» »

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja

««
16 / 17
»»

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Lahko bi se



Pa se nisi. Tvoj problem, ne naš.


Tako je, kot je njihov problem da ne morjo dobit službe NE NAŠ, zato stop socialkam!



Ok potem pa nehajmo plačevat še za šolstvo in ostale javne stvari. Problem, da ni služb pa ni to da so socialne pomoči previsoke...vem da si blizu 30 in to je žalostno...

Aston_11 ::

Mehmed je izjavil:

Mato mislim da ti se nisi dovolj vlozil vase.
30 let pa brez familje, z nizko splošno izobrazbo? Tisti žurerji, ko se bodo zaposlili, bodo tik tak v prednosti pred vsakim fizičarjem.

PrihajaNodi ::

Aston_11 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

zato stop socialkam!
Samo zaradi tega, ker si po svojih besedah zaposljiv, tako vehementno kurčiti, da stop sociali...



Ja je zaposljiv super zaposljiv, tako da šraufa računalnike kjer to zna vsak sosedov mulc že danes. Uporabljati CNC mašino tudi ni neka kunšt...

Utk ::

Kaj pa, ja vem šok, če so bajto podedovali? Poznam tudi take primere, in niso plačevali nič v blagajno nikoli? Prejemajo pa socialno :)

Z 280 evri preživijo v bajti, brez staršev, in se počutiš ogrožen od njih?

Aston_11 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Uporabljati CNC mašino tudi ni neka kunšt...
Tale tečaj da večina na zavodu skozi, tako da CNC "strokovnjakov" je polno.

Utk je izjavil:

Kaj pa, ja vem šok, če so bajto podedovali? Poznam tudi take primere, in niso plačevali nič v blagajno nikoli? Prejemajo pa socialno :)

Z 280 evri preživijo v bajti, brez staršev, in se počutiš ogrožen od njih?
Če pomisliš, da za 280 EUR zaslužiti je vseeno nekaj potrebnega truda, potem ga razumem, ker on cel mesec okrog skače, da par računalnikov porihta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

PrihajaNodi ::

Tale tečaj da večina na zavodu skozi, tako da CNC "strokovnjakov" je polno.



Ampak on misli da srka znanje, ne razume pa da je to samo navadna mafija, kjer imajo korist samo podjetja kjer te tečaje izvajajo. Ampak ne dejmo se pizdit čez ljudi, ki imajo socialne in streho nad glavo.

Utk ::

Sej vsi poznamo koga takega, sej grejo vsem na živce, ampak vseeno so to reveži, na več nivojih, in itak nikoli ne bo nič iz njih. Teh 280 evrov gor al dol.

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tale tečaj da večina na zavodu skozi, tako da CNC "strokovnjakov" je polno.



Ampak on misli da srka znanje, ne razume pa da je to samo navadna mafija, kjer imajo korist samo podjetja kjer te tečaje izvajajo. Ampak ne dejmo se pizdit čez ljudi, ki imajo socialne in streho nad glavo.


haha, tisti 100 urni tečaj je brezvezna stvarca, tisto je za NC star/stop pritiskače, jaz sem programiral, izbiral tehnologijo računal pomike, hitrosti, tisto kaj pa dobiš preko zavoda pa je res greznica, ko je 120 ur al kolko že, poznam tiste ki so to dali skozi, sem jih mel na šihtu :)

Drugače pa ja, vsak mulc zna, zato pa se mi pizdijo kako 90% kvazi strokovnjakov oz serviserjev pojma nima :)

Mehmed ::

Mato989 je izjavil:


Ta folk je večinoma zdaj mrtev....

Vecina ja. Samo ti bi pa zajebal tiste ki se niso, ker bodo v istem kosu kot te lenuhi, ki te tako motijo.
Sej te razumem drugac, lenuhi so moteci. Samo niso toliko moteci, da bi zaprl oci pa na slepo zacel streljat po njih. Prevec postranske skode je tako, zato jih pustimo na miru, dokler ne najdemo bolj precizne taktike.

Mato989 ::

Mehmed je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ta folk je večinoma zdaj mrtev....

Vecina ja. Samo ti bi pa zajebal tiste ki se niso, ker bodo v istem kosu kot te lenuhi, ki te tako motijo.
Sej te razumem drugac, lenuhi so moteci. Samo niso toliko moteci, da bi zaprl oci pa na slepo zacel streljat po njih. Prevec postranske skode je tako, zato jih pustimo na miru, dokler ne najdemo bolj precizne taktike.


Oni ki so to dali so itak šli v penzije s cca 55 leti, in so v penziji (če so še živi) takodolgo kot so delali oz. kolikor imajo delovne dobe.... tako kot moja babica... upokojena pri 55tih bila je prodajalka, zdaj 85 let... še 3 leta pa bo v penziji tolko kot ma delovne dobe... zdaj pa sanjaj za sebe pa mene enako če zmoreš :)

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Tale tečaj da večina na zavodu skozi, tako da CNC "strokovnjakov" je polno.



