» »

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja

««
3 / 17
»»

koyotee ::

kot že rečeno, s tvojo"über" izobrazbo sploh ne pričakuj neke velike plače. Da pa te bo nekdo, kar tako zaposlil brez izkušenj, tudi lahko pozabiš. pa da ti agencija išče delo? Če si res tako len, da se ti tudi službe ne da iskati, pol si jo niti ne zaslužiš. Zgleda, da so te starši narobe vzgojili.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mehmed ::

krneki0001 je izjavil:

49. člen govori o svobodi dela.

3.)Vsakomur je pod enakimi pogoji dostopno vsako delovno mesto.


To je blo ziher pred studentskim delom pisano :D

mojsterleo ::

St235 je izjavil:

Zanimivo, pri tem pa je kako se nekateri cenijo sami sebe. Sam sem preko študenta delal kot poštar, novinar, za tekočim trakom v lesni industriji, tajnica, voznik kombija. V času ko sem bil formalno brzeposelen (brez socilane podpore ali česarkoli) pa sem preko avtoske pogodbe delal za 3-4 različna podjetja, dneve ko nisem imel dela, pa sem fušal pri lokalnem krovcu. Pa me ni nič motlo, da imam uni. dipl.
preko študenta si delal z diplomo? kje je ta študentski servis? se takoj prijavim da dobim kakšno napotnico. statusa seveda nimam, ker sem diplomiral.

krneki0001 je izjavil:


Ravno to je tisto, kar me najbolj moti pri novopečenih diplomantih. Ker so tok polni sebe in mislijo da vse znajo in da morajo takoj nastopit delo, ki naj bi bilo na stopnji njihove izobrazbe. Če bi bilo po moje, bi vsak diplomant začel kot čistilka in bi se počasi prebijal na vrh. enkrat bodo že prišli do vrha, eni hitreje, drugi počasneje.
Pa še skreti bi bili čisti, ker bi vsak vedel kako je pucat wc-je, ki so vsi posrani. (ja pri nas so dipl.ing-i in dr-ji ki za sabo pustijo tako posran wc, da dol padeš)
ne nakladaj. problem ni v ljudeh, ampak v študijskih programih. študenti bi morali, preden diplomirajo, že pridobiti določen nivo študijske prakse (kar bi se štelo v delovno dobo ali vsaj pripravništvo). ker pa fakultete vejo, da delovnih mest ni, se česa takega sploh ne upajo iti. ker bi diplomiralo na vsakem oddelku 5 ljudi / leto (pa še to vprašanje).

podoben sistem imajo, če se ne motim, na fakulteit za socialno delo, kjer morajo za pridobitev naziva opraviti prakso. in je bila enkrat peticija, da 500 študentov socialnega dela čaka na prakso. haha!

žal je pri nas tko, da na faksu štejejo ocene, na trgu dela pa iznajdljivost. tud če imaš same 10ke na faksu in si diplomiral iz kvantne fizike, ni niti približno nujno da boš pristal tam, kamor sodiš.

gendale ::

>preko študenta si delal z diplomo? kje je ta študentski servis? se takoj prijavim da dobim kakšno napotnico. statusa seveda nimam, ker sem diplomiral.
najprej se vpiši na kako srednjo šolo, da dobiš status

mojsterleo ::

gendale je izjavil:

>preko študenta si delal z diplomo? kje je ta študentski servis? se takoj prijavim da dobim kakšno napotnico. statusa seveda nimam, ker sem diplomiral.
najprej se vpiši na kako srednjo šolo, da dobiš status

najbolje da kar v nedogled delamo preko napotnic ane? ki se btw, ne štejejo v delovno dobo, in se ne upoštevajo v delovne izkušnje.

49106 ::

tud če imaš same 10ke na faksu in si diplomiral iz kvantne fizike, ni niti približno nujno da boš pristal tam, kamor sodiš.


Pristal boš natanko tam kjer sodiš, pa naj bo to IJS ali delo za tekočim trakom.

mtosev ::

Saj se lahko gre v tujino delati.:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mojsterleo ::

49106 je izjavil:

tud če imaš same 10ke na faksu in si diplomiral iz kvantne fizike, ni niti približno nujno da boš pristal tam, kamor sodiš.


