» »

eBay - vračilo denarja (PayPal)

eBay - vračilo denarja (PayPal)

kranjskijože ::

Zdravo,

Čisto sem že obupal nad primerom, skratka:

04.10.2011 sem kupil določeno stvar na eBayu preko PayPala
05.10.2011 naj bi bila odposlana iz Velike Britanije

Ker po 10 dneh nisem še nič dobil po pošti sem kontaktiral prodajalca ker pošiljka iz GB pride ponavadi v 3-7 dneh. On je odvrnil da se je najverjetneje izgubila in da če hočem bo poslal nov enak atrikel še enkrat! Jaz se strinjam z odgovorom, nakar mi sporoči da nima več artikla na zalogi, da bom moral malo počakati. Nakar čakam še 1 teden da bo on dobil pošiljko in nič... Nato zahtevam denar nazaj, ker mi je vse postalo sumljivo (ker je na svoji strani imel še vedno označeno da ima 8 artiklov na zalogi). Odprem primer preko eBay Resolution Centra, prodajalec brez obotavljanja napiše da bo vrnil celoten znesek! Čez 1 dan dobim mail da je primer zaprt in da je bil denar nakazan nazaj meni na PayPal račun dne 27.10.2011. Še danes ni denarja na TRR računu, ko grem preverit v banko, kljub temu da je na PayPal strani jasno vidno da mi je on že nakazal!!

Kaj naj naredim, gre za top sellerja? Ali denar res tako dolgo hodi na TRR?

Hvala za odgovore.

mihec87 ::

Denar je verjetno na paypal balance..če se ne motim se zadeve ne nakažejo avtomatsko nazaj na trr

amigo_no1 ::

Imho bi do konca tega tedna (petek) moralo biti na trr-ju.
Če je plačal s kartico, potem gre refund na kartico (trr), drugače na Paypal balance.

Zgodovina sprememb…

kranjskijože ::

Za enkrat še ni nič denarja na PayPal balance. Jaz sem plačal z PayPalom, torej mi je on na enak način nazaj nakazal... Torej je nekaj narobe? Sploh se mi zdi čudno da je sam PayPal zabeležil refound, PayPal balance pa ne??? Kdo ve kje je fora?

Zgodovina sprememb…

šernk ::

meni se je tudi denar med paypal in kartico zaenkrat izgubil. refund sem dobil nazaj 29.11., na paypalu tudi piše da mi je bilo še isti dan nakazano na TRR, na TRR pa še danes stanje izpred meseca dni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kranjskijože ::

Mislite da so krivi "prazniki" za takšne zamude v prenakazilih na TRR? V glavnem jaz sem izgubil zaupanje nad ibayom in PayPalom tako da je bilo to prvič, zadnjič in nikoli več.

šernk ::

izgubil zaupanje? če ti ni všeč vprašaj na paypal support, sam bom počakal še kakšen teden, lahko da je krivda za zamude na strani banke.

na paypalu mi jasno piše da je bila zadeva nakazana na TRR, sem pa tudi sam prvič zahteval refund.

moj denar je gotovo prišel na paypal, torej lahko v naprej težim paypalu, če se denar slučajno izgubi, v kar pa dvomim. dajmo času čas. drugače pa sam nisem imel potrebe niti ebaya vključevat, 30 dan sem dobil obljubo, da če ne pride naj jih kontaktiram, 43 dan sem jih kontaktiral, 44 dan so mi denar nakazali, sedaj pa čakam na da se prikaže na trr...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

kranjskijože je izjavil:

Za enkrat še ni nič denarja na PayPal balance. Jaz sem plačal z PayPalom, torej mi je on na enak način nazaj nakazal...

Kako potem veš da so ti vrnili refund ? Kaj piše v history ?
S PayPal balancom ali preko kartice @ PayPal ?

Zgodovina sprememb…

kranjskijože ::

Refound so mi vrnili, ker piše to pod history v PayPalu. Pa še ko sem odprl Case v iBayu so mi napisal:

"Refund information:
A full refund of ?75.90 was issued on 27 Oct, 2011. The refund includes the purchase price plus original P&P and was issued to the same payment method you used to pay for the item. Please log in to PayPal and view the history page if you don't see it in your PayPal balance."

Skratka v PayPal history če grem pod detajle se vidi da je bil refound nakazan na pravi račun, vendar ko sprašujem banko, do tja še ni nič prišlo, niti se ne vidi v PayPal balanceu. Za dokaz da je lahko, če mi ne verjamete prilepim tudi PrintScreen. PayPal je bil odprt z kartico Activo. Ne vem pa kako lahko oni nazaj nakažejo na aktivo, če se z active samo jemlje???