Ampak on misli da srka znanje, ne razume pa da je to samo navadna mafija, kjer imajo korist samo podjetja kjer te tečaje izvajajo. Ampak ne dejmo se pizdit čez ljudi, ki imajo socialne in streho nad glavo.


haha, tisti 100 urni tečaj je brezvezna stvarca, tisto je za NC star/stop pritiskače, jaz sem programiral, izbiral tehnologijo računal pomike, hitrosti, tisto kaj pa dobiš preko zavoda pa je res greznica, ko je 120 ur al kolko že, poznam tiste ki so to dali skozi, sem jih mel na šihtu :)

Drugače pa ja, vsak mulc zna, zato pa se mi pizdijo kako 90% kvazi strokovnjakov oz serviserjev pojma nima :)



Če bi imel dejansko pamet v glavi bi izbral redni študij FERI - ja. Tako si pa samo nakladač.

MadMen ::

Mato989 je izjavil:


Aha, oni pa niso egocentrični ki so zapijavali po žurkah namesto vlagali v sebe? Oni so pa delali to v dobro vseh nas predvsem mene :)

Lolz

Jao. Če sami ne vlagajo vase je pač njihov problem in bodo posledice nosili sami, ti pa boš za svoj trud ustrezno finančno nagrajen, če praviš da si tak uspešen rambo. In kot družba smo se zavezala k temu, da zagotovimo minimalna sredstva za preživetje posameznika.

Se mi zdi kar patetično, da se nekateri spravljate na DSP, ob kupu državne nepotrebne administracije, raznih inštitutov, ki so bolj namenjena samemu sebi, da se ne osredotočimo kako država prek koruptivnih pogodb in poslov denar pretaka v zasebne žepe. Potem je pa DSP problem:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

thramos ::

Knez Fjodor je izjavil:

Tu spet grozno prevladuje miselnost, da so ljudje za vse sami krivi. In da ima človek neomejene možnosti, da se reši iz težav. Večinoma to govorijo tisti, ki vedo malo in ki imajo tudi nekoliko sreče v življenju.


Jaz ne govorim o krivdi - ali so tisti, ki so sami krivi za revščino vredni pomoči, je druga tema.

Govorim pa o možnostih za reševanje iz težav - 120.000 € vredno premoženje je po mojem mnenju kar "veliko možnosti".

Mehmed ::

Mato989 je izjavil:

še 3 leta pa bo v penziji tolko kot ma delovne dobe... zdaj pa sanjaj za sebe pa mene enako če zmoreš :)


Ja, bedno je. Samo ne mores zdej folku rect sori nacrpal si vec kot si vplacal, cas je da crknes.
Lahko bi jim veliko let nazaj rekli dejte vi se 10 let delat, ker mam obcutek, da se tole ne bo izslo. Danes pa ne, ker enostavno ne morejo vec vplacat. Zamudili smo ta vlak in smo obticali z njimi zdej. Iskati krivce ali pa se znasat nad njimi ni najbolj produktivno.

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Tale tečaj da večina na zavodu skozi, tako da CNC "strokovnjakov" je polno.



Ampak on misli da srka znanje, ne razume pa da je to samo navadna mafija, kjer imajo korist samo podjetja kjer te tečaje izvajajo. Ampak ne dejmo se pizdit čez ljudi, ki imajo socialne in streho nad glavo.


haha, tisti 100 urni tečaj je brezvezna stvarca, tisto je za NC star/stop pritiskače, jaz sem programiral, izbiral tehnologijo računal pomike, hitrosti, tisto kaj pa dobiš preko zavoda pa je res greznica, ko je 120 ur al kolko že, poznam tiste ki so to dali skozi, sem jih mel na šihtu :)

Drugače pa ja, vsak mulc zna, zato pa se mi pizdijo kako 90% kvazi strokovnjakov oz serviserjev pojma nima :)



Če bi imel dejansko pamet v glavi bi izbral redni študij FERI - ja. Tako si pa samo nakladač.




Sem poizkusil pa ni blo za mene, software mi večinsko ne ugaja, predvsem pa ne kot celodnevni šiht, sem zato opustil misel na to. Tako malo za hobi kakšne enostavnejše zadeve pa ja, ampak da bi moral na tisoče vrstic rihtat vsak dan znova, sem i zmeša, nisem tip za to :) priznam, karakterni problem, zato sem šel drugo pot.

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Tale tečaj da večina na zavodu skozi, tako da CNC "strokovnjakov" je polno.



Ampak on misli da srka znanje, ne razume pa da je to samo navadna mafija, kjer imajo korist samo podjetja kjer te tečaje izvajajo. Ampak ne dejmo se pizdit čez ljudi, ki imajo socialne in streho nad glavo.


haha, tisti 100 urni tečaj je brezvezna stvarca, tisto je za NC star/stop pritiskače, jaz sem programiral, izbiral tehnologijo računal pomike, hitrosti, tisto kaj pa dobiš preko zavoda pa je res greznica, ko je 120 ur al kolko že, poznam tiste ki so to dali skozi, sem jih mel na šihtu :)

Drugače pa ja, vsak mulc zna, zato pa se mi pizdijo kako 90% kvazi strokovnjakov oz serviserjev pojma nima :)



Če bi imel dejansko pamet v glavi bi izbral redni študij FERI - ja. Tako si pa samo nakladač.




