» »

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

««
«
1 / 6
»»

IceIceBaby ::

Nisem našel teme o tej nadaljevanki, kar se mi zdi malo čudno za "tech" forum :) Gleda kdo ? Kako se vam zdi.

Avby ::

Ne morem vrjet sedaj:

The Sarah Connor Chronicles
Novi knight rider
Novi Rambo
...

A se stvari obračajo nazaj - na bolje? Ali bom pa ugotovil čes čas, da se uničuje stare legende?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

Tr0n ::

Ta drugo.

gzibret ::

> Ne morem vrjet sedaj:

> The Sarah Connor Chronicles
> Novi knight rider
> Novi Rambo

Dodal bi še:
- nova Battlestar Galactica

He, he, he... Temu se reče postmodernizem. Predelat vse, kar se predelat da, ker je očitno zmanjkalo novih idej. :D

Sicer pa pri muziki ni nič drugače. Če vam je komad všeč, je sigurno remake kakega manj znanega komada iz 70' ali 80'
Vse je za neki dobr!

IceIceBaby ::

Za knight riderja ne vem, ampak meni je novi Terminator kar všeč. Film T3 je bil podn, nadaljevanka me je pa zdaj po 5 delih kar prijetno presenetila.

BigWhale ::

gzibret,

Pa se novi Star Trek film je v produkciji.

TokioGangsta ::

Tale serija se mi zdi super, pravkar downloadam 6. del. Mislim da je seriji uspelo pričarati posebno vzdušje ,ki je v T3 manjkalo. Upam da ne bo z deli kvaliteta padala.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

nietka ::

Terminator je Dober film. Terminator 2 je nekako postal kultnen in je eden boljsih akcijskih filmov vseh casov, trojka je tak poletni akcijski blockbuster, ta serija je pac ... sej je OK, ampak meni je vseeno zal, da so s Terminatorjem naredili to kar so.

Neko razvleceno sago, ampak to pac ni to. :)
Great warrior? Wars not make one great.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nietka ()

Saladin ::

Če vam je komad všeč, je sigurno remake kakega manj znanega komada iz 70' ali 80'


Zdravilu se reče Alternativa.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

strictom ::

Hahahahahaha, v drugem delu je ena hardcore reklama za Visto :D :D :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Izi ::

Pogledal prvih pet delov in moram reči, da je serija odlična.
Točno to kar sem pričakoval.
Gre za nadaljevanje drugega dela filma in serija je dostojen naslednik najboljšega filma tistih časov.
Efekti so presenetljivo dobri in primerljivi z tistimi v filmu. Resda pa so do sedaj vsi Terminatorji bili starejši modeli iz serije 800.
Terminatorjev serije T-1000 ali T-X v seriji še ni bilo videti.
Lahko rečem, da je to tisti pravi Terminator 3, ker blesti ravno tam, kjer je T3 odpovedal.

Igralska zasedba je kar vredu, če seveda odmislimo manjek legende Schwarzeneggerja.
Sarah Connor (Lena Headey) se mi bolj dopade kot original Linda Hamilton v filmu. Igra več kot odlično in tukaj ji gredo vse pohvale.
John (Thomas Dekker) kaj dosti nima za pokazati, ker ima precej nezahtevno vlogo.
Malo so ga polomili, ker je Sarah (Lena Headey) močno premlada, da bi lahko bila Johnova mama. Kakorkoli obračaš izgleda ne več kot 10 let starejša od njega in delujeta bolj kot brat in sestra. :D
Glavno Terminatorko (Summer Glau) poznamo že iz odličnega filma Serenity, ampak tukaj se mi pa zdi, da nekako ni dorasla zahtevni vlogi Terminatorja. Sploh pa ne paše v vlogo zastarelega Terminatorja serije 800, ki je pisana na kožo samo nabildanim moškim. Bolje bi bilo, če bi bila serije T-1000 ali T-X, ampak budžet verjetno ne dopušča kaj takega.
Še vedno jo lahko na hitro zamenjajo z novejšim Terminatorjem, ki bo poslan iz prihodnosti, če bo šlo kaj narobe >:D

Kakorkoli že, ogled serije je obvezen za vse Terminator fane.

imagodei ::

nietka@ Terminator 2 je nekako postal kultnen in je eden boljsih akcijskih filmov vseh casov

Huh? Tole je pa krepka izjava, no... Mogoče, če bi ga uvrstila med prvih 20. Eden najboljših jaz dojemam recimo med prvimi 5 ali 10.