Še slika

Zgodovina sprememb…

ne_kdo ::

počakajte par dni, zaradi praznikov je prišlo do zanimika. Meni včasih potrebuje 10 dni da se mi na TRR-ju izpiše da je bila transakcija.

lp

blblb ::

Hm nazadnje ko so meni naredili (zavvi) refund sem moral pocakati do obracunskega obdobja kreditne kartice da je denar prisel nazaj na moj racun.

Mislim da so 3 obracunska obdobja. 8. 18. in 28. v mesecu.

edit: je pa na banki lahko pred tem ko je denar prisel na moj racun, videla da je bil denar vrnjen.

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

kranjskijože ::

No na PayPal Help center sem izvedel naslednje:

1. How is a refund credited?
PayPal credits the refund according to how the original payment was made.

If you used a credit card, PayPal credits your credit card. If you used a funding source other than a credit card, your PayPal balance will receive the credit. If you used both a credit card and another source, the credit card portion goes to the credit card, and the remainder goes to your PayPal balance.

Please note, refunds to credit cards can take up to 30 days to appear on your statement.

2. How can I view the status of my refund?
You can view the status of your refund from your Account History.
Log in to your PayPal account.
Click the My Account tab, and then click History.
Select More filters, and then click Refunds.
Click Details for the transaction in question.
Refunds will remain pending until the seller's funds have cleared their bank.

Refunds made less than 60 days after payment will refund to your credit card if it was the original source of payment. Refunds may take 30 days to appear on your credit card statement. Payments from other sources are refunded to your PayPal balance.

Refunds made more than 60 days after the original payment are considered new payments and will post to your Paypal balance, minus regular fees for receiving money.



Torej včasih traja tudi do 30 dni :O WTF da dobiš denar na kartico?

šernk ::

no trenutno mi tudi nakupov niso računali meni :8)

včeraj sem izvedel 3 nakupe, od tega sta 2 tudi že shipped, pa še vedno ni sprememb stanja na kartici. čudno, ponavadi je bilo takoj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

jože, šernk
Imaš debetno viso pri Abanki (vzame denar takoj ko plačaš) ?
Visa pri Banki Koper namreč dela drugače (trga okoli 18-tega v mesecu).

Sam sem vedno dobil na trr v roku max. 5 delovnih dni (Abanka Visa).

Zgodovina sprememb…

šernk ::

no trenutno sem plačal preko entropay (virtualna visa ker moram pač tam porabit denar).

refund pa čakam na viso electron pri abanki.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ne_kdo ::

to je vse odvisno kdaj paypal javi na banko in kdaj banka opravi knjiženje. Posrednikov je dosti tako da treba potrplenje. Jaz sem transakcijo opravil v petek in še danes ni bila izvedena oz. zabeležena. Malo potrpet :)

Samson ::

Jaz sem imel 2x refund, a se je dejansko usedlo na racun na obracunski dan za VISO (SKB).
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samson ()

šernk ::

meni je danes prišel denar na TRR pri abanki. torej cca 5 dni od nakazila paypala.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

thebeya1 ::

Hej.

Tudi jaz imam eno vprašanje. S Kitajske sem si naročila oblekco, pred več kot mesecem dni. Ker je bila zastonj poštnina, sem pričakovala, da bo trajalo dlje. Ampak sedaj je minil 31. dan, kjer je imel prodajalec napisano, da mi bo po tem dnevu vrnil denar. Odprla sem case oz. pritožbo, kjer sem zapisala, da izdelka nisem dobila in zahtevam denar. Odgovorili so mi, da naj zaprem pritožbo in da bodo potem vrnili denar, kajti sedaj imajo zaprte račune (citirano: ''...but now i just hope you can close the case now,and if you can not close the case firstly,i can not get money from ebay,because ebay is freezeing the money and now if you can close the case now,just send me a message,and i will refund to you soon'').
Prvič imam problem s tem, da ne bi dobila paketa, pa tudi prvič slišim, da ima podjetje zaradi tega zablokirane račune. A ni po pravem tak, da morajo vrniti denar preden zaprem zadevo? Pritožba je možna samo enkrat in nočem karkoli za*ebat.

LuGi ::

Dispute se zapre ko ti prejmes denar in nič prej. Vkolikor ti ne bo vrnil denarja v roku bo ebay prevzel stvari v roke in po vsej verjetnosti v tvojo korist

thebeya1 ::

Aha, torej še nebom zaprla ''case''. Potem takem tudi to ni resnično, da imajo zamrznjena sredstva?

