» »

Napačna registracija na plačilnem nalogu

Napačna registracija na plačilnem nalogu

«
1
2 3

Šimpanz ::

Danes je ženi pajk odpeljal avto, ker ga je pustila delno na pločniku ko je šla po tamalo v vrtec (ni nobenega parkirišča). Po plačilu 100 eur stroška za pajka in prevzemu avta pa vidim na obvestilu o prekršku da je redar napisal napačno registrsko številko avtomobila. A sem kljub temu dolžan plačati še kazen ali lahko ugovarjam, da to sploh ni moj avto. Mislim da bi to lahko uspelo če bi dobil samo kazen na vetrobranskem steklu, ampak ker so avteka odpeljali z pajkom smo avto osebno prevzeli v njihovem skladišču. Torej ali se splača ugovarjati?

Mipe ::

Gotovo so zabeležili pravo registracijo tam doli v skladišču. Saj veš, vodenje evidence pa to.

Avenger ::

hahaha, ampak ja, težka bo, ker imajo materialni dokaz
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Šimpanz ::

Ma tud na računu za 100 eur je napačna številka, tako da so jo najbrž prepisali iz obvestila o prekršku.

St235 ::

Lahko probaš, sam glede na to da redarji poslikajo zadevo kaj dosti ne boš naredil.

Utk ::

Kazen boš že plačal, ta račun pa vseeno zavrni. Da ne boš dobil čez 2 tedna še s pravo registracijo, to kazen boš pa plačal nekomu drugemu, kolegu nekomu tam. Tem barabam ni kaj dost za verjet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

connel ::

Na PN boš 100% dobil pravo registrsko, obvestilo pa itak ne pomeni zate nič, pravno gledano.

Zmago1 ::

Odvoz s pajkom pred vrtci je postat prava Lj atrakcija. Skoraj več ne poznam starša, ki mu pajek ne bi odpeljal avta pred vrtcem v LJ!
A ni to katastrofa? V manj kot 5 minutah pridejo , slikajo, napišejo vse papirje, naložijo in se odpeljejo?! Torej morajo prav nekje čakat na nas,....ne gre drugače! In mislim da je to ena velika svinjarija,....ker parkirnih mest pred vrtci ni, ustavit za 5 minut pa moram, kaj naj drugega, atroka zbrcam iz avta ali kaj?
No, danes je meni pajek odpeljal avto pred vrtcem,...ista štorija, v manj kot 5 minutah vse opravljeno, avto se je že peljal byebye,.... V glavnem našemu redarstvu sem moral za storitev nakladanja in razkladanja plačat 100€ plus še 40€(pol od 80€) kazni me čaka! Tako da prosim ne meni nakladat župan o prijaznih mestnih redarjih ki delajo red pred vrtci in šolami,...ker v praksi gre samo za polnjenje blagajne,....

lp, Z

ThinMan ::

Bom nalednjič probal z lutko v avtomobilu. Sam jo bom tako namestil da ne bo videti ali gre za dojenčka ali lutko. Bomo vidli ali bo pol odpeljal pajek mamicu jim .....

Sicer pa ali lahko starši kaj naredimo proti temu ?
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

connel ::

Vprašanje je, a si se kaj naučil iz tega, a je ostalo pri kakšne barabe so ostali.

Ja loool no, me prav spominjaš na situacijo v mojem kraju, ko so eno leto policisti izvedli preverjanje pripenjanja z varnostnim pasom na prvi šolski dan. Velika večina, se je namesto, da bi se kaj naučila iz tega in seveda zraven tudi otroke samo zgražala.

RockyS ::

Ja, kupiš otroški sedež za kolo in ga odpelješ s kolesom.

RejZoR ::

RockyS je izjavil:

Ja, kupiš otroški sedež za kolo in ga odpelješ s kolesom.


V dežju to res ful deluje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RockyS ::

Lej 90% dni v letu je suhih tak da spet nabijaš nek izgovor.

Maš denar za avto? Imaš, potem imaš denar tudi za voziček za otroka
http://www.kolo-kolesa-orbitrek.com/id1...

Samo potem moraš spet za sebe poskrbet da neboš moker... Al pa da neboš plučnice staknil.