Nič ne rečem, T2 je bil dober akcijski film, tudi vzdušje je bilo napeto. Ampak zgodba pa ravno ni najtrša. Robot iz kovine, ki se lahko v popolnosti stali in preoblikuje; silicijevih vezij za delovanje očitno ne potrebuje, niti nobene druge elektronike... Halo, no.
- Hoc est qui sumus -

Izi ::

Robot iz kovine, ki se lahko v popolnosti stali in preoblikuje; silicijevih vezij za delovanje očitno ne potrebuje, niti nobene druge elektronike... Halo, no.

In ob dejstvu, da je bil poslan iz prihodnosti v preteklost, si se spotaknil ob manjek silicijevih vezij v modelu T-1000 >:D
Nanoboti, naniti ali nano robotki so precej bolj realna možnost kot pa časovno potovanje.
Sicer pa gre vendarle za znanstveno fantastiko.

Terminator 2 je vsekakor kultni film. Kultni pa ne pomeni nujno, da je ravno najboljši film vseh časov.

Poldi112 ::

Itak. Najboljsi je bil Aliens.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

imagodei ::

@Izi:

Medčasovno potovanje je bila vsaj en čas tudi resno preučevana možnost v fiziki. Črvje luknje so še vedno verjetna zadeva; ali omogočajo samo potovanje med dvema točkama v prostoru, ali tudi med dvema točkama v času, je sicer stvar špekulacije, ampak s tem se ukvarja znanstvena fantastika. Tekoča kovina, ki tudi po popolni zamrznitvi, razbitju na drobne kosce in odmrznitvi ohrani "pamet" za sestavljanje, predvsem pa potrebno logiko za AI in mehanske procese, je pa malce krepka.

Sicer proti "far fetched" idejam nimam nič, če so vsaj približno razložene. Correct me if I'm wrong, ampak v T2 ni bilo nikakršne omembe kakšnih nanobotov. Pač, pametna kovina. Morda dovolj, da prepriča nezahtevno publiko, jaz pa vseeno pričakujem malo več. (Saj tega, da gledalci nismo (več) butasti, se scenaristi in ostali movie crew vedno bolj zaveda in je vedno manj takšnih "nepojasnjenih" klobasarij.) Ne gre za to, da bi moralo biti MOGOČE, pač pa, da je za laično publiko vsaj VERJETNO oz. da ustvariš okolje, kjer je to FIZIKALNO DEJSTVO.

Ja, T2 je znanstvena fantastika, ampak mislim, da bi večina gledalcev težko prebavilo, če bi se tam iznenada prikazal Gandalf, ki bi se na T-1000 drl: "You shall not pass!"

Ampak po tvoje - zakaj ne, saj je znanstvena fantastika!
- Hoc est qui sumus -

globoko grlo ::

če je zadeva preveč futuristična, da bi ti bilo jasno, se ne pritožuj ampak sprejmi dejstvo, da pač ne razumeš>:D

delfinus ::

Ce bi v SF morali pojasniti vsako zadevo, bi film trajal lahko 6 ur ali vec. Ni dinar. :)

imagodei ::

O, ljubi jezus...

A bi bilo tako težko izrečt par stavkov: "T-1000 is made of a special metal mixed with nanobots which convert this metal alloy into giant nets of quantum computers. It's pracitcally indestructable because nanobots always find way to reconnect and correct broken links."

Tako težko? Saj nisem mislil, da bi morali za vsako far fetched zadevo pokazat koncilij znanstvenikov, ki bi razpravljali, kako je to mogoče. Pri STTNG so tudi večino bizarnih idej razložili on-the-fly. Je že Data začel razlagat, kako je to ali ono mogoče, pa ga je potem Picard ustavil.
- Hoc est qui sumus -

delfinus ::

Niso vsi filmi tako tech oriented kot je Star Trek. Nekateri so bolj action, nekateri bolj horror, love, nekateri celo western,... Torej ni nujno, da tech komponente v vseh Sci-Fi filmih pojasnjujejo. Nekaj jih vzames v zakup in si sam ustvaris fikcijo. Mogoce celo boljse kot pa da da jih utemeljujejo na neosnovanih temeljih ali pa pojasnjujejo kar tako mimo grede, brez vzroka in scenarija, ki bi sprozal potrebo po odgovorih na vprasanja o tehnologiji v filmih. lp, D.