Sem poizkusil pa ni blo za mene, software mi večinsko ne ugaja, predvsem pa ne kot celodnevni šiht, sem zato opustil misel na to. Tako malo za hobi kakšne enostavnejše zadeve pa ja, ampak da bi moral na tisoče vrstic rihtat vsak dan znova, sem i zmeša, nisem tip za to :) priznam, karakterni problem, zato sem šel drugo pot.




Potem pa ne jamraj da je šolstvo plačljivo, če sam nisi bil sposoben končati konkretnega študija.

googleg1 ::

Mato989 je izjavil:

Sem poizkusil pa ni blo za mene, software mi večinsko ne ugaja, predvsem pa ne kot celodnevni šiht, sem zato opustil misel na to. Tako malo za hobi kakšne enostavnejše zadeve pa ja, ampak da bi moral na tisoče vrstic rihtat vsak dan znova, sem i zmeša, nisem tip za to :) priznam, karakterni problem, zato sem šel drugo pot.
Karakterni problem ja. Življenje ni potica pravijo.

imagodei ::

thramos je izjavil:

imagodei je izjavil:

Sploh po Thatcherci in Reaganu, ja. In še posebej po letu 2008, ko ste neolibsi prišli ven z idejo, da moramo izgube v finančnem sektorju pokrit VSI, dobičke si pa razdelijo samo lastniki kapitala.


V Sloveniji je bila v času, ko so se nacionalizirale izgube bank, na oblasti kar hardcore commie struja.

Bejž no? Da ne bomo spet šli preširoko, komunizma v Sloveniji ni. Tudi komunističnih strank, z izjemo ZL ni. Kar vsi po vrsti, levi in desni, so se pa po celem svetu (ne samo v Sloveniji), nalezli zveličavne ideje neoliberalizma. Jaz tega ne pripisujem niti levici, niti desnici, pač pa neolibsom.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

thramos je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Za socialo plačujemo vsi, DDV. Med drugim.


Med "vsemi" je lep del takšnih, ki nimajo 120.000 € premoženja. Pa pomagajo tistim, ki ga imajo.

Sigurno se najdejo taki primeri. Večinoma pa ne. To je čista demagogija, ko izbirate ekscesne primere. Gre za par promilov, kvečjemu v velikostnem razredu 1-2% prejemnikov socialne pomoči. Zaradi parih simulantov bi vi spregledali tiste, ki dejansko otroke lačne pošiljajo v šolo?

Tudi če ima nekdo par hektarov gozda, govorimo o premoženju v rangu nekaj 10k EUR. S prodajo tega nezaposljiv človek, 5 let pred penzjonom, ne reši svoje eksistence.
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Ne govorim o simulantih - ampak o tistih, ki preden prodajo družinsko srebrnino (v kakršni koli obliki) prosijo druge za pomoč.

Nekaj 10k € za 5 let? Se hecaš? 30.000 € od prodaje gozda za pet let mu prinese 500 € razpoložljivih sredstev na mesec. Zakaj bi mu morali pomagati drugi, preden si pomaga sam?

PrihajaNodi ::

thramos je izjavil:

Ne govorim o simulantih - ampak o tistih, ki preden prodajo družinsko srebrnino (v kakršni koli obliki) prosijo druge za pomoč.

Nekaj 10k EUR za 5 let? Se hecaš? 30.000 EUR od prodaje gozda za pet let mu prinese 500 EUR razpoložljivih sredstev na mesec. Zakaj bi mu morali pomagati drugi, preden si pomaga sam?



A to gre potem s temi 500EURv študentsko sobo in je kruh? Torej mora imeti revež dejansko vredno nepremičnino samo koliko? 10.000 EUR da se mu dovoli biti v njej?

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

thramos je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Se mi zdi, da sam pribijate gluposti. Res, kretenizme brez primere.

Socilana pomoc je mizerna in ne zadostuje za prezivetje. Ti bi pa se v najem predhodno prisilil.


Lastna nepremičnina je v primerjavi z najemom luskuz.

Nihče nikogar v nič ne sili, ampak se mi zdi smiselno, da poizkusiš sam poskrbeti zase (z razmeroma velikim premoženjem, ki ga imaš v lasti) preden se za pomoč obrneš k drugim (ki imajo manj premoženja, kot ga imaš sam).


Kot prvo, da se obracas na nekoga z manj premozenja je brez dvoma tvoja utvara. Drzava ocitno nima manj premozenja. Ne vem od kje ti ta pravljica?

Kot drugo. Ce bi bila socialna pomoc minimalni dohodek, ki zagotavlja moznost poceni najema in prezivetja, tudi dobro. Kakor je trenutno socilna pomoc, ti omogoca, komajda, najem sobe v Ljubljani. Torej ti zmanjka se za hrano in druge osnovne dobrine.

Po tvoji logiki, najbolje, da si ze na cesti, nakar dobis premajhno pomoc, da bi ti omogocila golo prezivetje. Potem je bolje, da se neha placevati davke za tako socilano drzavo! Resnicni na ljubo te bo ta drzava v zivljenju obrala za veliko vecino prihodkov.

