» »

Zamrzovanje baterije prenosnika

Zamrzovanje baterije prenosnika

compaq ::

Zdravo, berem in iščem po internetu in vedno najdem različne odgovore o zamrzovanju baterij Li-ion, to se pravi moja z mojo baterijo je nekaj zelo narobe saj ob veliki obremenitvi enostavno začne lučka od baterije utripati(najbrž je za to zadolžen bios) in nato gre prenosnik v mirovanje pri recimo 76%, verjetno vam ob tek pade na pamet kalibracija vendar sem baterijo sklariblirov že najmanj 10 krat pa ne pomaga, možnost je odpreti baterijo in vsako celico spraviti na 3v ali pa zamrzniti celice za 2 uri vendar me zanima kako:

-koliko mora biti baterija polna?
-koliko časa naj bo v skrinji?
itd

L.p

compaq ::

nihče ne ve?

mat xxl ::

In kaj naj bi dosegel z zamrzovanjem ??? Sam bi jo odprl in izmeril ali so vse celice OK, ali je kaka prebita... kar je redko in če je bi zamenjal samo tisto ...

Glede zamrzovanja me pa res zanima vsaj teorija kaj naj bi z njo dosegel razen, da sesuješ baterijo ....

#000000 ::

Ja jest se tud čudim, ker če jo zmrzneš naj bi se v bistvu uničila. Recimo pri avtih (dobr ni glih Li-ion) akumulator sploh pri dizlih ob prvem mrazu pod 0 na veliko krepavajo.

Sem, pa probal zmrznit eno ampak ni blo nič bolje. Gre pa tako, da jo daš v vrečko in v zmrzovalnik čez noč, potem jo zjutraj vzameš ven in počakaš da se odtaja. Ko je odtajana jo nafilaš, in pustiš da se izprazni do konca, ta korak ponavljaš ene 5 krat, in naj bi prišla k sebi.

Čeprav mislm da je bolje samo izpraznit in napolnit bolje kot še zmrzovat zadevo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov prenosnik - baterija zunaj ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
333315 (2115) FX6300B
»

Li-ion baterije in laptop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4612946 (10729) Kamran
»

Kako čimbolje ravnati z baterijo od prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
153278 (2856) Pyr0Beast
»

Li-Ion vs. Li-Poly (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8014232 (12797) Pyr0Beast
»

Prevare pri prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
395040 (3823) overlord_tm

Več podobnih tem