» »

Izšel Chrome 14

Izšel Chrome 14

Google - Poldrugi mesec po izidu zadnje večje verzije Googlovega brskalnika Chrome je izšla že naslednja verzija, ki nosi oznako 14. Sprememb je kar nekaj, veliko pa jih je Google vključil že v beta verzijo pretekli mesec.

Za večjo varnost je poskrbljeno s podporo za DNSSEC, prek česar se bodo razreševale domene na HTTPS. Skripte za JavaScript, ki se na strani HTTPS kličejo z nezavarovanih povezav HTTP, so blokirane. Povečana je tudi varnost pri nameščanju aplikacij s spletne trgovine Google Chrome Web Store (glej tudi NaCl).

Uporabniki macov bodo veseli izboljšane podpore za Mac OS X Lion, npr. popolne vizualne skladnosti (podpora za scrollbar, full-screen itd.). Dodana je tudi podpora za Web Audio API, ki podpora natančno sintezo, mešanje in seveda predvajanje zvoka. Z uporabo knjižic WebGL bo mogoče izdelati celotne igre, ki bodo imele realističen in kakovosten zvok, mešalno mizo ali predvajalnik glasbe, ki bodo tekli izključno v brskalniku.

NaCl pomeni Native Client in je na novo podprt v Chromu 14 (vgrajen je bil že v prejšnje verzije, a označen z zastavico). Omogoča varno izvajanje nativne kode tretjih avtorjev v brskalniku - za zdaj je omejen le na vsebine s Chrome Web Store, a bo kmalu drugače, obljublja Google. Sicer so zakrpali 32 resnih ranljivosti od zadnje verzije Chroma, razdelili pa so 14.000 dolarjev v svojem programu lova na hrošče in nagrajevanja odkriteljev.

Prenos je mogoč z domače strani.

9 komentarjev

simnov ::

Ali se ,da odstranit reload button.

System ::

Bistvenih razlik ne opazim, razen https povezovanja. Je pa trenutno najhitrejši / najboljši browser imo.

zigomir ::

O, bookmarks manager si končno zapomni prejšnje stanje. Prej je vedno bla razprta struktura, kar pa je blo tečno.

MrStein ::

A kdo ve zakaj Chrome pri vsakem update porabi toliko CPU?
Na slabših PC se to kar pozna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cegu ::

MrStein je izjavil:

A kdo ve zakaj Chrome pri vsakem update porabi toliko CPU?
Na slabših PC se to kar pozna.

AutoUpdate? Zakaj moram pa jaz vedno it na spletno stran ga dol potegnt?

Aja, GoogleUpdate mam onemogočen s startupa.

MrStein ::

Ni avto, ročno poženem.
Saj pri avto je verjetno enako, samo takrat verjetno nisem zraven PC.

So pa z 14-ko Issue 900 popravili.
(tisto, da tiling in cascade Chrome oken ni deloval)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lion29 ::

a sse komu nagaja sinhronizacija v chrome-u zadnja 2 dni?

zgoraj mi javi warning ikonco s "Sunc Error"... ko kliknem me vrze v nastavitve za sinhronizacijo in vprasa za gmail account (ki je bil prej v redu nastavljen)....

ko vpisem spet credentialse mi cikla v nedogled... kot da od gmaila ne dobi potrdila da je uspesno logiran.... u/p sta pravilna, ker se zn njimi bp povezem v gmail... ce pa vpisem napacne, pa mi javi, da so napacni... smao ce vpisem pravilne mi cikla v nedogled :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrStein ::

Ne, sem pa danes/včeraj na dveh PC opazil gfx glitch-e: okno pod oknom Chrom "prebija".
Torej del okna , ki bi moral biti skrit, se pojave pred oknom od Chrome.
Na tem PC konkretno Eclipse, na drugem pa MyDefrag.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lion29 ::

moja trenutna verzija: 17.0.963.38 beta-m

zadnja 2 dni imam probleme z YT posnetki... ko dam play, mi po nekaj sekundah video skoci v spodnji desni kot video okvircka... se pa ne zgodi vedno
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oracle opušča Java Plugin

Oddelek: Novice / Brskalniki
4120911 (18214) andromedar
»

Izšel Chrome 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5514776 (11381) CyberPunk
»

Microsoft Security Essentials označil Google Chrome kot virus

Oddelek: Novice / Brskalniki
327963 (5535) amigo_no1
»

Google Apps tudi brez povezave z internetom

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
258485 (6777) hamax
»

Chrome Web Store predstavljen, Chrome 9 novosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
4112194 (10387) PARTyZAN

Več podobnih tem