Pa se cudoviti predlogi z odselitvijo v rovte! V prvi vrsti smo ljudje socilna bitja (mogoce ti ne), z v tem pogledu je predlog popolno zgresen. Pa v rovtah se tko cedita med in mleko in sluzbe, ki so nekaterim potrebne bodo tam z lahkoto dobili.

thramos ::

tikitoki je izjavil:

Kot prvo, da se obracas na nekoga z manj premozenja je brez dvoma tvoja utvara. Drzava ocitno nima manj premozenja. Ne vem od kje ti ta pravljica?


Socialno državo financirajo ljudje - veliko od njih nima 120.000 € premoženja. Zakaj bi financirali pomoč nekomu, ki ima več od njih?

PrihajaNodi ::

thramos je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kot prvo, da se obracas na nekoga z manj premozenja je brez dvoma tvoja utvara. Drzava ocitno nima manj premozenja. Ne vem od kje ti ta pravljica?


Socialno državo financirajo ljudje - veliko od njih nima 120.000 € premoženja. Zakaj bi financirali pomoč nekomu, ki ima več od njih?


Zakaj bi jaz plačal za šolanje tvojih otrok? Zdravstvo, ki ga ne koristim, pa me država posili da ga moram (no ne več), ceste in rove ki se jih gradi desetletja, preplačane župane, neuporabne stadione...

Aston_11 ::

Vsi skupaj, ki plačujete drugim, nimate dovolj, da bi komurkoli mesečno plačevali socialo. Ste se zamenjali za podjetja in družbe. Dohodnina, ki jo plačete, bi bila dovolj edino v primieru, da bi bil vsak, ki si domišlja, koliko drugim plačuje sociale, vsaj yipe in njegova družba. Še par posameznikov imamo na forumu, vendar tile nimajo takih krenjenih idej ali pa jih vsaj ne trobijo na glas.

tikitoki ::

thramos je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kot prvo, da se obracas na nekoga z manj premozenja je brez dvoma tvoja utvara. Drzava ocitno nima manj premozenja. Ne vem od kje ti ta pravljica?


Socialno državo financirajo ljudje - veliko od njih nima 120.000 € premoženja. Zakaj bi financirali pomoč nekomu, ki ima več od njih?


In kaj pol? Ce izgubis sluzbo, je socialna pomoc namenjena premostitvi trenutne materialne ogrozenosti. Ce je nekdo v tem casu ze kaj ustvaril, je najverjetneje tudi v skupno blagajno prispeval vec, kot nekdo, ki ni. Seveda pa v stistki ni opravicen do nicesar, to je samo za tiste, ki niso se nic ustvarili ali pa vse sproti zagonili.

thramos ::

tikitoki je izjavil:


In kaj pol? Ce izgubis sluzbo, je socialna pomoc namenjena premostitvi trenutne materialne ogrozenosti. Ce je nekdo v tem casu ze kaj ustvaril, je najverjetneje tudi v skupno blagajno prispeval vec, kot nekdo, ki ni. Seveda pa v stistki ni opravicen do nicesar, to je samo za tiste, ki niso se nic ustvarili ali pa vse sproti zagonili.


Po mojem mnenju težko govoriš o materialni ogroženosti pri človeku, ki ima > 120.000 € vredno premoženje. Tak si je, po mojem mnenju, še vsaj nekaj časa, zmožen pomagati sam. V svetu omejene pomoči je, spet, po mojem mnenju, bolje pomagati tistim, ki si ne morejo pomagati sami.

Kot sem že napisal, pa je upravičenost pomoči za tiste, ki so sami krivi za revščino, stvar popolnoma druge debate.

imagodei ::

Mato989 je izjavil:

To jim ne bo nikoli jasno, verjetno so oni tudi za to da damo varstveni dodatek neki ženički ki jo poznam, živi v 250m2 BAJTI, SAMA, 450€ penzije.... NEREALNO. Boga revica, mislila pa ni 75 let NIČ NIČ NIČ....

Kdaj vam bo postalo jasno, da vaše anekdote niso reprezentativne. En primer ne pove nič. Dejstvo je, da je krepko čez 90% vseh prejemnikov socialne pomoči dejansko v težki situaciji, še par procentov je mogoče vprašljivih. Takihle bizarnih primerov, kot ga omenjaš ti, pa ni več kot procent, dva.

Zaradi tega ne razpustiš celotnega sistema socialne pomoči, ampak kvečjemu v zakonodaji daš podlago, da se dejansko stanje bolj točno preveri, mogoče daš CSD oz. komisiji CSD diskrecijsko pravico, da se odločijo na podlagi videnega stanja, dvigneš cenzus, ipd.
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

Pa kako točno si to predstavljate? Dobro, živi v bajti, rabi za položnice in hrano, naj prodaja bajto pol leta in ta čas je travo z vrta? Čez 3 mesce dobi službo, ne rabi več pomoči, naj kupi nazaj svojo bajto, tokrat za 130 jurjeV?

imagodei ::

thramos je izjavil:

Ne govorim o simulantih - ampak o tistih, ki preden prodajo družinsko srebrnino (v kakršni koli obliki) prosijo druge za pomoč.

