» »

Nakup prenosnika 12", 13"

Nakup prenosnika 12", 13"

1
2
»

kokoska007 ::

alphasaphir je izjavil:

Je kdo kaj na tekočem, glede 11,6 do 13,3" netbookov do laptopov.
Najpomembnejši faktor: TEŽA (10" so pa premali)


jaz imam thinkpad edge E13. teža 1,7; problem pa je baterija, ki zdrži uporabo na internetu ali podobno delo samo dobri 2 uri. vse ostalo na tem compu mi je pa super.

XsenO ::

Bi poreboval eno priporočilo in sicer iščem en manjši prenosnik 12-13", čim lažji in z dobro avtonomijo. Uporabljav bom ga v glavnem za pisarniško delo + surfanje po netu. Kakšna priporočila?
1 + 1 = 1

NazgulRR ::

Nisi napisal cene, poglej Macbook 13" in Macbook Pro 13". Lahki, majhni, lepi in baterija do 10ur (realno verjetno cca 8).

XsenO ::

Nekako maksimalno 450 Eur, pa bi se izogibal karkoli, kar nima windowse saj prenosnik bo v glavnem namenjen staršem, ki se boji kakršnihkoli sprememb :)
1 + 1 = 1

overlord_tm ::

XsenO je izjavil:

Nekako maksimalno 450 Eur, pa bi se izogibal karkoli, kar nima windowse saj prenosnik bo v glavnem namenjen staršem, ki se boji kakršnihkoli sprememb :)


Za ta denar ti potem ostanejo samo se netbooki. eeepc, lenovo ideapad.

Drugace jim namestis linux, reces da je to novi windows in dajo ponavadi mir :)

alphasaphir ::

overlord_tm je izjavil:


Drugace jim namestis linux, reces da je to novi windows in dajo ponavadi mir :)


haha


je kdo kaj na tekočem kaj imajo od teh manjših v bigbangu, ker na netu ni nič kaj (teža: do 1.5 je super, avonomija nad 4 ure in hdmi)? Ker bom dosti na poti, se mi zdi smiseln Se Zgodi. Kaj takega: www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/b00402bp...

ali takega: http://biro.si/si/page/detail/gitm/6420...

bi bilo super do 1000€

overlord_tm ::

PL30Jt (podeben UL30) imam sam, toshibo sem gledal v trgovini. Na koncu sem vzel PL30, ker ima bolj varcen procesor (UM vs M). Avtonomija PL30 je okoli 4 ure dela. 8h, ce umes pocivas :)

Zheegec ::

Overlord - UL50 ima deklarirano avtonomijo 10ur, zdrži 8ur z WLAN, pri UL30 je najbrž podobno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nejko8 ::

Pomoje, za tvoje zahteve, z i5 proc, 1,94kg... sam poglej:

http://www.fmcstore.si/dell-vostro-3300...
lp


I like it - 3 letna NBD garancija. Sam zakaj sam 4 celična baterija?!?

parasit ::

To je to!

overlord_tm ::

Zheegec je izjavil:

Overlord - UL50 ima deklarirano avtonomijo 10ur, zdrži 8ur z WLAN, pri UL30 je najbrž podobno.


Poglej datum, imam PL30Jt ze lep cas (buisiness verzija UL30)

NazgulRR ::

XsenO je izjavil:

Nekako maksimalno 450 Eur, pa bi se izogibal karkoli, kar nima windowse saj prenosnik bo v glavnem namenjen staršem, ki se boji kakršnihkoli sprememb :)


Poglej link od uporanika parasit malo višje. 13" HP za 450€.

kmetek ::

1 kos

bluefish ::

Bodi pozoren na to, da se gre za predstavitveni model, ki nima slovenske tipkovnice.

Klemenn ::

sam kupujem isto

13,3
core2duo, corei3, corei5, core i7
najraje integrirana grafična
dobra baterija
po možnosti "lep" (je za punco..)

any suggestions?

overlord_tm ::

Mac book pro 13"?

