» »

Facebook phone

Facebook phone

Telefon, ali vsaj njegova delovna verzija, je poimenovana po liku Buffy, izganjalki vampirjev. O njej obstajajo film, serija in strip, upodobila pa jo je igralka Sarah Michelle Gellar.

vir: AllThingsD
AllThingsD - Govorice, da tudi Facebook dela na svojem mobilnem telefonu, so prisotne že nekaj časa. Nazadnje smo o tem lahko brali septembra, ko naj bi sodeč po pisanju Techcruncha dvema visokopostavljenima zaposlenima zapovedali pripravo telefona z "globoko integracijo s fb kontakti". Podjetje je govorice takrat odkrito zanikalo. No, zdaj so nazaj in AllThingsD pravi, da imajo dovolj informacij za celo serijo zapisov, ki bodo objavljeni tekom tega tedna.

Telefon naj bi bil nared v 18-24 mesecih, proizvajalec pa bo HTC, ki že ponuja nekaj telefonov z namenskim FB gumbom (pri nas manj znana Salsa, ChaCha). Gor naj bi tekla močno spremenjena različica Androida (v stilu Kindle Fire), vse aplikacije pa naj bi bile napisane po standardu HTML5 in s povezavo do oblaka (v stilu WP7/BBX). To je tudi vse, kar se vsebinskega do zdaj ve o telefonu. Ime oz. vsaj delovno ime pa naj bi bilo "Buffy", po fantazijski seriji Buffy: izganjalka vampirjev (glej sliko).

Ne HTC ne Facebook nista pripravljena komentirati, naj bi pa Facebookov predstavnik neuradno povedal: "naša mobilna strategija je preprosta: verjamemo, da je vsaka mobilna naprava bistveno boljša, če je močno povezana s socialnimi storitvami. V ta namen sodelujemo z vsemi ključnimi akterji - mobilnimi operaterji, proizvajalci telefonov, ponudniki mobilnih operacijskih sistemov in razvijalci naprav - da bi lahko socialno izkušnjo približali čimveč uporabnikom širom sveta."

AllThingsD zaključuje, da se Facebook preprosto boji ostati brez mobilne platforme, sploh zdaj, ko Google agresivno integrira svoje omrežje Google+ v Android, Apple pa se po drugi strani povezuje s Twitterjem. Mobilni FB je sicer trenutno še najbolj popularna aplikacija na obeh trgih, vendar bi jo lahko proizvajalca tudi prepovedala, kot Apple delno že počne z vsiljevanjem svojega 30% prodajnega kanala.

18 komentarjev

mtosev ::

ljudje bodo še bolj odvisni od facebooka:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

necromncr ::

Yes. 10GB paketi za 24/7 prenos podatkov lokacije in zvoka, da nam bodo lahko ponujali boljše "socialne storitve" (beri reklame).

RejZoR ::

Do not want. Kaj bo naslednje? Twitter in facebook v vojaških jet fighterjih? It's not relevant ffs.
Tud ni mi jasno kaj folk vidi na tem, da svetu poroča vsako malenkost ki jo počnejo.

10:01 Jem čokolado
10:06 Sem na skretu
10:20 Lalalalalalaal
11:30 Kuham kosilo
12:00 Šel ustrelit soseda
12:10 Kuham kosilo iz soseda
.
.
.

Od tega je 99% brezveznih podatkov vglavnem brez vsake povezave. Kje so časi, ko so se pisali blogi in je vsak pa čeprav ne tako pogost prispevek vsaj imel neko smiselno vsebino. Tud vse to vnašanje osebnih podatkov je prav absurdno. Kot bi si na hišo nalepil velik plakat: "Od 6:00 do 12:00 me ni doma, ključi vhodnih vrat pa so pri roži na okenski polici. Aja pa zlatnino imam skrito v pečici." Zakaj to folk počne mi bo verjetno ostala večna skrivnost?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JesusChrist ::

Zakaj misliš da FB sodeluje z organizacijami ala FBI in vladami? Ravno zaradi tega. Iz profilov socialnih omrežij lahko čisto na izi ustvarijo točen profil osebe - lastnostni, odzivanje na akcije, razmišljanje, potek dneva, zanimanja, ...