Nekaj 10k € za 5 let? Se hecaš? 30.000 € od prodaje gozda za pet let mu prinese 500 € razpoložljivih sredstev na mesec. Zakaj bi mu morali pomagati drugi, preden si pomaga sam?

Zato, ker je on pred tem 30 let plačeval socialo? Solidarnost, pa to?
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Zakaj si ne bi najprej pomagal sam?

Aston_11 ::

thramos je izjavil:

Zakaj si ne bi najprej pomagal sam?
Poznam eno žensko, 70+, mož nasilnež, pokojni, sama nepismena, nikoli delala, duševno manj razvita, delati ni bila nikoli sposobna. Sedaj ti povej, kako naj si sama pomaga?

tikitoki ::

thramos je izjavil:

tikitoki je izjavil:


In kaj pol? Ce izgubis sluzbo, je socialna pomoc namenjena premostitvi trenutne materialne ogrozenosti. Ce je nekdo v tem casu ze kaj ustvaril, je najverjetneje tudi v skupno blagajno prispeval vec, kot nekdo, ki ni. Seveda pa v stistki ni opravicen do nicesar, to je samo za tiste, ki niso se nic ustvarili ali pa vse sproti zagonili.


Po mojem mnenju težko govoriš o materialni ogroženosti pri človeku, ki ima > 120.000 € vredno premoženje. Tak si je, po mojem mnenju, še vsaj nekaj časa, zmožen pomagati sam. V svetu omejene pomoči je, spet, po mojem mnenju, bolje pomagati tistim, ki si ne morejo pomagati sami.

Kot sem že napisal, pa je upravičenost pomoči za tiste, ki so sami krivi za revščino, stvar popolnoma druge debate.


Meni se sam zdi, da tebe nevoscljivost daje, da bi kdo drug imel stanovanje. Mogoce pa si se obetas se direktno korist v obliki kaksnega poceni stanovanja.

thramos ::

In ima > 120.000 € vredno nepremičnino?

tikitoki je izjavil:

Meni se sam zdi, da tebe nevoscljivost daje, da bi kdo drug imel stanovanje. Mogoce pa si se obetas se direktno korist v obliki kaksnega poceni stanovanja.


Motiš se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

imagodei ::

Aston_11 je izjavil:

Fant, del sistema si. Kot del sistema ne moreš fantazirat, kaj bi in kaj ne bi. Če je sistem tak, da boš plačeval, boš plačeval, tudi če si misliš o sebi, kako ultra sposoben si.

Točno tako.

Nihče ne ovira takšnih padalcev, da ne gredo živet na kak "divji zahod", kjer ne plačujejo za javni sektor, za socialo, ipd. Sicer imaš večjo možnost, da te kakšna tolpa kar sredi ceste v avtu ustavi in te oropa, posili ženo in hčerko - ker policije ni. Ko zagori, gasilci ne pridejo, ker ne le da nimajo bencina natočenega v gasilskem avtu, ampak nimajo niti avta. Še več, organiziranih gasilcev sploh ni. Ko zboliš, te na vratih bolnišnice vprašajo, če imaš s sabo keš.

Ni boljšega. Če želiš zaščito, sam najameš varnostnika, če želiš zdravstveno oskrbo, plačaš po potrebi...
- Hoc est qui sumus -

tikitoki ::

Pol teh gobezdacev bi tam v gutterju koncalo...

Smurf ::

Kaj pa imajo policija in gasilci veze s to temo?

To, da bi bil prisiljen prodati hisa zaradi 3 mesecev brez dela je precej tecno ja, ampak naceloma trenutna zakonodaja to lepo resuje (pac drzava si prisvoji primeren delez). Win-Win za obe strani. Sej zaradi mene imajo lahko taki tudi zastonj socialo, ampak potem naj jo imajo vsi do neke vrednosti premozenja (neglede na obliko le tega). Se pravi, ce sem jaz najemnik in imam na banki 100kEUR, si jo tudi zasluzim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

imagodei ::

Mehmed je izjavil:

Mato mislim da ti se nisi dovolj vlozil vase. Ce bi sluzu neke miljone se ne bi sploh ubadal s temi brezveznostmi.
Tko si pa sam korak dva pred temi lenuhi, ceprav si sprintal celo pot. In jih je zdej treba spotaknit, ker to ni normalno, oni bi morali imeti dva kroga zaostanka, ne dva koraka. Ti bi moral vse tri medalje dobit, ker si tok truda vlozu, tko bosta pa zraven tebe na odru se dva, ki se lahko tudi sprehodita do tja ce hoceta.
Jeben filing verjamem.

Kudos za ta sestavek. Po moje si v nekaj kratkih besedah povzel večino tega žolča, ki ga tu beremo.

Dejstvo je, da je večina sodelujočih na forumu, vključno s tistimi, ki zaslužijo 5k EUR na mesec neto na eni strani in na drugi strani vključno s tistimi ki so na socialni in imajo 120k EUR vredno nepremičnino in tudi tistimi prejemniki socialne pomoči, ki živijo v 20k EUR vrednem mrzlem, vlažnem stanovanju, ki mu odpada omet, nekje na spodnjih 20%.

