» »

Na SATA disk z ATA?

Na SATA disk z ATA?

nikonezna ::

A se da na plato s SATA priključkom priklopit disk z ATA?

DSmidgy ::

Ja. Ker ima pomoje za zdaj še vsaka plata z SATA priključkom tudi ATA priključek. Drugače pa obstajajo še adapterji.

sash ::

možno, sam moraš imet ustrezen adapter (Abit ga prilaga svojim NF7-S ploščam) in zadeva preverjeno dela, kje bi pa dobil sam kontroler pa bi blo zanimivo zvedet
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Sergio ::

Torej če ima plata SATA-Raid, je smiselno potem preko SATA-ATA konverterja obstojece diske prikljucit v RAID?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

sash ::

na sami hitrosti neboš pridobil čist nič ker disk itak neda ven tolk podatkov kot jih je sposobna plata spravit preko IDE kontrolerja, tako da s tega vidika neboš pridobil nič če pa želiš imet raid in nimaš dodatnega kontrolerja pa je to edina možna povezava ( če seveda imaš dva adapterja)

jaz pa sem en IDE disk vseeno priklopo preko SATA vmesnika, bolj zato ker me je matral kak bo to delalo :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Sergio ::

Zanimivo. Malo sem bral teste 8RDA3+, pa nikjer nisem zasledil, kakšne kakovosti je ta RAID kontorler (omogoča 0 pa 1). Bom še malo preveril. offtopic: Slučajno kdo ve, kakšno ceno nosi SATA-ATA konverter?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Clemento ::

Pri Abit NF7-S ga dobis zraven!!!:D
Kje bi ga pa staknil je pa ????
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

asPeteR ::

Sergio: Ce me sinapse ne zezajo, ga morjo met v Mlacomu. Cena je pa par presernov ...

8-)

sash ::

ja cena pa je neke čez 6 prešernovih :O
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MALJUTKA ::

Ej, Sash, kako se obnese IDE disk preko SATA vmesnika? A si kaj pridobil razen tanjsega kabla?

sash ::

Kot sem že napisal na sami hitrosti se ne pridobi nič ker disk itak ni sposoben dati podatkov več od sebe kot jih da, pa če je prikopljen na IDE ali SATA kontroler, tako po občutku pa lahko rečem da se mi zdi da zadeva malenkost manj obremenjuje sistem kot je prej, ko sem imel oba diska prikopljena na IDE kanal (sploh če sta bila oba na istem kanalu, bodisi na primarnem ali sekundatnem) se to pozna predvsem pri večjih transferih (nekaj G podatkov naenkrat) saj takrat sistem med prenostmo deluje relativno "normalno".

Ko pa sem zadeve testiral z raznimi programi (PC mark, HDTach) moram reči da v kolikor pri NForce gonilnikih inštaliraš tud tisto zadevo za katero te vpraša je zadeva enako hitra, vendar mi takrat pečica štrajka - novih NForce gonilnikov (2.41 če se prav spomnim), pa še nisem probal ker so imeli nekateri precej težav z njimi, če pa tistega ne inšaliram pa je zadeva na IDE krmilniku cca 10% počasnejša od istega diska na SATA kontroleru.

Kar se pa kabla tiče pa je sicer lepo tanek, a na žalost precej trd in kot tak precej neroden
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MALJUTKA ::

Hvala za obsirno pojasnilo.
Ceprav ni za v to temo, bi te glede na tvoje ocitno znanje o HD-jih vprasal kateri HD bi danes ti kupil, ce bi imel NF7-S 2.0, 50K SIT na strani za disk (ne rabi bit vecji od 36G, gre se samo za speed) in zeljo po najhitrejsem disku za ta denar na trziscu?

sash ::

ker diskov v zadnjem času za svoje potrebe nisem kupoval, bi ti težko karkoli svetoval, bi pa bilo zanimivo slišat lastnikak kakšnega od SATA diskov, tako tistih z 7200rpm in morda še bolj mnenje lastnika kakšnega lastnika 10krpm WD-ja (oznake se ne spomnim) - za katere pravijo da so hitri.

