» »

Microsoft predstavil prototipa OmniTouch in PocketTouch

Microsoft predstavil prototipa OmniTouch in PocketTouch

Microsoft - Microsoft Research je na simpoziju UIST (User Interface Software and Technology) v Kaliforniji predstavil novo tehnologijo OmniTouch, ki omogoča uporabo skoraj katerekoli površine v okolju kot na dotik občutljiv zaslon. Gre za sistem, ki ga uporabnik nosi na svojih ramenih in sestoji iz majhnega projektorja (pico projector) in kamere z globinsko zaznavo na kratke razdalje (podobno kot Kinect, le da je njen domet manjši). Sistem zaznava površine in nanje po želji projicira vsebine, hkrati pa zaznava interakcijo uporabnika s projekcijo.

Predstavljeni prototip deluje presenetljivo dobro. Projektor projicira sliko, pri čemer je podlaga lahko zid, roka, mapa, pisalna miza ali katerakoli druga približno ravna površina. Kamera deluje podobno kot tista pri Kinectu, le da je prilagojena za krajše razdalje in fine detajle. S spremljanjem kartezičnih koordinat predmetov v vidnem polju zazna, kdaj smo kliknili na posamezen gumb (podpira celo potezo drži in vleci), katero potezo smo narisali ipd., hkrati pa sledi premikanju podlage. Sistem lahko uporablja tudi kombinirane podlage, tako da je recimo orodna vrstica projicirana na roko, platno pa na mizo.

Drugi prototip pa se imenuje PocketTouch. Ta omogoča rokovanje z mobilno napravo, ki jo imamo v žepu, ne da bi jo potegnili iz njega in pogledali nanjo. Tako lahko utišamo telefonski klic ali celo pošljemo sporočilo, ne da bi telefon sploh vzeli iz žepa. To omogoča posebna podlaga s kondenzatorskimi senzorji, ki jo imamo v žepu obleke in ki zaznava geste prek blaga.


17 komentarjev

Matako ::

Tista druga domislica, zaznavanje dotika prek blaga spominja na znano anekdoto o kuliju v vesolju (vs. svinčnik). Nastavljanje glasnosti ipd. deluje tudi z navadnim stranskimi gumbi - enkrat ko se navadiš, lahko z lahkoto to počneš "čez žep" na slepo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

hotlips ::

Nice, podoben omnitouch oziroma prototipno različico (sicer razvojne skupine neke univerze) sem videl že na TEDu kakšen let ali dve nazaj in se mi je zdela čista futuristika, ki jo še vsaj kakšnih 10 če ne 15 let ne bomo vidl v uporabi. Če ne druzga je bila predstavitev na TEDu še bolj impresivna (in my mind), se mi zdi da sta bila projektor in kamera integrerana v okvir očal, pa tud samo delovanje (imam v spominu) da je bilo naprednejše. Vseeno pozitivno presenečen, thumbs up microsoft.

lp.hl

Ma$terM|nd ::

Ta mašina na rami me ful spominja na predatorja in njegov plasmacaster. Drugače pa zanimivo, ampak neuporabno, ker ne bo nihče nosil to napravo na rami (edino za pusta mogoče). Ne predstavljam si pa, kako bi to minimizirali do uporabnosti, ker naprava brez nekega projektorja in senzorja gibanja nekako ne more delat ane?

Edit: Nisem videl. Mogoče bi pa šlo z očali ja.
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Zgodovina sprememb…

strictom ::

Toj še prototip. Bojo pomojem kamot to stlačli v ena par kuli-velike tulce in računalnik, ki ga boš imel v žepu.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

raufnk ::

Kaj pa tako ... mašina nekje v žepu, kamera in projektor pa bi bila prek optičnih vlaken speljana praktično kamorkoli?
lp raufnk

DarkSite ::

v prihodnosti bos imel 100000... enot miniaturnih projektorjev na sebi(obleke, gumbi, superge, nakit, itd...)

carota ::

Kaj pomeni "podpira celo potezo drži in vleci", po angleško "hold and pull"?

energetik ::

raufnk je izjavil:

Kaj pa tako ... mašina nekje v žepu, kamera in projektor pa bi bila prek optičnih vlaken speljana praktično kamorkoli?
V ruzaku pa aku-pack, da bo lahko napajal projektor.

digitalcek ::

Čudovito!
V Koloseju bodo film predvajali v dvorani, v preddverju, na wc-ju in seveda v piceriji, ki je zraven. Seveda na vsaki lokaciji le del kadra... Pa sestavi, če moreš...

