» »

Netbook 10' za povprečno uporabo

Netbook 10' za povprečno uporabo

vklemen ::

Pozdravljeni,

potem, ko sem v roku slabega tedna dni od ene od naših spletnih trgovin prejel kar 2 netbooka Lenovo Thinkpad E125 v okvari (eden prvi nakup, drugi zamenjava), se mi je dotični model (pa precej tudi znamka) zameril do konca in sem se že dogovoril za vrnitev kupnine.

Tako bom sedaj za povprečno družinsko rabo t.j. splet, MS office, nalaganje in ogled fotk s fotoaparata, brez kakšnih "jakih" iger na dopustih in na splošno z doma (pa da ne bo kdo v luft skakal, da 10 inčni netbook ni za družinsko rabo, naj povem, da je pri hiši tudi 1 namizni računalnik, ki kakšno zahtevnejšo rabo doma tudi prenese) iskal drug (tudi cenejši) netbook pri čemer bom najbrž iskal nekaj bolj povprečnega kot je po specifikacijah zg. omenjni Lenovov model z dobrim razmerjem med ceno in kvaliteto.

Za službeno rabo (v bistvu službene poti) že imam Asus 1215B s katerim sem prezadovoljen, tako da bi kot drugi netbook (svojega za družinsko rabo ne bom namenjal) iskal 10 inčno verzijo.

Glede na zadovoljstvo z Asusom se mi najbolj dopadejo Asusove 10-ke, zato sem jih zbral nekaj pa bi si vas dovolil vprašati za mnenja:

1. http://www.mediaplanet.si/netbook-asus-...
2. http://www.mediaplanet.si/netbook-asus-...
3. http://www.mediaplanet.si/netbook-asus-... (ne vem v bistvu v čem bi bila razlika med 2 in 3)
4. http://www.mediaplanet.si/netbook-asus-...

V vsakem primeru zdaj več kot 350 € ne bi dajal (dobro 20€ gor ali dol), imam pa doma že 2 GB RAM DDR3 ploščico, ki jo bom namesto osnovne 1GB dal v netbook (Starterji (ki bi bili za predvideno uporabo čisto OK) tako ne omogočajo več).

Najbolj se mi dopade varinata 2 ali 3, ne vem pa kaj pomeni, ko je AMD Fusion procesor C50 zgolj 1.0 GHZ, Intel Atom N570 v varianti št. 4 pa je 1.66 GHZ in dual core? AMD procesor imam v Asusu 1215B in sem zadovoljen, ne vem pa kako se Fusion C50 obnese napram Atomu N570 (načeloma bolj hvalijo AMD-je....)?

Poleg tega je v varianti št. 4 grafika Intel GMA, v 2 in 3 pa Radeonova - spet kaj je boljše?

Končno še morda kakšen komentar cenovno najbolj ugodne variante št. 1, ki ima AMD Brazos C30 in pa Radeon grafiko?

Še enkrat - v vsakem primeru bom netbook nagradil na 2GB RAM DDR3 (imam Sodimm 1333MHZ RAM DDR3 204 PIN ploščico in mislim, da ustreza na vse 4 variante).

Vsem že vnaprej najlepša hvala

LP
  • spremenilo: vklemen ()

miller31 ::

Ta drugo varianto imam jaz (če sem prav videl je med drugo in tretjo varianto razlika samo barva?).
Moram reči da me je procesor razočaral C50 1.0GHZ razočaral. Itak ni treba govort da serij hd variant v velikosti 1GB predvaja tako zatikajoče, da te mine vse. Sem nadgradil na 2GB rama in je še vedno porazno.

kixs ::

Js bi si raje kaksno tablico omislil. Dosti bolj prakticno za uporabljat doma - mislim, internet in fotke. Za Office niti ne, ceprav se da priklopit tipkovnica in mis, pa tudi nekaj Office paketov je za Androide.

ABX ::

Tisti ki imajo boljšo grafično (ATI), tudi porabijo več baterije, čeprav mislim da se jo da izklopit.

Nisem vsega preveril, ampak en dober SSD v prenosniku naredi ogromno razliko.

kixs je izjavil:

Js bi si raje kaksno tablico omislil. Dosti bolj prakticno za uporabljat doma - mislim, internet in fotke. Za Office niti ne, ceprav se da priklopit tipkovnica in mis, pa tudi nekaj Office paketov je za Androide.


