» »

Slovenska davkarija

Slovenska davkarija

Aston_11 ::

Recimo, danes:

- poziv, da v 5 dneh, predložim prispevke za zpiz in ostalo sranje, za mesec sept. 2011 in sicer so mi pisali na mojo DŠ, moje ime in primek s.p., ki pa ne obstaja. Nikoli odprt tak s.p.

Sem le druga fizična oseba, karkoli že to je, obračun za mesec je bil dan noter (menda vsaj), prispevki 100% plačani, le neka pomota je morala biti, ker sem videl, da sem kot plačnik naveden ime in priimek, jaz, torej, to pa je verjetno šlo do dursa.

Če je iz tega vrla davkarija sklepala, da sem kar s.p., tudi če me npr. ni v AJPESU, svaka jim čast. Verjetno me bodo upalili za kakšno kazen, kašne zapadle prispevke za neobstoječi s.p., neplačano akontacijo dohodnine itd.


Viva Pahor!! Avion!! Zares!! Matoz!! Murko!!

opeter ::

Kaj ima to zveze s Pahorjem?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Aston_11 ::

opeter je izjavil:

Kaj ima to zveze s Pahorjem?


Kje piše, da ima kako vezo?

BlueRunner ::

Obstajata možnost kraje identitete in možnost nenamerne napake. Sum kraje identitete (nekdo je registriral s.p. na tvoje ime) lahko preveriš na AJPES in če tam res izgleda, kot da to podjetje obstaja, to nemudoma prijavi na Policijo in shrani zapisnik o prijavi. V vsakem primeru pa sporoči DURS-u, da ti te pravne osebe (s.p.-ja) nisi registriral, oziroma, da si napačen naslovnik. Če s.p. na AJPES dejansko obstaja, pa jim priloži tudi kopijo prijave kraje identitete.

Za vsak primer tudi pokliči naokoli in preveri kateri odvetnik, bi tvoj primer želel prevzeti, če bo DURS zadevo zakompliciral.

Najslabše bo, če boš stvar samo ignoriral. Tudi, če je DURS naredil napako, se lahko zaplezaš in ugotoviš, da boš plačal nekaj, kar ni tvoja težava.

Aston_11 ::

Dursu sem že pisal - fax, ker danes nimajo uradnih ur, ajpes pa preveril. Tudi poguglav, pa takega s.p.-ja. Kraja identitete je bila prva misel.

Od Dursa bi pričakoval, da vsaj približno pozna obstoj pravnih oseb ali pa s.p.-jev, nič drugega.

Že dolgo opažam, da v državi leva roka ne ve, kaj dela desna (in se mi to zdi normalno), je pa čas, da se to ustavi in da preneha biti normalno.

BlueRunner ::

Kar bi pričakoval je eno, zavarovati sebe pred napakami države, je pa drugo.

Težko pa boš našel koga, ki bi si mislil, da je to slučajno normalno. Morda prepogosto, nikakor pa ne normalno.

Invictus ::

Če ste si prebrali članek enega našega podjetnika na Financah (mesec nazaj približno), so mu na DURSu zavrnili nakup obveznic Republike Slovenije kot davčno priznani strošek. Čeprav to je.

Izgovor davčne svetovalke na DURSu je bil, da niso bile izdane v Republiki Sloveniji. Pol pa jim kaj dopovej. Sam sem vse svoje zadeve zaprl. Nobenega s.p.-ja več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145148 (8932) fikus_
»

zaupnost davčne številke

Oddelek: Loža
2712574 (7876) Invictus
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915187 (13807) BlaY0
»

Odprtje s.p. -ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
4112159 (11082) BlaY0
»

Splošna in pravna mnenja glede izvršbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579075 (7915) lopov

Več podobnih tem