Vsi smo tam-tam. Tisti, ki imajo 120k EUR vredno nepremičnino, so samo par korakov pred tistimi, ki nimajo nič. In tisti, ki imajo poleg 120k EUR vredne nepremičnine in vikenda na Pokljuki ter jadrnice v Portoroški Marini še redne dohodke v višini par tavžent evrov, so samo par korakov pred prejšnjimi. In očitno gre vsaki skupini ful v nos, da bi jih prejšnja skupina slučajno ujela.
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Zakaj bi moralo iti nekomu nekaj zelo v nos? In o kakšen žolču je govora?

Jaz samo povem svoje mnenje - da je v situaciji, ko socialne pomoči ni neomejeno, bolj pošteno, da jo dobivajo tisti, ki jo resnično potrebujejo, ne pa tisti, ki bi se lahko izognili pomoči drugih, a se ne želijo odpovedati delu lastnega premoženja.

imagodei ::

Smurf je izjavil:

Kaj pa imajo policija in gasilci veze s to temo?

Vezo imajo s tem, da živiš v organiziranem sistemu, ki je sklenil, da bo pomoči potrebnim pomagal. V to spada tudi spoznanje, da je človeku boljše par mesecev (ali pa tudi par let) pomagat da se postavi na noge, čeprav ima še nekaj svojih lastnih sredstev; kot pa da gemblaš s tem, da se bo na noge postavil, preden bo popolnoma razprodal svoje premoženje in propadel.

V to spada tudi spoznanje, da je tak človek solidarnostno v skupno socialno blagajno pred svojo nesrečno situacijo prispeval po svojih zmožnostih morda več desetletij.

V to šteje tudi spoznanje, da niste vsega v življenju uspeli naredit sami, čeprav se vam to tako zdi: izšolali ste se na pol zastonj, kot otroci ste bili deležni brezplačne in izvrstne zdravstvene oskrbe, tolpe na ulici vas niso ubile... Če citiram Warren Buffeta: "Danes sedite v senci, ker je nekdo nekoč davno zasadil drevo."
- Hoc est qui sumus -

PrihajaNodi ::


V to šteje tudi spoznanje, da niste vsega v življenju uspeli naredit sami, čeprav se vam to tako zdi: izšolali ste se na pol zastonj, kot otroci ste bili deležni brezplačne in izvrstne zdravstvene oskrbe, tolpe na ulici vas niso ubile... Če citiram Warren Buffeta: "Danes sedite v senci, ker je nekdo nekoč davno zasadil drevo."


In zaradi mentalitete kot je tu se danes strelja po zdravniških hodnikih, ker ni ničesar več ostalo v državi in sedaj se je plaz usul še na zadnje reveže. Fino pa dejmo pobrat vse nepremičnine in postanimo Detroit.

alese ::

imagodei je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kaj pa imajo policija in gasilci veze s to temo?

Vezo imajo s tem, da živiš v organiziranem sistemu, ki je sklenil, da bo pomoči potrebnim pomagal. V to spada tudi spoznanje, da je človeku boljše par mesecev (ali pa tudi par let) pomagat da se postavi na noge, čeprav ima še nekaj svojih lastnih sredstev; kot pa da gemblaš s tem, da se bo na noge postavil, preden bo popolnoma razprodal svoje premoženje in propadel.

V to spada tudi spoznanje, da je tak človek solidarnostno v skupno socialno blagajno pred svojo nesrečno situacijo prispeval po svojih zmožnostih morda več desetletij.

V to šteje tudi spoznanje, da niste vsega v življenju uspeli naredit sami, čeprav se vam to tako zdi: izšolali ste se na pol zastonj, kot otroci ste bili deležni brezplačne in izvrstne zdravstvene oskrbe, tolpe na ulici vas niso ubile... Če citiram Warren Buffeta: "Danes sedite v senci, ker je nekdo nekoč davno zasadil drevo."

Tale sestavek se mi zdi eden najboljših,kar sem jih prebral na hitro na to temo. Bi sicer še kaj dodal, naprimer, izšolali ste se v zlatem Titovem socializmu in ti isti, večina, ne vsi, sploh pa neki politiki, bivši komunisti, še vedno komunisti v sebi, za badake pa tabeli, toliko, da ga volijo, ti isti sedaj pljuvajo čez njega nabolj, z mogočnimi koristmi od prejšnjega in novega sistema,katerega soustvarjalci so tudi bili, so že vedeli zakaj.

Smurf ::

imagodei je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kaj pa imajo policija in gasilci veze s to temo?

Vezo imajo s tem, da živiš v organiziranem sistemu, ki je sklenil, da bo pomoči potrebnim pomagal. V to spada tudi spoznanje, da je človeku boljše par mesecev (ali pa tudi par let) pomagat da se postavi na noge, čeprav ima še nekaj svojih lastnih sredstev; kot pa da gemblaš s tem, da se bo na noge postavil, preden bo popolnoma razprodal svoje premoženje in propadel.

Sej to mu trenutni sistem ze omogoca, samo drzava mu bo vzela del nepremicnine (ki pa je ne bo terjala do smrti). To pokrije tvoj scenarij za par mesecev.

alese ::

Smurf je izjavil:

imagodei je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kaj pa imajo policija in gasilci veze s to temo?

