» »

Terminator 3

Terminator 3

1
2
»

ts ::

hotel sem reči da doseči motivacijo ni bil njen glavni cilj, njen cilj je bil ustvariti možgane ki se bodo odzvali na vsako situacijo pravilno

ko tvoje poste berem pa res nič ne zastopim, in to ni nekaj česar bi ti bil lahko vesel. ti si vesel tega ampak ne bi smel biti.

Odin ::

Po čem pa sklepaš, da je Thomas tak vesel, ker ti ne razumeš. Sej ti je poskušal razložit.

Če bi povedal točno dolečene stavke, katerih nisi razumel, bi bilo sigurno lažje za razložit.

hotel sem reči da doseči motivacijo ni bil njen glavni cilj, njen cilj je bil ustvariti možgane ki se bodo odzvali na vsako situacijo pravilno

Preživijo najbolj prilagodljivi in tak je vse nastalo. Možgani so se razvili, ker so pač omogočali več iznajdljivosti in to pomeni večjo stopnjo ohranjenosti vrste(to se seveda vidi najbolj pri človeku). Če pa kdo ni imel dovolj motivacije(recimo za iskanje hrane, sex, skrb za potomce...) mu v veliko primerih ni uspelo nadaljevati rodu.

Pri umetni inteligenci pa vsa ta borba za preživetje odpade in ni nobenih razlogov, da bi imela "slabe" lastnosti, ki pri človeku služijo za lastno preživetje (sebičnost, pohlep...). Razen če bi človek tak hotel.

Motivacija bi ji bila tisto kar bi ji naročil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Odin ()

Thomas ::

Ja, res je. To da nisem nič kaj vesel, če me ts ne razume.

Res je pa tudi ostalo, kar je napisal Odin.

(Ali pa višje gori Double_J.)

Moraš vedeti ts, da nas na tem forumu kar nekaj gleda podobno. Ne nujno enako, toda precej podbno, na te reči.

Pa ne samo na tem forumu.

Temu eni pravijo The Third Culture.

Ker standardna vprašanja "kulture in politike", so za nas en živi dolgčas že.

Predvsem pa preživeta.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mr.B ::

Pogledal film , zaenkrat navdušen. Vsaj specialni efekti so bolj realni kot pri matriki 2.
Konec je tudi superca.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

tha_man ::

To moram it obvezno gledat! Prosim ne povedat kako se konča! :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Doc ::

Tudi jaz sem že pogledal. Kar vredu. Na imdb.com ima oceno 7.3 kar je zelo dobro. Konec je tudi meni zelo dober. Presenetljiv, čustven, depresiven.

BigWhale ::

Terminator, je v redu stvar, edino kar mu gre zameriti, je to, da je timeline zjeban ze v prvem delu od samega zacetka. Skoda.

Kar se pa tice vojne med AI/Roboti in Clovekom? Pejte prebrat kako stvar od Asimova :)

Mnjah... Film bom pogledal enkrat ob priliki, to da so efekti dobri je se najmanj pomembno. Meni je bil vsec 'Forbidden Planet', pa so bili efekti za en drek, pa Leslie Nielsen se ni imel sivih las :P

Tobias Beecher ::

Pomojem bodo isti film prodajali že kmalu pod imenom Matrix: revolutions ter kot T4.>:D

BigFoot ::

Sm vidu film slab teden nazaj. Čist cool, ampak nič posebnega. TX pa rula :D :D
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

TheD ::

Jaz sem tudi imel to čast, da sem si ogledal T3 in ne boste verjeli ... d'best je. Arnie je z svojimi "one linerji" vrhunski do konca, Kristanna Loken je vrhunska (če bo človeštvo končala tok dobra bejba, zarad' mene lahko >:D ), zgodba pa zdrži vodo. Vizulano? Okej ... se dogaja čez cel film, tako da je zanimivo.

Sicer pa gledalci / kritiki govorijo svoje:
IMDb: 7.3
RottenTomatoes: 74%
Metacritic: 66% (kritiki); 7.0 (uporabniki)

Jest se nagibam kar k 8/10
TheD or not TheD?

