» »

Ali pesniki pišejo pesmi zato, da bi izbranko položili?

Ali pesniki pišejo pesmi zato, da bi izbranko položili?

DoloresJane ::

V temi o težavah z akrostihom se je razvnela zanimiva debata.

Se strinjate s trditvijo iz naslova? Utemeljite in, če vam je le sreča mila, navedite tudi primer. Prosim, da pogovor ostane konstruktiven in v tematskem okviru oddelka.
Je torej z umetniškega vidika pisanje pesmi le prošnja za seks? Razpišite se. :)
  • zaklenil: Tomi ()

iskra ::

meni se zdi bolj kot potreba pesnika, da ga nekdo opazi, ker se sam ni sposoben spravit iz hiše oz. se odpret drugim.

in na koncu nasrkajo učenci, ki morajo vedet kaj je pesnik mislil s tisto štirumno izjavo in onim jambom ... tumač

Tomi ::

Nadezhda, kaj je pa to temo:
"Resnica v svoji biti" - o sexu in ljubezni
metrodusa.blogspot.com

DoloresJane ::

Hvala Tomi. Pravkar me je obvestil tudi Gandalfar. Debata se potemtakem nadaljuje v Znanost in tehnologija - link do teme je v Tomijevem postu. Se oproščam. :8)

Tomi ::

Vseeno, naslov tvoje teme je dosti bolj "prisrčen". Sploh, ker je izpod tipkovnice punce>:D
metrodusa.blogspot.com

drevo ::

Eh, pesniki imho nimajo problemov s socializacijo. Ponavad so clo pravi jebachi(tm) ;) Pa pesmi tukaj nimajo veze...

Jaz vem, da ne pisem zato, da bi polozu kako punco. Pisem predvsem zato, da si uredim misli, iz vsega skupaj izvlecem kak point in uzivam. Tko nekak.. :)

Pa tudi pesmi, ki sem jih napisal in so bile namenjene puncam ni se nikoli nihce bral.. razen mene.. Dvomim, da bi na prosnjo katero pokazal, ceprav bi bi jo hotela videti opevana punca. Vsekakor pa ne bi pricakoval vec, kot le majhno stopnjo odobravanja.

Pogosto mislim na sex.. :8) ja.. ampak ne ko pisem!


Ena podobna debata je se v Znanost in tehnologija, ampak se vztrajno oddaljuje od svoje prvotne namembnosti..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na IJS premikali atome + debata o slovenski raziskovalni srenji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
13610148 (829) poweroff
»

esej - bedarija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
568524 (7374) pingec
»

"*nix S Severa" ali "Vabilo na pesniški slem"

Oddelek: Sedem umetnosti
371756 (1319) DoloresJane
»

Sonetni venec - težave z akrostihom

Oddelek: Sedem umetnosti
262832 (2492) DoloresJane
»

Ženke in Slo-Tech (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
895859 (3779) nevone

Več podobnih tem