» »

Dolžan zavarovalnici čeprav vse plačal

Dolžan zavarovalnici čeprav vse plačal

;-) ::

Zadeva je taka:

Pred pol leta sem zavaroval avto - vse možne kombinacije in imel plačevanje na obroke. Ker sem imel 320€ pri sebi mi je agent dal 6 položnic (prvih 6) in sem jih plačal-imam tudi odrezke, naslednje naj bi začel dobivati komaj po pol leta (čuden sistem, ampak dobro načeloma mi je bilo vseeno kdaj dobim naslednje položnice)

Po premisleku da plačujem brezveze stvari, ki jih nebom nikoli uveljavljal sem spremenil polico-skenslal požar/točo, parking torej imel sem spremembo police. Polico sma z agentom "spremenila", poslala zahtevek za spremembo-hotel sem še da se mi obroki porazdelijo čez celo leto, saj je bila zgoraj navedena delitev (da dobim čez 6 mesecev prvo položnico) malo zgrešena. Polico naj bi dobil iz LJ po pošti, tačas pa sem se vozil z črnobelo kopijo. Vse lepo in prav, vmes se mi je zgodila tudi škoda - poškodba žarometa, ki sem jo brez problema uveljavlal (btw: delni kasko stekla je bila letna premija: 170€ ob sklenitvi).

Originala police nisem in nisem dobil, prišlo je še do nekaj sprememb (dobil bonus itd.)in čez 2-3 tedne sem prekinil to polico in sklenil novo. V mišljenju, da se mi pač znesek iz stare ki sem ga že poravnal prenese na novo polico.

Pri novi sem zavaroval le osnovne stvari + delni kasko: stekla, divjad. Dobil položnico za plačilo "razlike" v višini xy € in jo tudi plačal- imam odrezek.

Sedaj pa pride domov opomin pred stornacijo police, ki je višji od premije mojega celoletnega zavarovanja. Grem do agenta, kličem na zavarovalnico: nič nič nič nič. Ne dobim nikjer pravega odgovora od kje imam ta dolg in zakaj. Razumel bi, da moram plačati 170€ delnega kaska - celoletno premijo zato, ker sem uveljavljal škodo, nikakor pa mi ni jasno od kot je znesek več kot 2x večji od tega.

Zanima me kje bi lahko bil tisti znesek denarja 320€ (-če bi obračunali mi tisti 1mesec ko sem imel zavarovan avtomobil na to polico), nisem ga dobil ne na TRR, ne v roke pa še dolžan sem.

Vse skupaj sem plačal 320+60 = 380€ Nova polica je vredna okoli 300€ tisti mesec z prejšnjo polico je stal okoli 50-60€, torej bi še moral jaz imeti 20€ v dobrem ampak zaradi škode na delni kombinaciji STEKLA bi bil maximalno na 170€ dolga, sem pa na skoraj 400€.

Zanima me kdo bi bil komu kaj dolžan če ta trenutek prekinem vso zavarovanje pri tej zavarovalnici in sklenem drugje.

Če zadeve ne rešim tako ali drugače mi bodo do srede decembra avto odjavili iz prometa in polica bo stornirana. Kaj predlagate ?

Zanima me tudi če pride do slučaja da do srede decembra ne rešim težave da mi odjavijo vozilo, potem bom pri vseh zavarovalnicah zapisan kot "neplačnik" in avta nebom mogel več zavarovat ? Na kak način zavarovalnice terjajo denar me tudi zanima, ker ne mislim plačat pa če mi kožo oderejo?

Mindfuck zadeva

lexios ::

Sedaj pa pride domov opomin pred stornacijo police, ki je višji od premije mojega celoletnega zavarovanja.


Katera zavarovalnica? Triglav?