Vezo imajo s tem, da živiš v organiziranem sistemu, ki je sklenil, da bo pomoči potrebnim pomagal. V to spada tudi spoznanje, da je človeku boljše par mesecev (ali pa tudi par let) pomagat da se postavi na noge, čeprav ima še nekaj svojih lastnih sredstev; kot pa da gemblaš s tem, da se bo na noge postavil, preden bo popolnoma razprodal svoje premoženje in propadel.

Sej to mu trenutni sistem ze omogoca, samo drzava mu bo vzela del nepremicnine (ki pa je ne bo terjala do smrti). To pokrije tvoj scenarij za par mesecev.
Sicer pa je v pripravi nov zakon, ki bo, če bo šlo gladko, začel veljati drugo leto in država ne bo več jemala nepremičnine niti ne bo na njo delala zaznambe. Ker pa se z nobenih zakon,ker bi bilo ustavno sporno in bi bili dosedanji prejemniki postavljeni v neenakopraven položaj in bi se naredile nove krivice, tega ne da popraviti za nazaj, beri svetlikov zakon v času pahorjeve vlade, bodo tisti, ki so dosedaj prejemali to pomoč in varstveni dodatek, ta znesek do sedaj, še vedno dožni državi preko dedičev.Če tudi dediči niso socialno ogroženi

Telbanc ::

alese je izjavil:

Smurf je izjavil:

imagodei je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kaj pa imajo policija in gasilci veze s to temo?

Vezo imajo s tem, da živiš v organiziranem sistemu, ki je sklenil, da bo pomoči potrebnim pomagal. V to spada tudi spoznanje, da je človeku boljše par mesecev (ali pa tudi par let) pomagat da se postavi na noge, čeprav ima še nekaj svojih lastnih sredstev; kot pa da gemblaš s tem, da se bo na noge postavil, preden bo popolnoma razprodal svoje premoženje in propadel.

Sej to mu trenutni sistem ze omogoca, samo drzava mu bo vzela del nepremicnine (ki pa je ne bo terjala do smrti). To pokrije tvoj scenarij za par mesecev.
Sicer pa je v pripravi nov zakon, ki bo, če bo šlo gladko, začel veljati drugo leto in država ne bo več jemala nepremičnine niti ne bo na njo delala zaznambe. Ker pa se z nobenih zakon,ker bi bilo ustavno sporno in bi bili dosedanji prejemniki postavljeni v neenakopraven položaj in bi se naredile nove krivice, tega ne da popraviti za nazaj, beri svetlikov zakon v času pahorjeve vlade, bodo tisti, ki so dosedaj prejemali to pomoč in varstveni dodatek, ta znesek do sedaj, še vedno dožni državi preko dedičev.Če tudi dediči niso socialno ogroženi


Bil je vzpostavljen kontakt z ministrstvom za pravosodje, kako bi lahko zaznambe na nepremičnine umaknili. To lahko potegne marsikaj za sabo.

Tud so bili v neenakopravnem položaju tisti, ki so od l. 1970 do 2011 prejemali socialno pomoč, pa ni bilo nobene zaznambe za dediče,ker se ni izvajalo obremenitve po 128 členu. Po l. 2011 pa se je naenkrat začelo izvajat zakon, ki se ni izvajal 40 let. Pa to ni bilo nobenemu ustavno sporno, ane. Poleg tega so povezali še varstveni dodatek in zaznambe...

Tako da, se bo zgleda najdlo nekaj, neka rešitev za vse.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

alese ::

Telbanc je izjavil:

alese je izjavil:

Smurf je izjavil:

imagodei je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kaj pa imajo policija in gasilci veze s to temo?

Vezo imajo s tem, da živiš v organiziranem sistemu, ki je sklenil, da bo pomoči potrebnim pomagal. V to spada tudi spoznanje, da je človeku boljše par mesecev (ali pa tudi par let) pomagat da se postavi na noge, čeprav ima še nekaj svojih lastnih sredstev; kot pa da gemblaš s tem, da se bo na noge postavil, preden bo popolnoma razprodal svoje premoženje in propadel.

Sej to mu trenutni sistem ze omogoca, samo drzava mu bo vzela del nepremicnine (ki pa je ne bo terjala do smrti). To pokrije tvoj scenarij za par mesecev.
Sicer pa je v pripravi nov zakon, ki bo, če bo šlo gladko, začel veljati drugo leto in država ne bo več jemala nepremičnine niti ne bo na njo delala zaznambe. Ker pa se z nobenih zakon,ker bi bilo ustavno sporno in bi bili dosedanji prejemniki postavljeni v neenakopraven položaj in bi se naredile nove krivice, tega ne da popraviti za nazaj, beri svetlikov zakon v času pahorjeve vlade, bodo tisti, ki so dosedaj prejemali to pomoč in varstveni dodatek, ta znesek do sedaj, še vedno dožni državi preko dedičev.Če tudi dediči niso socialno ogroženi


Bil je vzpostavljen kontakt z ministrstvom za pravosodje, kako bi lahko zaznambe na nepremičnine umaknili. To lahko potegne marsikaj za sabo.

