» »

Laptop brez OS

Laptop brez OS

hmm23 ::

Če kupim laptop brez OS, me zanima, kako zgleda namestitev OS, ali ga lahko naložim iz neta (MSDNAA, tako da je original) iz istega kompa, ali ga moram že prej naložit na DVD?

fosil ::

Ne moreš direkt z neta.
Najprej moraš spečt DVD in nato iz DVD-ja naložiš OS na laptop.
Tako je!

hmm23 ::

Pa OS naložim na komp brez OS običajno kot kakšen drug program, ali so tu kake posebnosti?

Hvala in lp

IceBoX ::

Najprej moraš seveda OS pobrati in zapeči na DVD. Glej da boš zapekel kot "boot DVD". Najbolje je, če OS ko preneseš na disk (ponavadi ima končnico .iso) odpreš in zapečeš s programom kot je recimo PowerISO. Potem moraš v BIOSu nastaviti Boot priority na CD oz. DVD enoto. Tako ti bo prvo bralo iz DVD-ja, kjer pa boš imel OS. Potem samo slediš navodilom.
Huh...

Vice ::

najbolje je da ne zapečeš do konca DVDja. Se ti bolj splača dat malo bolj "srov" DVD v prenosnik in potem skupaj s prenosnikom ga daš v pečko pa na 180 stopinj za 30 minut, da imaš avtomatično zapečenega še na hard disk. Da se ne zajebavaš še s klikanjem next, next... in podobnim sranjem.

bauci ::

Vice:
Si pa res pameten. Človek je lepo nekaj vprašal in na tem forumu bi pričakoval, da bo dobil tudi uporaben odgovor.
Izgleda, da si zgrešil forum!
Pa ne mi rečt, da si se samo malo pošalil. Res ne razumem, da nekaterim ni jasno, da vsi ne vemo vseh skrivnosti univerzuma in da je lahko nekomu velik problem namestiti OS na PC.

Yohan del Sud ::

Če nastaviš v biosu, na modernem prenosniku poleg z optične enote lahko naložiš tudi z USB ključa. In lokalne mreže. Ali direkt z interneta, če je Apple. >:D
www.strancar.com

KoMar- ::

fosil ::

Ne še dodatno begat človeka :)
Nared tako, kot je rekel IceBox
Tako je!

finpol1 ::

KoMar- je izjavil:

http://download.cnet.com/Windows-7-USB-...


S tem programom lahko OS na komp naložimo preko USB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()

KoMar- ::

Da.

hmm23 ::

IceBoX je izjavil:

Najprej moraš seveda OS pobrati in zapeči na DVD. Glej da boš zapekel kot "boot DVD". Najbolje je, če OS ko preneseš na disk (ponavadi ima končnico .iso) odpreš in zapečeš s programom kot je recimo PowerISO. Potem moraš v BIOSu nastaviti Boot priority na CD oz. DVD enoto. Tako ti bo prvo bralo iz DVD-ja, kjer pa boš imel OS. Potem samo slediš navodilom.


Torej Win7 potem ko sem ga naložil na disk na kompu z desno kliknem ter pokažem na PowerISO (sem ga že naložil) ter kliknem "Add to image file" ?

Potem najbrž izberem " .iso file" pod "Save image file as" ?

Pod lokacijo pač izberem D (DVD pogon)

Upam, da je to pravi postopek :)

Hvala vsem za odgovore :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

techfreak :) ::

Z PowerISO ne moreš. Potrebuješ program za peko CD/DVDjev.

Recimo: http://www.imgburn.com/
Namestiš program, izbereš Win7 datoteko, vstaviš DVD ter klikneš Burn (ali nekaj podobnega).

RockyS ::

Kako si prišel do MSDNAA licence?

Da nebom v celoti offtopic, tukaj imaš video

hmm23 ::

MSDNAA je na našem faxu free :)

Ta video je ravn ta Power ISO, ki sem ga že probal uporabit na isti način :)

Kaj zdaj ne vem več, a lahko uporabim Power ISO ali ne?

