» »

ebay bidding

ebay bidding

«
1
2

Dekinio ::

Pozdravljeni.

Zanima me ebay bidding, če jaz to prav razumem....
Recimo artikel se začne z 1eur:

jaz ponudim: 10 eur
Karli: 20 eur
artikel stane sedaj 11 eur (Karli zmaga in plača artikel 11 eur)

Torej zmaga tisti kateri je ponudil največ ampak cena se poveča samo za 1eur od druge najboljše ponudbe???

darkolord ::

Ja.

Dekinio ::

Tud, če nekaj sekund pred koncev ponudim 100 eur v bistvu lahko artikel na koncu kupim za 33 eur....

mihec87 ::

Ja v idealnem svetu..problem je da pri bidanju folk velikokrat zanese in zadeva se peplača...Seem že nekajkrat kupil kakšno stvar kot buy now ceneje kot pa je identična zadeva dosegla na dražbi..

Ravno tako ima izdelek lahko nastavljeno pridržano ceno ki je ne vidite in če izdelek ni dosegel te cene ga prodajalcu ni treba prodat..
Verjamem pa da če boš za izdelek vreden 40 eur dal 100eur ne bo problem da ga nebi dobil...

Sem pozabil povedat da v primeru zmage si zavezan zadevo kupit zato špekuliranje odpade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Dekinio ::

Artikel redno pride 200 eur, vendar sem zanj pripravljen dat kakšnih 40-50 eur....in tudi tu mislim, da se bodo cene gibale.
Ja to pol nima smisla, da kupiš na biddanj za več kot pa buy it now....

Dekinio ::

To mi ni jasno...recimo cena je sedaj 11,50 eur. In jaz v bistvu nevem koliko je on ponudil (recmo pa da je ponudil 20eur), vem samo, da me je biddal in, da se je cena artiklu povečala za 1 eur od prej. Sedaj pa oba čakama zadnje sekunde za bid....jaz ga hočem bidnit (na ebay-u pa kaže "Enter EUR 12.00 or more") ponudim zadnjo sekundo 15 eur...Artikel dobi on?

darkolord ::

Jasno, da ga dobi on.

Alamar ::

Kaj ti ni jasno? Imaš dve strategiji. Takoj, ko vidiš željen artikel vpišeš najvišjo ceno, ki si jo pripravljen plačati in čakaš do izteka na razplet. Druga pa je, da v zadnji par sekundah vpišeš ceno in vidiš, kako se bo izšlo. Če si tudi v zadnjih sekundah pripravljen plačati isto vsoto, recimo 50 EUR, kot ta trenutek, je brezveze čakat imho. Če je artikel pri več prodajalcih pod "buy now" 200 EUR, je zelo malo verjetno, da bo cena ostala pri 50 EUR.

Dekinio ::

Ja ampak mote me to, da mi piše za koliko lahko znesek zvišam...in ga zvišam zadnje sekunde in sem še vedno ponudil premalo. Torej se strategija ne spremeni. Koliko sem pripravljen plačat en dan prej toliko pol vnesem tudi zadnje sekunde...

Pa še to me zanima, če je možno ebay.de spremenit v angleški jezik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

flood ::

ponudil si premalo,ker je pač dugi ponudil več
kdor več ponudi zmaga end of story

ni možno
lahko pa gledaš na recimo ebay uk nemške oglase, ampak bojo opisi v nemščini
google translate is it
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Alamar ::

Daj link do izdelka, me prav zanima, kaj imaš tole. Pa pri prodajalcih iz Nemčije je treba biti previden, ker radi komplicirajo s ceno pošiljanja. Če ta ni točno določena v naprej, moraš vprašati, sicer te lahko nategne.

Dekinio ::

Alamar je izjavil:

Daj link do izdelka, me prav zanima, kaj imaš tole. Pa pri prodajalcih iz Nemčije je treba biti previden, ker radi komplicirajo s ceno pošiljanja. Če ta ni točno določena v naprej, moraš vprašati, sicer te lahko nategne.


Sicer pošilja samo v Nemčijo ampak sem ga kontaktiral in je napisal, da brez problema pošlje v SLO in, da je cena poštnine 6 eur. Mi to zadošča?