Pristal boš natanko tam kjer sodiš, pa naj bo to IJS ali delo za tekočim trakom.
seveda se motiš, ampak to ni debata za v to temo.

oracle ::

St235 je izjavil:


So pa te HRM agencije bolj kot ne, en šmortn za podprianje lenobe. Zakaj bi sam iskal službo in pisal prošnje, če lahko to zate stori nekdo tretji...

Agencije so v korist podjetjem in ne obratno. Podjetja imajo korist, ko zaposlijo človeka preko agencije. Sem bil na razgovoru direktno na podjetju, pa so mi rekli da v primeru zaposlitve bo še vseeno vmes agencija.

jalovec09 ::

delat bo treba it

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Še enkrat. Podjetju daj ponudbo, da te usposobi na delovnem mestu. (zavod:) Podjetje in ti si dobiš za to plačano.
@ Pusti soncu v srce... @

mojsterleo ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Še enkrat. Podjetju daj ponudbo, da te usposobi na delovnem mestu. (zavod:) Podjetje in ti si dobiš za to plačano.
Podjetja se nočejo vključiti v ta program. Ne vem zakaj ampak tako pač je, verjetno nočejo imeti opravka z državo, ker se bojijo, da bi jih potem država ekstra nadzirala.

Sam ta program vedno omenim v vlogah in tudi na razgovorih, vendar mi vedno rečejo, da jih to ne zanima, ker če rabijo novega zaposlenega, ga bodo tudi plačali.
En direktor mi je celo brez obotavljanja rekel, da "noče, da bi v njegovi firmi kdo zastonj delal." No smešno, ker zaposlil me potem ni, rekel pa je, da bi rabil vsaj še 5 zaposlenih, a da pač dnarja ni.

Hipokrizija much?

SmeskoSnezak ::

Kaj pa vem, zaenkrat prek študenta ne delam ravno v svoji branži. Rajš fizično delam :P Hvala sicer za info.
@ Pusti soncu v srce... @

krneki0001 ::

MojsterLeo, če bi hoteli, da bi imeli študente po meri podjetij, bi podjetja morala vlagat v šolstvo in narediti neke sisteme in programe v katerih bi potem razvijali študentje. S tem bi dobili študetje večje možnosti. podjetja pa delavce, ki bi pri njih takoj brez izobraževanja lahko začeli delat.
Vendar na žalost v sloveniji noben nebi nič vlagal, samo na hitro bi vsi radi obogateli, pa je potem tako kot je.

Se pa obeta v prihodnjih letih celo ukinitev izrednega študija v večini fakultet, ostale bodo samo tiste, na katerih je zanimanja dovolj, ker drugače kao ni donosno.

Jernej88_ ::

Razplet te zgodbe je sledeč:
Bil sem na CSD-ju, podpisal izjavo da bom prihodnje leto januarja oz. februarja vrnil socialno pomoč in če ne vrnem jo bom moral z zamudnimi obrestmi. S tem sem se v bistvu izognil vrnitvi kajti tako ali tako grem v tujino delat, ker v SLO ne moreš dobiti dela. Tako da sploh ne bodo vedeli kje sem.
No more Slovenia!

Brias ::

in se ne mislis vracati v SLO?

nikoli?

St235 ::

Ter zapret TRR in vse kar imaš v slo?

Kakšna pa je bila utemeljitev, da zahtevajo denar nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mtosev ::

Bojo ti že vzeli od premoženja katerega boš podedoval v sloveniji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jernej88_ ::

Brias je izjavil:

in se ne mislis vracati v SLO?

nikoli?

Ne. Nikoli.

mtosev je izjavil:

Bojo ti že vzeli od premoženja katerega boš podedoval v sloveniji.

Vse premoženje katerega bom podedoval bomo sedaj prepisali na brata on mi pa izplača denar na roko. :)

St235 je izjavil:

Ter zapret TRR in vse kar imaš v slo?

Kakšna pa je bila utemeljitev, da zahtevajo denar nazaj?

Jap, zapreti nameravam vse TRR v SLO.
Utemeljitev je da sem jo prejel neupravičeno.
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Da ne boš razočaran, nekateri, ki so šli v tujino so se po nekaj letih vrnili nazaj v Slovenijo.