Klemenn ::

insert powerbook 5310

nekej takega sem gledal, kaj pravite

kreki ::

Sam imam tega: Asus UL30JT-RX008V
Kupil sem ga takrat ko je bil še 100EUR cenejši.
Nosim ga v službo in nazaj sem zelo zadovoljen z njim baterija se sprazni nekje 70% v osmih urah tako, da polnilca sploh ne nosim s seboj.
Priklopljen na šštrom.

eVro ::

Preden kakšen moderator tole označi za oglas: je resen odgovor v tej temi, samo omenil bom da takega prodajam tudi jaz :)

Rekel bi da večina izmed vas išče nekaj podobnega HP ProBook 5310m. Je zmogljiv (Core procesor) 13" prenosnik, ki je lahek (1,72 kg), tanek (2,4 cm), kvaliteten (aluminijasto ohišje z magnezijevim ogrodjem), ima dobro tipkovnico, baterija drži 6 ur pa še poceni je.

Sicer nima DVD pogona, ampak po mojem mnenju se ga danes tudi ne rabi (nenazadnje se da celo Windowse uradno iz USB ključka inštalirat). Poleg tega ima procesor samo navidezno nizko frekvenco 1,2 GHz, ampak je zmogljivejši kot se zdi (dual core, Core arhitektura) in se vse Atom igračke lahko skrijejo (zmore HD filme brez pomoči GPU, virtualizacijo...).

Sam ravno prodajam par mescov starega HP ProBook 5310m. Uporabljal sem ga kot dodatni računalnik in ga prodajam, ker ga ne potrebujem več. Vsa pisarniška opravila zmore brez problema in osebno se mi zdi popoln računalnik za delati zapiske na faksu.

EPP: http://www.bolha.com/notebook-hp/hp-pro...

Klemenn ::

izbiram med ;

http://www.5pik.si/S76/A22637/Prenosnik...
http://www.in-sert.si/product_info.php?...

predvsem me skrbi baterija na dv3-4010em, ker ne vem koliko drži..

__X__ ::

Delal sem že na tem HP 5320m, ki je naslednik od modela, ki ga predhodnik prodaja in me je prav tako navdušil. Mislim da je v tem cenovnem razredu top.

laaz ::

Mogoče kdo ve, kje se še dobi ASUS UL30JT-RX008V ali pa PL30JT_RO030X (v tujini).

Hvala

overlord_tm ::

laaz je izjavil:

Mogoče kdo ve, kje se še dobi ASUS UL30JT-RX008V ali pa PL30JT_RO030X (v tujini).

Hvala


Klik

IceIceBaby ::

laaz, če te mogoče zanima UL30VT

laaz ::

overlord_tm je izjavil:

laaz je izjavil:

Mogoče kdo ve, kje se še dobi ASUS UL30JT-RX008V ali pa PL30JT_RO030X (v tujini).

Hvala


Klik



Nič ni na zalogi oz. hitro dobavljivo. Ista fora kot pri nas, ko jih ima še veliko trgovin na strani, zaloge pa že celi mesec ni.

@kst Kupujem novega. Obvezno z i5.

LP

Akssi ::

Kolega kupuje 13' prenosnik in me zanima katerega priporočate?
Budget je do 500EUR (20EUR gor ali dol). Uporabljal bi ga v glavnem za internet, urejanje dokumentov, gledanje filmov in drugih preprostih reči, nič kaj zahtevnega.

Hvala

Lp
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255548 (4870) pegasus
»

Kupovanje notebooka?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141950 (1848) bluefish
»

Apple Macbook Air in alternative

Oddelek: Kaj kupiti
51206 (1039) mr1two
»

Prenosnik 1a :P

Oddelek: Kaj kupiti
434917 (3531) bastadu
»

Lahek prenosnik do 1000 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
161683 (1424) alphasaphir

Več podobnih tem