» »

Porazni rezultati 2×WD800JB RAID0?!

Porazni rezultati 2×WD800JB RAID0?!

bastadu ::

Zanima me, kaj bi lahko bil vzrok za tako slabe rezultate prenosa na Promise FastTrack100 kontrolerju? Diska sta WD800JB v RAID 0... Hvala za odgovore!

Lith ::

mogoče pa imaš chunk size kake čudne 64kB ali kaj podobnega, malo jih spreminjaj pa testiraj

Tugo ::

zakaj je pa read burst speed tako nizek?!

lp, T.

borchi ::

hmm, mam dva ista diska v software raidu in mi hdparm -t /dev/md0 (raid0) izplune cca. 80-90Mb/s. dobrih 50Mb/s ba dobim če zmerim /dev/hda (single disk). maš sigurno oba diska na svojem kanalu in samo po en disk na raid kontrolerju?

edit: a nad access time-om si tut razočaran. raid0 ti ga ne bo izboljšal (praviloma je slabši od single diska).
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

bastadu ::

Lith: Block Size (saj si to mislil, ane?) imam po defaultu na 64KB. Zdaj ne vem, verjetno je treba po spremembi block sizea formatirati in na nova naložiti winse... Koliko pa bi moral biti ta block size?

Tugo: Nemam pojma, samo kolikor sem čul pravit, to ni tako bistven podatek...

borchi: Diska sta vsak na svojem kablu, ki pa je vsak na svojem kanalu... Access time je približno tak, kot je bil pred združitvijo v RAID0 in tu nisem niti pričakoval neke pohitritve. Sem pa pričakoval neko občutno razliko v hitrosti prenosa, kar je u bistvu poanta RAID0 polja
:\

Lith ::

Block size je men se zdi velikost 'blokov' na particiji, "chunk" size pa je v resnici strip size in se nastavlja v BIOS RAID kontrolerja
najbolje pa da pogledaš sem, kjer so tut testi

Dr_M ::

bastadu: priporocam tole temo. zelo pozorno preber, pa ti bo use jasno :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

bastadu ::

Dr_M: Ja ta link mi je dal že Lith...

Sicer pa sem prebral to temo, in v bistvu nisem ugotovil nič kaj pametnega. Strip size imam verjetno res nastavljen na 64kB, ampak tudi nekdo v tej temi, ki je testiral razliko med 16 in 64kB veliki strip sizeom je prišel do zelo podobnih (realnih) rezultatov. Ker pa je potrebno zaradi spremenitve strip sizea na novo kreirati RAID polje, tako s tem izgubim vse podatke, me sedaj ta spremenitev strip sizea v 16kB ni preveč prepričala in mogoče tiči problem kje drugje...

Dr_M ::

nevem...tm je blo tut neki takih, k jim je tok pocas delal kot teb, ampak ko so nastavl strip size na 16k je stvar poletela.
kaj nej recem...probi, drugac ne bos nikol vedu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bastadu ::

Ja saj bi probal, samo nimam trenutno prostora, da bi podatke shranu... Najraje bi naredil ghost image celotnega RAID0 diska (okol120GB) in potem bi se lahko zajebaval... Bom poskusil to varianto, enkrat...:\

Primoz78 ::

@Bastardu in se ostali ki si lastite WD800JB diske...a so kaj glasni?...ker meni se ga po cca. letu in pol storitve fuuul slisi kako melje...in to cel cas ko disk laufa ne samo ko kaj nalagam ipd...8-O

Lp Primoz

bastadu ::

Thorn78: Jaz diska skorajda ne slišim, tako je verjetno s tvojim kaj narobe...

Primoz78 ::

...jap tudi jaz tako mislim...sam baje da novejsi diski majo neke nove lezaje zato so tudi tisji...sem pa zgubu racun od mojega diska tako da garancija odpade :'(

Lp Primoz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885194 (3754) alexb
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413581 (9185) matrix2
»

Test raida

Oddelek: Strojna oprema
101159 (946) pucvoler
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191865 (1569) Paramedic
»

Abit KT7A Raid

Oddelek: Kaj kupiti
7936 (733) TTine

Več podobnih tem