Folk pa je pač naiven. "Kul" je če vsem poveš kaj dela, četudi le enega dejansko samo določene stvari zanimajo. Najbolj smešno pa je pogovarjanje ljudi v realnem življenju zadnje čase: LAJKALA sem ti tisto in ono, LOL, AFAIK, POFEJSBUKAJ me, ... so ljudem zadnje čase čisto normalne besede, ki jih uporabljajo v stavkih. In to mene osebno zelo moti. XX let sem v stroki IT, na spletu porabljam skoraj omenjene izraze, ampak zakaj za vraga bi to hotel uporabljati v realnem življenju?

Zakaj za vraga se ob dobrem vicu preprosto ne nasmejiš, ampak rečeš LOL?!
Zakaj za vraga ne rečeš nekomu da ga ignoriraš ampak da si ga "SKENSLU"?!

Dejansko se ljudje pritožujejo da so žejni, ampak še se vseeno pustijo čez reko voditi žejne...
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

mrdaco ::

Kuking 'd ručak.....
Kak je pasalo......
Movie Night.....
Gremo.....
Oj, joj, joj.......
......
Danes pa res....
Kako se po angleško imenuje spolni odnos dveh vat?? VATA FAK....

Evo to so komentarji enega mojga znanca na FB. Ostane še pol cel kup lajkanih videov iz youtuba in to je to. Da bi za to moral imet poseben telefon, res hvala lepa.
Za info: WP7 ima čisto celo integracijo FB računov z kontakti-

JesusChrist ::

mrdaco je izjavil:


Za info: WP7 ima čisto celo integracijo FB računov z kontakti-


Isto Samsung z Androidom - kar se meni zdi dobro le zaradi prenosa slik profila (da ni tistih privzetih bednih slik profila) in pa prenosom elektronskih naslovov.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

martincek1 ::

Gor naj bi tekla močno spremenjena različica Androida, ejga! :D

morbo ::

@RejZoR,

Se strinjam s komentarjem. Zakaj to folk počne pa je čisto enostavno; mainstream maso sestavljajo večinoma totalni bedniki, oz. četudi niso ali bi lahko ne-bili, se vsaj počutijo kot bedniki (#vstavi obširno sociološko debato o družbi ki namensko ustvarja bednike#). Od tu potreba po pozornosti. Navidezno pozornost pa je trenutno najlažje dobit tako da spamaš internet, kjer ti bo vsaj na vsakih 50 sporočil nekdo sigurno odgovoril.

Edine asocialne strani ki mi ne gredo na bruhanje so tipa deviantart, torej bolj specializirane, kjer se zbirajo ljudje ki imajo vsaj kaj za pokazat, namesto mase brezveznih trolov...

sgdjkdlsugi4 ::

Nova "vstavi social network" novica, novi kako je to slabo, noben ne uporablja komentarji, ki nimajo veze z novico. Slo-tech fuck yea!

Relanium ::

AttentionWhores se lahko na FB tudi blokira če še niste opazili. Določene osebke se nastavi da jih ne prikazuje.
Sicer pa nevem zakaj cel slo-tech tako rad pljuva po socialnih omrežjih, a tu gor niste nič socialni ????

Ok, tud mi gre na živce vse skup ko se prenaša IRL, te že povsod posiljujejo da jim lajkaš stran da lahk zadaneš avto ;((

Ampkak ni pa treba naložit gor vse svoje skrite perverznosti, ni treba vsega spama požret,
ni treba vseh bedarij gor napisat, ni se treba celega gor vrečt.
Če to ne delaš, je to že skoraj nek dokaz večvrednosti, to je, da ne rabiš stalno neke pozornosti ko kak mali otrok.

