» »

Laptop 13,3" ali 14"

Laptop 13,3" ali 14"

fopi ::

Zanima me nakup laptopa 13,3", 14" ali 14,1". Uporabljal bi se za office, splet, rad pa bi da bi se kaka igra tudi lahko odigrala, ne prezahtevna (recimo Starcraft II). Pa recimo da bi nekaj časa zdržalo vse preden postane prepočasno in prestaro (mogoče zato najcenejša nova tehnologija? i3 2xxx). Uporaba bi bila lahko več ali manj na elektriko, nič ultra enduranca, vendar bi rad da ni pretežek, tudi ne prevelik, ker bi se več ali manj dnevno nosil od doma v službo, šolo...

Razmišljal sem o i3 2xxx, 4 GB RAM, dodatno grafiko, optično enoto, pa ostali standard (WiFi, BT, kamera...).

Katero velikost bi priporočali? Je 13,3 " premajhen za kakšno delo v wordu recimo 3 ure na dan?

Prosim za splošne predloge pa tudi za konkretne ponudbe, če kdo pozna.

LP
  • spremenilo: fopi ()

technolog ::

Ma, ni tok pomembna velikost, bolj ločljivost zaslona (sepravi koliko megapik ima tvoj zaslon). Seveda ne pretiravat.

fopi ::

A ni 1366x768 več ali manj standard v tej velikosti?

Ali se mogoče ne splača kupiti i3 2xxx ampak bolj i3 xxx ali mogoče celo P6200 recimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

IceIceBaby ::

14" imajo večinoma 1440x900. 13" pa tudi dobiš s to resolucijo. Večinoma imajo pa še vedno 1280x800 Mogoče se na papirju razlika ne zdi velika, ampak se dejansko kar dosti pozna višja resolucija. Jaz imam 13" povsem dovolj, pa veliko časa preživim pred računalnikom, vsaj 8 ur na dan. 22" eksterni monitor večinoma sameva.

Kar se tiče procesorja pa je pa popolnoma vseeno. Pri tvojem načinu uporabe ne boš občutil popolnoma nobene razlike. Najboljša stvar, ki jo lahko narediš je nakup SSD, ki bistveno pohitri delovanje. Primer: Doma imam Macbook air z C2D 1.83 procesorjem in SSD ter Macbook pro z i5 in navadnim diskom. Pri delu, kot ga opisuješ je MBA bistveno hitrejši.

fopi ::

A ne more nobeden komentirati 13" ali 14" iz izkušenj? V smislu uporaba tipkovnice (premajhna na 13?), velikost zaslona za word...

johanblond ::

Toshiba (ženin) 13.3 inch 1280x800 - dovolj dobro, ampak če bi danes izbiral bi zagotovo hotel 1440x900.

Če bi sam izbiral, bi iskal 13.3 in 1440x900. Tipkovnica je povsem normala, nič ne pogrešam (kadar ga uporabljam), pri zaslonu pa itak rabiš piksle, obvezno 16:10 ne pa 16:9.

Kvaliteten 13.3 in 1440x900 je pa itak neskončno boljši od standardnega šrota, ki ga prodajajo danes: 15.6 in 1366 x 768.

PS: v tej veliosti 13.3 ali 14.0 itak ni veliko izbire, ko malo zožiš - prevsem cena, boš itak izbiral med parimi modeli :-(

trnvpeti ::

In kaj ostane za 13 in 14 na 1440x900

Izi ::

trnvpeti je izjavil:

In kaj ostane za 13 in 14 na 1440x900
Trenutno se jih ne dobi nič, čeprav so včasih obstajali.
Najmanjši s 1440 x 900 resolucijo, ki se jih tudi dejansko da kupiti so trenutno 14,1", ampak so pa večinoma vsi krepko čez 1000 EUR.

Edini pod 1000 EUR je verjetno Lenovo ThinkPad T410, ki ima 14,1" zaslon in resolucijo 1440 x 900. Tega dobiš celo v Sloveniji za okoli 900 EUR.

1440 x 900 je neobičajno velika resolucija za tako majhne prenosnike in imajo zato močno navite cene. Na primer 17" prenosniki z resolucijo 1440 x 900, ki so precej bolj običajni, se dobijo že za dobrih 500 EUR.

jusv ::

Ja bi vzel ali Dell ali pa Sony Vaio!

Zvezdica27 ::

lp,

predvsem razmisli koliko ti je resolucija res pomemmbna. Pojdi h komu in si poglej par primerov resolucij. Meni je 768 dovolj, je pa res, da če bi lahko... In pa ključna odločitev je: razmerje. Jaz še vedno mislim, da je za prenosnike edino razmerje 4:3 in recimo 16:9 1080p resolucij ne razumem ne glede na velikost (celo 13,3 se najdejo). Enostavno se ne da delati

Najboljš da greš h komu probat kaj ti glede na delo ofdgovartja. če boš imel pa eksterni monitor, pol pa je čisto vseeno.

vse ostalo ni tolk bistveno, vzami pač nekaj nadgradljivega in ta švoh procesor te serije. In pa usb 3.0.

zz

fopi ::

Ja USB 3.0 je največji problem

najde kdo 13,3", i5-2410M, 4 GB RAM, GF GT 520M 1GB Optimus, z USB 3.0?