Gre se samo zato, da si si narobe zastavil vprašanje. Vi starši glede redarstva ne morete naredit kaj dosti, lahko pa se v vrtcu pritožite da nimajo urejenega "dovoza" ampak če imate brezplačni vrtec potem spet ne pije vode...

Dr_M ::

RockyS: you failed so much... :))

A si ti od jipeta brat slucajno?
Me zanima, kako bos govoril, ko bos imel sam otroke (jest jih nimam, pa vseeno razumem starse).
Pa ne se zdej zgovarjat, da je 90% dni soncnih, cloveku je pajek avto odpeljal na DEZEVNI dan.
Ne bit kot ena glupa blondinka.

RejZoR ::

Tud to da vsem spakirajo avto v 5 minutah pomeni, da ne skrbijo, da ni ljubljana poparkirana vsenaokoli ampak enostavno kampirajo pred vrtci in čakajo na easy money. Kar je ena navadna svinjarija. V ameriki bi jih stožili že po 0,00005 sekunde in to bi bilo edino prav.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RockyS ::

In kaj zdaj če mu je avto odpeljal? Meni ga je na sončni dan, pa kaj naj zdaj? Sem bil v prekršku, priznam in to je to. On pa se dela kot da ni bil v prekršku.

In mogoče on res rabi samo 5 minut da odloži otroka, naša sosednja zgradba je vrtec in včasih se ti zdi, da starši še kofetajo, kljub temu da imajo vse 4 smerokaze vklopljene in da je križišče zapolnjeno parkiranih avtomobilov.

Samo na banko(mat) skočim.
Šel sem v trafiko po cigarete.
Pozdravil sem kolega.
.
..
...

P.S.
Ni šans, da ti avto poslikajo, naprintajo papir in naložijo na tovornjak v manj kot petih minutah. Ni šans! Pa še eno vprašanje, kaj vas čaka 10 redarov in 10 pajkov, da lahko celo ulico spraznijo naeenkrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Mehmed ::

Eh, da je pajek skrit v zasedi pa prileti in nalozi avto v piclih petih minutah ni ravno pogosto. Tudi ni dost pajkov v lj, da bi to postalo trend.
Da si starsi radi vzamejo vec kot pet minut je bolj pogosto. Ceprav nimam pojma zakaj.

RockyS ::

Pa dobro, to razumem, da včasih rabijo več kot 5min, včasih je otrok tečn, včasih vzgojiteljica začne kako debato(ali pa je ona tečna) in se pač zavleče.

St235 ::

Potem pač parkiraj v skladu s prometnimi predpisi. A bo koga zvilo, če mora zjutraj 5 minut hodit do vrtca?

Najlažje je pripeljat pred vrata vklopit žmigovce, pol naj se pa ostali j****.

Mehmed ::

Folk mal precenjuje tisto eh sej mi bojo skozi prste pogledali, ker je vrtec pa nimam kje parkirat.
Ampak s temi se lahko socustvujem. S folkom ki izvaja enako pred osnovnimi solami pa prav nic.

St235 ::

Aja? Ker prometni prekršek je odvisen od tega pred katerim objektom se zgodi?

A je pred zelenimi stavbami kaj drugače kot pred rumenimi?

A res misliš, da bo nekdo, ki pušča avto 15 minut sredi ceste pred vrtcem, to početje opustil tisto sokundo, ko bo otroka začel vozit v šolo?

Napačno parkiranje je napačno parkiranje. Če je situacija takšna, da je to edina rešitev potem je treba zraven sprejet tudi vse posledice, ki lahko pridejo in ne jokat kako krivičen je svet, ker je pajk odpeljal NAROBE parkirano vozilo.

in še on topic:

Napačna registrska na obvestilu ne pomeni nič. Merodajen je plačilni nalog, ki sledi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Sej jih ne branim. Prekrsek je itak isti, samo pravim, da pri prvih razumem, da morajo froca v vrtcu dobesedno do vrat pospremit. Osnovnosolce bi pa brez tezav odvrgli pred solo pa naj sami prehodijo tistih pet metrov. Zato so mi slednji bolj zoprni, ker res po nepotrebnem delajo guzvo.

Blazz ::

Meni so pred leti policaji narobe prepisali registrsko na plačilni nalog, ko sem prehitro vozil in so me ujeli na radarju.. Kljub ugovorom sem na koncu moral zadevo plačati, vendar se je vse zamaknilo za cca 1 leto...

para! ::

Kaj ste ugotovili? Je napačna registrska na plačilnem nalogu napaka v postopku, zaradi katere se mora postopek izvesti ponovno (se pravi, te morajo še enkrat dobit)?

lp
Death before dishonor!