Tud so bili v neenakopravnem položaju tisti, ki so od l. 1970 do 2011 prejemali socialno pomoč, pa ni bilo nobene zaznambe za dediče,ker se ni izvajalo obremenitve po 128 členu. Po l. 2011 pa se je naenkrat začelo izvajat zakon, ki se ni izvajal 40 let. Pa to ni bilo nobenemu ustavno sporno, ane. Poleg tega so povezali še varstveni dodatek in zaznambe...

Tako da, se bo zgleda najdlo nekaj, neka rešitev za vse.
Zakon ni bil neustaven, to kar govoriš, da s eni izvajalo je pa drugo, to je pravica države, da določi ali bo to izvajala ali ne, samo po sebi to ni ustavno sporno, ustavno sporno bi bilo, če bi enkrat veljal ta zakon, drugič pa drugi za isto stvar. To je isto,kot če vas deset vozi po cesti 100p na uro, policija pa ustavi samo tebe, to ni ustavno sporno.

thramos ::

imagodei je izjavil:

Vezo imajo s tem, da živiš v organiziranem sistemu, ki je sklenil, da bo pomoči potrebnim pomagal. V to spada tudi spoznanje, da je človeku boljše par mesecev (ali pa tudi par let) pomagat da se postavi na noge, čeprav ima še nekaj svojih lastnih sredstev; kot pa da gemblaš s tem, da se bo na noge postavil, preden bo popolnoma razprodal svoje premoženje in propadel.

V to spada tudi spoznanje, da je tak človek solidarnostno v skupno socialno blagajno pred svojo nesrečno situacijo prispeval po svojih zmožnostih morda več desetletij.

V to šteje tudi spoznanje, da niste vsega v življenju uspeli naredit sami, čeprav se vam to tako zdi: izšolali ste se na pol zastonj, kot otroci ste bili deležni brezplačne in izvrstne zdravstvene oskrbe, tolpe na ulici vas niso ubile... Če citiram Warren Buffeta: "Danes sedite v senci, ker je nekdo nekoč davno zasadil drevo."


Se strinjam - zato se sistem, kjer se pomoč dobiva kljub premoženju, a jo je nato potrebno poplačat (po smrti) zdi razmeroma pošten.

alese je izjavil:

Tale sestavek se mi zdi eden najboljših,kar sem jih prebral na hitro na to temo. Bi sicer še kaj dodal, naprimer, izšolali ste se v zlatem Titovem socializmu in ti isti, večina, ne vsi, sploh pa neki politiki, bivši komunisti, še vedno komunisti v sebi, za badake pa tabeli, toliko, da ga volijo, ti isti sedaj pljuvajo čez njega nabolj, z mogočnimi koristmi od prejšnjega in novega sistema,katerega soustvarjalci so tudi bili, so že vedeli zakaj.


Prav bivši sistem s svojim zavoženim ekonomskim in gospodarskim programom je vzrok za zaostajanje za "zahodnimi imperialisti" ter večjo revščino. Ni bil slab v vsem - a slabo stanje nepremičninske fonda v primerjavi z zahodom - je eden njegovih najslabših vidikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Smurf ::

alese je izjavil:

Sicer pa je v pripravi nov zakon, ki bo, če bo šlo gladko, začel veljati drugo leto in država ne bo več jemala nepremičnine niti ne bo na njo delala zaznambe. Ker pa se z nobenih zakon,ker bi bilo ustavno sporno in bi bili dosedanji prejemniki postavljeni v neenakopraven položaj in bi se naredile nove krivice, tega ne da popraviti za nazaj, beri svetlikov zakon v času pahorjeve vlade, bodo tisti, ki so dosedaj prejemali to pomoč in varstveni dodatek, ta znesek do sedaj, še vedno dožni državi preko dedičev.Če tudi dediči niso socialno ogroženi

To se strinjam, da je bedarija. Zakon bi moral ostati tak kot je.

PrihajaNodi ::



Se strinjam - zato se sistem, kjer se pomoč dobiva kljub premoženju, a jo je nato potrebno poplačat (po smrti) zdi razmeroma pošten.



Plačaš šolanje ko se zaposliš? Plačaš operacijo, ko odidiše iz bolnice? Če se gremo ameriški system pa pojdimo do konca.

Telbanc ::

PrihajaNodi je izjavil:



Se strinjam - zato se sistem, kjer se pomoč dobiva kljub premoženju, a jo je nato potrebno poplačat (po smrti) zdi razmeroma pošten.



Plačaš šolanje ko se zaposliš? Plačaš operacijo, ko odidiše iz bolnice? Če se gremo ameriški system pa pojdimo do konca.


Vsak bi podpiral sistem le za stvar, ki je trenutno njemu v prid. Jaz sem doštudiral, zdaj ne bi več plačeval za šolstvo, intd...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024368 (18927) shadeX
»

Vracanje socialne pomoci

Oddelek: Loža
417223 (5570) jalovec09
»

Izguba zaposlitve

Oddelek: Loža
478649 (7050) Pithlit
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569522 (60696) jype

Več podobnih tem