Izi ::

imagodei, ob dejstvu, da 70% ljudi še vedno verjame v božanska bitja nekje na nebu in da 95% ljudi še nikoli ni slišalo za Nanite, bi šel ti v filmu 2 minute utrgati za suhoparno znanstveno razlago o delovanju le teh.
Vsaka sekunda filma je skrbno pretehtana, da ne bi film preveč presegel normalnih 90 minut, kolikor je povprečen človek sposoben skupaj spraviti koncentracije, da se ne začne dolgočasiti.
Še sreča, da nisi režiser. Ljudje bi večinoma tak film določili za dolgočasnega.

Sam si si lepo razložil, kako naj bi tekoča kovina delovala. Zakaj bi rabil še neko dodatno razlago, ki bi bila večini dolgočasna.
Verjetno preveč gledaš samo Ameriške filme, ki vse preveč razlagajo nepotrebne in vsem jasne stvari. Pravi film mora pustiti gledalca, da vsaj malo razmišlja s svojo glavo.
V dobrem filmu si mora vsak gledalec ustvariti svojo verzijo razlage glede na njegovo stopnjo znanja in razgledanosti.

Še vedno je na svetu, tudi ta trenutek, vsaj četrtina ljudi, ki si lahko delovanje radijskega sprejemnika razložijo samo z majhnimi človečki, ki se skrivajo v škatli.
Samo tisti, ki smo se šolali na kateri od tehničnih šol poznamo delovanje, vsi svetovni politiki, ekonomisti, fizični delavci, kmetje i.t.d., pa se z tem sploh ne ukvarjajo ali pa ćisto srečni živijo v prepričanju, da nam računalnike poganjajo hrčki :D

Le kakšen bi bil naprimer LOTR, če bi vanj poleg enorme dolžine 12 ur dodali še kakšno uro Gandalfovega predavanja o tem, kakšni kemijski elementi so v kamnu na vrhu njegove palice, da lahko le ta sveti neomejeno dolgo z zaslepljujočo belo svetlobo in od kje palica črpa velikansko telekinetično energijo, da lahko z njenim mahanjem na daljavo premika nekaj ton težke predmete.
Film bi izgubil ves čar, če bi Gandalf v vaški gostilni iz žepa potegnil polnilec za svojo palico in jo priklopil v vtičnico na steni, da se akumulatorji v palici napolnijo :D


Naj za konec dodam še, da si celo temo zapeljal precej off topic.

Brane2 ::

Sem si ogledal prvih 6 delov.

Stvar je zelo v redu, sploh v primerjavi z dnevnim povprečjem.

Zelo gledljivo, čeprav kaže že prve znake ponavljanja, pa tudi celoten deal je precej podoben Galactici- roboti dobivajo vse bolj človeške lastnosti.

Ampak robotski "operativci" v seriji sekajo, sploh tamala pozitivka- vedno jo bodo sprejeli širom odprtih rok v Adams Family, pa kje v kakem Harry Potterju, če ne drugje... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

PaX_MaN ::

Vsaka sekunda filma je skrbno pretehtana, da ne bi film preveč presegel normalnih 90 minut, kolikor je povprečen človek sposoben skupaj spraviti koncentracije, da se ne začne dolgočasiti.

Saj, serije za povprečne ljudi, ki živijo povprečno življenje in uporabljajo povprečne možgane. Nekateri ... hočemo več.

Mavrik ::

Ja, superinteligentni ljudje, ki nikakor ne morejo zrazumeti kocepta znanstvene fantastike. Inteligenca na višku :D

V glavnem, mene je serija tudi dokaj prijetno presenetila. Nisem pričakoval praktično nič, pa sem vseeno dobil dokaj gledljivo stvar za dolgočasne večere. Edino bolj bi mi bilo všeč, če bi se malo več osredotočili na Cameron in njeno dojemanje vsega, ker mi neprestano jokcanje Sarah v zadnji epizodi že počasi začenja najedati.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Brane: ravno ta teenager terminator je lame. "Come with me if you want to live" v nekem otroskem, teeny, zenskem glasu se enostavno ne slisi prav. :\

Terminatorji v prihodnosti pa vse bolj spominjajo na mesanico Matrike in Borgov.

