» »

Ali je tole nateg?

Ali je tole nateg?

Jerry000 ::

Ali menite da je tole nateg? Glede na to da je neka low slika + malo jih je bidalo in še 19h do konca...

http://www.ebay.co.uk/itm/HTC-Nexus-9-T...

Ales ::

Prodajalec je prijavljen od 2012, ima 100% pozitivne odzive iz 42 nakupov in prodaj, je pa nazadnje prodajal pred več kot letom in to stvar za skoraj 400 EUR. Zgleda kar legit, samo profi prodajalec ni, od tod malo transakcij.

Kar pa ne pomeni 100%, da ni nateg >:D

Če plačaš preko PayPal si po moje kar varen, pač pazi na vse podrobnosti, kot ponavadi.

Kakorkoli, to je samo moje mnenje.

Veron ::

+ večina binda minuto pred iztekom oz. nekateri določijo vnaprej že svoj max znesek, katere potem ostali proti koncu samo zvišujejo.

Jerry000 ::

Mi lahko nekdo samo na hitro razloži zakaj si varen če preko paypala? In kaj lahko naredim če je to nateg in kako dobit denar nazaj, sklepam če je paypal varen da tudi poštimajo to?

shadeX ::

Če misliš da ga boš dobil za tako ceno pozab. Cena bo narasla na njegovo normalno v zadnjih urah v skrajnem primeru 10.sekund pred izidom avkcije.

Izi ::

Ni bil nateg :P
V trgovini je okoli 320 €, tukaj iz druge roke pa je šel za 263 € + 20 € poštnine.
In vsak, ki sodeluje na dražbah ve, da je nesmiselno dražiti do nekaj minut pred koncem, saj s tem sebi delaš škodo. Vedno se počaka do par minut pred koncem in potem vidiš ali ima smisel dražiti ali ne.

Jerry000 ::

Kako je pa s temi bid boti? Ker ne želim čakat do konca pri bidih pa da me pol boti prehitijo. Kako lahko to vidim če je v bidih bot uporabljen? No vsaj slišal sem da nekateri uporabljajo bid bote, ne vem pa nič kako je s tem če to na veliko prakticirajo al ne

kixs ::

Bot ti nekaj sekund do konca avkcije odda tvojo max ponudbo. Potem gre vse kot bi sam takrat kliknil. Se pravi, zmaga tisti, ki najvec ponudi. Fora je le v tem, da takrat, par sekund do konca, prakticno nemores vec visat, ker se stran ne osvezi tako hitro.

Ne mores videt, ce je bil uporabljen bot, ker uporabi tvoj ebay account.

Prej nekaj let nisem uporabljal teh botov, zadnjih par mesecev pa samo se to. Se mi je velikokrat zgodilo, da sem enostavno pozabil na avkcijo. Zdej pa enostavno izberem max ceno in lahko pozabim ;) Potem dobim samo mail ali sem zmagal ali ne.

fujtajksel ::

Če bi bil bot aktiven, bi ti to lahko videl tako, da bi dal malce višjo ponudbo, on pa bi takoj potem dvignil. Ampak tega kot kupec nočeš narest, ker s tem predčasno dvigneš ceno. Bolje da premisliš, koliko največ si pripravljen dat, potem pa aktiviraš bota v zadnji minuti.

St235 ::

Če bi bil bot aktiven, bi ti to lahko videl tako, da bi dal malce višjo ponudbo, on pa bi takoj potem dvignil.

to niti pod razno ne deluje, ker tudi Ebay uporablja avto bid sistem, ki avtomatično bida za uporabnika.

kixs ::

Eno je bot, ki ti sam odda tvojo ponudbo. Drugo je pa avtomaticno visanje cene glede na bide, ki jo ebay dela sam. Navadno po koraku 0,5€ ali vec, ce je visja cena.

Jerry000 ::

Mi lahko kdo pove kako se nastavi ta bot oziroma to da emay viša sam bidanje na 0,5€? Ker mam jaz tudi par avkcij in se mi je zgodilo da sem 4 jih že zamudil -.- Ali to ebay dela do enega max zneska al v nedogled?