Zakaj sem ga sploh naložil :)

techfreak :) ::

Da, z Power ISO lahko zapečeš na DVD. V mojem sporočilu sem ta program zamešal z MagicISO, ki opravlja drugo funkcijo.

hmm23 ::

Pa moram win7 v celoti naložit na komp (kjer že imam OS) preden ga lahko zapečem na DVD?

IceBoX ::

Ne razumem. S kjerkoli na katerikoli OS si poberi sliko (.iso) windowsow. Odpri z PowerISO in klikni na zapeči oz. burn. Nato ta DVD vstavi v DVD pogon.
Huh...

hmm23 ::

Problem je samo v tem, da ne najdem datoteke s končnico .iso

Tako da predvidevam, da moram Win7 v celoti naložiti na komp, šele potem se bo mogoče kje našel fajl s končnico .iso ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

shinko ::

Ti nalagaš Win7 v OS?
Ali besedo "naložiti" uporabljaš namesto besede prenesti?
Če drugo potem je odgovor ja, Win7 moraš do konca prenesti na trdi disk, da ga lahko zapečeš na dvd.
Če si pa zagnal namestitev Win7 znotraj kakega drugega OS, pa si zgrešil...

hmm23 ::

sem se zmotil: mislil sem do konca prenesti/downloadati

finpol1 ::

finpol1 je izjavil:

KoMar- je izjavil:

http://download.cnet.com/Windows-7-USB-...




Torej v tem primeru imam samo OS na USB in potem v BIOS-u laptopa se nastavi Boot priority na USB?

Hvala za odgovor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()

hmm23 ::

IceBoX je izjavil:

Ne razumem. S kjerkoli na katerikoli OS si poberi sliko (.iso) windowsow. Odpri z PowerISO in klikni na zapeči oz. burn. Nato ta DVD vstavi v DVD pogon.



Mi je uspelo. Najbrž bo v redu, čeprav ima končnico _ISO in ne .iso ?

Zdaj ta CD vstavim v laptop brez OS (imam namen nabavit) ter bo uspelo naložit? Samo prej moram v BIOS-u nastavit Boot priority na DVD pogon? Kako se že to naredi? Hvala še tokrat :) lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

IceBoX ::

Ko se računalnik prižge ti mora nekje pisati. "Press del to enter BIOS" oz. "Press ____ to enter BIOS". Ti pritisni tisto tipko, potem pogledaš pod boot menu (vsak računalnik ima malo drugače), pogledaš boot priority in daš da imaš DVD enoto na prvem mestu. Nato greš ven iz BIOSa (ti spodaj piše nekaj podobnega: press F7 to save and exit, ne vem če je res F7). Nato ti bo računalnik bral iz DVD-ja. Po namestitvi Windowsov pa samo spremeni boot priority nazaj na disk.
Huh...

klihk ::

Če hočem, da dela XP na laptopu rabim ene gonilnike (mislim, da ASCII), ker mi ne zazna diska

Predvidevam, da rabim te gonilnike najprej zapeč na DVD in potem DVD vstavit v laptop, samo ne vem, kje jih najti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klihk ()

ricola78 ::

Rabiš SATA gonilnike. Včasih sem s tem programom integriral gonilnike v CD od XP-jev.
Če imaš možnost dobit zunanji USB floppy, jih lahko namestiš preko diskete. (F6 moraš stistnit pri zagonu instalcije XP -jev)

Ne vem kak laptop imaš ampak včashi si lahko v BIOS-u omogočil nekakšno IDE emulacijo SATA krmilnika in potem nisi potreboval gonilnikov.
Je pa sistem lace počasneje delal (vsaj po mojih izkušnjah).

LP R
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
211666 (778) Riff
»

Kako namestiti OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
121973 (1673) Csharp
»

usb boot win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
101759 (1620) MrStein
»

Priklop DVD enote

Oddelek: Pomoč in nasveti
11977 (857) Janac
»

Racunalnik noce BOOTat LINUXA.. pomoc..

Oddelek: Operacijski sistemi
6863 (771) WamPIRe-

Več podobnih tem