In v mojem piškavem zobu, ki mu je zobozdravnik izvlekel živec, bom imel 64 Gb memorije... Upam, da se bo glasba iz zoba prenašala v sluhovode brez motenj?

Video pa iz zoba na steklo v osebnem avtomobilu. Da bo voznik še manj pozoren, da bo še več mrtvih.

Upam, da dočakam, kajti naše življenje danes je, se mi zdi, brez tehnikalij, ki se nam obetajo - pravzaprav precej osiromašeno...

borisk ::

digitalcek je izjavil:

Čudovito!
V Koloseju bodo film predvajali v dvorani, v preddverju, na wc-ju in seveda v piceriji, ki je zraven. Seveda na vsaki lokaciji le del kadra... Pa sestavi, če moreš...

In v mojem piškavem zobu, ki mu je zobozdravnik izvlekel živec, bom imel 64 Gb memorije... Upam, da se bo glasba iz zoba prenašala v sluhovode brez motenj?

Video pa iz zoba na steklo v osebnem avtomobilu. Da bo voznik še manj pozoren, da bo še več mrtvih.

Upam, da dočakam, kajti naše življenje danes je, se mi zdi, brez tehnikalij, ki se nam obetajo - pravzaprav precej osiromašeno...


pojdi kasete s kulijem previjat, al pa neki :|

digitalcek ::

Jih kar s kasetofonom. Imam tri, eden je vrhunski Sony.
Pa še tri minidisce imam (dva prenosna in eden stacionarni).
Video pa (še vedno in čedalje rajši) snemam na mini DV kasete. Imam tri mini DV kamere (dve tročipne) in eno digital 8.
Bom zato banan?

WamPIRe- ::

hotlips je izjavil:

Nice, podoben omnitouch oziroma prototipno različico (sicer razvojne skupine neke univerze) sem videl že na TEDu kakšen let ali dve nazaj in se mi je zdela čista futuristika, ki jo še vsaj kakšnih 10 če ne 15 let ne bomo vidl v uporabi. Če ne druzga je bila predstavitev na TEDu še bolj impresivna (in my mind), se mi zdi da sta bila projektor in kamera integrerana v okvir očal, pa tud samo delovanje (imam v spominu) da je bilo naprednejše. Vseeno pozitivno presenečen, thumbs up microsoft.

lp.hl

Najbrž misliš tale prispevek Pranav Mistry: The thrilling potential of SixthSense technology
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

fosil ::

U bisvu gre za neke vrste nadgradnjo tehnologije projekcijske tipkovnice
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Elysium ::

Jaz mislim, da v končni varianti ne bo šlo za projektorje in kamere. To uporabljajo v tem primeru samo zaradi tega, ker druge tehnologije še niso dovolj izpopolnjene in razvite.
Ko bo šlo zares, bodo površine (mize, stene, obleka,...) same prikazovale slike (UI), prav tako bodo občutljive na dotik.

Tear_DR0P ::

Ta omogoča rokovanje z mobilno napravo

naj nekdo spremeni "rokovanje z napravo" v "uporaba naprave". rokuješ se ponavadi z osebo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

LenartB ::

malo offtopic,a kdo ve kje se da kupit kakšna taka projekcijska tipkovnica? :D

hotlips ::

WamPIRe- je izjavil:

hotlips je izjavil:

Nice, podoben omnitouch oziroma prototipno različico (sicer razvojne skupine neke univerze) sem videl že na TEDu kakšen let ali dve nazaj in se mi je zdela čista futuristika, ki jo še vsaj kakšnih 10 če ne 15 let ne bomo vidl v uporabi. Če ne druzga je bila predstavitev na TEDu še bolj impresivna (in my mind), se mi zdi da sta bila projektor in kamera integrerana v okvir očal, pa tud samo delovanje (imam v spominu) da je bilo naprednejše. Vseeno pozitivno presenečen, thumbs up microsoft.

lp.hl

Najbrž misliš tale prispevek Pranav Mistry: The thrilling potential of SixthSense technology


Ja sicer sem mislu tega http://www.ted.com/talks/pattie_maes_de... ampak gre pravzaprav za isto zadevo.

PS: Nevem kje sem projektor implementeran v očala videl, mogoče je pa to nasleden korak.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za pridobivanje dimenzij iz fotografije

Oddelek: Programska oprema
193147 (2486) chort
»

3D Touch poredil novi iPhone

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
1016790 (3558) VaeVictis
»

Microsoft predstavil prototipa OmniTouch in PocketTouch

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
176866 (5569) hotlips
»

MyLifeBits

Oddelek: Znanost in tehnologija
91376 (1039) hamax
»

Microsoft Surface (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8211006 (7731) Luka Percic

Več podobnih tem