» »

Radeon 6770 gsod, bsod

Radeon 6770 gsod, bsod

pijavka ::

Zadnje čase me močno zafrkava grafična. Imam to: Gigabyte GV-R677SL-1GD.
Ko grafična ni obremenjena, dela vse OK. Ko pa poženem kako igro, 3D mark, ipd. se začnejo že po nekaj sekundah kazati teksture in slika skače, žmiga, potem sledi GSOD, čez nekaj časa BSOD in reset.
Najprej sem mislil, da je pregrevanje, ker se mi je to enkrat zgodilo, ko je bila temp. okrog 82°C. Poevčal št. obratov vent v ohišju, temp padla za 10 stopinj in bilo je OK. To je bilo pred kakimi tremi tedni. Takrat catalysti 11.8 se mi zdi. Nato sem naložil nove driverje in nisem imel nič za mar, da je kaj narobe, saj me pri vsakdanjem delu ne ovira. Nato poskusim kako igro in ne dela.
Sem mislil, da so krivi driverji. Zbrisal nove, probal z vsemi od 11.6 naprej in enak problem.
Overclockal nisem. Včeraj sem poskusil z downclockanjem: core iz 850 na 400 in memory iz 1200 na 800. Nič ne pomaga.
dxdiag kaže vse OK, burnintest kaže vse OK.
Če npr. predčasno prekinem, tik preden se pokaže GSOD in grem v win, javi včasih tole:
The display driver has stopped working... 3d MARK včasih vrne napako dx9...
Slišal sem, da je pri nekaterih povzročilo GSOD overclockanje. Nekateri pravijo driverji.
-> Tudi sam se nagibam k temu, samo ne vem, zakaj nič ne pomaga, če namestim različne verzije in je pri vseh enako.
Ima kdo še kako idejo? Kaj še lahko probam, brez testiranja na drugem računalniku? Imel kdo podoben problem?

Asrock pro 3
i5-2500k - stock hladilnik
Gigabyte HD 6770 Silent Cell
ohišje - Fractal Design R3
PSU - Sharkoon Silentstrom 450 W

JC Denton ::

Če se prav spomnim je hd6770 prepakiran hd5770 mogoče, bi ti znalo to pomagati

http://www.tomshardware.co.uk/forum/295...

6151 ::

jaz sem imel z mojo grafo isti problem,bil je slab stik na pci x16 reži,vzemi ven in daj nazaj noter,malo spihaj prah
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

pijavka ::

jaz sem imel z mojo grafo isti problem,bil je slab stik na pci x16 reži,vzemi ven in daj nazaj noter,malo spihaj prah

Sem naredil, pa najprej ni pomagalo. Nisem vedel več kaj. Včeraj pa ko prižgem, kot da se ne bi nikoli nič zgodilo. Dela ko urca. Verjetno res slab stik.

pijavka ::

hm. Napaka se je vrnila. Spet sem mislil, da driverji zajebavajo -> zaradi igre Rage sem namestil druge, ne najnovejše. Vmes pa sem ponovno namestil sistem, dal najnovejše driverje in sedaj je sranje.
Oz sedaj je vedno pogosteje. 3d mark ne spelje do konca, blue screen; nobena igra - že po nekaj sekundah se začnejo pojavljat vertikalne črte, včasih celo pri gledanju videa 1080p. Piše, da so se sesuli driverji.
Kaj predlagate? Poslal bom nazaj, na Jacob Computers. Koliko časa rabijo, da zamenjajo? Veliko ATIjevih grafičnih tako zafrkava? Razmišljam, da bi vzel Nvidio. Kaj pravite?

Mr Hilter ::

Jaz sem na HD5750 imel stalno grey screen of death. Vem da je bilo pri gledanju videa izrazito pogosto.
Stvar sem rešil s povišanjem napetosti jedra v 2D načinu. Najprej z eno foro skozi gonilnike, nato sem pa kar BIOS popravil in flashal.
Od takrat nisem imel več nobene težave z grafo! Ideja pa ni moja, je en ugotovil da slabši primerki čipov niso zmožni delati pri tistih 0,_V in se je tudi sam rešil z malce več napetosti.

EDIT: gonilniki niso imeli nobenega efekta.

Zgodovina sprememb…

pijavka ::

Hvala. Hm. Torej imam verjetno "slabši primerek" čipa? Bom videl, kaj bodo odgovorili iz trgovine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj bi lahko bilo narobe (slike)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141534 (1120) fairtex444
»

Asus G73JW (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525055 (3355) nurmaln
»

Sapphire Radeon HD 6870 in Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
171705 (1397) Xserces
»

Po ekranu "letajo" kvadratki!, ATI Radeon HD 4870 x2

Oddelek: Pomoč in nasveti
91290 (961) ViperR
»

Radeon 9600XT težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
8787 (721) goranTNT

Več podobnih tem