St235 ::

Ne, sama napaka na obvestilu ni nič. Tudi napaka na plačilnem listu ob prisotnosti drugih dokazov (slika vozila) je lahko zgolj administrativna napaka, ki ne vpliva na kazen.

darkolord ::

V manj kot 5 minutah pridejo , slikajo, napišejo vse papirje, naložijo in se odpeljejo?!
Temu se reče učinkovitost. Bravo, redarji!

Duhec ::

Kako se je pred leti (uspešno) spopadel s parkiranjem na cestišču moj znanec, si preberite na njegovem blogu:
http://seamus.blog.siol.net/2008/05/30/...

Ker je bivši 52. člen ZVCP zdaj postal 65.člen Zakona o pravilih cestnega prometa RS - ZPrCP, in ker se vsebina člena ni usodno spremenila, je možno še vedno parkiranje na cestišču, če se seveda naštete prepovedi 65. člena, ki se začnejo s točko 4 ne vplivajo na dotično situacijo parkiranja.
Ima kdo novejše izkušnje ?

darkolord ::

Za tako parkiranje, kot je na povezavi, bi sedaj gladko dobil kazen. Parkiranje je namreč prepovedano:

12. na vozišču v naselju, kjer poteka dvosmerni promet in ločilne črte niso vrisane;

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

darkolord je izjavil:

Za tako parkiranje, kot je na povezavi, bi sedaj gladko dobil kazen. Parkiranje je namreč prepovedano:

12. na vozišču v naselju, kjer poteka dvosmerni promet in ločilne črte niso vrisane;

Tole je najbrž novi člen, ker ga na strani prej (prekopira zakon) ni omenjen...

St235 ::

To je spreemmba, ki je bila uvedena z Zakonom o pravilih cestnega prometa. Zakon je prišel v veljavo šele 2011.

Duhec ::

darkolord je izjavil:

Za tako parkiranje, kot je na povezavi, bi sedaj gladko dobil kazen. Parkiranje je namreč prepovedano:
12. na vozišču v naselju, kjer poteka dvosmerni promet in ločilne črte niso vrisane;

Seveda, se strinjam, zato sem navedel prepovedi od točke 4 (od št. 1, vključno s tvojo 12, do točke 20) naprej. Torej je odvisno od primera do primera.
Če bi recimo v Seamusovem primeru (zgornji link, slika 2) bila po sredini cestišča prekinjena črta pa bi bilo tako parkiranje dovoljeno. Vsaj mislim tako.

p.s. Razčlenitev točke 4 (od 1 do 20)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

St235 ::

Zadeva na sliki 2, bi padla, ker bi v primeru črte na cestišču ne bi bilo 3m postora med vozilom in črto:

Parkiranje je prepovedano na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

šernk ::

ta člen je spet nekoliko čudno napisan in omogoča več interpretacij ker umes je beseda ALI in lahko neprekinjeno ločilno črto zamenjaš z besedo nasprotnim robom cestišča in ob zadnjem pogovoru z ljubljanskimi redarji so dejali, da so avti lahko parkirani na enem voznem pasu, v smeri voznega pasu, je pa tako da ne kaznujejo niti tistih, ki imajo narobe obrnjen avto.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Zgornja člen je precej jasna. Ko je vozilo parkirano mora bit od njega do ločilne črte/usmerjevalnega polja/nasprotne strani najmanj 3m. Simple as that.

Ker je blo ravno v primerih, ko ni bili ločilne črte največ "zlorab" je sedaj dodana prepoved parkiranja tam kjer črte ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

Ko je vozilo parkirano mora bit od njega do ločilne črte/usmerjevalnega polja/nasprotne strani najmanj 3m. Simple as that.
Do NEPREKINJENE črte seveda

fosil ::

Parkiraj tam kjer je označeno da je za parkirat pa ne bo nobenih problemov.
Seveda je pa obvezno treba parkirat pred vhodom, da bi parkiral 200m stran in se sprehodil do vrtca je namreč nepredstavljivo.
Tako je!