šernk ::

Tudi če jih imajo, kar vem ebay vrne tebi denar v vsakem primeru. Potem pa ebay iztoži denar od njih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

31 dni ni nič posebnega za običajno pošiljko s Kitajske. Se zgodi, da zamuja. Lahko je tudi na naši carini na "preverjanju". Lahko traja še kak teden. Itak imaš čas 45 dni od dneva nakupa, da vložiš pritožbo.
Sedaj, ko si že odprla dispute, pač pusti odprto in počakaj do zadnjega dne, če paket pride. Če ne, daš opcijo escalate to ebay in boš dobila denar nazaj.

MasterTade ::

Js se raje izogibam kupovanju na e-bayu ker kolikor js vem se tm velikokrat naredi kaj ''nepričakovanega''.

first_line ::

MasterTade je izjavil:

Js se raje izogibam kupovanju na e-bayu ker kolikor js vem se tm velikokrat naredi kaj ''nepričakovanega''.


Jaz tudi. Itak te 100% nategnejo, raje plačam domačo kvaliteto.

šernk ::

MasterTade je izjavil:

Js se raje izogibam kupovanju na e-bayu ker kolikor js vem se tm velikokrat naredi kaj ''nepričakovanega''.


jaz se pa raje izogibam kupovanju v naših trgovinah. Kar pride ponavadi izdelek cenejši v tujini, mi krije 2x poštnino za pošiljanje v garancijo.

zaenkrat imam na ebayu čez 60 nakupov in z vsemi sem ali 100% zadovoljen ali pa sem dobil denar nazaj. Vem pa da lahko pride izdelek iz kitajske komaj čez 40 dni, kakšna plastika tudi kaj polomljnena, nazadnje sem imel celo strgano žico. Nič ne de, zadeva bila popravljena v roku 1 ure, sam sem pa plačal 10€ za stvar, ki je pri nas 30€.

ravno prejšni teden sem dobil spet zadevo za 2€ ki ni delovala (pri nas sploh ne uspem dobit pod 10€ iste zadeve), razdrl našel takoj problem v slabem cinu, popravil in gremo dalje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Seljak ::

Lahko bi se reklo,da imaš smolo z ebay :D

šernk ::

Popravljam moj post...v naših trgovinah sploh ne kupujem več prek spleta. Pošljejo ti pravo zadevo, le da je 4cm predolga, kaj takšnega se ti lahko zgodi samo na balkanu! Kitajec bi seveda vrnil denar...tu bom pa za 5€ vredno stvar mogu zagonit 5€ poštnine...MRŠ!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Machete ::

Od leta 2008 na ebayu nevem koliko nakupov a cirka 200€ mesečno povprečno (ca 30€/item). Nobenega problema, nobene napačne zadeve. Očitno imate smolo.

rs1975 ::

Pozdravljeni, prosim za vaš nasvet.

16.4.2014 sem opravil en nakup preko spleta (Avstrija) ter plačal s Paypal-om. Še isti dan sem dobil odgovor iz trgovine, da artikla ni na zalogi in da je naročilo stornirano. Obenem so mi sporočili, da lahko vračilo denarja teden dni. Ta mesec, ko sem dobil izpisek MAstercarda, pa vidim da bo znesek vseeno trgan iz TRR preko Mastercarda. NA Paypal računu ne vidim nobenega dobropisa v višini tega zneska. Kaj naj naredim?

Vrocipes ::

Ne bo dobropisa na paypalu, denar boš na koncu vseeno dobil na TRR (na katerega je vezana kreditna kartica).

rs1975 ::

Vrocipes je izjavil:

Ne bo dobropisa na paypalu, denar boš na koncu vseeno dobil na TRR (na katerega je vezana kreditna kartica).

se pravi je potrebno čakati en mesec, do novega obračuna Mastercarda?

refosk ::

Poglej promet na mastercardu, ponavadi traja do 7 dni da je transakcija vidna, sredstva pa ne bodo nikoli nakazana na tvoj TR ampak bodo upoštevana pri saldu na mastercardu.
Sicer pa imam tudi jaz v zadnjih par letih preko 100 nakupov preko ebay-a in še nikoli ni bilo nikakršnega problema, če pa je bilo kaj narobe z dobavo ali robo, sem vedno dobil ali refund ali pa novo pošiljko, kakor sem se pač odločil. Je pa res da se postopek včasih vleče, sploh čen naročaš iz daljnega vzhoda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734597 (17628) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134275 (14239) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106386 (33433) PINki
»

paypal pomoč... :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14417470 (8674) amacar
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120173 (17250) Kwizlord

Več podobnih tem