» »

HermeS izguba podatkov - knjiženje

HermeS izguba podatkov - knjiženje

wooted ::

Lp.

V firmi smo imeli HermeS program za vodenje računovodstva, ker ima hudič mlade, je odpovedal disk v računalniku in seveda smo izgubili tudi backup na drugem disku.

Sicer je zadeva že bolj stara, ampak kako gre lahko to vse narobe? tržna inšpekcija, davčna itd.?

Nekaj ni bilo poknjiženo v blagajni (razne kompenzacije) in ostale zadeve, ampak ima računovodkinja vse printe za knjiženje za davčno.

kako se da to popraviti, da bi "štimala" trenutno zaloga in tako dalje?

je kakšen stručko ki bi vedel? sem vse opisal bolj na splošno, tako da prosim za pomoč, kaj bolj podrobno pa lahko kasneje

Senitel ::

wooted je izjavil:

...in seveda smo izgubili tudi backup na drugem disku.

Kako hudiča je tukaj "seveda"?

root987 ::

Pa iz nobenega diska se ne da rešit podatkov? Kaj pa se vam je zgodilo, biblična poplava?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

wooted ::

problem je, ker smo se selili in je šlo kar par diskov v večna lovišča. backup disk mi v biosu in disk managerju pokaže, do podatkov pa ne pridem (ne pokaže particije ali določi črke pogona)

backup disk se navezuje na to temo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

Senitel ::

Backup disk ni dostopen že eno leto in ti ga imenuješ backup?

wooted ::

bil je backup disk, prosm za pomoc in ne poimenovanje diska

mat3 ::

Kaj pa rezultati obnove ? Nič uspeha ? Disk sploh še dela ali se sklaplja ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

mihec87 ::

Karkoli delaš na ta disk ne zapisovati podatkov itd ker boš prejšnje povozil.

Pred leti sem imel bolj kot ne isti problem particija izginla(vse ostalo ok ta disk je še potem par let laufal bp)-takrat sem uporabil get data back program-priklopil zjahan disk v kišto z dobrim diskom ter z programom potegnil iz zjahanga in podatke shranil na disk od kište-po zjahanmu ne smeš nič zapisovat

Če ne pa firme ala
kotar, ne bo zastonj, verjetno pa ceneje kot zapleti z institucijami?

mat3 ::

Najprej bi bilo za narediti sliko celotnega diska (po sektorjih) in potem obnovo vršiti iz te slike na drugi disku, to je itak obvezno.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

SaXsIm ::

Pač, če ima vse sprintano, boste vnesli temeljnice za konec 2012, potem pa še enkrat poknjižili komplet 2013. In to je to.
SaXsIm

wooted ::

Disk dela, particija je bila skopirana pa so razni programi samo neke random fajle nametali. nič uporabnega, 80% končnic sem prvič videl. popravi mbr in te stvari ne pomagajo

SaXsIm je izjavil:

Pač, če ima vse sprintano, boste vnesli temeljnice za konec 2012, potem pa še enkrat poknjižili komplet 2013. In to je to.


hvala za odgovor v tej smeri, bomo preštudirali

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

Vikking ::

wooted je izjavil:

Disk dela, particija je bila skopirana pa so razni programi samo neke random fajle nametali. nič uporabnega, 80% končnic sem prvič videl. popravi mbr in te stvari ne pomagajo

SaXsIm je izjavil:

Pač, če ima vse sprintano, boste vnesli temeljnice za konec 2012, potem pa še enkrat poknjižili komplet 2013. In to je to.


hvala za odgovor v tej smeri, bomo preštudirali


OMG, kaj študirate, kaj čakate???. Nesi disk v popravilo oz. vsaj veš koliko bi stalo reševanje podatkov, oz. če jih je možno rešiti.

Hkrati pa začeti z pripravo vpisovanja podatkov za celo leto. Če je več zaposlenih, enega aktiviraš da zna vsaj osnove vnašat. Ostali knjižijo.. Tole je lahko fertik prej kot bo disk popravljen.
Samo čakanje, pa študiranje kaj bi? mislim če je resno podjetje, pa se to gre?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Acronis True Image WD Edition

Oddelek: Pomoč in nasveti
152097 (1683) MIHAc27
»

težave z zunanjim diskom

Oddelek: Strojna oprema
71182 (983) MIHAc27
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811843 (7324) carota
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273603 (2698) axee
»

Crknu mi je 1 TB disk. Kaj sedaj ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121940 (1671) lambda

Več podobnih tem