Jaz bi vrnil pomoč, ko bi dobil prvo plačo, ker prvo palčo moraš itak zapravt.

mojsterleo ::

Jernej88_ je izjavil:

Razplet te zgodbe je sledeč:
Bil sem na CSD-ju, podpisal izjavo da bom prihodnje leto januarja oz. februarja vrnil socialno pomoč in če ne vrnem jo bom moral z zamudnimi obrestmi. S tem sem se v bistvu izognil vrnitvi kajti tako ali tako grem v tujino delat, ker v SLO ne moreš dobiti dela. Tako da sploh ne bodo vedeli kje sem.
Upam da imaš rad opravka z davkarijo. Ker običajno če takih stvari ne plačaš v roku, bodo oni to forwardiral na davkarijo za izterjavo (gre za javna sredstva). Pol si pa f*cked up. Ker davkarija ti bo po hitrem postopku poslala izvršbo in zasegla sredstva na računu do predpisane vrednosti (20 eur izvršba + 13 eur strošek banke) . Načeloma če dobivaš socialno pomoč ali sredstva izpod minimalne plače, tega ne bi smeli počet, ampak banke bodo to večinoma brez problema storile (še posebej če imaš račun v državni banki, Unicredit je recimo izvršbo zavrnil, ko se je to zgodilo meni).
Če si pameten, plačaj in izgini iz Slovenije. Davčni dolg ne zastara tako hitro. Mislim da po 5 letih če ne celo več.

Jernej88_ ::

mojsterleo je izjavil:

Jernej88_ je izjavil:

Razplet te zgodbe je sledeč:
Bil sem na CSD-ju, podpisal izjavo da bom prihodnje leto januarja oz. februarja vrnil socialno pomoč in če ne vrnem jo bom moral z zamudnimi obrestmi. S tem sem se v bistvu izognil vrnitvi kajti tako ali tako grem v tujino delat, ker v SLO ne moreš dobiti dela. Tako da sploh ne bodo vedeli kje sem.
Upam da imaš rad opravka z davkarijo. Ker običajno če takih stvari ne plačaš v roku, bodo oni to forwardiral na davkarijo za izterjavo (gre za javna sredstva). Pol si pa f*cked up. Ker davkarija ti bo po hitrem postopku poslala izvršbo in zasegla sredstva na računu do predpisane vrednosti (20 eur izvršba + 13 eur strošek banke) . Načeloma če dobivaš socialno pomoč ali sredstva izpod minimalne plače, tega ne bi smeli počet, ampak banke bodo to večinoma brez problema storile (še posebej če imaš račun v državni banki, Unicredit je recimo izvršbo zavrnil, ko se je to zgodilo meni).
Če si pameten, plačaj in izgini iz Slovenije. Davčni dolg ne zastara tako hitro. Mislim da po 5 letih če ne celo več.

Misliš da sem tako naiven da bom imel odprt TRR v tujini?
Tega denarja država od mene nebo videla nikoli. Ja, 5 let je zastaralni rok. Sem se že pozanimal.

jalovec09 je izjavil:

Da ne boš razočaran, nekateri, ki so šli v tujino so se po nekaj letih vrnili nazaj v Slovenijo.

Jaz bi vrnil pomoč, ko bi dobil prvo plačo, ker prvo palčo moraš itak zapravt.

Jaz pa poznam ljudi kateri so šli v tujino in se niso več nikoli vrnili, ker je tam dosti lepše.
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

Ne morem verjeti, koliko dela so si eni pripravljeni nakopat za to, da prihranijo 230 eur, ki so jih nelegitimno prejeli. Pa še celo 1 leto časa so ti dali, verjetno bi se lahko zmenil tudi za več obrokov.

V tujini je lepše..... a se mi samo zdi da si malce naiven? Situacija ni nikjer najbolj rožnata. V tujini boš dobil samo kakšna taka dela, ki bi jih lahko dobil brez težav tudi pri nas. Sicer je odvisno od tega, kaj znaš in kaj si po poklicu, ampak to te ne sprašujem in me ne zanima.

koyotee ::

pojdi še danes, ker takih nehvaležnih državljanov pa res ne rabimo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

amigo_no1 ::

MojsterLeo
Verjetno je bila odločba CSDja samo povod, vzrok njegove odločitve da gre v tujino se je imho "(s)kuhal" že prej...



Utemeljitev je da sem jo prejel neupravičeno.