Poleg tega pa ugotavljam zadnje čase da zna bit FB precej koristna zadeva.
Razen držanja kontaktov z ljudmi ki jih poznam IRL iz drugih držav, je vedno pregled kje se kaj zanimivega dogaja.
Se še spomnim včasih, kako je bilo težko biti na tekočem z vsemi dogajanji, vsemi žurkami,
potem pa si posledično marsikaj tudi zamudil. Zdaj si pač vedno obveščen.
Men osebno je to precek kul zadeva ki opravičuje uporabo.

Potem če si bolj podjeten lahko malo profiliraš posameznika in si zrihtaš kak dober posel.

Vglavnem ni FB sam en velik problem, je tudi ena stvar katero se da pametno uporabit.
Think business :)

black ice ::

Relanium je izjavil:


Sicer pa nevem zakaj cel slo-tech tako rad pljuva po socialnih omrežjih, a tu gor niste nič socialni ????

Nisem socialen, sem pa zato toliko bolj družaben.

ingo ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Nova "vstavi social network" novica, novi kako je to slabo, noben ne uporablja komentarji, ki nimajo veze z novico. Slo-tech fuck yea!


Ha, ha, dobra, pa čist resnična! Pač še ena zadeva, ki si jo je izmislu človek, če ti je za uporabljat jo uporabljaj, drugače pa ignoriraj (kot take zadeve ignoriram tudi sam)! ;)

morbo ::

Jaz se spomnim časov, mislim da je bilo pred izumom smodnika, ko si šel k frendu domov ali na igrišče brez da bi ga prej poklical po mobitelu ali čekiral Fejsbuk in glej ga zlomka, tipa si celo našel tam kjer si ga iskal, ter uspel skupaj it na joint za vogal... Potem so prišli mobiteli in smo vsi sprevideli kako nemogoče je bilo živeti prej... 8-)

SkipEU ::

Zdaj je veliko ljudi celo jeznih, če prideš do njih brez najave. :)

Ne vem, kaj se toliko ljudje ubadajo s tem FB. Če ti ni všeč, ga pač ignoriraj in ne uporabljaj.

Iatromantis ::

Zgodovina sprememb…

sgdjkdlsugi4 ::

Lahko pa se vedno placas za x storitve. Ali je tudi to narobe, ker bo nekdo zasluzil ?

twitskull ::

Me niti ne mot tale FB tolk, če bi se ga dal zbrisat vsaj. Mislm svoj račun. Tista deaktivacija je pa prava šala :) ... K sreči sem ga uporablu in ga še glih tolk, da so me po vsej verjetnosti označl kot heretica xD ... kukrkol .. sem pa naredu test s tem, da sm enostavno šou do frenda in pozvonil na zvonc. Pogled k je pršu vn je bil priceless :D ... vse je zadeva okusa in lastnega prepričanja ... brezveze bi blo se ubadat z vprašanji kam FB daje podatke in kako z njimi razpolaga. Kolktolk razsodno bitje ve, da nas nategujejo ko čigumi :) Zdej je pa samo lastna odločitev al te to dejansk gane al pa ti kratkomalo visi dol.

Hackey ::

Dejansko imam kolegico na FB-ju, ki pove točno vsak pripetljal in nihljaj njene volje. Kadar se vidimo v živo, pa je tiha in le poredko poseže v debato z preostalimi kolegi.Mogoče je facebook in bodobna socialna omrežja nek zavetišče folku, kateri ne zmorejo ali ne znajo komunicirati. Ljudje pa resnično iščejo uteho v lajkanju in komentiranju. No vsaj nekdo me opazi... Hm, mogoče je to dobra stvar za kontroliranje folka na daljavo. Včasih so hodil v cerkev na izpoved, kasnje so izumili psihologe ter psihiatre... danes imamo socialna omrežja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi iPadi že 22. oktobra?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
138023 (4892) noob96
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662519 (54126) Icematxyz
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15131879 (25330) Owe-
»

Apple priznal težave s praznjenjem baterije v iPhonu 4S (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5520072 (16889) techfreak :)
»

Približuje se izid iPhona 5, Apple dosega borzne rekorde

Oddelek: Novice / Ostale najave
4211128 (8115) sirotka

Več podobnih tem