Ne mešaj jabolka in hruške. Nekdo ki veliko piše z računalnikom si z tablico nima kaj pomagat. Da, lahko gor priklopiš tipkovnico, ampak tu govorimo o delu na terenu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

vklemen ::

miller31 je izjavil:

Ta drugo varianto imam jaz (če sem prav videl je med drugo in tretjo varianto razlika samo barva?).
Moram reči da me je procesor razočaral C50 1.0GHZ razočaral. Itak ni treba govort da serij hd variant v velikosti 1GB predvaja tako zatikajoče, da te mine vse. Sem nadgradil na 2GB rama in je še vedno porazno.


Ma ne vem - Asus 1215B, ki ga imam za službene poti ima tudi AMD C50 1.0 (samo je Win 7 Home Premium gori in pa 6 GB ram (1x $B in 1x "GB ploščica) in dela super).

Je pa res, da s starterji si omejen na 2 GB....

Gledam še Toshibe NB520 in 550 (čeprav NB 520 so slabo ocenjene).

LP

kixs ::

Ne mešaj jabolka in hruške. Nekdo ki veliko piše z računalnikom si z tablico nima kaj pomagat. Da, lahko gor priklopiš tipkovnico, ampak tu govorimo o delu na terenu.


Nikjer ni omenjenega "veliko pise" in "delo na terenu", ampak zgolj druzinski racunalnik.

Predlagam pa tablico zato, ker imam tako stacionarni delovni racunalnik, netbook Asus 1000HG in tablico Archos 101. Glede uporabnosti med zadnjima je tablica v prednosti (internet + multimedija + prenosnost + baterija + gretje + tisina).

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

vklemen ::

Hvala vsem za odg. zaenkrat. Žal me mika samo klasičen netbook. Najbolj se nagibamo k Toshibi NB550, ki jih je pa že precej zmanjkalo po trgovinah (cene pa zelo varirajo od 338 do 420 €), ampak se jih še najde.
Menim, da je Toshiba vendarle še nekoliko kvalitetnejša kot Asus (ima pa isto AMD C50)?
Lp

vklemen ::

Po še malo študija spletnih forumov pa notebookcheck.net itd. sem zaenkrat pri 2 variantah in sicer:
- http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
in
- http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Za oba dobim še 3% popusta z EnaA kodo.

Kolikor sem zasledil teste in izkušnje je prednost Asusa boljša grafična ploščica, prednost Toshibe pa boljši zvok, hitrejši procesor (mislim zgolj procesor brez grafike, ki je daleč od Radeona pri Asusu), morda tudi kvalitetnejša izdelava oz. materiali - pač rezime (čeprav sem sam z Asusom 1215B čisto zadovoljen, sem pa moral pod garancijo kar takoj po nakupu dati zamenjati Touchpad (ampak so pri Sistem Ena zadevo res hitro uredili).

Pri Toshibi sem zasledil, da imajo mnogi po ponovnem nameščanju (formatiranju) Win 7 težave z Fn + F8 tipko (za vklop/izklop WiFi/BT9, ki preprosto ne deluje (podobne izkušnje so tudi na večjih Toshibah).

Torej C50 AMD in Radeon imam sam v svojem Asusu 1215B (ampak imam tam tudi 6 GB RAM in Win Home Pr. 64 bit) in vse deluje prav lepo hitro in odzivno, medtem ko nisem 100% glede C50 in Radeona v kombinaciji z Win 7 Starter + max. 2 GB RAM-a (pa najbrž bi tako Win 7 Starterje takoj po nakupu na novo namestil da pobrišem Asusove prenaložene programe (tiste, ki jih rabim za delovanje FN tipke in še par drugih pa nato sam namestim).

Tako, da vsem v vsem zdaj malo "visim", ker Toshibo prenosnika 15.6 L500 tudi imam (BTW: je še vedno naprodaj - pa je res max. 15x rabljen) in je res kvalitetna in dobro delujoča zadeva (tako da v kvaliteto NB 520 tudi ne dvomim).

Še kakšen nasvet, izkušnja od koga?

Hvala že vnaprej in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vklemen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230272132 (92690) MrStein
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164149 (3682) 69charger
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194463 (3817) MK99
»

Netbook Lenovo ali Asus?

Oddelek: Kaj kupiti
172425 (2149) vklemen
»

kateri 10˝ prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
172368 (2081) Dejk0

Več podobnih tem