Brane2 ::

Brane: ravno ta teenager terminator je lame. "Come with me if you want to live" v nekem otroskem, teeny, zenskem glasu se enostavno ne slisi prav.


Zato pa npr njen pogovor s šolskim psihologom SEKA.

Ko jo tip pokliče na svetovanje, ker misli da jo je samomor sošolke psihično prizadel in jo vpraša "Ti si jo videla nazadnje. Kaj je rekla ?"

In Cameron odvrne "rekla je:" in oddrdra praktično posnetek rečenega... >:D

Ali ko z nožem izreže meso z deaktiviranega terminatorja s totalka odsotnim, zasanjanim izrazom na obrazu in jo zagleda eden od protagonistov.

""You really are one scary girl..." kar nekako zadane bistvo... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kar se pa "Come with me if you want to live" tiče, je zaščitni znak filma.

Pojavlja se od prvega dela naprej v vsakem filmu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tr0n ::

Vem, ampak prvic je tale decva slaba igralka, drugic pa vse skupaj deluje lame. Serija pripravljena za teense.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Loki ::

slaba igralka? ker deluje robotsko oz. brez kakih posebnih custev?
ce ti serija ni vsec, je pac ne glej. sicer imas pa tudi misicastih terminatorjev (za katere pa moram priznati, da so malo "okorni" oz. premalo poudarka) cisto dosti.:D
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Tr0n ::

Slabo igra terminatorko. To sem mislil.

Loki ::

zakaj? ooz. kako?
ona je bila itak narejena tako, da se bi lahko priblizala johnu (oz. programirana). what better way then a girl?

sicer se pa strinjam z branetom.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Brane2 ::

Meni je ona najboljši del filma.

Je daleč najbolj kontrastna. Tiha voda z ubijalnostjo disruptorskega blasterja.

Še posebej se mi zdi cool, ker jo kamera podrobno spremlja in kaže njene probleme in adaptacije na probleme ter nekakšno robotsko odraščanje v človeškem okolju.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kar se "mišičavosti" terminatorjev tiče, je ta passe.

Zakaj bi bil terminator mišičast in tako opozarjal nase, če je meso na njem itak samo ovoj za šminko ?

Pravzaprav je zanj najbolje, če je videti čimbolj nedolžno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nietka ::

imagodei: Lahko reces, da sem povrsinska, da sem nezahteven filmski gledalec, karkoli ze zelis, ampak ja, uvrscam Terminator 2 film med 5 najboljsih akcijskih filmov vseh casov na moi lestvici. Akcijskih zvrsti je sicer vec; IMDB ocene pravijo, da je najboljsa akcija The Good, the Bad and the Ugly - zame je to vestern. In nikakor ne gre primerjati Terminatorja z recimo, Apocalypse Now. Ki je med drugim tudi akcijski film.

Kar se tice pa verjetnosti zgodbe - pomoje si spregledal oznako "sajns fiksn" (predvsem fantastika), ki jo nosi tudi npr. Blade Runner - za katerega bos tudi rekel, da je zanic, ker pac halo, androidi? :D

Kar se pa serije tice, se pa strinjam z enim komentarjem, da se mi Summer Glau ne zdi tako prepricljiva, ceprav ne igra slabo. Kakorkoli ze, ce ni pametnejsega materiala za serije ...
Great warrior? Wars not make one great.

Tr0n ::

Jaz tudi primejam tole serijo z umetnino, ki je bila T2 in mi zato vse skupaj deluje otrocje in nekako ne pase v Terminator univerzum.

Brane2 ::

Ne vidim, kako lahko primerjaš TV serijo s filmom.

Cela zadeva je samo eho originalnega poka.

NI mišljena kot nekaj, kar bi preseglo T2, ker sploh ni v isti ligi.

Serija samo daje neke dodatne vpoglede v nekem časovnem in prostorskem obsegu.

Ko bo serije konec, bo T-1/2/3 dobil neko prostorsko perspektivo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

imagodei ::

@nietka:

Gre samo za dihotomijo med osebno oceno in objektivno oceno (filmskih kritikov). Seveda je tebi lahko T2 všeč muy muy, pa jaz proti temu nimam nič. Objektivno gledano ga pa res ne bi uvrščal med 5 najboljših akcij vseh časov. Akcija itak ni moja omiljena zvrst, bi pa med Top 10 objektivno (ampak pogojno, če ne raje v kak drug žanr) uvrstil Bravehearta, Matrix, LOTR trilogijo, mogoče še Saving Private Ryan, Fight Club.