BigFoot ::

Hehe, i can't wait, cez 6 dni grem gledat Bad Boys 2.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

BigWhale ::

> zgodba pa zdrži vodo

Katera zgodba? Terminatorjeva? Razlozi, od prvega dela naprej, kako gre..

:P

BigFoot ::

No vceri sem su pogledat Pirates of the Caribbean. Film totalno seka. Najbolj zabavn film kar sem jih vidu v dolgem casu. Priporocam (pojma nimam kdaj pride v kina v SLO).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Freelancer ::

Tale Terminator me je prijetno presenetil.

Zheegec ::

Kje se ga pa da dobit>:D
Oziroma kdaj pride v kino0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomi ::

Skoraj vse filme, ki so v kinu, se da dobiti tukaj. Lahko pa poskusiš tudi v domačem okolju, samo ponavadi pride na periferijo vse malo kasneje.
metrodusa.blogspot.com

Freelancer ::

A vi lublancani mislite, da ste sredisce sveta al kaj?>:D

Tomi ::

Off topic:
Za tvojo informacijo, nisem Ljubljančan, ampak živim (vsaj stalno) kar pošteno na periferiji.
Link je bil dan spet informativno, ker mislim da, poleg Tuša, noben kino nima spletne strani.
metrodusa.blogspot.com

karafeka ::

Vidu sem T3 in se mi zdi da je to šele začetni del uvoda. Tu ven lahk naštancajo filmov še pa še.:D

DoloresJane ::

Freelancer - Kolosej je tudi v Kopru, če nisi vedel. In ker Koper in Ljubljana geografsko ne sovpadata, bi rekla, da ne moreta hkrati biti središče sveta. :)

Seveda - debata o T3 teče dalje.
Osebno ga še nisem videla, se mi pa obeta. :D

OwcA ::

Pred kratkim sem si filem ogledal in ga lahko v najboljšem primeru uvrstim med filme, ki so gledljiv, če ni nič boljšega za gledati.
Posebni učinki so sicer dobri, ki pa ne morejo rešiti filma pred propadom, saj jim nikakor ne uspe držati začrtanega tempa. Če bi jim uspelo ostati na stopnji začetnega preganjanja z žrjavom bi bil filem odličen, tudi vsebinske napake ne bi tako bodle v oči. In teh je na pretek, še posebaj, če se količkaj zanimate za stvari kot so umetna inteligenca, nanotehnologija, robotika ...

6/10
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

kopernik ::

Mene je ful motilo to, da pri robotski perspektivi kaže informacije v ASCII formatu. Sploh je že čudno to, da mu tečejo informacije "pred očmi".

Freelancer ::

Hint: It's a movie. Ce ze hocete neko mindless akcijo si pa oglejte Charlies' Angels 2.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Totalen zeh. O bog, kaj so snemal samo popoldne?!
Your focus determines your reallity

zile ::

Totalna akcija. Ene par komičnih vložkov. Arnie psiholog. Talk to my hand, rofl :D .
Kuglvinkl: najbolj da ostaneš pri dramah. 8-)

kuglvinkl ::

Tudi, predvsem pa pri T2.
Your focus determines your reallity

pivmik ::

Mene je ful motilo to, da pri robotski perspektivi kaže informacije v ASCII formatu. Sploh je že čudno to, da mu tečejo informacije "pred očmi".
A če ne bi bilo nič v robotski perspektivi pol pa bi blo zakon?
Al pa nule in enke? isti kurac, samo dasa gledalec ne bi vedu zakaj se gre.
Kaj bi sploh grafični prikaz podatkov rabil robotu???
Lepo prosim, to je film!