Ti ni bilo obrazloženo nič bolj detaljno ?? Zakaj, kako ?

jalovec09 ::

Jaz ti priporočam, da ostaneš tu, ne poznaš dovolj tujino, tudi jaz sem nekaj let nazaj se zanimal za tujino, prebal na tone nasvetov, pogovarjal se z živečimi v tujini, vsak dan visel na portalih podobnim ˝slovenci v tujini˝

Bistvo je, da nekateri so šli ven, ne zaradi denarja, boljših zaposlitev, ampak nečesa drugega, ker nikjer se ne cedi mlek in med, stroški so višji, pogoji za državljanstvo so krepko zaostreni, ....še največ pa bi povedal tisti, ki so šli ven in tam živijo ali pa so se vrnili.

algo ::

Se mi ne da celotne teme prebirati zato bi vas na kratko vprašal. Če 2 leti upravičeno prejemaš socialno pomoč in se potem zaposliš ali boš moral prejeto denarno socialno pomoč vrniti? Eni pravijo da ja eni da ne. Kako je sedaj s tem?

Ziga Dolhar ::

Ne.
https://dolhar.si/

Fizikalko ::

Ne morem verjet, kakšen kekec... če bi ti vso energijo, ki jo trenutno daješ v samosmiljenje in pa hvatanje krivin glede vračanja parih stotakov dal v to, da se naučiš kaj uporabnega, za kar trg celo (dobro) plača, bi bil že zdavnaj na zeleni veji. Ampak ne... bog ne daj, da bi poleg pisanja prošenj prdnil u ritjo, ane.

Ni čudno, da ne dobiš dela, takega informatika s takim pristopom do dela ne vzamem nikoli, dobro plačam pa sploh ne.

In, mimogrede (kot ti je že nebivedu skušal dopovedat), s tisim dvoletnim faksom si ne boš kaj dosti pomagal, še manj pa tvoj bodoči delodajalec. Če te informatika veseli, se izobražuj in študiraj (sam) naprej, naredi kak projekt, bodi "viden",...

Sploh pa... za katero vejo informatike se sploh zanimaš, kaj bi rad počel (ko si že tako ozko usmerjen, da iščeš točno določen job)?

gslo ::

jernej, če maš kakšen plan s tujino bi bil vesel, da ga deliš tle. tole kar si napisal je bolj ihta v stilu "jebte se, ne bom vam dal nazaj sam zato ker sem pač jst tako reku in ker mi nič ne morete". death and taxes, remember.

me pa zanima kakšen maš plan, ker s srednjo šolo in larifari 2-letnim "faksom" si v tujini primeren za taxista, pomivalca posode, delavca v proizvodnji/na pumpi/v skladišču in take traparije. plača bo za ta delovna mesta večja kot v SLO, ampak bo večji tudi strošek preživljanja. skratka, lowlife boš. ogromne probleme boš imel tudi, če ne obvladaš jezika (torej ti ob predpostavki da si izjemno soliden v pisanju/govorjenju angleščine ostanejo bolj ali manj angleško govoreče države, kjer pa danes ni rožnato). bi šel rad v anglijo delat? smeh, nazaj boš s prvim easyjetom, razen če ti ni odveč skretov v KFC-u pucat, s sodelavci Poljaki.

če boš imel neizmerno srečo, probaj s kakšnimi šihti na križarkah. seveda ne v informatiki, ker je velikost službe za informatiko na eni veliki križarki med 2-5 zaposlenih in ponavad je to folk, ki je prišel notri VIP. je pa kar dobro plačano skorajda vse, kar se dela gor.

fosil ::

Kaj pa je bil razlog za vračilo?
Si imel kakšne prihodke ali kako?
Tako je!

ShowDown ::

Torej ker je ta tema polna nepotrebnega moraliziranja me zanima: "Zakaj je avtor teme moral (oz. bi moral) vrniti socialno pomoč?" Pa ne pisat "ker jo je prejemal neupravičeno" - to ne pove nič.

St235 ::

Smo vsaj trikart vprašali, kaj je bil razlog in smo od njega dobili odgovor: Utemeljitev je da sem jo prejel neupravičeno.


Razen njega in uslužbenca CSD, ki je vodil postopek, pa nobeden ne ve kaj bilo neupravičenega.

mikic007 ::

Kolikor je povedal, ima nekaj podedovano (ce mu bo brat izplacal na roke?!).

Jernej, poslusaj eno pametno besedo od nekoga, ki je sel se cez veliko vec, kot si si zaenkrat nakopal ti. Pisem iz tujine, kamor sem se preselil, ker mi v Sloveniji ni slo najbolje. Na kratko in upam, da ti pomaga pri nekaterih odlocitvah:

V Sloveniji sem v nekaj letih pridelal nekaj k€ dolgov do davcne in dolocenega ministrstva, bolj kot ne po lastni naivnosti in mentaliteti, bo ze slo, najbolje na lahek nacin. Ko se je vse zakompliciralo, sem se odpravil v tujino in imel sreco. Zdaj imam delo, ki ga opravljam z veseljem, solidno placo in kaj z njo pocnem? Vracam vse dolgove v Sloveniji!