The Good, the Bad and the Ugly res ne vem, kaj dela na prvem mestu, prav tako ne vem, kaj dela na drugem Shichinin no Samurai. Oba sta bomba klasika, ampak med top 10 akcij pa res ne spadata. Pač, subjektivne ocene uporabnikov.

@Izi:

Matrica (prvi del, ostala dva sta brez veze) je pa krasen primer, kako se lahko preprosto razloži, kako je nekaj v enem izmišljenem okolju mogoče. Pa je verjetno tudi močno premišljeno, kaj bo šlo v tistih "90" minut.
- Hoc est qui sumus -

nietka ::

imagodei: Tudi ti ne ocenjujes objektivno ;)
Great warrior? Wars not make one great.

imagodei ::

Res je :8)
- Hoc est qui sumus -

Izi ::

Objektivno lahko oceni samo Terminator :D Človek vedno ocenjuje subjektivno, ker drugače sploh ne bi mogel ničesar oceniti.

Moram reči, da se z Branetom kar strinjam v njegovi oceni.
Summer Glau vsekakor je dobra igralka, tukaj ni kaj debatirati, saj se je odlično izkazala v vsaj meni najboljši seriji nasploh "Firefly" in filmu, ki je zaključil to serijo "Serenity" in pa igrala je tudi v odlični seriji "The 4400".
Je pa ta vloga Terminatorja njena najtežja doslej. Terminator naj ne bi kazal nobenih čustev, kar ji nekako uspeva, ampak včasih izpade smešno za kar ni kriva ona, ampak mi, ker pač nismo navajeni gledati nežne punčke, ki z brezizraznim obrazom mesarijo nabildame moške >:D
Šesti del mi je bil tudi odličen in ravno sem mislil izpostaviti sceno, ki jo je že omenil Brane, kjer bivši moški od Sarah gleda Cameron, kako odere kožo "mrtvemu" terminatorju.
Strinjati se je treba z njegovo mislijo, da je ravno ona najbolj strašen Terminator od vseh, ker izgleda tako otročje nedolžno.

Res je izbra punčke za vlogo Terminatorja lahko dvorezen meč, ampak se bomo že privadili. Sicer pa je bila to logična izbira, po nabildanem Švarciju in nato sexi Terminatorki iz tretjega dela, smo sedaj potrebovali samo še nedolžno punčko Terminatorko :D

Brane2 ::

Je pa ta vloga Terminatorja njena najtežja doslej. Terminator naj ne bi kazal nobenih čustev, kar ji nekako uspeva, ampak včasih izpade smešno za kar ni kriva ona, ampak mi, ker pač nismo navajeni gledati nežne punčke, ki z brezizraznim obrazom mesarijo nabildame moške


JAz jo vidim kot korak naprej v evoluciji strojev. Ima nek SW za emulacijo čustev, vendar nobenih mesenih izkušenj, ki bi ji dale podatke, nad katerimi ta SW operira.

Tekom kontakta z ljudmi nabira izkušnje in v čedalje večjem odstotku primerov predvideva čustva drugih in "čuti" tudi sama.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Izi ::

JAz jo vidim kot korak naprej v evoluciji strojev.

Vsekakor je korak naprej, ampak kot vedno v evoluciji se dosti korakov izkaže za napačne.
Ker imam ravno nekaj preveč časa bom malo zabluzil :D
Terminator je mašina namenjena za ubijanje, iz tega izhaja tudi ime.
Bistveno vprašanje, ki se meni poraja je ali niso čustva bolj ovira kot prednost za nekoga, ki mu je ubijanje glavna naloga.
Tudi človeškemu vojaku v vojni oz. konkretno v boju so čustva popolnoma odveč in ga samo ovirajo pri njegovem preživetju. V boju so pravila zelo enostavna. Ubij ali boš ubit in tukaj je vsako oklevanje, ki je posledica usmiljenja takoj kaznovano z tvojo smrtjo.
Tudi človeško življenje je v svojem grobem bistvu razdeljeno na samo dve precej ločeni enoti. Eno je boj za preživetje, drugo pa razmnoževanje. V prvem so čustva velika ovira v drugem pa nuja brez katere nič ne opraviš :D

