» »

Samsung galaxy S2 - poraba baterije

Samsung galaxy S2 - poraba baterije

Nevihta ::

Pozdravljeni,

Na omenjenem telefonu mi je baterijo zacelo zelo hitro pobirati, od zacetka mi je zdrazala ob normalni uporabi 3dni, ob polni uporabi pa 24h. Sedaj mi ob minimalni uporabi (30 min pogovorov, brez iger, brez surfanja, samo mail obcasno) zdrzi samo 8 h.

Po pregledu porabe dobim tole:
- OS 32%
- CALLS 23%
- DISPLAY 13%
- SYSTEM 6%
- GOOGLE SERVICES 6%
- DIALER 6%
- EMAIL 6%
- STANDBY 5%
- IDLE 4%

Ali je to normalno, oz kaj lahko naredim, telefon je se v garanciji zato ga ne bi nadgrajeval z neuradnimi romi, s katerimi izgubis garancijo.
Nevihta

RejZoR ::

OS porablja nenormalno veliko baterije. Največ bi moral bit IDLE in STANDBY... Si nalagal kakšne sistemske aplikacije?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PINki ::

Z kiesom posodobi na zadnjo verzijo, ce ne zelis garancije izniciti. Priporocam da naredis format telefona, ce zelis resiti tezavo in se ti ne da iskati vzroka.

Na marketu najdes nekaj aplikacij s katerimi ugotovis kateri proces nabija porabo baterije.

Nazadnje pa razmisli o garanciji, ce se ti ne da ubadat s telefonom ga daj na servis.

Lp

DoberDan ::

Pozdravljeni!
Pred enim tednom sem pri Mobitelu kupil Samsung Galaxy S2 NFC. Takoj prvi dan sem Androida naložil na 4.0. Zadeva deluje super, brez napak, težava je le baterija. Kot sem bral drugje in tudi tukaj, naj bi zdržala baterija do 3 dni.

No, meni ob normalni uporabi zdrži cca. 24 ur. Polni se 3 ure.
Do sedaj sem aparat polnil ene 5x in to od 0 do 100% brez vmesnega dofilavanja.
lahko pričakujem, da se bo kapaciteta baterije po prvih nekaj polnjenjih še kaj izboljšala, ali naj me skrbi?

Poraba je takšna:
Zaslon 42%
Facebook 14%
android OS11%
internet 8%
Govorni klici 9%
Sistem android 7%
Celica v pripravljenosti 5%
Telefon v mirovanju 3%

Torej dnevno sem vse skupaj kakšno uro do dve na Fb, klicev je ene pol ure dnevno, vklopljen imam sistem varčwvanja z baterijo, igric ne igram, mogoče povprečno pogledam na dan 5min videa, wlan vklopim le kadar grem na net, navadno podatkovno povezavo pa vklopim le za 3min na dan. Plus par smsov. Trenutno je takšna poraba, ker se na vse pretege trudim videti delovno dobo baterije, a vseeno zdrži le okoli 24ur.
Aja, pa ko sem na netu, sem vedno preko wlana v hiši. To pa je vse skupaj max 2uri na dan.
Kaj narediti? Vsi updati sistema, ki mi jih ponudi telefon, so narejeni. Naj še kaj ročno posodobim? Ampak nočem izgubiti garancije. Na servis ga pa, če se le da, ne bi nosil.

Hvala za odgovore :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

shadeX ::

Glede na tvoje podatke je 24 ur zelo normalno. Še veliko ti zdrži. Če imaš porabo zaslona 42% to pomeni da ga imaš veliko vklopljenega. Samo me čudi da ti zaslon porabi skoraj polovico baterije. Mogoče se ti ne ravno sklopi ? Hmm.. ker drugo je vse odlično samo zaslon res nekam dosti kuri.

DoberDan ::

Aja, pa ekran se trudim da je čim manj osvetlen in da ga taloj izklopim, ko ga ne uporabljam.

Pa še to, po kakše 15min na netu preko wlana je zgornji del mobitela kar precej topel. Je to normalno?

DoberDan ::

Hm, torej je 24 ur normalno? Ker meni se takšna uporaba res ne zdi velika... razen net. Je kriv wlan? Kaj od naštetega največ žre? (poleg ekrana)
Ker za ekran mi pa ren ni jasno. Večinoma je na osvetlitvi okol 20%. In to le tekst. Brez nekih gibanj videa.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

francek1 ::

Imaš popolnoma normalno porabo. Meni ob pogostem fotografiranju zmanjka energije že pred večerom..
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

dukenukem ::

sklopi podatke iz ozadja ....a android 4.0 je uraden za s2 že ? ali mi vse podatke ,slike ,številke ostanejo ,al se zbrišejo če updejtam android ?

aljo558 ::

kontakte si sinhroniziraj z google accountom ;) Če updejtaš ostanejo slike, video, muska in ostale datoteke gor, samo nastavitve se ti spremenijo na tovarniške.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterije v pametnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8113039 (7576) louser
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770334281 (151300) medenko
»

Izšel Galaxy S3, dobavljiv konec meseca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
18648422 (38821) smash
»

HTC Tattoo - Simobil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24234872 (16027) errhec
»

Nokia E66/E71 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8010816 (4999) MrAs

Več podobnih tem