» »

Odpiranje računa v Švici

Odpiranje računa v Švici

Domina ::

Glede na stanje evra se zanimam za odprtje računa v švici kjer bi hranil svoje prihranke za mojo novo hišo. Zanima me če ima kdo izkušnje s tem. Kakšen je postopek za odprtje računa, katere banke mi priporočate.

Prihranke bi dal na vezano vlogo v frankih. Kakršnakoli informacija, link, vaša izkušnja bi mi prišla prav.

KoMar- ::

Treba je it osebno tja, pa ponavadi rabiš priporočilo.

Domina ::

KoMar- je izjavil:

Treba je it osebno tja, pa ponavadi rabiš priporočilo.


Kašno priporočilo če si bolj natančen ?

Good Guy ::

http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

dronyx ::

Meni se zdi tale čredni nagon še bolj nevaren kot pohlep finančnikov. Se spomnim nekaj let nazaj, kako so ljudje, ki so s težavo končali osnovno šolo odkrili, da se da služit denar iz naslonjača. greš na banko po kredit, investiraš na Balkan prek vzajemnih skladov in gledaš, kako delajo po 100% zaslužka letno. Seveda je bila to pravljica in mnogi so zagonili premoženje zaradi naivnosti.

Pa kaj ti res misliš, da bo švicarski frank preživel, če propade evro? Jaz osebno si tega v globalni ekonomiji ne predstavljam. Denar je samo papir,kakorkoli obračaš. Če propade evro gre cel svet v recesijo, kot jo ta generacija še ni videla in takrat tudi tvoj frank ne bo vreden skoraj nič. Celo zlato ima vrednost samo dokler je kruh lahko dostopen. Za take primere pa je potem najboljša naložba neka njiva, kjer lahko vsaj pridelaš osnovno hrano za preživetje. Samo jaz še vedno verjamem, da do česa takega ne bo prišlo in da bo ljudi srečala pamet. 2012 res deluje zlovešče.

T0RN4D0 ::

Saj ni treba da propade. Dovolj je da pade 10% napram franku, pa si delal eno leto zastonj :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

krucymucy ::

Po drugi strani je pa frank ravno sedaj na svojem vrhu in švicarji imajo celo namene umetno zbijati vrednost valuti.

Loocas ::

če bo prišlo do globalne depresije, ne samo recesije, potem bo treba poleg njivce imet še puško.

DonMatejo ::

Locas, točno to sem mislil dopisati. Mislim, da boš imel večje probleme ohranit njivico pred okupatorji.

Domina ::

Trenutno sem zelo zbegan kaj bi sploh naredil.
-Zlato - srebro se mi zdi da postaja balonček.
-Vlaganje v gospodarstvo delnice skladi pod vprašajem.
-Glede nepremičnin se mi zdi da mi zmankuje časa.
Grki se pa norca delajo iz eu in evra =(
Zahvaljujem se za vaša mnenja in pričakujem nove.
Hvala

dronyx ::

Kako zelo je svetovna ekonomija povezana priča lepo tudi primer Grčije. Država v svetovnem merilu praktično ne pomeni ničesar, razen nekaj turizma, a kljub temu je tako močna, da s svojimi krediti lahko ogrozi tako valuto, kot je evro in povzroči, da v primeru bankrota potopi s seboj še celo vrsto bank.

@Domina: Evforija okrog zlata in srebra me pa spominja na evforijo pred leti z vzajemnimi skladi. Ko enkrat navadni ljudje hodijo na banke po kredite, da kupujejo nekaj v velikih količinah je jasno, da je potrebno čim dlje stran, ker samo vprašanje časa, kdaj balon poči. To se je že tolikokrat zgodilo v novejši zgodovini, da je praktično aksiom.

amigo_no1 ::

Z zlatom dolgoročno ne boš na izgubi vrednosti.

Invictus ::

Svet si tako ali tako ne more privoščiti da bi EURO propadel. Je nanj vezano preveč pogodb, poleg tega bi pa zaradi nizke vrednosti EURA vse nadaljne posle dobivala evropska podjetja. Ker bi bila najcenejša.

Izvoz v Evropo bi se precej zmanjšal in najbrž bi bili priča begu proizvodnje iz Kitajske in ostalih držav nazaj v Evropo. Ker bi postalo to poceni. Oz. cenejše kot drugod.

To zadnjo igrico se gredo predvsem finančniki, ki bi si radi konec leta spet izplačali nagrade za uspešnost. Z realno situacijo pa nima neke prave veze. Kot je bilo v sobotni prilogi napisani, je finančna industrija dosegla ideal kapitalizma. Služenje denarja brez delavcev in konkretnega, fizičnega produkta. In dokler bo ta obstajala v današnji obliki, bo svet padal iz recesije v recesijo. Ima daleč preveč denarja s katerim lahko vpliva na karkoli.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

saj lahko tudi v slo bankah odpres racun v svicarskih frankih afaik. bo sicer drazje vzdrzevanje, a manj kot v svici.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Domina je izjavil:

Trenutno sem zelo zbegan kaj bi sploh naredil.
-Zlato - srebro se mi zdi da postaja balonček.
-Vlaganje v gospodarstvo delnice skladi pod vprašajem.
-Glede nepremičnin se mi zdi da mi zmankuje časa.
Grki se pa norca delajo iz eu in evra =(
Zahvaljujem se za vaša mnenja in pričakujem nove.
Hvala


Sam sebi si odgovoril. Nihce ne more napovedati prihodnosti, zato je najbolje, ce svoje premozenje razprsis, ker se s tem najbolje zavarujes. Ce si bolj konzervative sorte, nekaj v zlato, srebro, mogoce kaksno nepremicnino, ostalo pa v depozit.

Nima pa smisla odpirati racunov v tujini, razen ce tam zivis oz. poslujes. Stroski so veliki, poleg tega dvomim da so pogoji za odprtje racuna tako liberalni. Sam sem potreboval potrdilo o bivaliscu v drzavi v kateri sem odpiral racun in ce kaj zamuckas, gres na shit listo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346622 (16307) DeusB
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123296 (20004) M.B.
»

Upravljanje premoženja

Oddelek: Loža
213602 (2978) t-zonaz
»

Pretvoriti EUR v CHF - bolj varno?

Oddelek: Loža
388986 (7140) pingo76
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522672 (16663) Furbo

Več podobnih tem