(lahko tudi 14" samo raje 13,3")

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

mrepca ::

Se jaz bi si malo sposodil temo... prav tako iscem 13.3 oz. 14'', za vsakodnevno prenašanje se pravi neko trpežno mašino. Kar se tiče zmogljivosti, ne rabim neke hudo zmogljive grafične, ker bo računalnik namenjen predvsem programiranju (potrebe FRI). Prioriteta je dolga avtonomija baterije. Torej iščem zanesljivo mašino do 1000€. Kaj bi priporočali za ta denar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrepca ()

mr1two ::

Pozdrav!
Točno za to tudi jaz iščem, se pravi: trpežno, čim bolj prenosno, ne preveč okrnjeno mašino. Grafična ni pogoj, rad bi le čim boljšo resolucijo. Zaenkrat mi je še najbolj všeč ta varianta: Asus U30SD... Pa še prvo kar mislim narest je odbit ven disk in počit SSD noter(sem se razvadil). Edino kar me moti je "slaba resolucija" in pa to, da monitor ni nebleščeč (wtf glossy stuff zadnja leta??)- rad bi recimo eno kakovostno ohišje, velikosti 13.3 do 14 z čimvišjo resolucijo in nebleščečim ekranom- za se gledat namreč uporabljam ogledalo. Se da kaj takega sploh dobit za spodobno ceno? >750 evrov?

Operacijski lahko manjka, saj si z MSDNAA licencami pokrijem vse potrebe.

technolog ::

Proti bleščečemu zaslonu se da kupit tako anti-gloss folijo, pride te ene 20€. Ampak če boš se loteval tega, si priskrbi še neko komoro s filtiranim zrakom + kapico proti prhljaju, ker vsaka mikronska smet, ki pride med zaslon in folijo povzroči pol kvadratnega centimetra velik mehurček.

mr1two ::

Mislim, da je pravilna montaža "mokra" montaža- če zadevo pošpricaš z recimo milnico ali vodo, lahko vodo spraviš ven, zrak pa ostane ujet(to je praksa tudi za nalepke stavit), tako da če je to res, da obstaja takšna reč, bi bilo za premislit. Sovražim bleščeče zaslone. Tako.
Kaj pa kakšen model z višjo resolucijo? Mogoče bi lahko tudi potrpel, saj bi bil primarni PC še vedno stacionarc in prenosnik zgolj zelo dobro orodje za okoli prenašat.
Kje se dobi to foljo? Link? Hvala:D

technolog ::

V sloveniji bo težka, jaz sem jo kupil v avstriji.

Morem rečt, pa da (razen mehurjev kot sem zgoraj napisal) deluje res super, čisto tako ali pa še celo bolše kot če bi kupil zaslon, ki je mat že tako.

mr1two ::

Ima kdo katerega od teh dveh doma? Ali ju je imel priložnost preizkusiti?
Performance-wise sta enaka, razlika je predvsem v ohišju. Se splača dodat razliko za ta "prenosnejšega" ali ne? Raba predvsem za laufat z njim do faksa in nazaj, večinoma programiranje, mogoče nekaj dela z grafičnimi vsebinami v prihodnosti. Main machine bo itak stacionarc, tako da v bistvu rabim eno fino zadevo za na pot.
U36SD
U30SD

Mogoče kdo ve, kje bi bila ta dva modela na voljo za ogled? Rad bi ju namreč malo potipal preden se odločim za nakup...

Seveda sem odprt za predloge tudi za kakšno drugo firmo/model z podobnimi specifikacijami.
LP

IceIceBaby ::

fopi je izjavil:

A ne more nobeden komentirati 13" ali 14" iz izkušenj? V smislu uporaba tipkovnice (premajhna na 13?), velikost zaslona za word...


Tipkovnice so večinoma vse full size. Vsaj na spodobnih prenosnikih. Razlike med 12", 13" in 14" v tem pogledu praktično ni. Je samo razlika v sami kakovosti tipkovnice, ki niha od modela do modela.

Glede samega ekrana moraš pa sprobati. Meni je bil tudi 12" čisto dovolj velik, nekateri pa že pri 17" težko preživijo. Odvisno od navade verjetno.

Za vse, ki iščete trpežen prenosnik z dolgo avtonomijo. Priporočam macbook air, ki je imho trenutno brez konkurence za takšno uporabo. Pa novi modeli so svinjsko hitri (SSD + i5) za to velikost.