Raje bemtite nad tem da Terminatrix upravljala NAVADNE avte na daljavo(dejansko se je premaknilo pedalo za gas!!!). To me moti.

kuglvinkl:
A si pričakoval globino kot pti Requem for a dream, ak kaj?
To je dobra akcija za odlično zgodbo, ne pa drama.
LP, Gregor GRE^

kopernik ::

picnik:
A zato, ker je film, ne smem imeti pripomb?
Celoten koncept robotske perspektive je IMHO zgrešen. Če se tebi zdi v redu (ker pač "gledalec razume"), potem ok. Vsak ima svoje mnenje.


Kaj bi sploh grafični prikaz podatkov rabil robotu???


Saj to pravim... ne vem, kaj mi hočeš dopovedati.

Freelancer ::

Jao sej to je fora, da gledalec razume. A teb bi blo bols, ce bi ble gor enke pa nule al kaj. To bi bil ful zanimiv film pol, res.
Ce se nekdo spozna na doloceno stvar, jo lahko v filmih kritizira, ker je predstavljena tako, da je vsem razumljiva. Poznavalcem se pa zdi trapasto. Ampak tko je. Sej to je povsod, kaj se zdej bentite nad terminatorjem :D

kopernik ::

Samo eno stvar sem omenil pa je že cel hudič.
Btw., nisem toliko mislil na enke in nule, ampak bolj na zgrešenost prikaza informacij "pred očmi". Kakorkoli, moj namen ni blatenje filma !!

pivmik ::

Oni niso zgrešili "prikaz pred očmi" ampank so NAMENOMMA to naredili, da zgleda bo kul in zanimivo. Tisti, ki pa poznajo malo bolj robotiko oz. majo malo bolj razvite možgane pa bodo ja vedeli, da seveda to v resnici ne bi bilo res in da so to namenoma naredili.

Ne razumem kako da ati je to padlo v oči, a neko neumnost kot avtomobili na dalinjsko vodenje pa se ti niso zdeli čudni.

OK, še ena razlaga:
Prikaz podatko pred očmi je zato kar so snemalci priklopili kamero na diagnostični priključek, kateri je človeku prijazen. To je en izhod, ki ga imajo terminatorji za nazdizanje, diagnostiko in razne druge funkcije. A bo v redu?
LP, Gregor GRE^

Freelancer ::

Mario Kassar on Terminator 4 Script & Story
A Terminator 4 With or Without Schwarzenegger

Tisto z avtomobili mi je res mem.
Volan se je obracal zarad shekanga serva?
Zakaj se je pa premikal pedal za gas? Ce bi bil gas na zajlo pomoje terminator sploh premaknit nebi mogel avtomobilov. Ce je na senzor se pa pedalka nebi smela premikat?
Kaj pa bremze???

ginekolog ::

No glede avtov sem si predstavljal, da je TX spustila nanorobotke(nanoprobe) v avto in ti so izgradili sistem za premikanje volana in gasa. Podobno kot borgi recimo :) Druge "logične" razlage seveda ni :)
Divers do it deeper.

karafeka ::

Ma še celo novo filozofijo boste tu ven naredli. Pač to si je en tako zamislo (scenarist, režiser) in tko pač je. Mislim, brezveze se je kregat o tem, kako si nekdo drug predstavlja "kako bo v prihodnosti". Ko itak vsi vemo, da bo čist drgač, če sploh bo prihodnost (ko ta vročina res ubija :D )

MadMicka ::

Film na žalost ni zastavljen tako nekako bolj resno kot enka in dvoja. Edin kar je res dobr, je konec: začetek vojne med človeštvom in roboti.

MadMicka ::

Tmle gor sm še zasledu, da super inteligenca ima lahko poljubno voljo. To pač ne more držat. Čim inteligenca doseže stopnjo samozavedanja, se lahko tudi določi njeno voljo. To je preživetje in nadaljni razvoj. Tukaj menim da razlike med umetno in naravno inteligenco ne more biti.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transcendence (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5621930 (10151) oo7
»

Terminator: Genesis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14830589 (18218) vostok_1
»

Terminator: The Sarah Connor Chronicles (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26729478 (17743) kitara8
»

Matrix 3: Revolutions Trailer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13110021 (8280) JP

Več podobnih tem