Alamar ::

Odvisno, če je preveril težo. 6 EUR zadošča za zelo majhno težo za paket iz Nemčije. Link do izdelka? ali je preveč kočljive narave:|

Dekinio ::

V bistvu je DVD navigacija za avto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

Alamar ::

Arrrrr, link prosim.

Dekinio ::

Alamar je izjavil:

Arrrrr, link prosim.


Zaj pa je res že kritično saj sem vam povedal koliko sem pripravljen dat :-)

Alamar ::

No, te pa nič. Kot sem rekel, če je pri drugih prodajalcih cca 200 EUR, kot si rekel je verjetnost, da boš dobil za 40-50 EUR pičla.

flood ::

Dekinio je izjavil:

V bistvu je DVD navigacija za avto...


misliš reč dvd za navigacijo :)
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Dekinio ::

flood je izjavil:

Dekinio je izjavil:

V bistvu je DVD navigacija za avto...


misliš reč dvd za navigacijo :)


Ja ja :-)

c3p0 ::

Najbolj se splača "sniping". Zamisliš si najvišjo ceno, ki si jo pripravljen ponuditi in jo vpišeš v zadnji sekundi, konkurenca tako nima časa reagirati. V ta namen obstajajo tudi programi. eBay TOS nima nič proti.

mihec87 ::

Bidad je najbolje da zadnjo sekundo vpišeš max ceno ki si jo pripravljen plačat(potem pa zadevo dobiš za manj,max kot si ponudil ali pa izgubiš ponudil premalo)..

Nikoli pa bidad kaj prej ker si bosta v tri krasne dvigovala ceno ter en drugemu jamo kopala..

flood ::

v naprej se bida samo, ko nimaš cajta oz. ko veš, da v trenutku ko se bidanje konča ne boš na računalniku
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Shark-357 ::

Za last second bidanje je najbolje uporabiti stran gixxen:

http://www.gixen.com/index.php

v zadnjih sekundah ti snipa max do znesa katerega si vnesel (na roke zadnje sekunde vedno pušiš :))

Tilen ::

Saj pa Ebay sistem sam dviguje ceno?

Trenutna cena je recimo 20 eur, ti pa določiš max tvojo ponudbo 30 EUR. Trenutno vodiš z 21 EUR in kdokoli bo bidal mora najprej iti čez 30 eur, tukaj pa tebe item tako ali tako več ne zanima.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

technolog ::

Točno tako! :)

mihec87 ::

ja samo če postaviš max ceno par dni pred koncem te bo zelo verjetno negdo outbidal ali pa si izdelek preplačal....
Poglej če isti izdelek obstaja pod buy now..

Tilen ::

Saj ne plačaš max cene. Plačaš toliko, kolikor bi pač bil zadnji dan tvoj bid. Lahko, da bi bil še vedno 21 eur, če ne bi nihče biddal. Prodajalec ne ve kako visoka je tvoja najvišja ponudba. Preplačal ga seveda ne bi, ker bi maksimalno ponudbo dal na -20% tržne cene v AT (geizhals.at, npr grafične kartice) ali -20% od "buy now" cene.

Primer :

- cena grafične pri nas 240 EUR
- geizhals 200 EUR
- max bid nekomu, kateri je pobral to kar je padlo s tovornjaka 160 EUR

Če zmagaš kul, če ne pa iščeš naslednjo žrtev. Velikokrat se na kakšne iteme tudi zgodi, da nihče ne bidda. Potem pa dobiš nekaj za 1 USD, prodajalec ti pa je dolžan prodati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mihec87 ::

Glede na to da sprašuje, se vidi da še negdo ali več veselo bida..in če zadevo hoče imet mora imeti srečo da drugi papki niso pripravljeni dati toliko ali pa on pripravljen dati več...Sam sem že večkrat videl ko je zadeva pri bidanju dosegla več kot npr. buy now(res da nova),keč je da folk pade not in pol hoče met zadevo za vsako ceno oz pozabi vrednost zadeve in ko naletiš na kakiga takiga bol da se stran obrneš..

