» »

Kako dobiti podatke iz pokvarjenega diska?

Kako dobiti podatke iz pokvarjenega diska?

aljaz33 ::

Odpovedal mi je trdi disk Segate Barracuda 7200.7, velikosti 200 GB. Na njem imam podatke, ki bi jih rad dobil nazaj. Sumim, da je šel motorček. Kaj mi priporočate? Slišal sem, da se da disk popraviti doma, tako da se plošče iz pokvarjenega diska vstavi v delujoč disk. Vem, da se z reševanjem podatkov ukvarja podjetje Kotar, a sem slišal, da so precej dragi.

Kaj mi svetujete?

popster ::

lahko poizkusiš nabavit podoben disk in pogledaš tutoriale na netu kako se prestavi plošče

clip ::

Hm s tem pa zna biti kar problem.Plošč ne moreš kar sam zamenjat, ker se to počne v posebnih komorah, kjer ni prahu...ipd.Mogoče je crknila elektronika diska in ob zamenjavi bi disk ponovno oživel.Elektronika mora biti popolnoma enaka, ponavadi tudi revizija, kar pa je spet težko nabaviti.lp
Pozdrav od Clipa

krneki0001 ::

Disk v zmrzovalnik za dobre pol ure, potem pa takoj v mašino. Sam sem računalnik dal kar zraven skrinje in potegnil dolge kable v skrinjo ter podaljšek za napajanje in dal disk zmrznit. Ko je bil dovolj hladen, je delal, in s približno od 8kb do 200kb na sekundo prenašal ključne podatke iz njega na drug disk.
Prišlo je do kratkega stika, ker so delavci vrtali v eno steno in prebili 2 kabla (400V in 220V). Uspelo jim je celo to, da je sveder prevrtal oba voda naenkrat in s tem ustvaril stik - prišlo je do špice na 220V vodu in je skurilo vso elektroniko po hiši, vse kar je bilo takrat priklopljeno na elektriko.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

TEDY ::

ti ga bios zazna?

floyd1 ::

Dvakrat sem že tak "uničen" disk vzel iz PC-ja, ga potem čez kak teden dni priklopil nazaj in je spet delal nekaj časa, vsekakor dovolj, da sem si spravil podatke dol. Pred kratkim se je enako posrečilo kolegu. To probaj najprej, preden ga začneš trgat narazen.

energetik ::

In spet nekdo, ki ima pomembne podatke samo na 1 disku. Očitno bi bilo treba na vsak prodan disk in PC z mastnimi rdečimi črkami zapisati, da so vsi podatki popolnoma nezaščiteni pred izgubo dokler se ne naredi _backupa_ na drug medij ali več njih. :|

pingo76 ::

No to trenutnemu srečnežu prav nič ne pomaga. Vsaka šola nekaj stane.
Disk ohladit in probat.
Poskusit dobit enako elektroniko in premontirat (smo sploh ziher, da je v okvari le elektromotor ki je ponavadi zelo trpežen?!?).
Kotar v ljubljani ki pa bo zaračunal 500+€.

krneki0001 ::

energetik je izjavil:

In spet nekdo, ki ima pomembne podatke samo na 1 disku. Očitno bi bilo treba na vsak prodan disk in PC z mastnimi rdečimi črkami zapisati, da so vsi podatki popolnoma nezaščiteni pred izgubo dokler se ne naredi _backupa_ na drug medij ali več njih. :|


To nič ne pomaga. Zadnjič so delavci prebili kabel in je šlo vse kar je bilo priklopljeno na štrom u K***C v celi hiši. Potem smo pa reševali podatke.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Furbo ::

Ne se hecat, tudi backup DVDje je prizadelo? :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krneki0001 ::

Furbo je izjavil:

Ne se hecat, tudi backup DVDje je prizadelo? :)


Backupi za prejšnje dni so na serverju v firmi in še ena kopija 10km stran, tako da tu ni bilo problemov, govorim za dan ko je treščilo in so celo dopoldne podatke vpisovali in se backupov še ni naredilo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

aljaz33 ::

Sem dal disk v zmrzovalnik, pa nič ne pomaga.

Je torej edina rešitev, da odprem disk in plošče vstavim v drugega? S tem nimam izkušenj, je kdo že to delal? (Kotar mi je predrag)

mihec87 ::

Tole z razdiranjem in prestavljanjem je delikatna zadeva in rabiš komoro popolnoma brez praha itd itd... Če zajebeš podatkom res ne bo več pomoči..

jft ::

Sem zadnjič zasledil tole:

http://info-sec.si/storitve/

verjetno so cenejši kot Kotar!

Lp, F


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podjetje za reševanje podatkov

Oddelek: Strojna oprema
264436 (3557) solatko
»

Popravilo diska

Oddelek: Zvok in slika
223940 (3023) T-Mac
»

HermeS izguba podatkov - knjiženje

Oddelek: Loža
112136 (1467) Vikking
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317254 (6452) MadMax
»

Trdi disk padel na tla:(

Oddelek: Pomoč in nasveti
263168 (2374) opeter

Več podobnih tem