Keyser Soze ::

darkolord je izjavil:

Ko je vozilo parkirano mora bit od njega do ločilne črte/usmerjevalnega polja/nasprotne strani najmanj 3m. Simple as that.
Do NEPREKINJENE črte seveda

? Čist zares?

Ločilna črta je samo neprekinjena črta?
OM, F, G!

imagodei ::

V bistvu se strinjam, da je treba vozit (in parkirat) po predpisih. Vseeno se mi zdi nepredstavljivo, da javne ustanove dobijo uporabna dovoljenja, če nimajo zadosti parkirnih prostorov.

Nepravilnega parkiranja v okolici novejših nakupovalnih centrov običajno ni videti. Zakaj vrtci, šole, zdravstveni domovi, UE, ipd. ne omogočijo zastonj/poceni parkiranja?

Ne se hecat - najlažje je redarje s kente spustit in kaznovat tiste, ki se jim pač "ne da" iskat parkirnega prostora ali plačevat X EUR za parkirno hišo, mal težje je pa uredit prometno infrastrukturo. V Sloveniji smo na tem področju spali 25-30 let. To se vidi povsod: drugega tira železnice ni, pri avtocesti bi na posameznih odsekih že davno morali planirati tretji pas; parkirnih prostorov kronično primanjkuje... Skratka, naj se mama, če se želi ogniti pajku, kar veselo sprehodi 10 minut do vrtca, pobrere otroka, pa 10 minut nazaj do parkirne hiše - skratka porabi 0,5 ure časa namesto 10 minut, ter za to še plača - doma je pa treba skuhat še kosilo, pred tem iti še v trgovino, starejšemu otroku pomagat pri nalogi in, preden je dneva konec, otroka odpeljat še na igrala.

Kaj hočem rečt - vsi se zavedamo, da je čas v današnjem času problem - in če nekako še razumem, da si za pregled na Polikliniki ali na UKC človek lahko vzame prost dan, pripelje tja 40 minut pred terminom, ležerno parkira v garažni hiši in odkoraka do zdravnika, se mi pa zdi absolutno bebavo, da vrtec ne more urediti desetih parkirnih mest za starše za kratkotrajno parkiranje!

Hvalabogu se pri Fakulteti za šport (Stadion Kodeljevo) še ni izdalo kakega dekreta za ureditev parkiranja... Tam je popolni kaos, ampak če bi začeli pisat kazni za napačno parkiranje, mi ni jasno, kam bi vsi ljudje parkirali...?
- Hoc est qui sumus -

Ales ::

Se strinjam, morali bi urediti namenska mesta za kratkotrajno parkiranje in poskrbeti za ustrezno pretočnost.

Ali pa kar drive-in sistem, na prvem okencu naročiš otroka, na naslednjem pa prevzameš... >:D:D

St235 ::

Keyser Soze je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ko je vozilo parkirano mora bit od njega do ločilne črte/usmerjevalnega polja/nasprotne strani najmanj 3m. Simple as that.
Do NEPREKINJENE črte seveda

? Čist zares?

Ločilna črta je samo neprekinjena črta?


Ločilna črta je širše, zato me je drako dopolnil. Zakon eksplicitno omenja neprekinjeno črto.

imagodei ::

> "Ali pa kar drive-in sistem, na prvem okencu naročiš otroka, na naslednjem pa prevzameš..."

V našem lokalnem vrtcu problema s parkiranjem ni. Kako je to izvedeno v LJ ali kakih drugih mestih ne vem, gre mi pa na jetra, da država državljane apriori obravnava kot potencialne kršitelje, namesto da bi uredila vse potrebno, da v prvi vrsti do kršitev ne bi prihajalo. Npr., pri našem lokalnem vrtcu ni napačno parkiranih avtomobilov, res pa je, da ima cca 15 parkirnih mest.

Če so vrtci sredi prometne ulice in če nikakor ne morejo odstopiti 80m2 za 5-8 parkirnih mest, potem res ne vem. Najboljš redarje in pajke s ketne spustit, pa filat občinski proračun.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

DragonHeart ::

na ta problem se lahko pogleda tudi drugače:

saj se za vrtce dovolj plača. Zakaj pa vzgojiteljica ne more otroka pripeljati do avta, da staršu niti ne bi bilo potrebno stati? Lepo bi se dogovoril z vzgojiteljico za primerno uro in bi bilo to pač to. Starš bi pripeljal, vzgojiteljcia bi otroka pripeljala do avta, starjš bi odpeljal. Parkirnih kazni ne bi bilo.

