» »

Danes ob 21.50 Hamlet na TV

Danes ob 21.50 Hamlet na TV

DoloresJane ::

Za vse, ki ste si vedno želeli ogledati kakšno Shakespearovo tragedijo, pa še niste imeli prave priložnosti - danes zvečer ob 21.50 je na POP TV ena boljših ekranizacij te tragedije. Zelo dobri igralci in zanimiva scenografija. Če to kaj pomeni: film je bil nominiran za 4 oskarje.
Režija: Kenneth Branagh
Igralci: Kenneth Branagh, Kate Winslet, Billy Crystal, Robbin Williams, Jack Lemmon, Charlton Heston, Gerard Depardieu...

Res vredno ogleda! :)

Alexius Heristalski ::

Ja, v Vikend magazinu piše, da je to najboljša filmska upodobitev Hamleta, ta režiser pa je uprizoril že veliko Shakespearovih del.
Pa še "zanimivost": recenzijo tega filma si lahko preberete celo v učbeniku slovenščine za prvi letnik gimnazij.
Aja, film je dolg "samo" dve uri, cela verzija pa kar štiri.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

drevo ::

Dober film.. i love it..:))

Najbolj vsec mi je bilo to, da se je v filmu zelo dobro videla Hamletova "norost". Ko sem bral knjigo bi jo namrec vrjetno prezrl, ce ne bi bila tolikokrat omenjena. Hm.. prezrl ravno ne.. em no, kar hocem povedati je, da je interpretacija res kewl, igralci pa tudi. :)

DavidJ ::

Jest sem pa v filmu pogrešal Hamletovo razdvojenost; naj bo junak ali ne. Igralec, ki je igral Hamleta, je bil videti dokaj odločen postati junak pod pretvezo norosti. Njegovi monologi o razdvojenosti se pri takšnem igranju niso najboljše vključili v igro.

Poleg tega lahko pokaram le še dogajalni čas, ki je ene 300 let prehiteva dejanskega Hamleta.

Drugače pa dober film.

:)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

DoloresJane ::

Me veseli, da vam je bil všeč. Sicer pa je res, da je Branagh gledališki igralec in režiser, ki je pravi izvedenec za Shakespeara. Malo me je motilo, da se proti koncu potencira gledališka igra - gledalec ima občutek, da dejansko sedi pred odrom. Morda je bil to namen. :D

Prijetno me je presenetila Kate Winslet, ki sem jo do sedaj imela za drugorazredno igralko. (beri: S Titanikom me niti slučajno ni prepričala. :) )

DavidJ ::

http://us.imdb.com/Title?0116477

Ocena je kar dobra, čeprav imdb lestvica ni vedno relevanten indikator.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Katera SCI-FI. Nadaljevanka vam je najbol pri srcu, ali katera je najbol IN?

Oddelek: Loža
483488 (2476) PaX_MaN
»

Božični filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
63095 (2261) pivmik
»

Obiskujete kino? Kako pogosto?

Oddelek: Loža
441612 (943) undefined
»

Palm se je preimenoval v pa1m0ne.

Oddelek: Novice / Ostale najave
52158 (2158) skyy779

Več podobnih tem