Dolgove je treba vracati, pa ce so se tako po krivici/naivnosti ustvarjeni. Ti nimas niti 200€ dolgov, zakaj si greniti zivljenje zaradi tega?? To se ti zdi denar samo zdaj. Raje naj ti brat sedaj pomaga, poskusi najti neko delo, ce pa ze gres v tujino pa vedi, da ni lahko. Enako ali se tezje kot v Sloveniji, dokler ne prides h koritu.

Resnicno, ne jemlji tega drobiza kot konec sveta, ampak raje kot vzpodbudo, da se bos iz tega dreka izkopal. Se nekaj let casa imas, preden se moras zacet sekirat zaradi denarja!

Se opravicujem za roman, ampak cutim potrebo, da cloveku preprecim dodatno zapletanje situacije...

49106 ::

Osebni stečaj?

St235 ::

za 200€?

mojsterleo ::

algo je izjavil:

Se mi ne da celotne teme prebirati zato bi vas na kratko vprašal. Če 2 leti upravičeno prejemaš socialno pomoč in se potem zaposliš ali boš moral prejeto denarno socialno pomoč vrniti? Eni pravijo da ja eni da ne. Kako je sedaj s tem?
Če prejemaš upravičeno ne vračaš nič.

mikic007 ::

Heh, osebni stecaj? To je sci-fi, to za nikogar ne pride v postev. Kolikor vem, izbrise samo dolocene dolgove in nikoli tistih, ki jih normalen clovek ustvari. Hkrati mislim da moras zbrati vsaj nekih 1500€!?, cel kup nekih bedastoc ipd.

Ali se splaca? Ravno toliko, kot iti v tujino (EU??) zaradi 200€ ... Dajte malo pameti ljudje, dajte cloveku raje povedati, kaj se spalca in kaj ne. In splaca se samo vrniti in zaceti delati, ali narediti nek plan, kako postati bolj konkurencen (dodatno izobrazevanje, izkusnje na kaksnih drugih podrocjih, prostovoljno delo ...). Naredi nekaj, da lahko napises v CV kaj vec, kot samo kaksno solo imas ...

jalovec09 ::

algo je izjavil:

Se mi ne da celotne teme prebirati zato bi vas na kratko vprašal. Če 2 leti upravičeno prejemaš socialno pomoč in se potem zaposliš ali boš moral prejeto denarno socialno pomoč vrniti? Eni pravijo da ja eni da ne. Kako je sedaj s tem?


NE in še enkrat NE, nobene ne vrača.

Alamar ::

Jao, a ne vidite, da je tip beden trol. Kje bo šel tak model v tujino za vedno. V prvem letu bo ali butt-fucked ali pa ga razstavijo na prafaktorje za organe.:))

mojsterleo ::

Alamar je izjavil:

Jao, a ne vidite, da je tip beden trol. Kje bo šel tak model v tujino za vedno. V prvem letu bo ali butt-fucked ali pa ga razstavijo na prafaktorje za organe.:))

Hehe ja, ko sem se sam pozanimal za delo v tujini, je bilo treba imeti kr zajeten lasten vložek. Pod 2000 eur se sploh nimaš kej pogovarjat (delo v ameriki, avstraliji pod 5000 nimaš kej iskat). Razen mogoče če najdeš koga da mu delaš prvi mesec za bakšiš v tujini ... kolikor vem pa takih itak ni, ponavad maš kake agencije ki nategujejo gradbene delavce, edino.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Jernej88_ je izjavil:


Kdo je rekel da zahtevam 2k? Hočem samo delo, ki bo primerno plačano moji izobrazbi.


Saj za tvojo izobrazbo, brez izkušenj, je 70-800 EUR neto čisto normalna plača. Žal. Slovenske razmere ko se ljudje prodajajo za drobiž. Nekateri pač delajo iz veselja in zbijajo ceno vsem ostalim. Preberi si o tem en prispevek Mihe Mazzinija.

Raje pojdi hitro delat, ker drugače te bo vsak delodajalec na razgovoru vprašal zakaj je eno leto po diplomi to tvoja prva možna služba.

