» »

PayPal izdal aplikacijo za Facebook

PayPal izdal aplikacijo za Facebook

Yahoo News - PayPal je včeraj predstavil aplikacijo, ki omogoča neposredno uporabo svoje storitve za prenos denarja in plačevanja kar prek Facebooka. Aplikacija se imenuje Send Money in čeprav ni prva integracija PayPala v Facebook, ostaja prva uradna aplikacija, ki omogoča peer-to-peer prenos sredstev neposredno med prijatelji na Facebooku.

PayPal namreč ocenjuje, da kar 80 odstotkov njegovih uporabnikov uporablja tudi Facebook, zato je širitev storitev na področje socialnih omrežij zelo smiselna. Uporabniki so sedaj dobili enostavno možnost denarnega nakazila svojim prijateljem, ki ga lahko izvedejo na dva načina. Bodisi izvedejo samo golo nakazilo bodisi pa mu priložijo tudi e-kartico s sporočilom. V slednjem primeru se e-kartica, ki jo lahko izberemo izmed 22 kategorij (rojstnodnevne, poročne itd.), prikaže na zidu prejemnika, sporočilo pa se posreduje zasebno. Pošiljanje denarja je brezplačno, če se za prenos uporabi dobroimetje na PayPalovem računu ali pa je račun povezan z direktno bremenitvijo računa (slednja možnost v Sloveniji odpade), pri kartični transakciji pa se odvede ustrezna provizija.

PayPal želi s tem izkoristiti ogromen trg, saj ima Facebook več kot 800 milijonov uporabnikov, ki po ocenah Greeting Card Association letno pošljejo več kot pol milijarde e-kartic. Kot ugotavljajo na Pc Worldu, pa to edina uporabna vrednost nove aplikacije. S prenosom denarja na račun Facebookovega uporabnika lahko trgovci enostavno vračajo denar za vrnjene izdelke, obračunavajo naknadne popuste in dobroimetja ipd.

7 komentarjev

crobat ::

končno! :)

Iatromantis ::

Kaj pa provizije?

jlpktnst ::

Brezplačno? HAha, a nima paypal 3% provizije?

klinker ::

Upam za njih da so ga kaj bolje optimizirali in bo delovanje vsaj priblizno na nivoju iOSa.

gakiko ::

In to je različno od emaila kako točno? Tj. od nakazila preko Paypala na moj email.

Trgovci bi mi že zdaj lahko "naknadno obračunali popust", če bi želeli, saj imajo moj email. Glede na to, da še noben trgovec ni kaj takega naredil, dvomim, da bo "Facebook Paypal" to spremenil. ;)

cegu ::

Kaj pomeni
ali pa je račun povezan z direktno bremenitvijo računa (slednja možnost v Sloveniji odpade)
?

Jaz uporabljam Paypal z Visa Electron in mi vsako transakcijo izvede sproti. Če bi kdo tole stestiral, se javim da pošljem kakšnih 50 centov pa pogledam če je kaj provizije. ZS.

jlpktnst ::

cegu je izjavil:

Kaj pomeni
ali pa je račun povezan z direktno bremenitvijo računa (slednja možnost v Sloveniji odpade)
?

Jaz uporabljam Paypal z Visa Electron in mi vsako transakcijo izvede sproti. Če bi kdo tole stestiral, se javim da pošljem kakšnih 50 centov pa pogledam če je kaj provizije. ZS.


Kaj je za prevert? Paypal ma 3% provizijo z nekim minimalnim feejem dodatnim na to. Torej če transferaš 1000€ pride kar konkretnih 35€ nekje provizije. Načeloma pač to trgovec plača, samo ko transferaš na fizično osebo pa plačaš sam ali pustiš da plača prejemnik. S tem da prejemnik lahko zavrne keš če noče plačat provizije.

Dvomim da je tu kako drugače. Fancy wrapper prek mail nakazila pač. Ful mega novica in res uber novost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska hiti z lastno digitalno valuto

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
84362 (3442) vostok_1
»

Težave z Paypalom, prosim za pomoč. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7311571 (9290) markuljac
»

Facebook bo ponujal plačila med prijatelji

Oddelek: Novice / Kriptovalute
258635 (7092) technolog
»

PayPal v Rusiji podpira gotovinsko plačevanje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
54611 (3744) erunno
»

kako plačati (paypal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
4713924 (12134) bluefish

Več podobnih tem