Zgolj kot predlog, ti predlagam da nardiš kakšno turo po trgovinah v tvoji okolici in povprašaš o teh diskih prodajalce in če morda ima kdo kak SATA disk na zalogi in ti ga posodi, da zadevo stestiraš in če se ti obnese jo plačaš sicer prneseš zadevo po recimo tednu dni nazaj - verjami tudi taki prodajalci obstajajo :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MALJUTKA ::

Mogoce se samo eno vprasanje: Kaj pa raid (SATA) oz. recva 2 SCSI ali pa dva SATA diska v raid polje? Je to najhitrejsa varianta in koliko pridobis na hitrosti, ce bi primerjal z samostojnim SCSI ali pa SATA(10K rpm) diskom?

sash ::

osebnih izkušenj glede tega nimam, poglej malo po netu morda obstajajo kaki testi in primerjave SCSI vs. SATA/SATA Raid vs. IDE/IDE Raid
--------------------
Think different...
TOROiD Group

asPeteR ::

Ja tak test so izvedli na x-bit labs.

8-)

T(he) Boss ::

Kar se tice SATA diskov je sigurno trenutno najhitrejsi Wdjev raptor z 10k obrati(test v zadnjem monitorju, kjer seagetovo baracudo tudi na SATA in 8mb buffera, pa 7200 pusti krepko zadaj), samo kaliko to hrupa naredi pa ne vem, jaz ce bi kupoval, bi ga brez velikih pomislekov kupil>:D

blazp88 ::

Ok ..... plato imam sam. če imaš en disk je brezveze priklapljati na sata, ker ničesar ne pridobiš (razen tankega kagla, seveda :D ). Seveda pa je zadeva super, če hočeš imeti dva diska v raidu, kajti plata nima ide raid kontrolerja.

OBELIKS ::

kaj pa cdrw enote? a jih je mogoče postavit na sata?

blazp88 ::

se mi zdi, da ne ..... nekako tako, kot če bi hotel priklopiti cdrom na raid kontroler

sash ::

kako je z SATA in CD-romi nevem ker se mi ne lub iskat, kar se pa tiče CD-romov in RAID kontrolerjev pa je tak da nekateri podpirajo ATAPI naprave, kar pomeni da lahko sam RAID krmilnik uporabimo tudi kot razširitveno kartico za IDE diske v NEraid načinu in ATAPI naprave (CD/CDRW/DVD/DVDRW)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

asPeteR ::

No, dans sem se neki igral pa sem za foro hotre priklopiti IDE disk na Sata kontorler preko vmesnika, ki sem ga dobil zraven plate.(abit NF7-S 2.0)
In ga sploh NE zazna! Niti ne morem in v bios od Sata kontrolerja! Nic!
Imam najnovejsi bios, tko da ne vem kaj bi lahko bil problem.

Morda kdo ve? Ima kaksne izkusnje?

frudi ::

si nastavil disk na master? to mora biti obvezno, slave ali master w/ slave present ne delujeta.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

asPeteR ::

Aha ... Sej mam res na disku nastavljeno Cable select ... Torej, valda! SATA ne uporablja master/slave. No, gremo tole probat.

Tnx frudi!:))

asPeteR ::

Zrihtano!:)

Dela k urca. Sem sel se v HDtach zmert, pa sem ugotovil da je se access time mal zboljsu(mam WD caviarja JB) iz okrog 14ms na 13,3ms.

Povprecen prenos je pa 41,134MB/s, to je pa ostalo vec ali manj isto.

Se enkrat tnx!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se obnese recimo SCSI disk za swap file?

Oddelek: Strojna oprema
232126 (1831) Mr.B
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413661 (9265) matrix2
»

Serial ATA in navijanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
553440 (2537) _Dejan_
»

2x MAXTOR SATA V RAID0 in problem z inštalacijo XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
91178 (1083) morphling1
»

diski SATA da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
6895 (798) Blup

Več podobnih tem