» »

Instalacija OS

Instalacija OS

hmm23 ::

Samo vprašal bi, ali so lahko težave z instalacijo (originalnega) Win xp (na DVD-ju) na laptopu (brez OS)? Nisem nikoli tega počel, pa bom čez par dni probal, pa žal nimam nobenega računalničarja v bližini, če se kje zalomi. Me samo zanima, a je to enostavno, ali rabiš imeti kakšna računalniška znanja?

Samo v BIOS-u nastaviš na DVD enoto, daš DVD noter in potem samo Next ...? ali še kaj in na kaj je potrebno pazit?
  • spremenilo: hmm23 ()

lmfao ::

Če je računalnik popolnoma prazen se ni za bat, da bi karkoli zafrknil. Če že, pa vse od začetka. V glavnem je precej enostavno. Poglej še sem in na youtube, da voš videl kako to dejansko zgleda.

V primeru, da imaš SATA disk, boš potreboval dodatne gonilnike, ki jih vahko "vsadiš" v CD, tukaj je tudi tema, ki to pojasni.

5er--> ::

Tako je kot si napisal. Zalomi se ti lahko kasneje, ko je sistem že nameščen, če ne boš npr. imel gonilnikov za xyz (grafična, mrežna kartica...) stvari.

Če te zanima, si tukaj pišem vodič o celotni namestitvi Win XP. (Od začetka do vseh programov, ki se mi zdijo potrebni.)

hmm23 ::

Pa menite, da se splača naložit oz. uporabit Win iz MSDNAA in kupit laptop brez OS ali raje dam nekoliko več ter kupim laptop z OS?

klihk ::

Včasih so bili tisti laptopi brez OS precej cenejši, kako je zdaj pa ne vem, prej se je splačalo kupit brez, pa ga sam naložit

cyber_killer ::

Za 100€ bom zrihtal vse.

zavajon ::

cyber_killer je izjavil:

Za 100€ bom zrihtal vse.

Za dodatnih 100€ lahko kupi notebook z licenčnimi windoze ;)

5er--> ::

Saj, če ima MSDNAA licenco so tudi licenčni.

SkIDiver ::

Če imaš MSDNAA licenco si lepo namesti Windows 7 na prenosnik in je zadeva rešena. Za popolnega alfabeta so najlažji kar se tiče namestitve pa tudi sicer zakaj bi šel na Windows XP? Če misliš, da bodo delali hitreje in bolje od Windows 7 se motiš. Drugi vidik je pa varnost. Windows 7 je vsekakor bolj varen OS kot Windows XP.

Preden boš nameščal si vsekakor poglej kakšen youtube vodič ali pa ga poišči preko googla. Obstaja kar nekaj lepih slikovnih vodičev kako namestit Windows XP, Visto in Windows 7. Pri tem bi ti dodal samo še nasvet, da si pred namestitvijo en fizičen disk, ki je v prenosniku razdeli na dva logična pogona (diska). En npr. C drugi pa D. Na C namestiš OS (v primeru Win7 mu nameni med 80 in 100GB) na D pa imaš potem prostor kamor shranjuješ podatke. Zakaj takšen pristop? Če ti odleti OS ti bodo podatki še vedno ostali na D. Vse kar rabiš nato storit je ponovno nameščanje OS-a na C.

finpol1 ::

Če komp nima OS potem moraš namestit še vse programe (npr. FF, ...)? Če nima OS to pomen, da je čist prazen in nima čist nič gor?

SkIDiver ::

Ja, to pomeni, da ni nič gor.

hmm23 ::

Koliko časa pa približno traja, da naložiš OS in vse osnovne programe na računalnik?

Tr0n ::

Odvisno. Od 30 min pa tudi do dve uri ali vec.

cyber_killer ::

Tr0n je izjavil:

Odvisno. Od 30 min pa tudi do dve uri ali vec.

Nikoli ni 30min. Tako da začni od 2h pa naprej.

SkIDiver ::

Približno malce manj kot 30 minut se Win7 namešča. Potem si rezerviraj še čas za nameščanje posodobitev ~ 1h in naprej kar močno zavisi od hitrosti internetne povezave. Potem pa še nameščanje ostalih aplikacij kar pa je odvisno od tvojih potreb. Recimo sam porabim za vse skupaj, če se spravim nameščat OS povsem na novo od nekje 6 ur dalje. Je pa res, da sem natančen in hočem imeti vse urejeno.

Tr0n ::

cyber_killer je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Odvisno. Od 30 min pa tudi do dve uri ali vec.

Nikoli ni 30min. Tako da začni od 2h pa naprej.

Windows 7 je pod 20 min na SSD. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

cyber_killer ::

Gomez je zastavil vprašanje "Koliko časa pa približno traja, da naložiš OS in vse osnovne programe na računalnik?"

Tako, da spet nemoreš reči od 30min naprej. :)

SmeskoSnezak ::

Jaz imam rekord z XP-ji, Office, updajti in osnovnimi programi uro pa pol. Pa še licenčne lahk dobim, ker hodim na tak faks :P
@ Pusti soncu v srce... @

finpol1 ::

kaj tudi MS Office dobiš licenčne?

SkIDiver ::

Ne. MSDNAA ne vključuje Office produktov, razen Access-a in Project-a, ki pa sta "razvojni" orodji.

finpol1 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Jaz imam rekord z XP-ji, Office, updajti in osnovnimi programi uro pa pol. Pa še licenčne lahk dobim, ker hodim na tak faks :P


Tko je napisal. Jaz vem, da jih ni na MSDNAA :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()

SkIDiver ::

Verjetno je mislil na OS:)

SmeskoSnezak ::

OS? Libre Office ;)
@ Pusti soncu v srce... @

SkIDiver ::

Hehehehe

OS->Operacijski Sistem, Operating System

SmeskoSnezak ::

Aja, ja ... sem mislo, da mislite open source.
@ Pusti soncu v srce... @

opeter ::

Linux gre hitro gor ... pa še osnovne programi se takoj naložijo. Vse ostalo pa je odvisno od tvoje internetne povezave.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hmm23 ::

Misliš, da bi se hitro navadil na Linux? Pomoje je precej drugače kot Win? pa še ne vem, kje bi ga lahko dobil :S

amigo_no1 ::

Zelo težko vprašanje... http://www.ubuntu.com/download

opeter ::

Na to vprašanje si moraš sam odgovorit. Za večino opravil za navadne uporabnike je katera od Linux distribucij pa tudi priloženi programi (če pa kaj manjka, se razgledaš v "programskem središču") čisto dovolj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16666153 (53511) MrStein
»

MS Office 4 free

Oddelek: Programska oprema
296235 (5566) 111111111111
»

Laptop brez OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
253591 (2898) ricola78
»

Službeni prenosni računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9013445 (12166) Daedalus
»

Problem z zagonom win7

Oddelek: Operacijski sistemi
91932 (1805) Duhec

Več podobnih tem