» »

Mobilni internet za telebane

Mobilni internet za telebane

1
2
»

zamotsloteh ::

Vse lepo in prav če imaš denarja kot pečka, druga plat medalje pa je čim manjši stroški z mobilno telefonijo in internetom - za ne preveč zahtevne uporabnike; kaj predlagate.
Moja verzija, ki pa še ni preizkušena ( v kratkem) Tušmobilov premium za 9.9€ neomejeni klici in SMS v vsa slo omrežja, in njihov predplačniški internet za 1€ na dan
Upokojenska varianta:)

MrStein ::

18zimoni je izjavil:

Pozabil si napisat da moraš v nekaterih primerih nastavit APN dostopno točko,kje pa še uporabniško ime in geslo.

Eni imajo to že not.

Nekateri (USB ključek) pa imajo še ves NAT ruter not in se predtavljajo kot "ethernet" kartica, ki je povezana s tem "ruterjem". Kdo se takih komplikacij spomni...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

A torej kdo od teh nategunskih operaterjev sploh še ponuja neomejen prenos podatkov? Kolikor gledam ponudbe so vsi uvedli omejitve, neprimerne za kakršnekoli medijske vsebine gledat.
Quack !

hojnikb ::

imaš tudi neomejene pakete, sam so fixirani na domač naslov (ki nima dostopa do dslja...)
#brezpodpisa

LeQuack ::

Ja to je uporabno glih ene 5% ljudem. Pa še to moraš kao uporabljati samo doma in ne mobilno. Fail.
Quack !

hojnikb ::

je pa neomejeno :)

takih pravih unlimited paketov pa neboš dobil....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

LeQuack ::

Torej se mobilna tehnologija brezveze trudi doseči vedno večje hitrosti, ko pa ISP-ji tako zavirajo razvoj, da ga bo občutiti še desetletja.
Quack !

hojnikb ::

pa dejansko izkoristiš 40-50GB podatkov on the go, da bi rabu unlimited paket ?
#brezpodpisa

LeQuack ::

Ja sedaj ob omejenih paketih ne, ker se moram nazaj držat, sicer bi dosti bolj uporabljal youtube, interni radio in podobno.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

MrStein ::

Pa softver bi se tudi lahko malo nazaj držal.
Zadnjič sem za par ur vklopil mobilni internet, da sem par sporočil (besedil) čez Skype poslal, pa je šlo skoraj 15 MB.
Po logih sistema sodeč 2 mega za Skype, pa 10 MB za Google Play Store (nastavljeno je na "auto-update apps over Wi-Fi only").
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

To je vse posledica omejitve podatkov.
Quack !

;-) ::

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Je tole neomejeno v pravem pomenu besede? So kaksne cake na kaj moram biti pozoren? Vzel bi za na vikend, kjer nimam moznosti kabla.

Je to top ali je se kaj cenejsega ker dejansko ne potrebujem 10mb dl, 5bi hilo dovolj.

Je zadeva z vezavo ali se skensla kdajkoli?

hojnikb ::

Je tole neomejeno v pravem pomenu besede? So kaksne cake na kaj moram biti pozoren? Vzel bi za na vikend, kjer nimam moznosti kabla.

je (sodeč po telekomu).

Je to top ali je se kaj cenejsega ker dejansko ne potrebujem 10mb dl, 5bi hilo dovolj.

imaš cenejše, samo boš omejen z podatki (recimo lahko vzameš tušmobil in plačuješ po dnevih=1€ oz 15€ za 30 dni)
#brezpodpisa

youPlonker ::

Trenutno imam naročnino pri Telekomu in bistveno premajhno zakupljeno količino prenosa podatkov. Kaj se mi najbolj splača vzet, če bom na dan porabil cca 1 - 2 GB ? Je predplačniška varianta od tušmobila v redu? Lokacija LJ, potrebujem za branje člankov / tekoč youtube 480p.

LP

invisuu ::

Pozdrav,

upam, da mi lahko kdo pomaga. Punca je nabavila Lumio 640 in ima številko pri bobu. Nisva ji sposobna usposobiti mmsov in mobilnega interneta. Poskusil sem z nastavitvami na njihovi spletni strani, na spletni strani simobila, nekaj sem našel na slo-techu, ampak nič od naštetega ni delovalo. Prosim za pomoč, kaj kam vstaviti.

