» »

dohodek iz prenosa premoženjske pravice (glasba)

dohodek iz prenosa premoženjske pravice (glasba)

shintaro ::

pisal sem na FURS glede prihodka od glasbe na netu
so mi odgovorili da spada pod prenos premoženjske pravice


to sm dobil (del odgovora):

Če dohodek iz naslova prenosa premoženjske pravice izplača fizična oseba iz Slovenije, ki ne
opravlja dejavnosti, tuja pravna ali fizična oseba, mora davčni zavezanec doseženi dohodek napovedati sam na obrazcu
Napoved za odmero akontacije dohodnine od dohodka iz prenosa premoženjske pravice v 15 dneh od prejema dohodka. Na podlagi napovedi
davčni organ z odločbo odmeri akontacijo dohodnine v višini 25 % od davčne osnove.
Davčna osnova pa je dohodek iz prenosa premoženjske pravice, zmanjšan za normirane stroške v višini 10 % od dohodka,
doseženega s prenosom premoženjske pravice.

par stvari mi ni jasnih ;
za 18.000EUR na leto, kolko bi plačal državi?
za 14.000EUR na leto, kolko bi plačal državi?

morem kakšne prispevke plačat, whatever extra?

Se mi bolj splača normiran s.p. al to omenjeno varjanto? (me ne briga za delovno dobo)


Se opravičujem za moj noob level, na žalost nimam pojma dosti o dohodnini, davkih itd. , čeprav se trudim kaj se naučit.


Za bilokako extra informacijo bom tud hvaležen, namreč bom zdej v kratkem izpolnin obrazec in oddal (razen v primeru da se mi bolj splača normiran s.p. ?)

aja, nimam otrok, nism poročen, živim sam.. a dobim kakšno olajšavo?
  • spremenilo: shintaro ()

shintaro ::

a sm to prav zračunal?

14.400 - 1440 (10%) = 12.960

12.960 - 25% = 9.720

Torej od 14.400 mi ostane 9.720 ?

CoreySteel ::

Glede na odgovor zgoraj, si izračunal pravilno.

Z normiranim sp-jem bi izgledalo takole.

14400 € prihodkov
80% normiranih stroškov
20% davčna osnova
20% davek (aka 4% na prihodek)
50% manjši prispevki PIZ za prvo leto, če je to tvoj prvi s.p.

576 € davka na leto
cca 2950 € prispevkov
+ morebiten strošek bančnega računa
+ morebiten strošek računovodje
Twitter: @CoreySteel_

shintaro ::

aha hvala

ja, samo še nekaj... torej ta dohodek je vedno , dohodek minus 10% = ,minus 25% ... ne glede na vsoto ? nič dohodninske lestvice, whatever? nič olajšave?

Normiran s.p. se kanček bolj splača, po izračunih.

shintaro ::

(3) Poleg olajšave, določene v prvem odstavku tega člena , se rezidentu, katerega skupni dohodek iz naslova dohodka iz zaposlitve, dohodka iz dejavnosti, razen dohodka iz dejavnosti, če se davčna osnova od tega dohodka ugotavlja na podlagi dejanskih prihodkov in normiranih odhodkov, dohodka iz osnovne kmetijske in osnovne gozdarske dejavnosti in prenosa premoženjske pravice ter drugih dohodkov - razen dohodka, ki je oproščen plačila dohodnine oziroma se ne všteva v davčno osnovo - v letu, za katero se odmerja dohodnina, presega 10.200 eurov in ne presega 11.800 eurov, prizna zmanjšanje letne davčne osnove v višini 1.000 eurov letno.

tO POmeni da se mi zniža davčna osnova za 1.000 ?

Al je uno zgoraj končna cifra in konc

shintaro ::

naj nekdo zapre temo, sm poslal zs enemu uporabniku in mi je razložil vse kar sm rabu vedet.

shadeX ::

Lahko pa si tudi tako prijazen in ugotovitve oz. odgovore kopiraš sem in pomagaš še drugim, ki bojo iskali podobne informacije kot ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube Zaslužek - Kam in kako prijaviti davke?

Oddelek: Loža
4910872 (6418) RS4
»

FURS mi vrača 1.700€ , pa nevem kako je to možno?

Oddelek: Loža
132953 (1626) St235
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223861 (14468) St235
»

Plačilna lista vprašanje

Oddelek: Loža
476073 (4280) tony1
»

dohodnina 2010 za sp

Oddelek: Problemi človeštva
91437 (1194) Invictus

Več podobnih tem