Če bi torej nekdo hotel narediti učinkovitega Terminatorja, mu sigurno ne bi vprogramiral tudi čustev. Skynet je verjetno mislil na to in pravi Terminatorji v prihodnosti kolikor mi je jasno nimajo nobenih čustev in tudi učenje jim je menda onemogočeno kolikor sem dosedaj zasledil.
Čustva so torej Terminatorjem dodali šele programerji v odporu z vklopim dodatne funkcije čipa, da se lahko učijo. In tukaj se pojavi vprašanje ali je bilo to pametno ali ne. Jaz mislim, da ne.
Vsaka stvar ki se uči bo prej ali slej postala enaka kot tisti od katerih se uči. Ker se Terminator uči od ljudi, bo na koncu, po obnašanju postal enak človeku.
Postati človek pa pomeni, da pred vsakim dejanjem pretehtaš morebitne posledice nameravanega dejanja, kar prej ali slej privede do katastrofalnih napačnih odločitev ali celo do opustitve začrtanega cilja.
Za Terminatorja nekaj povsem nedopustnega.
Si predstavljaš Terminatorja, ki se kar naenkrat čustveno zlomi, pade na kolena in se zjoka >:D

Z večanjem čustev se nezadržno veča tudi samoohranitveni nagon, kar bi Terminatorja, katerega bistvena naloga je ščititi Johna naredilo neučinkovitega, če bi v kritičnem trenutku razmišljal ali se splača žrtvovati svoje življenje, da bi zaščitil Johna. To bi moral John iz prihodnosti vsekakor upoštevati, pa je zgleda pozabil na take malenkosti :D
Na koncu ko čustva dosežejo svoj vrhunec pa pride seveda še želja po razmnoževanju in ljubezen. Na tej stopnji bo Terminatorka doživela Blue Screen of Death, ko bo ugotovila, da sploh nima češpljice. Ali pa jo morda celo ima, kdo bi vedel ? :D

Bojim se, da bo na koncu od akcije ostalo bore malo in bomo gledali samo še dramo.

Brane2 ::

Meni je pa drama všeč.

Kar se čustev tiče, bi se dalo stvar gledati tudi takole. Stroji so naredili Terminatorje, ker so potrebovali operativce v človeškem okolju.

In te so razvijali iz generacije v generacijo. Skozi razvoj se je pokazalo, da v tej vlogi ni primarna moč, ampak videz.

Cel Terminator program je bil narejen za potrebe "socialnega inženiringa" strojev - da imajo člane, ki lahko pridejo v človeški družbi, kjer navaden stroj ne more.

In ker smo ljudje tako plehki, zaverovani vase in moč svoje človeškosti in svojih hib in napak, so nam pač stroji sledili z razvojem modelov, ki se lahko stopijo s takim okoljem.

Ko enkrat imaš stroj, ki je 50x močnejši in 500x robustnejši od najmočnejšega človeka, potem verjetno ne zgubiš veliko če stroj zmanjšaš ( in je recimo samo 30x močnejši), vendar pridobiš na kamuflaži.

Kdo bi iskal Terminatorja v telesu punce z mogoče 50 kg in s tako otroškim obrazom ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Izi ::

Terminatorji so nastali kot Predestination paradoks, ki je nastal zaradi časovnega potovanja. Se pravi Treminatorji so se razvili iz reverznega inženiringa iz delov prvega terminatorja, ki je iz prihodnosti prišel v preteklost.
Se pravi vse skupaj temelji na paradoksu.
Če ne bi iz prihodnosti poslali Terminatorja, le tega sploh nikoli ne bi bilo in če ga ne bi bilo, bi tudi v prihodnosti izginil.
Kakorkoli že za vse Terminatorske probleme je kriv kar sam John Connor, ki se je igral z časovnim potovanjem in povzročil časovni paradoks. :D

Če pa si gledal vse filme pa je njihov nastanek še bolj kompliciran in se zaradi časovnega potovanja vedno spreminja.
Najprej je bil prvi model Terminatorja narejen pri Cyberdyne Systems potem ko se je začela vojna med ljudmi in mašinami. Potem pa se je časovna linija spremenila, ko so v T2 uničili Cyberdyne Systems in je prvi Terminator nastal pri Cyber Research Systems, ki je delal za vojsko in so bili prvotno namenjeni, da bi zamenjali ljudi na bojiščih po svetu.
To je bil prvi model Terminatorja imenovan T-1 (tisti na gosenicah z dvema minigunoma)