Kot je že bilo rečeno čim kasneje daj max ceno ki si pripravljen dat če dobiš supr če ne pa move on...
Pač pri bidanju si morš vzet čas ter če ne dobiš danes boš pa jutri..

Ni če ima nastavljeno pridržano ceno..

c3p0 ::

Eni pozabljajo psihološki efekt dražb...

thor24 ::

Tilen je izjavil:

Trenutna cena je recimo 20 eur, ti pa določiš max tvojo ponudbo 30 EUR. Trenutno vodiš z 21 EUR in kdokoli bo bidal mora najprej iti čez 30 eur, tukaj pa tebe item tako ali tako več ne zanima.

No, pa če obrnemo stvar (kot je dal primer Dekinio). En je dal 30€ in vodi z 21€. Če dam jaz recimo 25€, ali mi napiše da moram dati več ali da vodim?

Ali pa si to mislil tako, da on da svoj max 30€ (kot "sniper") na koncu dražbe? Ker potem pa res ne moreš vedet koliko je njegov max in mora biti tvoj max večji od njegovega. :D

darkolord ::

Če dam jaz recimo 25€, ali mi napiše da moram dati več ali da vodim?
Napiše, da je uni dal 26€.

c3p0 ::

Takoj ti napiše, da si outbidded.

Tako je, smisel snipinga je, da daš prvi in edini max na koncu dražbe.

thor24 ::

Aha, zdaj je pa jasno. :D

Hvala!

Dekinio ::

Evo spet mene...včeraj sem prvič biddal kot sem napisal....šlo se je za DVD za navigacojo v avtomobilu. Cena DVD-ja je 199 eur. Biddal sem zadnjo sekundo...vnesel sem nekaj sekund pred koncem 40 eur, čeprav ssem še pred tem imel najvišji bid....zadeve sem dobil za 22,01 eur. Zelo vesel!

Ja to me je ravno zanimalo ampak sem včeraj v praksi izkusil....če jaz vidim kolk je njegov najvišji bid....ampak ko biddaš ti samo sporoči, da si še vedno outbiddan....

mihec87 ::

Ne ti ne vidiš koliko je on max ponudil isto drugi ne vidi koliko si ti prav tako ne vidiš pridržane cene ki jo je postavil prodajalec..

Dekinio ::

Če bi imel prodajalec pridržano ceno in je nismo dosegli bi mi to ebay javil? Predvidevamda ja. Mene je obvestil, da sem sem artikel dobil in da lahko plačam. Sicer pa prodajalec nima paypala in čakam, da mi pošlje številko TRR, da mu nakažem. Pol pa sem gledal kak bo ebay vedel, da sem zadevo plačal....in pol sem videl, da si lahko tam pod kuplene artikle sam obkljukam in označim, da je artikel plačan.

Alamar ::

Če je pridržana cena se to vidi v oglasu, če se ne motim. Tovrstni oglasi so sicer precej nepopularni.

Tisto ti lahko kljukaš kolikor hočeš. Vsak pameten prodajalec ti ne bo odposlal, dokler ne bo videl denarja na svojem računu, kar zna v primeru nakazila trajati par dni. Osebno se, če se le da izogibam nakupom, kjer ni možnosti paypala.

Glede snipinga pa tako. Vedno ne deluje. Vse je odvisno, koliko ljudi se zanima za artikel. Velikokrat sem dobil artikel po nizki ceni, če sem takoj postavil neko ceno, ki sem jo pripravljen plačat. Recimo 20 funtov in nato takoj dvakrat zvišal po 1 funt. Tako sem imel tri bide v razmaku par funtov in vsak vidi, da sem resnično zagret za nakup. Rezultat - zadevo sem dobil za 0.99 funta, ker ni noben več bidal. Seveda vedno ne deluje, z malo sreče sem pa že velikokrat prišel do precej vrednih stvari za drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

noraguta ::

Shark-357 je izjavil:

Za last second bidanje je najbolje uporabiti stran gixxen:

http://www.gixen.com/index.php

v zadnjih sekundah ti snipa max do znesa katerega si vnesel (na roke zadnje sekunde vedno pušiš :))

sam tule bi rad opozoril , da so razne sniping strani potencialno nevarne, ker jim zaupaš svoj account. Tako , da vseeno raje doma poganjajte razne temu namenjene programe, da ne bo kasneje koga bolela glava.

