkill ::

Naj nekdo razloži njegovo mnenje, zakaj bi bilo vsaj teoretično možno, da se evro "sesuje".
Naj poda en scenarij, kako bi se to lahko zgodilo.

Jest lahko povem, da mi je povsem vseeno kaksne papirčke dajem zato, da dobim pivo.

Plus je zame tako le primerjava cen, da bo folk lahko lepo takoj videl, katere stvari so v tujini cenejše in katere dražje.
Minus je pa le to, da ne bomo imeli več svoje valute. Pa še ta minus je le simbolične narave.
Ü

nevone ::

Men se zdi največji hec to, da bodo kar naenkrat denarnice polne drobiža, ki je nekaj vreden. Seveda velja samo za tiste, ki še poslujemo z gotovino. Me pa seveda ves tisti drobiž nič kaj preveč ne veseli, ker sem se že tako navadila na papir.

Ah, sej bo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BaRtMaN ::

Upamo lahko le, da ne bomo zadnja država, ki bo "prevzela" Evro.

Ne bomo, vse nove članice MORAJO prevzeti Evro, mi bomo pač prva članica, ki bo to storila.

b0B3k ::

Ni straha za Evro, itako bodo Iran, Irak in J. Amerika začeli nafto v evrih prodajat ... ;)

alesp56 ::

dejansko se bo treba navadit na "vrečice" in neveč denarnice... pa polni žepi bodo drobiža, ki pa nam bo hudičevo prav prišel... in po eni strani se že zdaj navajamo na to kajti kovanci za 10,20,50 zelo prav pridejo npr. ko si na faksu žejn ali pa lačen pa nimaš časa letat okoli heh, pa tudi nekaj je vreden proti 1,2,5...
Z laičnega vidika gledano, glede na druge države in kar pač je blo že slišano me najbol skrbi da bojo cene močno poskočile, prihodki pa bodo "manjši" zato nas čaka za moje pojme velik šok na začetku... navadit se bomo mogli pa vsega dobrega in slabega kar nam prinaša evro, pa če bomo hotli ali ne :D
in to je to...

Tody ::

hmm jest bom pa probal čim manj operirat z gotovino. Kreditne in mobitel :D

BigWhale ::

Meni je drobiz, ki je nekaj vreden vsec. Precej lazje kovanec vtaknes v rezo na parkirnem avtomatu, kot pa tisti zmeckani in scufani bankovec.

Jan987 ::

meni pa to ni všeč ker imaš potempolno denarnico kovancev.
Zelo vesel bi bil,če bi uvedli sistem, pri katerem bi moral vsak ki nekaj prodaja možnost plačevanja z mobitelom ali pa kreditnimi/bančnimi karticami.

Vsaj ti parkirni avtomati, avtomati za hrano in pijačo in podobno bi morali metivsi možnosti plačevanja z mobiteli, ampak ne samo z moneto ampak z vsakim mobitelom, katerega koli operaterja pri nas.

OChack ::

ja to bi blo kul, sam branjevke se enbi prlagodile kj preveč hitr na tržnci.
bo pa pr enih problem z kovanci recimo, sm biv u nemčiji ko so ble še marke, pa mi je za 50 amrko kovancov nabila, sm skor tm mislu pustit, sam nemorš 10dem tm pustit (to je jurja). zato vidš švabe pr ns k za vsak stotin roko držijo, čeprov im ga ne morš vrnt, kr predstavli si, da si učas 1 tolar al pa 2 pustu na blagajni, zdej boš pa 1 evro, to je recimo že kavica, ki s ebo podražila.
seveda me najbl jezi to, da bodo vse podražl tko kot se je po večini zgodil, plače bodo pa mal znižal...ampak predvidevam da klošarji bodo kr dobr živel od kovancov >:D
Int€l inside, IDIOT Outside

Pesjan ::

pizdarija bo, ker bo vse na avtomatih najmanj 1Euro(beri:okrogle cene), torej PEPSI pixna .33L=1Euro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesjan ()

klemen22 ::

Ne pretiravat no Pesjan.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tilen007 ::

Ok, nekateri čist možno, da bodo izkoristl pa mal zvišal cene.