Zdajle bi jih imel že 8-9 mesecev in bi imel kaj napisat v CV.

Kar se pa tiče dela v tujini, toliko.

Sam zadnje čase delam po tujini na kratkih projektih. ravno tako boš moral pošiljati prošnje. Večina na prošnje ne bo niti odgovorila, pri večini pa dobiš zavrnitev ker so dobili boljšega, hitrejšega, lepšega. Že samo priti do intervjuja je umetnost.

Tujina prinaša iste probleme kot Slovenija, samo nagrada (plača) je potem večja. So pa tudi stroški večji (predvsem bivanje).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Jernej88_ ::

St235 je izjavil:

za 200€?

Ja 200 €. Ne dam niti centa državi!

Alamar je izjavil:

Jao, a ne vidite, da je tip beden trol. Kje bo šel tak model v tujino za vedno. V prvem letu bo ali butt-fucked ali pa ga razstavijo na prafaktorje za organe.:))

Ne podcenjuj ljudi ker ne veš kaka znanja imajo.

mojsterleo je izjavil:

Ne morem verjeti, koliko dela so si eni pripravljeni nakopat za to, da prihranijo 230 eur, ki so jih nelegitimno prejeli. Pa še celo 1 leto časa so ti dali, verjetno bi se lahko zmenil tudi za več obrokov.

V tujini je lepše..... a se mi samo zdi da si malce naiven? Situacija ni nikjer najbolj rožnata. V tujini boš dobil samo kakšna taka dela, ki bi jih lahko dobil brez težav tudi pri nas. Sicer je odvisno od tega, kaj znaš in kaj si po poklicu, ampak to te ne sprašujem in me ne zanima.

Saj tako je odplačevanje na obroke.
Glede tujine ti pa povem da tam znajo znanje ceniti ne tako kot pri nas. Bil sem na praktičnem izobraževanju v podjetju (PHP/My Sql) in mi direktor ni niti izplačal tistega kar mi pripada po pogodbi in sem mu rekel hvala lepa.
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

Jernej88_ ::

fosil je izjavil:

Kaj pa je bil razlog za vračilo?
Si imel kakšne prihodke ali kako?

Prihodkov nisem imel nobenih.
No more Slovenia!

Pšenični ::

"Ne."

Socialna pomoč se vrne, ko se po smrti prejemnika država usede na premoženje. Seveda če ga imaš. Torej to ni pomoč ampak posojilo. To smo že v drugi temi obdelali.

Najlažje je pa folk zavajat, da se ne vrne za časa življenja. In devat take odgovore. Sicer je to res, da ti ni potrebno vračat, za časa življenja, ampak pazi, lahko pa vrneš. In ni potrebno tvojm otrokom.

Tako morajo dediči socialno pomoč vrniti. Če hočejo dedovati. Z obrestmi vred.

Zadeva je aktualna ker je mislim okrog 85% slovencev lastnikov stanovanj, ali drugih nepremičnin.

"Prihodkov nisem imel nobenih."

Če hočejo denar nazaj, je verjetno napisano zakaj. Katera "določila" so bila kršena.

Še tole....

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

OPOZORILO: Dedovanje premoženja osebe, ki je prejemala denarno socialno pomoč


"Zakon o dedovanju v 128. členu določa, da se dedovanje premoženja osebe, ki je uživala pomoč v skladu s predpisi o socialnem varstvu, omeji do višine vrednosti prejete pomoči.


Ta omejitev se izvede tako, da postane del zapustnikovega premoženja, ki ustreza vrednosti prejete pomoči, lastnina Republike Slovenije - če se je pomoč financirala iz proračuna Republike Slovenije - oziroma lastnina občine, če se je pomoč financirala iz proračuna občine.



Če se dediči zavežejo povrniti vrednost dane pomoči Republiki Sloveniji oziroma občini, dedujejo vse zapustnikovo premoženje.


V prejeto pomoč se izmed pravic, ki jih financira Republika Slovenija, šteje denarna socialna pomoč."

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

To mi delamo paniko po spletu, da je soc.pomoč = posojilo.

Če bi res bilo to posojilo, bi tudi jasno tudi pisalo.

Invictus ::

Ne vem kaj je s tem narobe da se država pač usede na premoženje socialnega upravičenca. Marsikdo ima hišo kjer živi, ki je vsedna kar nekaj 10 tisoč EUR. Potem pa zaprosi za socialno pomoč.