....če že niso zmožni poskrbeti za parkirna mesta, bi lahko poskrbeli za neko dodatno vzgojiteljico, ki bi počela točno to.


Glede napačne registracije na plačilnem nalogu.....storil si prekršek, redar se je zmotil ko je pisal registrsko. plačaj in ne išči izgovorov, da ne bi plačal. Ne bodi isti kot Vaskrsič, ki je iskal izgovore da mu ne bi bilo treba plačati.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Zakaj vrtci, šole, zdravstveni domovi, UE, ipd. ne omogočijo zastonj/poceni parkiranja?

Tipično slovenceljsko, denar za avto in bencin ni problem dat, parking bi ti morala pa zagotovit država.
Seveda parking tik pred vrati, bog ne daj da bi moral naredit kakšen korak peš.
Tako je!

St235 ::

in to mora bit parking za vseh XX avtomobilo, ki ob isti uri pripeljejo po enega otroka, vsaj za 120 minut ker nikol ne veš, če treba skočit še do frizerja ali na kavico.

nUUb ::

fosil je izjavil:

Zakaj vrtci, šole, zdravstveni domovi, UE, ipd. ne omogočijo zastonj/poceni parkiranja?

Tipično slovenceljsko, denar za avto in bencin ni problem dat, parking bi ti morala pa zagotovit država.
Seveda parking tik pred vrati, bog ne daj da bi moral naredit kakšen korak peš.

Avto in bencin sta pa neobdavčena, kajne? Država dobi še preveč.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

amigo_no1 ::

Lakotnik29
Kako bi ti pripeljal svojega otroka v vrtec, kjer nimaš nikjer parkirati ?
Za kolo si doma predaleč, otrok tudi ne prenaša dobro vetra in jutranjih nizkih temperatur, najbližja parkirna hiša je 1 km stran.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

In v tem radiusu 1km ni nobenega primernega mesta za parkirat... Right...

otrok tudi ne prenaša dobro vetra in jutranjih nizkih temperatur,

facepalm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kmetek ::

V Kranju tu pri Quinladiji vrtec ima 50m zraven milion prostih mest. Uganete, kje folk parkira?

amigo_no1 je izjavil:

Lakotnik29
Kako bi ti pripeljal svojega otroka v vrtec, kjer nimaš nikjer parkirati ?
Za kolo si doma predaleč, otrok tudi ne prenaša dobro vetra in jutranjih nizkih temperatur, najbližja parkirna hiša je 1 km stran.


Kako se pa je to lahko dalo v YU?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

darkolord ::

Vseeno se mi zdi nepredstavljivo, da javne ustanove dobijo uporabna dovoljenja, če nimajo zadosti parkirnih prostorov.
Meni se pa zdi recimo nepredstavljivo, da imajo ljudje dovoljenje za nabavo avtomobila (ali pa dveh, treh), čeprav zanj nimajo zagarantiranega parkirnega prostora.

Zgodovina sprememb…

Seti5000 ::

Tukaj pri meni v Lj=Bolana ima vrtec natančno 4 parkirna mesta... polna petek in svetek. Kje potem parkirajo starši si lahko mislite - na bližnjem parkirišču od blokov, po zelenicah (tu imajo prednost imetniki SUV-jev - volviči, švabski motor verke etc.), na prehodih za pešce, na sredi enosmerne ulice ... ni da ni...

Odgovor: Po moje se splača ugovarjati, ker bo odločba (ki je verjetno še nisi prejel) pravno nevzdržna, oz. bo vsebovala napačne podatke.
P.s.: Najdi parking v rangu 500m od vrtca in se sprehodi 5minut do otroka. (če seveda nisi invalid). Pa še otrok ti bo hvaležen, ker se boš na poti nazaj 5 minut ukvarjal samo z njem.

Zoki bo "naredio red".
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397224 (15090) UganiKdo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422740 (18661) Saul Goodman
»

Nepravilno parkiranje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19416810 (7885) jype
»

Parkiranje za umret! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24251275 (31924) M-XXXX
»

Ugovor na kazen za nepravilno parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412641 (11475) Vice

Več podobnih tem