Vstaviti je potrebno:

APN za internet:
Dostopna točka:
Uporabniško ime:
Geslo:
Vrsta preverjanja prisotnosti: (PAP/CHAP)
Posredniški strežnik (URL):
Vrata posredniškega strežnika:
Vrsta protokola IP: (IPv4/IPv6/IPv4v6/IPv4v6 464XLAT)

APN za MMS:
Dostopna točka:
Uporabniško ime:
Geslo:
Vrsta preverjanja prisotnosti: (PAP/CHAP)
Prehod WAP (URL):
Vrata prehoda WAP:
MMSC (URL):
Vrata centra MMSC:
Največja dovoljena velikost sporočila MMS:
Vrsta protokola IP: (IPv4/IPv6/IPv4v6)

Vnaprej se zahvaljujem za vsakršno pomoč.

intelček ::

Zdravo
zanima me če je možno, da je zaradi novega prenosnega računalnika (HP PB470 17inch) poraba mobilnega interneta še enkrat večja ob isti uporabi kakor na prejšnjem prenosniku Toshiba(6 let star 15inch). Na starem računalniku s paketom Mobilni internet L je nekako zdržalo do 24dneva v mesecu, potem je bila omejitev. Zdaj pa pri isti vsako dnevni uporabi z novim računalnikom se že v 12dnevu prekorači(paket L, 30GB). Če ima kdo odgovor/pojasnilo na mojo težavo, prosim piši....
airsoft

zero_max ::

Živjo, nameravam nabaviti smartphone starejši osebi, ki ima prednaročniški paket (tj. 2x na mesec nabavi neko kartico za 5 eur in to pokuri za pogovre itd.). V hiši, kjer živi je urejen internet (brezžični).
Zanima me, če bi imela ta oseba smartphone, bi dostopala na internet zastonj in bi prenos podatkov bil neomejen ali bi prenos podatkov določala količina denarja, ki ga je naložila na telefon (prek prej omenjenih kartic, ki jih kupuje 2x na mesec).

Hvala za odgovor!

peko_deko ::

hojnikb je izjavil:

pa dejansko izkoristiš 40-50GB podatkov on the go, da bi rabu unlimited paket ?

streamaš si par filmov/nadaljevank od doma pa si tam

sesam ::

zero_max je izjavil:

V hiši, kjer živi je urejen internet (brezžični). ... in bi prenos podatkov bil neomejen ali ...


Dokler Wifi deluje, mobilni operater ne ve (ne sme) dodatno zaracunati. Verjetno vredno popolnoma izklopiti "Mobile data" (internet preko mobilnega omrezja).

Pazi na malware. In, ali bo ta starejsa oseba res lahko uporabil smartphone tudi za klice? Vreden preveriti najprej...

Modri dirkač ::

V glavnem, odkar je telemach (očitno z oktobrom) omejil porabo na 1GB/24ur pri svojem predplačniškem paketu net2go(prevzeto od tušmobila), je zadeva zame postala popolnoma neuporabna.
Rabim nekaj, kar mi bo omogočalo 1-2x na mesec za vikend neomejeno uporabo neta. Po možnosti brez naročnine.
Everybody lies!

LeQuack ::

Modri dirkač je izjavil:

V glavnem, odkar je telemach (očitno z oktobrom) omejil porabo na 1GB/24ur pri svojem predplačniškem paketu net2go(prevzeto od tušmobila), je zadeva zame postala popolnoma neuporabna.
Rabim nekaj, kar mi bo omogočalo 1-2x na mesec za vikend neomejeno uporabo neta. Po možnosti brez naročnine.


Mislim da je Izimobil še najcenejši, vsi pa prodajajo podatke kot da so zlato. Sploh če gledaš pakete brez naročnine. Ko sem bil na Hrvaškem letos sem kupil tisto njihov paket za 10€, kjer imaš za 1 teden čisto neomejeno podatkov, po enem tednu se avtomatsko izklopi. Tega pri nas po moje ne bomo nikoli videli.

A ima kdo informacije če Izimobilova SIM kartica dela v modemu od Telekoma, imam še nek njihov USB modem ko sem ga enkrat kupil zraven predplačniškega paketa? Ali je mogoče zaklenjen samo na Telekom kartice, čeprav Izimobil naj bi tudi uporabljal Telekomovo omrežje?
Quack !

MadMen ::

Eno vprašanje, je Net2go modem od Telemacha zaklenjen na Telemach?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

cortez ::

Ja, ponavadi je zaklenjen (nazadnje, ko sem ga še jst kupoval, je bil).

Mogoče se ti splača kupiti bolj dostopno točko. Npr: : ZTE MF65M od telekoma za 19,95EUR.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

brez-imenko ::

Mene pa zanima VPN (navidezno zasebno omrežje) za mobilni internet. Vsi pravijo, da se s tuneliranjem, da zaobiti blokiranje prometa, ki ga ponudniki mobilnega interneta po večini, dajejo na razpolago samo preko NATa.