Asusi so sicer čisto OK. Sem imel 2 iz UL serije. Baterija odlična, ohišje malo manj. Pa moj je po 2, 3 mesecih uporabe postal precej glasen, kljub rednemu čiščenju.

Če že, bi vzel cenejši model. Dražji pa je imho s ceno preblizu MBA. Se splača doplačati razliko ker je Air veliko boljši računalnik.

Oxford ::

Živjo!

Kupujem 13,3" laptop. Kot ste že opazili je ponudbe bore malo, še posebno, če si zadaš nekaj robnih pogojev, ki niso čisto običajni. Pri meni je glavna stvar USB 3.0 + osvetljena tipkovnica. Poleg tega pa naj bo procesor vsaj i5 in naj ima 4 GB rama.

Zagledal sem se v tole Toshibo (ki sicer nima osvetlitve tipkovnice).

Ko bom zraven dodal še 128 GB SSD, bom kmalu na nivoju primerljivega Samsunga Serije 9 (ki mi je itak top portable laptop + tipkovnica je že osvetljena).

Ker me tale Samsung močno "srbi", me zanima naslednje:
- ali so kakšni problemi pri postopkih "uvoza", če ga pri Geizhals-u vzamem na firmo?
- kako je s servisom? Kot je meni znano za Samsungove laptope sploh nimamo zastopnika v Sloveniji.
- Baje da obstaja neka firma, ki gravira črke v tipke. Ali se kdo spomni ime te firme?
- Kako je v primeru, da dam pogravirat črke z garancijo, ker bo najbrž treba odpreti laptop?


Ali ima še kdo kak predlog za 13,3" laptop z USB 3.0, da da ni ravno škatla, kot je so to na primer EliteBook-i od HP-ja?

OttoParts ::

Zdravo!

Glede predlaganih prenosnikov samo to, da Toshiba ima optično enoto, Samsunga pa je nima.

Oxford ::

OttoParts je izjavil:

Zdravo!

Glede predlaganih prenosnikov samo to, da Toshiba ima optično enoto, Samsunga pa je nima.


Ja, vem. Nista čisto enaka, vendar optična enota mi ne pomeni toliko.

blue ::

Pa še web cam je bolj tko tko.. (sam imam R835)

Oxford ::

blue je izjavil:

Pa še web cam je bolj tko tko.. (sam imam R835)


OK, ja, tudi to, vendar bo laptop večino časa na docking postaji. :|

Ampak, ali mi zna kdo odgovoriti na vprašanja glede uvoza iz Avstrije na firmo ter graviranju črk?

Oxford ::

OK, medtem ko čakam na koga (ki bi vedel odgovor na moji prejšnji vprašanji), da opazi tole temo, me zanima naslednje:

Ali obstaja firma, ki zastopa prenosnike Samsung (predvsem serijo 9)? Na spletni strani Samsung.si sicer omenjajo, da je Avtera d.o.o. distributer, vendar o tem na njihovi spletni strani ni ne duha ne sluha.

pirat ::

Zdravo,

Geizhals je spletna stran, ki prikazuje ponudbo trgovin iz Avstrije.
Ker smo tako Slovenija kot tudi Avstrija del EU, tole niti ni uvoz, pač pa gre formalno za 'promet (dobave) znotraj EU'...

To pomeni, da če se ti avstrijskemu trgovcu izkažež kot davčni zavezanec (imaš SI DDV potrdilo in te tudi on preveri v evropskem registru zavezancev), potem boš ti računalnik dejansko avstrijskemu trgovcu plačal brez njihovega davka (bo cenejši kot so objavljene cene za končne kupce)... Kasneje moraš seveda v SLO opraviti postopek samoobdavčitve, kar pomeni, da si najprej obračunaš obveznost za plačilo DDV po 20% stopnji kot velja v Sloveniji, potem pa še (če seveda izpolnjuješ tudi vse pogoje za to, torej da računalnik potrebuješ za dejavnost) si enako obračunaš tudi vhodni DDV in se ti to pobota...

Kar se tiče upoštevanja računalnika kot osnovnega sredstva za potrebe obračuna amortizacije ni nobene razlike ali je kupljeno v Sloveniji, Avstriji ali kje drugje.

Kar se tiče garancije, pa preveri ali ima Samsung world wide garancijo ali ne...

Tvoja računovodkinja bo že vedela kaj in kako..

lpr

Oxford ::

Hvala za odgovor, Pirat! :)

Ne vem, če je predpogoj, da si "poračunaš" DDV to, da bo laptop uporabljen za osnovno dejavnost, ampak kakor koli - hvala! Če se bom odločil za ta nakup, bo moj računovodja itak vedel kako in kaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsungov zaslon prehiteva Apple in Google (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5819126 (16527) PrimozR
»

Jesenski ultrabooki

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4714609 (11664) roli
»

Nakup prenosnika 12", 13" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7512217 (9328) Akssi
»

Nazaj k Macom, Macbook Air (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16529984 (26740) antonija

Več podobnih tem