Kje ste pa dobil info, da bojo plače znižal al pa mal znižal pa take čudne fore? Kr neki.

Nejc Pintar ::

Nekateri preveč paničarte. Samo na avtomatu ne boš dal 1€ za pijačo ampak 1/2€. Cene v trgovinah ne bodo zrasle oz. bodo zrasle za max. 10% (IMHO pretiravam).

@OChack: pač ne boš pustil tistega kovanca na blagajni. Sicer pa obstajajo tudi 1€cent kovanci ki so vredni 2,4 sit.

OChack ::

lej cene bodo 10% zrasle, plače pa ne!!!!!!
to ni pošten, mogoče s eti pr enmu jogurtu 5 centov gor ne zdi dost, ampak d abi ti pa plačo za 50 euro dvignli....tega pa nauš vidu
Int€l inside, IDIOT Outside

Nejc Pintar ::

Plače so v zadnjih 10 letih zrasle za 50%. V nasledjih 10 letih bodo verjetno še več.

klemen22 ::

Plače so v zadnjih 10 letih zrasle za 50%. V nasledjih 10 letih bodo verjetno še več.

No nekaterim so se celo znižale. Preveč posplošuješ. V veliko tovarnah so v začetku 90 dobivali več kot sedaj.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Nejc Pintar ::

@klemen22: govorim o povprečni slovenski plači. Grem poiskat članek:\

OChack ::

seveda je povprečna plača zrasla, ko pa si naši gospodje delijo miljone, smetarji majo tud povprečno plačo 250 jurjov (dobijo pa ih 70)
še moja mt ni vidla 100 jurjov plače nikol, pa je povprečna kao 150 , to je pa to k majo eni 500 jurjov al pa miljon plače, tko da ne posplošuj, ker statistika gre vedno v prid tistmu ki naroči raziskavo, zakaj potem še brezposelnih ne štejejo kok je povprečna plača?
Int€l inside, IDIOT Outside

opeter ::

Pesjan ima prav v smislu, da bodo cene zaokrožile... pri nas so nekaj časa nazaj zaprli trgovino Celi svet - vse za 199 SIT. No odprla pa se je druga trgovina - 99 Cent (torej vse za 99 Evrocentov).
Ampak če preračunate, 99 centov ni 199 SIT, ne da? >:D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OChack ::

zanimiv, za 20% so cene dvignl, ampak folk bo s cajtoma lih tko začev notr hodt in pozabu na vse, ne glede na to da so ubistvu svinsko podražil, sam predstavli si kaj bo šele z položncam, potem si bodo spomnli da so podražl zato, ker so strožši zarad preračunavanja administracije itd........
Int€l inside, IDIOT Outside

#000000 ::

Ja pa niste valjda pričakoval da se bo vse pocenilo za 10% al kaj, saj je blo ob uvedbi evra povsod tako cene so zaokrožili na gor na basta, in to se je zgodilo in tud na veliko pisalo preden smo šli na referendum glede vstopa v EU. Aja nisem proti EU niti proti uvedbi Evra zarad mene bi ga lahko uvedli že deset let nazaj. LP

klemen22 ::

Ampak če preračunate, 99 centov ni 199 SIT, ne da?

Ja no 50cent glih niso mogli dati ker je trademark:D
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pozor! V trafikah/trgovinah po Sloveniji trgovci goljufajo stranke

Oddelek: Loža
314867 (3350) koyotee
»

SIT - SLO Tolarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9516747 (14517) [D]emon
»

EURO; in prve težave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19516660 (10174) MEDENA
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
878929 (6199) Manu
»

Še tri dni pa bo konec z tolarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645281 (3912) sverde21

Več podobnih tem