» »

Nekaj informacij pred nakupom LED TV

Nekaj informacij pred nakupom LED TV

Šimpanz ::

Tv se je začel kvariti, zato kupujemo novega pa mi v trgovini ponujajo svašta pa me zanima nekaj stvari.

1.Ali se frekvenca osveževanja res pozna ali je to marketinški nateg. V trgovini imajo naprimer 100Hz, 200Hz, 400Hz v eni trgovini so mi ponujali TV z 700Hz.
2. Kako uporaben je 3D TV (pretvorba 2D filmov v 3D)
3. Ali kdo uporablja dostop do interneta preko TV-ja.

TV bo stal v dnevni sobi in bo prvotno namenjen za gledanje TV sporeda, tamal bo najbrž kakšne igrice igral na njem, glede dostopa do interneta preko TV pa sem skeptičen, ker že imamo PC pa notesnik v bajti.

Furbo ::

Kupiš najbolj navaden LED TV brez vse 3D in 'pametne' krame pa je. Tu je bolje prihraniti kakšnega stotaka in kupiti dodatno napravo, npr Apple TV (samo primer, ne tečnarite zdaj)

Iz 2D ne moreš narediti 3D.

Frekvence so nateg.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

ne upadaj se s temi specsi in vzami največji TV, ko si ga lahko prvošiš.
100hz je itk nateg, ker je tv še vedno 50hz in samo software dela svoje...
3d je crap
#brezpodpisa

Utk ::

100 in 200 Hz zgleda boljše kot 50. Kaj pol če je "samo software"? Stvar zgleda boljše kot 50, to je dejstvo. Od 200 Hz naprej je pa res vprašanje kolk je razlike. Ampak vsak, ki kupuje tv, ima oči pa naj pogleda.

hojnikb ::

yup soap opera effect na filmih je res super zadeva 8-O
#brezpodpisa

Invictus ::

Frekvenca samo pomeni v kolikem času je sposoben zamenjati vrednost pike iz ene v drugo vrednost. Ponavadi iz temno sive v svetlo sivo. Nikoli iz črne v belo :D.

Nima nobene veze s frekvenco video signala, ampak govori o hitrosti panela.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

Frekvenca samo pomeni v kolikem času je sposoben zamenjati vrednost pike iz ene v drugo vrednost. Ponavadi iz temno sive v svetlo sivo. Nikoli iz črne v belo :D.

Nima nobene veze s frekvenco video signala, ampak govori o hitrosti panela.

yeah no... ta frekvenca, ki ti jo podajajo proizvajalci TVjov, je daleč od dejanskega refresh rejta samga TV panela..
#brezpodpisa

Šimpanz ::

Ko sem bil jaz v trgovini nisem opazil razlike v sliki pa je imel en frekvenco 400Hz drugi pa 200 Hz, zato pa sprašujem. Itak pa je trgovec fural TV z 400Hz.

hojnikb ::

ne gledat na hz..
#brezpodpisa

šernk ::

Invictus je izjavil:

Frekvenca samo pomeni v kolikem času je sposoben zamenjati vrednost pike iz ene v drugo vrednost. Ponavadi iz temno sive v svetlo sivo. Nikoli iz črne v belo :D.

Nima nobene veze s frekvenco video signala, ampak govori o hitrosti panela.


in kaj ti pomaga, če ti video signal prihaja z 50Hz? Sam to da se bo pač pixel menjal vsake 4Hz namesto vsakega, videl boš pa še vedno istih 50Hz.

ostalo je vse samo marketing.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Utk ::

Šimpanz je izjavil:

Ko sem bil jaz v trgovini nisem opazil razlike v sliki pa je imel en frekvenco 400Hz drugi pa 200 Hz, zato pa sprašujem. Itak pa je trgovec fural TV z 400Hz.

Tu možno da nisi videl razlike. Preden kupiš 50hz pa le poglej kakšna je razlika proti 100-200. Poleg, ena zraven druge. Ne najprej v eni trgovini, čez 3 dni pa v drugi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gaming televizor

Oddelek: Kaj kupiti
302331 (1565) skysorceress
»

nakup led lcd

Oddelek: Zvok in slika
5760 (595) traxxas
»

TVji in Herzi

Oddelek: Zvok in slika
71329 (1166) janezJ
»

Kateri LED TV kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
52725 (2582) tevemel
»

Se splača kupit 200Hz lcd tv ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637629 (6184) Invictus

Več podobnih tem