» »

Pomoč pri prestavitvi diska na RAID kontroler

Pomoč pri prestavitvi diska na RAID kontroler

bastadu ::

Situacija je takšna: Imam plato z integriranim RAID krmilnikom Promise FastTrack100. Sedanji disk imam na navadnem ATA100 krmilniku, pa mi na tem počasi zmanjkuje prostora za druge naprave... zato sem mislil, da bi ga prestavil na RAID krmilnik, ampak seveda brez RAIDa. Zanima me, če je treba kje kaj posebno paziti pri nastavitvah kontrolerja v BIOSih, da ne bom slučajno kej zjebal particije na disku... Rad bi da vse tako ostane, samo da bo sedanji disk na RAID kontrolerju (ki bi naj imel funkcijo navadnega ATA100 krmilnika). Hvala za nasvete!

Lucio ::

ti samo priklopi disk na konektor od Raid kontrolerja in to je vse. Ni se ti treba bati ničesar, če ne boš šol v bios od Raida in tam kaj šari, disk ti bo avtomatično prepoznalo.
Edina stvar ki jo moreš spremeniti je da se boota in raid kontrolerja, to pa nastaviš v Biosu (OD PLOŠČE).

schurda ::

Ne pozabit enejblat RAID-a v BIOS-u, seveda. Disk ti bo prepoznalo, samo je baje najbolje če ga daš na CSEL, ker je menda tako na RAID kontrolerju najhitrejši. Pa še v OS si naloži gonilnike od RAID-a, ki si jih najbrž dobil zraven plošče.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bastadu ::

Aja, sem mislil, da je še potrebno kaj v RAID BIOSih nastavit da bo delalo. Bom čez vikend probal. Hvala za odgovore zaenkrat!

schurda ::

Ti v bistvu sploh nimaš diska na RAID-u, ampak na IDE3 (4). Ko pa boš imel dva diska (po možnosti enaka) in boš hotel delati mirroring ali kej podobnega, takrat pa boš moral nastavljati RAID.

Aja, ne stavit CD-jev gor, ker ne dela. Pa še to: Če imaš dva CD-ja (kot mnogi danes), dej vsakega na svoj kontroler. Od kar imam jst tak način, je pretok mnogo hitrejši.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bastadu ::

Pa še to: Če imaš dva CD-ja (kot mnogi danes), dej vsakega na svoj kontroler. Od kar imam jst tak način, je pretok mnogo hitrejši.
Saj zaradi tega sem se odločil dati disk na RAID...

bastadu ::

Sem zrihtal sedaj zadevo in dela. Imam pa 2 majhna problemčka. In sicer ob vsakem zagonu mi RAID krmilnik detecta diskovje, kar traja sorazmerno zelo dolgo (cca. 45s). A je to normalno?

Pred in po prestavitvi diska sem naredil test v HDTach-u in dobil zanimive rezultate:
Pred prestavitvijo je Read Burst Speed znašal čez 80MB/s
Po prestavitvi pa znaša 52,5MB/s

Zakaj je prišlo do takšne očitne razlike?

schurda ::

1. Pri meni tudi traja dolgo, samo ne 45s. A to si mislil res samo za RAID ali tudi s CD-ji skupaj? Jaz sem izklopil detekcijo CD-jev in tako tam zleti skozi, na RAID-u pa čaka 5-10s.

2. Pojma nimam!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bastadu ::

1. Mislim samo RAID kontroler.

2. Jst tut ne:(

schurda ::

A si dal disk na master ali na cable select? Poskušaj še s tem provat.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bastadu ::

Sem malo prestavljal, pa še vedno isto...

flashroyal ::

Kaj pa driver za FastTrack100? Generic ni nujno da je najhitrejsi!

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

flashroyal: Tu nima driver nobene veze, ker se zadeva dogaja v BIOSih od kontrolerja...
Sicer sem pa ugotovil eno zanimivo zadevo: Danes je prijatu k meni prinesu njegov trdi disk in sem ga priklopil kot slave zraven mojega in mi je desk detectak cca.5-10s, ravno toliko kot bi moralo... Se komu sedaj svita, v čem je težava?

VASkO ::

eni diski imajo dve nastaitvi za master

1) master with slave attached
2) master - single

mozno je, da mas v polozaju 1, ce ti tako dolgo detekta

bastadu ::

Sedaj mam na master - single, če dam na cable select mi sicer ne detekta tako dolgo in pride v sistem samo šteka da je kr joj, čez nekaj časa pa vse zmrzne...

schurda ::

Če je WD, potem je res, da moraš jumper nastaviti na CSEL ali SINGLE, master ti sploh ne bo prijelo.

Sem pa že imel podobno težavo. Disk (ja tisti kurčevi) IBM dtla 46.1GB ima same težave, če je single, če sta dva na istem kontrolerju BP. Good knows!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porazni rezultati 2×WD800JB RAID0?!

Oddelek: Strojna oprema
121379 (1175) Primoz78
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413581 (9185) matrix2
»

Na SATA disk z ATA?

Oddelek: Strojna oprema
241586 (1152) asPeteR
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131391 (1235) nazz78
»

RAID kontrolerji na mama platah

Oddelek: Strojna oprema
91491 (1194) Pizzicato

Več podobnih tem