In zdaj jaz, ki plačujem davke, naj financiram nekoga, ki ima kapital (v obliki nepremičnine), na koncu bodo pa še dediči dobili vse? Ni šans. naj pač dediči poskrbijo za svoje ta stare.

Saj zakon je že star ko zemlja. Sam šele v zadnjem času so ga začeli izvajat. Pač država rabi denar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mojsterleo ::

Invictus je izjavil:

Raje pojdi hitro delat, ker drugače te bo vsak delodajalec na razgovoru vprašal zakaj je eno leto po diplomi to tvoja prva možna služba.
Nič posebnega v banana republiki Sloveniji. Tudi mene so že spraševali, zakaj imam pri 30 letih starosti 9 mesecev delovne dobe. V bistvu sem si plačeval prej itak prostovoljno pokojninski prispevek (ko sem bil študent in je bilo delo lažje dobiti). Razlog je dokaj enostaven, študenti vejo, da na trgu dela zaposlitev ni, zato vlečejo in nategujejo svoje statuse dokler gre, in delajo prek študenta (ta forum ni nobena izjema, samo malo poglej teme in poste). Ko pridejo na trg dela, je študentsko delo ničvredno in si spet na začetku. Lahko objavim sken več kot enega odgovora na vlogo za zaposlitev, kjer so mi to napisali.

Invictus je izjavil:

Saj zakon je že star ko zemlja. Sam šele v zadnjem času so ga začeli izvajat. Pač država rabi denar.

Država rabi denar za financiranje tajkunov in dokapitalizacije..... tam se pa enmu bogemu socialcu na nepremičnino usedejo. In to v največji krizi, ko kak dedič sam nima nobenega denarja, da bi poplačal. Priceless!!! Sploh ne vem, kateri wannabe doktorček si je spomnil to genialno idejo. Ker tega prej splho nikoli niso delali. Celo CSDji so bli kompletno SHOOK in so zanikali, da so take dedne izterjave sploh mogoče. poglej mal arhive časopisov......... sam v tej državi kreteni za neumne ideje niso kaznovani, ampak celo nadgrajeni. Greznična država FTW!!!!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

mojsterleo je izjavil:

algo je izjavil:

Se mi ne da celotne teme prebirati zato bi vas na kratko vprašal. Če 2 leti upravičeno prejemaš socialno pomoč in se potem zaposliš ali boš moral prejeto denarno socialno pomoč vrniti? Eni pravijo da ja eni da ne. Kako je sedaj s tem?
Če prejemaš upravičeno ne vračaš nič.

Samo tegale jaz res ne razumem...

Ozadje: Mat živi z zelo nizkimi dohodki, 350 EUR nadomestila za čas brezposelnosti, s tem da je zaradi svoje bolezni pri 56. letih dejansko nezaposljiva. Ima pa lastno 1,5-sobno stanovanje in avto, ki na trgu verjetno ni vreden niti 200 EUR. Med drugim si tudi zaradi prispevka, ki je bil objavljen v oddaji Preverjeno na PopTV ne upa zaprositi za socialno pomoč, ker meni, da bo to mogla nekoč vračati oz. da bi po njeni smrti morala vračati to midva z bratom (oz. bi se država usedla na njeno stanovanje v zapuščinski razpravi). Tako v večjem delu jaz materi plačujem stroške, namesto da bi npr. varčeval za svoje stanovanje ali pa plačeval obrok za kredit.

Kaj je zdaj na stvari?
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

Prepisat stanovanje na vaju in zaprosti za socialno podporo. Če stanovanje ne bo v dediščini potem se država nima na kaj vsest. Tukaj je pač ogromno odvisno od vaših odnosov. Da se v pogodbo lahko tudi klavzula, da sta jo ne smeta izselit iz stanovanja za časa življenja ali kaj podobnega.

Cel koncept temelji na temu, da je socialna pomoč namenjena xy osebi, ker nima za preživetje. Ob smrti pa se država usede na dediščino, ker je za xy osebo kaj dedovati to pomeni, da je oseba dejansko imela kapital (v obliki nepremičnine).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024374 (18933) shadeX
»

Vracanje socialne pomoci

Oddelek: Loža
417226 (5573) jalovec09
»

Izguba zaposlitve

Oddelek: Loža
478651 (7052) Pithlit
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569556 (60730) jype

Več podobnih tem