» »

kaj bi lahko bilo narobe (slike)

kaj bi lahko bilo narobe (slike)

fairtex444 ::

ker še vedno ne morem usposobiti da bi grafična delala, spet iščem pomoč tukaj. torej po formatiranju in inštalaciji vseh možnih posodobitev sem inštaliral zadnji driver od invidie(327.). na driverju 314.22 sem dobil blue screen.


trenutno pa dobim tole in računalnik freezne ali pa se čez nekaj minutresetira..

Hayabusa ::

HW in SW konfiguracija ?

Kurzweil ::

Najlažje ti bo, da iščeš v googlu po številki napake, ki ti jo javi, tu boš zvedel še največ.
Drzga stvar, ki jo lahko narediš je, da pogledaš na netu, na kaj se nanaša oz. uporablja .sys datoteka katero ne more obdelat, tudi tu lahko precej zveš.

Če ti iz tega nič nebo uspelo izvedet, se ponovno javi.

Kurzweil ::

Ker imam ravno čas, sem šel pogledat, ta datoteka se nanaša na driverje od grafične kartice Nvidia. V največji meri je bil problem rešen tako, da si šel v WIN v safe modu, dal uninstall driverjev za grafično in inštaliral gor "na clean". Če ti nebo delovalo še vedno probaj namesto zadnje različice gonilnikov za tvojo grafično kartico dat gor eneo različico nazaj.

Poročaj...

6151 ::

Možno da je kakšen slab stik med grafično in pcie slotom, puskusi vzeti ven in malo spihati prah
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

fairtex444 ::

ok...poizkusil sem:
-formatirat disk
-inštaliral vse posodobitve
-inštaliral različne driverje 306, 310, 314, 327 - clean install
-se igral z nvlddmkm.sys datoteko http://www.computertipsfree.com/fix-nvl...
-spihal prah
-probal različne kable(hdmi, dvi )
-v biosu dal delovanje na "performance"

v safe mode dela vse normalno...
-poizkusil bom:
-update Bios
-še enkrat zamenjal napajalnik

XsenO ::

preveri graficno na drugem pc, testiraj rame
1 + 1 = 1

Hayabusa ::

Slab napajalnik je opcija, vendar je vse ugibanje, ker OP skriva podatke https://slo-tech.com/forum/t583485/p418....

fairtex444 ::

testiral rame z memtest...brez napak...rad bi updatal bios , ampak me je malo strah :D

Han ::

Menjaj grafično za AMD Radeon. ;)

Resno! Nedavno sem sestavil mašino iz nekoliko starejših komponent, 100% brezhibnih in kompatibilnih. Kakor hitro se je namestil zadnji nVidia gonilnik (Windows Update ga je forsiral!), so se Polkna sesula.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Andrej14 ::

Men je to delal ko sem igrco zalaufu,po 3-5 min blue screen,drejverje za grafično podri čist,ker po moje ti ga grafična serje nejki ,in jih na novo naloži,bios poglej tudi če bi kej nagaju,a maš komp kej navit,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andrej14 ()

Kurzweil ::

Če imaš slučajno integrirano grafično na matični plošči probaj, če slednja dela.
Če imaš kakšno starejšo kartico (ali kakšen kolega, sosed) probaj z drugo grafično.

fairtex444 ::

komp ni nič navit..integrirana dela normalno. tudi gtx dela normalno v safe mode , ampak računalnik po cca 10 min v safe mode freezne. bom poizkusil drugo grafično in mojo v drugem računalniku...bom poročal.

BorutK-73 ::

Verjetno ti je grafična dušo spustila.

edit
Vsaj povej katero grafično imaš.

Zgodovina sprememb…

fairtex444 ::

BorutK-73 je izjavil:


Vsaj povej katero grafično imaš.


GTX 660

Pravkar opravil BIOS Update z EZ Flash in izgleda da zadeva deluje!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba slike na ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
201429 (897) MihaK3
»

Blue screen problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12875 (722) nikolizase
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110243 (8834) inbox
»

Računalnik se vklopi, zapiska, nato pa nič

Oddelek: Pomoč in nasveti
181635 (1461) fairtex444
»

Problem z compom!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
201171 (961) All33xx

Več podobnih tem