» »

dohodnina 2010 za sp

dohodnina 2010 za sp

mikic007 ::

Vem, da ni cas, karkoli, ampak jaz rabim nekaj podatkov tocno zdaj :-). Se opravicujem, ce je bila tema ze obdelana, potrebujem samo tocno doloceno informacijo, ki jo nekatere pametne glave tukaj vedo brez tezav.

Gre se za visino splosne olajsave. Katero naj upostevam jaz s temi podatki za leto 2010:

ves promet sp-ja: 10159€
priznani odhodki: 6571€
dobicek: 3588€

Durs o splosni olajsavi: ce znasa skupni prihodek 10200€ je olajsava 6120€
od 10200 do 11800 je 4147€ in od 11800 naprej je 3100€.

Skoraj preprican sem, da sam padem na 6120€, ampak bi mi res pomagalo, da nekdo, ki ve o cem govori, to potrdi.

Hvala vam!

Invictus ::

Pojdi na dohodnina.com in si snemi preglednico, ter vpiši cifre noter. Sicer je za 2009, ampak se ni nič spremenilo.

BTW ali nisi malo pozen za dohodnino 2010 ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Kar vračunaj :

V skladu z določili 96 čl. Zakona o davčnem postopku - ZDavP-2 (Uradni list RS, št. 13/11-UPB4) se od davkov, ki jih zavezanec za davek ni plačal v predpisanem roku plačajo zamudne obresti po 0,0247 odstotni dnevni obrestni meri.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

Glede na to da si s.p., si kar prav predstavljaš. Tvoja osnova za dohodnino so vsi obdavčeni dohodki minus stroški. V primeru, da si imel samo 3588€ je tvoja splošna olajšava 6210€. Sam za leto 2010 si ene pol leta rpepozen za oddajo.

mcgeek ::

https://edavki.durs.si/OpenPortal/Commo...

Izberi ustrezno leto in vpiši podatke. Klikni na informativni izračun.

sustah ::

Tvoja splošna olajšava je 3588€, ker v minus ne moreš it. Si pa res pol leta pozen kar se tega tiče...
It is!

jernejl ::

ZDoh-2 (trenutno veljavni, kolikor vem pa se vmes tukaj ni nič spremenilo):
111. člen

(splošna olajšava)

(1) Vsakemu rezidentu se prizna zmanjšanje letne davčne osnove v višini 2.800 eurov letno, pod pogojem, da drug rezident za njega ne uveljavlja posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana.

(2) Poleg olajšave, določene v prvem odstavku tega člena, se rezidentu, katerega skupni dohodek iz naslova dohodka iz zaposlitve, dohodka iz dejavnosti, dohodka iz osnovne kmetijske in osnovne gozdarske dejavnosti, dohodka iz oddajanja premoženja v najem in prenosa premoženjske pravice ter drugih dohodkov - razen dohodka, ki je oproščen plačila dohodnine oziroma se ne všteva v davčno osnovo - v letu, za katero se odmerja dohodnina, ne presega 10.200 eurov, prizna zmanjšanje letne davčne osnove v višini 3.019,83 eurov letno.

(3) Poleg olajšave, določene v prvem odstavku tega člena, se rezidentu, katerega skupni dohodek iz naslova dohodka iz zaposlitve, dohodka iz dejavnosti, dohodka iz osnovne kmetijske in osnovne gozdarske dejavnosti, dohodka iz oddajanja premoženja v najem in prenosa premoženjske pravice ter drugih dohodkov - razen dohodka, ki je oproščen plačila dohodnine oziroma se ne všteva v davčno osnovo - v letu, za katero se odmerja dohodnina, presega 10.200 eurov in ne presega 11.800 eurov, prizna zmanjšanje letne davčne osnove v višini 1.000 eurov letno.

(4) Za dohodek iz dejavnosti iz drugega in tretjega odstavka tega člena se šteje dobiček, v katerem niso upoštevani obračunani prispevki za obvezno zavarovanje ter znižanje in povečanje davčne osnove, razen razlike v obrestih.

(5) Glede uskladitve in načina objave zneskov skupnega dohodka, ki so določeni v drugem in tretjem odstavku tega člena, se uporablja 118. člen tega zakona.


Upošteva se skupni dohodek (ne samo s.p.)!

mikic007 ::

Najlepsa hvala za vse poste, olajsali ste mi dan ;-).

Seveda sem pozen, ampak na sreco je lahko tudi durs v dolocenih primerih cloveski. Obstajale so dolocene ovire glede moje oddaje ...

@jernejl

Iz drugih virov nisem imel niti centa prihodka. No, za leto 2011 (julija sem sp zaprl) pa imam dolocene prihodke v tujini. Sedaj sem oddal skupaj se za to obdobje, s tem, da se verjetno vse ostalo ureja naslednje leto pri dohodnini?

Verjetno moram cimprej odjaviti stalni naslov v sloveniji, da ne placam davkov se tam .. Cakal sem samo zato, da vidim, ce je vse ok in zaradi dokumentov, ki mi potecejo naslednje leto. Ni kaj, vcasih sem skrt ;-) No, in pa tezko je vzeti toliko dopusta, da uredis vse v slo...

Se enkrat hvala, ce pa kdo ve, kako se izogniti dvojni obdavcitvi, pa se toliko bolje.

mikic007 ::

@Tilen, sele sedaj sem videl :-)

Domnevam, da ce je visina davka 0€, potem pac nic ne placam? Kazni se bom pa menda izognil (tudi po zakonu..). Hvala vam.

Invictus ::

Za leto 2011 boš moral oddati poročilo do konca marca 2012.

Za izogib dvojni obdavčitvi moraš prinesti potrdilo da živiš več kol pol leta skupaj v tujini, če se ne motim. Drugače moraš tuje dohodke prijavit tudi v Sloveniji. Pač načelo svetovnega davka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilna lista vprašanje

Oddelek: Loža
476033 (4240) tony1
»

dohodek iz prenosa premoženjske pravice (glasba)

Oddelek: Loža
61145 (937) shadeX
»

Dohodnina študent + s.p.

Oddelek: Loža
202478 (1920) jernejl
»

CSD in njegov najnovejši neoliberalistični prispevek družbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8720890 (18897) Invictus
»

Letosnja dohodnina - izplonili? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011124 (8295) kekz

Več podobnih tem