Tukaj so našteti vsi modeli:
http://en.wikipedia.org/wiki/Terminator_%28character_concept%29

Kot vidiš je nova terminatorka Cameron Phillips novejši model imenovan T-10.
Naj bi bila narejena iz Coltana, kar ji daje veliko toplotno odpornost, da se njen skelet ne more tako lahko uničiti z temperaturo, kot starejši modeli, kar se je pokazalo v 6. delu. Ti starejši modeli so pa narejeni samo iz Titaniuma. Kripe stare :D

Drugače pa Skynet uporablja dva modela Terminatorjev. Bojni model je tisti brez kože in pa infiltratorski model z kožo, ki je namenjen ravno za infiltracijo v skrivne uporniške baze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Brane2 ::

No, pa saj sem kar precej dobro zadel.

Kar se tiče "time paradoxa", je ta za Terminatorja znan. Pač ne moreš iskat 100% scienceja v sci-fi filmu.
Normalno je,d a bodo nekatere stvari nepojasnjene.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

No, time paradox v terminatorju je ze popolnoma bizaren.

ripmork ::

pred kratkim sem si še enkrat ogledal terminator "trilogijo" in moram reči, da je predvsem dvojka, glede na svojo starost (17 let) fantastičen.
Trojka pa se mi sploh ne zdi slaba, ni mi najljubša, a začetno akcijsko blockbuster puhlico kmalu nadomesti temačni "dark" del, kjer izvemo da je D day neizbežen in je to tudi lepo prikazano.
Sta mi pa prva dva dela še vedno dosti bolj všeč in iskreno povedano - bi nekako raje videl, da bi pri teh dveh tudi ostalo vse skupaj, čeprav nekaj upanja za naslednje dele še imam
(me res zanima kako bodo prikazali borbo z Skynetom)

Tale serija me pa po eni strani mika, po drugi pa se mi zdi bedasto, da Sarah Connor naenkrat izgleda mlajša kot v prvem filmu,... in me zadeva mine že v štartu.
Worth taking a look?
glede na to da sem kar big fan terminatorja (in je tule nekaj pozitivnih komentarjev o tejle seriji) bom že moral pogledat vsaj prvi del.



Predestination paradox je pa zanimiv v terminatorju, posebej pa bi bila zanimiva situacija, da bi npr. Kyle Reese v prvem delu preživel borbo z Terminatorjem in kasneje enkrat lahko srečal samega sebe:D
Pač pri teh časovnih potovanjih vedno pride do paradoksov, temu se ni moč izognit.

Brane2 ::

Serija je polna memorable quoteov in tipičnih situacij.

V prvem delu mi je še posebej ostalo v spominu preverjanje prisotnosti v razredu, ki bo nedvomno naletelo na pozornost pri naših pedagogih... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mavrik ::

Da ne omenjamo, kolkokrat je keri izmed robotov povožen v prvih nekaj delih. Očitno so jim pozabili vprogramirat "Stay out of the road if you wanna grow old."
The truth is rarely pure and never simple.

Brane2 ::

Po moje samo zaradi funny quoteov.

Ko dedi in babi nabašeta Cameron je sploh vesoljska.

Vsa v šoku "Oh my f** god" obnemita s punčaro, ki jima je pravkar prebila z glavo vetrobransko steklo v družbi, nakar ta odpre oči, in zasrkbljeno reče "Stay calm, please.", vstane in odkoraka... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Loki ::

ni nobenega time paradoxa (da so iznasli terminatorje zaradi tistega, ki so ga poslali nazaj), samo pac vec casa so potrebovali za razvoj tehnologije (t1). je ze bilo veckrat povedano, da no matter what you do, judgement day will come. pa tisti stricek tudi ni razvil turka s pomocjo robotove roke, ampak iz psx. 8-)
I left my wallet in El Segundo
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avatar: The Way of Water [Avatar 2] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18931304 (4587) opeter
»

Terminator: Genesis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14830669 (18298) vostok_1
»

Cyberdyne prihaja.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
6511324 (7488) Brane2
»

ZF serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7213312 (9865) roli
»

Terminator 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
858122 (5910) MadMicka

Več podobnih tem