_commandos_ ::

St235 ::

kixs je izjavil:

Eno je bot, ki ti sam odda tvojo ponudbo. Drugo je pa avtomaticno visanje cene glede na bide, ki jo ebay dela sam. Navadno po koraku 0,5€ ali vec, ce je visja cena.


in med tema dvema ne moreš ločit na način kot je opisano.

toplakd ::

Jerry: Če je trenutna cena recimo 50€, ti daš svojo maksimalno ceno 55€, te ebay avtomatsko vrže recimo na 53,50€, v kolikor je
predhodnik nastavil recimo maksimalni bid 53€.
V kolikor je tvoj bid 55€ premajhen, potem ebay avtomatski dvigne ceno na tvojih 55€ + recimo 0,5€ zviša v prid predhodnemu bidderju,
ker je on nastavil svojo maksimalno ponudbo na 85€.

in tako naprej...

kixs ::

Jerry000 je izjavil:

Mi lahko kdo pove kako se nastavi ta bot oziroma to da emay viša sam bidanje na 0,5€? Ker mam jaz tudi par avkcij in se mi je zgodilo da sem 4 jih že zamudil -.- Ali to ebay dela do enega max zneska al v nedogled?


En primer. Zacetna cena 1€, avkcija traja 1 teden. Ti das svojo ponudbo 3 dni pred koncem, npr. 7€. Vpises 7€. Ebay bo napisal pri oglasu 1€, ker si edini ponudnik in noben ni nic visal. Ce ostane tako do konca, si kupil za 1€, ceprav si bil pripravljen placat 7€. Ce bi se kdo sodeloval in bi npr. 1 dan pred koncem on ponudil 3€. Takrat bi cena takoj skocila na njegove 3€ + 0,5€ in bi bil ti se vedno najvisji ponudnik s 3,5€. Nato bi on 3 sekunde do konca ponudil 10€ in bi on zmagal s ceno 7,5€ (tvojih 7€ + 0,5€ mora biti visja ponudba, ce bi on ponudil 7€, bi zmagal ti, ker ima prva enaka ponudba vecjo veljavo). To visanje od zacetne cene 1€ do koncne 7,5€ dela ebay avtomaticnom, ti samo vpises svojo najvecjo ponudbo kolikor si pripravljen placat.

Boti ali sniperji pa samo to tvojo najvisjo ponudbo oddajo avtomaticno brez tvojega sodelovanja par sekund do konca avkcije - seveda moras v naprej vse nastavit. Dobro je samo to, da nastavis in pozabis. Ni pa tiste euforije, ko cakas na zadnje sekunde, da oddas svojo ceno. Hkrati te pa tudi ne more "zanesti", da bi hitro visal preko svoje prej postavljene cene, saj tako hitro kaksno stvar preplacas - euforija na koncu avkcije marsikoga potegne.

Sicer pa je dobro prebrati osnove ebay nakupovanja:
http://ocsnext.ebay.com/ocs/sr?query=14...

St235 ::

Jerry000 je izjavil:

Mi lahko kdo pove kako se nastavi ta bot oziroma to da emay viša sam bidanje na 0,5€? Ker mam jaz tudi par avkcij in se mi je zgodilo da sem 4 jih že zamudil -.- Ali to ebay dela do enega max zneska al v nedogled?


Ebay dela to do max nastavljenega zneska. Fora pa je da to dela vsakič ko je višja ponudba. Bot pa čaka do zadnjega in šele takrat začne dražit. S tem pač prepreči, da bi nekdo lahko dvigal svoj max bet, ker če gre za disciplirane kupce, ki točno vedo koliko so pripravljeni plačat potem ni razlike.

Jerry000 ::

Se opravičujem če sem kje izpustil, kje se pa lahko nastavi to avtomatsko bidanje na ebayu?

kixs ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay dražba

Oddelek: Loža
121502 (1318) techuser
»

ebay dražba

Oddelek: Pomoč in nasveti
3611455 (4889) Riff
»

Dražbe na Ebayju čedalje redkejše

Oddelek: Novice / Ostale najave
287236 (4862) Tilen
»

ebay bidding (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5210401 (6142) opeter
»

eBay zajebancija?!?

Oddelek: Loža
385808 (5009) Okapi

Več podobnih tem