Mindfuck zadeva, ki se lahko konča z arbitrom ali na sodišču! ...če ti zavarovalnica ne bo pogledala skozi prste, ker gre za relativno nizek znesek! Poskuste se normalno pogovorit! Imej v mislih, da kršiš pogodbo. Imho, se ti bolj splača plačat, naslednjič pa dobro prebrat drobni tisk!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

urosh ::

podobno foro sem imel na AS... Ko je preteklo sem jih lepo skenslal in šel drugam...

jernejl ::

Verjetno nisi upošteval, da so kratkoročna zavarovanja sorazmerno dražja od celoletnih.
Naprimer, če avto zavaruješ za 30 dni, potem premija ne bo enaka 30/365 * celoletnaPremija, ampak bo višja.
Za en mesec je tako lahko premija recimo 20% ali 30% celoletne premije.
Za delni kasko, kjer si uveljavljal škodo, pa je običajno tudi tako, kot ugotavljaš, da ti obračunajo premijo za celo leto.

;-) ::

lexios je izjavil:

Sedaj pa pride domov opomin pred stornacijo police, ki je višji od premije mojega celoletnega zavarovanja.


Katera zavarovalnica? Triglav?

Mindfuck zadeva, ki se lahko konča z arbitrom ali na sodišču! ...če ti zavarovalnica ne bo pogledala skozi prste, ker gre za relativno nizek znesek! Poskuste se normalno pogovorit! Imej v mislih, da kršiš pogodbo. Imho, se ti bolj splača plačat, naslednjič pa dobro prebrat drobni tisk!

Danes grem ob 11 na pogovor z enim višjim, zraven bom imel za vsak slučaj kolega ki bo poslušal če pride do problemov da imam vsaj kako pričo. O zavarovalnci in agenciji še nebi javno dokler nebo razpleta.

podobno foro sem imel na AS... Ko je preteklo sem jih lepo skenslal in šel drugam...

Takoj ko se zadeva "uredi" tako ali drugače jih skenslam-zdaj nočem da mi ta dolg ostane.

Verjetno nisi upošteval, da so kratkoročna zavarovanja sorazmerno dražja od celoletnih.
Naprimer, če avto zavaruješ za 30 dni, potem premija ne bo enaka 30/365 * celoletnaPremija, ampak bo višja.
Za en mesec je tako lahko premija recimo 20% ali 30% celoletne premije.
Za delni kasko, kjer si uveljavljal škodo, pa je običajno tudi tako, kot ugotavljaš, da ti obračunajo premijo za celo leto.

Sem upošteval, pri vsaki spremembi mi je bilo povedano koliko naj bi se obračunalno vstran od zneska. Glede odebeljenega teksta, smo že danes po pogovoru po telefonu ugotovili da bi bil v tem primeru-navajajo sicer da je kriv ta delni kasko in škodni primer dolžan največ 170€ kolikor znaša premija za moj avto kombinacija delni kasko stekla in svetlobna telesa in ne skoraj 400€ kot je na položnici.

Nauk do sedaj:
Ne 5x, 10x premislite preden zavarujete avto "ugodno", sploh najugodnejše ponudbe so najbolj zajebane - ko pride do škode, če jih ne rabiš (hvalabogu da jih le nebi) je povsod OK.

Nikoli več me ne premami kaka ugodna ponudba, raje 100,200€ več pa zamežat ko pa potem živce trošit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Invictus ::

Pokliči agenta in naj ti uredi. Saj je dobil provizijo za sklenitev pogodbe. Če se ti ne javi, poišči drugega, po možnosti kakega ki ti ga kdo priporoči.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SkIDiver ::

Dobr si tole skuhal :) Sam si vedno uredim ugodno zavarovanje pa nisem imel še nikoli nobenih težav in sem tudi uveljavil škodne primere iz kombinacije delnega kaska (2x triglav za žarometa in 1x ZM vetrobransko steklo). Je pa res, da sklenem polico in jo potem neki ne prekinjam ali spreminjam. Pa imam tudi sedaj pripravljeno drugo polico s 25% bonusa, ki ju bom združil v eno pa mi ni ravno padlo na pamet, da bi prekinjal in delal vse na novo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

lexios ::

Je pa res, da sklenem polico in jo potem neki ne prekinjam ali spreminjam. Pa imam tudi sedaj pripravljeno drugo polico s 25% bonusa, ki ju bom združil v eno pa mi ni ravno padlo na pamet, da bi prekinjal in delal vse na novo.


