» »

Pozabljeno geslo na windows accountu (mogoče servis)

Pozabljeno geslo na windows accountu (mogoče servis)

koro13 ::

Ker sem med počitnicami bil veliko časa od doma sem pozabil geslo na Tohsiba 1 leto starem prenosniku za account na windows 7. Prej nisem uporabil usb-ja za ponastavitev in ta račun je edini. želim si le da bi lahko prišel do računa in računalnik ponovno uporablajl .Zanima me če se da računalnik formatirati brez prihoda v account. Za podatke mi je vseeno, saj sem ga uporabljal le sa glasbo in brskanje po internetu. Je možnu najti kakšne univerzalne toshiba kode oz. je možno priti v račun prek biosa (slišal in prebral na internetu...)- kako to storiti. Ker pa imam gor le nekaj slik in drugih podatkov (kopije imam na statičnem-pc računalniku) me zanima če lahko dam računalnik na servis da mi pridejo v račun oz. miga nekako formatirajo saj ne želim da pridobije te slike družin, dokumentov in slike oz. videoposnetke potovanj...Zanima me kak obi lahko rešil da problem.
Hvala še vedno ste znali pomagati...LP

Veron ::

formatiraš lahko tudi brez gesla za win account, podatke lahko tudi skopiraš preko live-linux (ubuntu recimo).

sicer se mi zdi, da obstajajo tud neke opcije resetiranja gesla, v xp sm parkrat pakticiral, v 7 pa ne

amigo_no1 ::

borutz ::

ce hoces formatirati, enostavno vrzes noter win 7 cd pa pred namestitvijo formatiras disk, nato namestis ponovno win7

Cold1 ::

Formatiranje NI potrebno, preprosto ponovno namesti Okna 7.

V DVD enoto daš Okenski plošček, greš v bios in izbereš naj se sistem zažene iz DVD-ja, nato pač slediš navodilom v Okenski namestitvi - in to je to.

Po namestitvi boš našel svoje podatke v mapi C:\Windows.old\Users\Tvoje preteklo uporabniško ime , od koder jih lahko skopiraš v svoj novi profil.

----------------------------------

Lahko pa uporabiš tudi obnovitev sistema iz skrite particije (trenutna Okna so prepisana s privzeto tovarniško namestitvijo), kako to storiš si poglej v navodilih za uporabo, ki si jih dobil skupaj s prenosnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

koro13 ::

Hvala ju3 poskusim in povem rezultat, LP

Edit: Smo me zanima kaj je okenski plošček, hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koro13 ()

Cold1 ::

Okenski namestitveni DVD.;)

jurre ::

enostavno zloadej in speci hiren's boot CD, vstavi CD v pogon in bootaj iz CDja. Med raznimi programcki imas notri ene par programov za reset gesla. Da se enostavno zbrisat geslo, nastavit drugo geslo, odklenit racun ipd...

miranpozar ::

KON BOOT je na tem CDju naprimer trenutno zate najboljša rešitev. Bootaš preko njega in ko prideš do gesla, pustiš prazno - samo udariš enter in že si notri.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

koro13 ::

Sem zapekel z programom ki je bil priložen vendar ko zaženem računalnik in vstavim zapečen cd(datoteke sem prej raral) mi ne odpre ničesar. Nasvet? Se opravičujem in sem začetnik pri računalništvu oz. čisti laik :) Tako da kako bi bootal nekje sem prebral da med zagonom pritisneš f5 in prideš v bios več ne vem. Vendar vse kar sem zasledil na internetu ne deluje :( Hvala LP

Cold1 ::

Kaj si zapekel na CD?

Datoteke si prej shranil v arhiv RAR?! Zakaj?!

-------------------------

Kako prideš v BIOS ti piše v navodilih, tam piše tudi kako spremeniš vrstni red zagonskih enot (ta navodila bi moral dobiti zraven računalnika, sicer pa jih najbrž lahko snameš s spletne strani proizvajalca).

-------------------------

Generalno pa velja - če ti te stvari ne ležijo, si pridobi pomoč prijatelja, ki ve kaj dela.

mihec87 ::

Lahko poskusiš-varni zagon izbereš administrator račun(če je mogoče ta brez gesla), ter temu obstoječemu spremeniš..

koro13 ::

Datoteke so bil v raru in sem jih razširil i nzapekel.

amigo_no1 ::

Moraš izbrati "burn iso image"...

koro13 ::

Evo pisem vam iz prenosnika, sem ga formatiral in na novo nalozil windowse vendar mi seda stalno kaze da moram pocakati da do konca nalozijo windowsi vendar kar traja v nedogled, your comptuter is prepering / nekaj v tem smislu...Tako da upam da bi se dalo to odpraviti, kaza pa mi od toshibe znak in ta napis, pocajakte da lahko prilozim screen...Uglavnem bi se dalo to opraviti, po kaksnih 10 minutah dela vendar to dela vedno..LP

Cold1 ::

Predvidevam, da se ti nalagajo popravki (ko se bodo naložili vsi, bo nehalo), je pa 10 minut ob zagonu precej dolgo.:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse je šlo v ku*fer

Oddelek: Pomoč in nasveti
283605 (1969) Saul Goodman
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443579 (25619) BorutK-73
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305154 (4761) SLO_Matej
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913865 (10700) fosil

Več podobnih tem