Kako se to sploh pravilno nastavi? Kaj vse moraš pripravit, da zadeva začne delat kot se spodobi. S tem se še nikoli nisem ubadal, ker to ni bilo potrebno, če pa se bom odločil za mobilni internet in ne več baker nastane problem. Aja pa ne sedaj ali je odločitev pravilna ali slaba, gre se za ceno naročniških paketov, ki jih ponujajo.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

neocodexx ::

Uh, ta tema je prava zlata jama nostalgije.. 384kbps, APN dostopne točke, se še spomnim ko je bilo to treba vpisovat..:)) zakaj je ta tema še vedno sticky?

mailer ::

Kolegu ostaja cca 50gb mobilnih podatkov. Razmišlja o odjavi od trojčka in porabi teh podatkov na računalniku. Ena opcija je, da se poveže preko usb kabla ampak ima potem internet samo on. Obstaja možnost, da se router poveže preko wifija na njegov telefon in imajo potem ostali priključeni žično ali preko wifi na router dostop do interneta?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

klinker ::

Na telefonu lahko nardi dostopno tocko in se wifi naprave povezejo nanj. Kar je na kablu, bi pa rabu neko dostopno tocko, ki se poveze na wifi telefona in preko kabla v naprave.

starfotr ::

Vzame naj sim 2 in jo všteka v en dober modem. Seveda, če ni pri nekem levem operaterju, ki tega ne nudi, ne bo nič.

zuz3k ::

rabim mobilni internet za brskanje prek spleta

idealno bi bilo, da bi bilo plačilo po porabljenih količinah in ne mesečno

hofer ima 10eur mesečno, kateri ponudniki še obstajajo morda na zakup


lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Vedran ::

Ali mogoče kdo uporablja od Telekoma Slovenije Mobi (predplačniško) kartico za občasno uporabo prenosa podatkov prek LTE modema?
Baje si lahko s naročniške številke preneseš neporabljene količine prenosa podatkov na Mobi številko.
Hitrost na Mobi številki je 20/5 Mbps kar je kar vredu.
Tako da bi lahko kar nekaj GB imel zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

dabestexan ::

Odpravljam se na dopust z avtom v Albanijo. V non-EU državah Balkana bom potreboval roaming predvsem za navigacijo in nočitve, pri čemer pa bi želel imeti predplačniški paket (koristil ga bom dober mesec dni), ki mi bo omogočal mobilne podatke v zadevnih državah, saj se odpravljam do nadaljenga v tujino po dopustu.

Ima kdo kakšen predlog? V preteklosti sem kupil prepaid SIM v državi, v kateri bom potoval, tokrat pa bo zadeva malce bolj razgibana oz. v smislu road trip-a, zato bi rad imel bolj univerzalno rešitev.

Okapi ::

S 1. julijem ni več stroškov gostovanja na Balkanu. Kupiš kartico v Bosni in uporabljaš v Srbiji, Črni gori, Albaniji...

d4vid ::

Şe da dobiti kje predplačniški paket, ki ima letno obračunavanje? Vem, da imam čudne želje, a rabim recimo da 20 GB prenosa za celo leto, na oddaljeni lokaciji, kjer ni možnosti drugačnega priklopa.

ssitcm ::

Telekom mobilni internet: 365 dni 20 GB 36,5 € časovni zakup od 1 do 365 dni !

d4vid ::

Nisem vedel, si bom ogledal. 36€ na leto ni tak hud denar. Hvala!

Utk ::

Telekom mobilni internet: 365 dni 20 GB 36,5 € časovni zakup od 1 do 365 dni !

Obstaja še kaj podobnega? Predplačniško, recimo da zakupiš 20 giga pa ko porabiš, porabiš. 20 gb na leto mi bi bilo malo premalo, če porabim 50, se mi pa že bolj splača normalna mesečna naročnina.

zobnik ::

Kaj se zgodi pri predplačniku in da dobroimetje filaš s pomočjo kartic. Dobroimetje plačaš v naprej za 1-2 meseca. Če prekoračiš zakupljene GB, se avtomatsko začne kurjenje dobroimetja al ti prej pošljejo kak sms, če želiš uporabljat internet ga plačujš po drugi tarifi
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335678 (16149) modelno1
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111144 (57891) OK.d
»

TS vs. T-2 vs. Simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
256449 (5710) mirancar
»

POMOC - Mobilni internet

Oddelek: Omrežja in internet
64525 (4128) shadeX
»

prenos podatkov

Oddelek: Loža
194445 (4101) Scorpia

Več podobnih tem