Sj to je največji problem, da se gre prekinjat nekaj za kar jamčiš, da boš do izteka plačeval. Zavarovalnice imajo to različno urejeno, bi pa upal trdit, da ima danes stranka BISTVENO več možnosti sprememb kot pred 10-imi leti. Najbrž gre v kakšnih primerih pri različnih zavarovalnicah to brez problema, pri drugih težje, sem pa slišal tudi že o podobnih "grožnjah" s strani zavarovalnic... Treba je brat drobni tisk.

J*biga, pogodba je pogodba; nad bankami, ki zarubijo nepremičnino, na kateri je bila hipoteka, se nihče ne pritožuje, ker se v naprej ve, kaj se lahko pričakuje pri neplačevanju obroka hipotekarnega kredita...

;-) ::

Pogodba je pogodba se strinjam, nikjer ne piše da si kaj zavezan, ti plačuješ tudi če prodaš avto še pol leta zavarovalnino.

Danes sem dobil odgovor da je vsekakor pomota na njihovi strani in da bodo jutri v računovodstvu zadevo uredili in mi sporočili nov izračun "dolga" na grobo pa naj bi bil neki drobiž.

fosil ::

ti plačuješ tudi če prodaš avto še pol leta zavarovalnino

To pa ne bo držalo. Če prodaš avto, dobiš zavarovalnino nazaj.
Tako je!

SkIDiver ::

Če avto prodaš, prekineš zavarovanje. Če plačuješ obročno ti preostanek obrokov stornirajo, če si plačal v enkratnem znesku pa ti vrnejo razliko.

lexios jamčiš, da boš plačeval dokler boš koristil;) Seveda imaš pravico in možnost prekinit zavarovanje kadar želiš. Vprašanje je koliko je to smiselno s časom, ki ga lahko porabiš in živci. ;-) je sklepam hotel par cekinov pospravit v svoj žep in po koncu poletja spremenil polico, da avto ni več zavarovan zoper toče:)

;-) ::

fosil je izjavil:

ti plačuješ tudi če prodaš avto še pol leta zavarovalnino

To pa ne bo držalo. Če prodaš avto, dobiš zavarovalnino nazaj.

to je letelo na lexiosa ko opeva da če se zaveže se tistega drži.

SkiDiver to se je dogajalo pred poletjem

lexios ::

;-) je izjavil:

to je letelo na lexiosa ko opeva da če se zaveže se tistega drži.


Nismo se razumeli. "Opevam", da splošni pogoji v zavarovalni polici določajo možnosti sprememb/prekinitev... Glede na relativno nizek znesek pa sem prepričan, da bi raje šli v svojo škodo. A glede tega še nedolgo nazaj marsikatera zavarovalnica ni bila ravno fleksibilna (res pa da to pride do izraza šele pri kakih življenjskih/nezgodnih zavarovanjih in investicijah, kjer je v igri par tisočakov za razliko).

lexios jamčiš, da boš plačeval dokler boš koristil;) Seveda imaš pravico in možnost prekinit zavarovanje kadar želiš.


Točno tko, v skladu s splošnimi pogoji, ki si jih podpisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

SkIDiver ::

;-) vzamem nazaj:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212635 (1669) kixs
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8017983 (14798) dj_uro
»

Generali Zavarovalnica

Oddelek: Na cesti
184068 (3085) St235
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821451 (15543) čuhalev
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630625 (28645) D3m

Več podobnih tem