sicer pa je mogoče dobro pogledati , še tole http://www.moneysavingexpert.com/shoppi...

pa tale stran je tud kar priročna http://www.goofbay.com/
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tilen ::

V katerem primeru je sniping sploh koristen?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

Snipping kot tak je vedno koristen, ker pač po nepotrebnem ne dvigaš cene že pred dejanskim nakupom. Pač psihologija. ČE si pripravljen plačat za artikel 50€ nisis nič na slabšem, kdaj ponudiš. sam če ponudiš precej prej pa je riziko, da bo kdo tipal in ponudil višji max, kot bi ga upisal par sekund pred koncem.

Je pa riziko zlorab accounta, tako da se je pametno držat preverjenih orodji.

Kaj pa alamar bluzi pa ne vem, ker max beta se nikjer ne vidi, tudi če ga 100x spremeniš. Tako, da če je trikrat dvignil za 1 funt je bolj težko kaj kupil za 0,99.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Alamar ::

Če daš tri bide zapovrstjo, se to vidi pod zgodovino bidanja. Recimo predmet ima začetno ceno 0.99 funta. Postavim 20 funtov in nato takoj 21 ter 22 funtov. Pod zgodovino je seveda 0.99 in tri moji zapisi - dost velik psihološki učinek, da se večkrat zgodi, da sploh noben več ne upa bidat.:))

noraguta ::

matr jih prestrašiš. je pa tvoja strategija dost prodajalcu prijazna. če je mal pri sebi bo na koncu izdelek namesto za .99 prodal vsaj za 3.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Alamar ::

Prodajalec je zavezan prodati po zadnjem bidu, torej 0.99 naslednjih itak ne vidi. Se vidi, da ne poznaš...:))

Dekinio ::

Je možno, da ima prodajalec še en račun in si dvuguje ceno? Na enem tak vidi kolk je stanje...na drugem se prijavi pa si zviša....

Alamar ::

Seveda, če ne pa reče kolegom/sorodnikom, da malce bidajo in zvišujejo. Na koncu lepo skensla najvišji bid od kolega in ponudi "second chance offer" prvemu "tujcu", ki je ponudil največ.;)

technolog ::

Aja?

Alamar ::

Ja, ker lahko kadarkoli brez posledic skenslaš, če se obe strani strinjata.8-)

fosil ::

Še vedno ne razumem kako ti bidneš za 20€ in potem kupiš za 0,99?
Tako je!

Tilen ::

Fosil, ne bidaš. Pri "maximalgebot erhöhen" samo določiš maksimalno ceno katero si pripravljen plačat in do te cene Ebay sistem zate maksimalno samodejno dviguje. Če je tvoja ponudba trenutno najvišja (primer 0.99 EUR) lahko nastaviš MAX kar si pač pripravljen plačat. Nastaviš na 20 EUR in si še vedno najvišji ponudnik dokler nekdo ne dvigne nad 20 EUR. Almar ima pač srečo pri nakupu nič drugega. On misli, da s tem, ko "maximalgebot" poveča iz 20 EUR na 21 in na 22, s tem prestraši potencialne bidderje, kljub temu, da je trenutna (njegova) najvišja ponudba še vedno 0.99EUR. Ebay sistem zazna, kot da si ti dal 3 zaporedne bidde za 0.99 EUR, čeprav si samo povišal svojo najvišjo ponudbo. To seveda ne spremeni popolnoma ničesar, če bi nekdo recimo ponudil 22.5 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

sss ::

Ima kdo predlog za dober software pri ebay bidingu?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423926899 (1415) Machete
»

ebay dražba

Oddelek: Pomoč in nasveti
3611455 (4889) Riff
»

Ali je tole nateg?

Oddelek: Kaj kupiti
182350 (1250) kixs

Ebay bidding poanta

Oddelek: Omrežja in internet
334097 (3626) Tilen
»

eBay zajebancija?!?

Oddelek: Loža
385807 (5008) Okapi

Več podobnih tem