» »

Ali je možno 100-200 HZ osveževanje slike pri geldanju programov prek siol boxa ?

Ali je možno 100-200 HZ osveževanje slike pri geldanju programov prek siol boxa ?

-mojster- ::

Namen imam kupit tale tv http://www.ceneje.si/avdio-video/televi..., kateri ima frekvenco osveževanja 200 HZ. Doma imam siol box, zanima me ali bi bilo možno da prek siol boxa gledau tv programe s frekevenco osveževanja slike 100-200hz namreč siol box po defaultu ima 50 HZ osveževanje?
Ali se da pri teh novih TVjih tole 100-200HZ osveževanje preklopit na 50HZ namreč ob gledanju filma pri priajtelju s tole frekvenco osveževaja je bilo premikanje v filmih nerealno, kot da je posneto z amatersko kamero (najvrjetneje veste kaj mislim)??
Hvala za pomoč.
ps... ali je tale tv v rangu 900 eur (46-47inčni TV) pameten nakup?

KoMar- ::

Poglej, teh 100, 200 Hz je zgolj procesiranje slike, nima veze vhodni format, to potem TV naredi.

-mojster- ::

ahha.... zanima me ali je mozno to 100-200 Hz osvezevanje izklopit in gledat na 50 Hz?...tu mislim predvsem za filme, ker kaksno fuzbal tekmo bi se splacalo pogledat na 200 HZ

KoMar- ::

To pa se ziher da. Pojdi na uradno stran proizvajalca po PDF navodila.

sennheiser ::

Am en dobr razlog, zakaj bi to izklopil? Pol je brez veze, da 200HZ sploh kupiš.

zagi123 ::

Ker ima izbran TV slučajno to funkcijo, a ne. Drugače pa bo SD slika preko siol boxa bruhica deluks. Raje plazmo.

sennheiser ::

Ja plazmo če samo sd signal gledaš. Drugače pa ne. Je pa sigurno škoda dat več dnara, če ne mislš skos met na 200Hz. Sicer pa boš vidu... jst osebno ne grem več nižje od 200Hz. Sicer med 100 pa 200 ni velike razlike, samo razlika pa vseeno je

-mojster- ::

@sennheiser...ker večina filmou ki jih gledas je imel reziser namen priakzat z osvezitvijo 50 Hz, zato tudi v kinih se vedno use filme vidimo s frekvenco 50Hz (tukaj ne mislim na kvaliteto filma v nasih kinih, ker vem da je precej slaba ampak samo na osvezevane slike)...cim geldas kasno dramo ali pa akcijski film na 200 Hz je gibanje ljudi v različnih kadrih precej nenaravno na momente precej hitro in nerealno ter zgleda kot da je film precej amaterski.
@Komar..ne bi se strinjau da nima veze vhodni format...ker sem bil vceraj pri kolegu, kateri ima TV s frekvenco osveevanja 200 HZ. Pc sm prek VGA kabla priklopu na TV ter preizkusil par filmov ter je povsod bla frekvenca 50 Hz gibanje je bilo normalno. Pol smo pa prešaltali na navadne programe (ponudnik T2) ter je bilo gibanje pri različnih kanalih spet nenavadno hitro, kar pomeni da je bilafrekvenca osveževanja 200 Hz....A ve mogoce kdo v cem je point da preko PCja prek VGA kabla mi je se vedno osvezevalo sliko s 50 Hz in ne s 200 HZ ??

Frenky ::

V bistvu je tako (vsaj pri večini tv-jev), da TV "ve" da je nanj priklopljen na določenem vhodu PC in ne pusti višjega osveževanja od tistega, ki ga dobi z grafične kartice.
Jaz recimo gledam IPTV preko PC-ja, pa mi gre včasih res na živce, da pri nogometu ali formulah ne morem nastaviti na 100 ali 200 HZ :(

miranpozar ::

V zvezi s tem bi vam dal en nasvetek, malo off-topic ali pa tudi ne.
Mene pa recimo zelo moti če slika trza in cuka. Predvsem pri raznih "podzemnih" posnetkih, ki so bili kodirani za ameriško področje (naprimer Top Gear USA HD). Če nimaš televizorja, ki bi umetno podvajal frejme (to, čemur tukaj pravite "frekvenca osveževanja"), zanimivo neke enostavne rešitve ni, razen...
S super programom Splash Pro EX. Jaz ga uporabljam, če nočem da me boli glava.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj informacij pred nakupom LED TV

Oddelek: Kaj kupiti
101390 (1286) Utk
»

osveževanje slike 100hz

Oddelek: Zvok in slika
263729 (2042) ABX
»

100Hz pri LCD TVjih - brezveze? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
669255 (7898) neres
»

Se splača kupit 200Hz lcd tv ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637643 (6198) Invictus
»

Refresh rate (Hz)

Oddelek: Zvok in slika
91580 (1387) SasoS

Več podobnih tem