» »

Google ukinja manj popularne storitve

Google ukinja manj popularne storitve

Google Desktop je en izmed storitev, ki se poslavlja.

vir: Google
Google - Google se je jeseni lotil spomladanskega čiščenja svojih izdelkov in storitev, so zapisali na svojem Blogu. To pomeni, da bodo v naslednjih mesecih prenehali razvijati in podpirati deset storitev. Na ta način želijo preprečiti tratenje energije za manj pomembne projekte, saj bodo vsi, ki so delali na ukinjeni projektih, presedlali na druge, pomembnejše projekte.

Ukinili bodo Aardvark (pridobljen z lanskoletnim prevzemom istoimenskega podjetja), Desktop (davnega leta 2004 predstavljen nov način iskanja po lokalnih diskih v Windows XP), Fast Flip (revolucionarno predstavljen leta 2009 kot nov način prebiranja revij in časnikov), Google Maps API for Flash, Google Pack, Google Web Security (nastal iz leta 2007 prevzetega Postinija), Image Labeler (za označevanje slik za lažje delo Googlovih pajkov), Notebook, Sidewiki in Subscribed Links.

S tem se nadaljuje čiščenje manj poznanih in uporabljenih storitev, ki se je intenzivno začelo po Pageovem prevzemu vodilne funkcije v Googlu. Maja so ukinili vrsto API-jev, junija so se poslovili od Google Healtha in PowerMetra, medtem ko je Photovine deloval zgolj teden dni.

22 komentarjev

KoMar- ::

Pametno.

gnilojabolko ::

mogoce sem neuk, ampak za vecino teh storitev sploh prvic slisim 8-O

KoMar- ::

In zato jih tudi ukinjajo :D

1fris ::

Desktop je fina zadeva!

Poišče in najde vse na tvojem PC.

Kaj je/bo zamenjava ?

Golden eye ::

1fris je izjavil:

Desktop je fina zadeva!

Poišče in najde vse na tvojem PC.

Kaj je/bo zamenjava ?

Windows Search:
http://www.microsoft.com/windows/produc...

Aston_11 ::

Desktop mi je zakon in nuja - pri vseh mojih text datotekah je najhitrejši način, da se kaj najde, tudi če vem kje je.

CyberPunk ::

Desktopa je skoda, ja. Windows Search NI popolna zamenjava. Prav bi mu prisel (tudi) kaksen web interface. A podpira tudi vse (Googlove) iskalne operande (priznam, da ga nisem prav veliko uporabljal, razen za Start menu :) )?

RejZoR ::

Vse ostalo je šodr, ampak Google Desktop? Čudno da to ukinjajo. Mogoče zato ker ima Win 7 že svoje gadgete in se folk niti ne ubada z uporabo desktopa. WinXP userjev pa je čedalje manj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bedak ::

desktop je hud, ne vem zakaj to ukinjajo

novaa ::

tudi sam imam google desktop na winsih 7.... škoda da to ukinjajo

dronyx ::

Iskalnik meni še vedno dela.

CyberPunk ::

Google Desktop search seveda dela in bo se vedno delal, problem je pac v tem, da se ne bo vec vzdrzeval (apdejtan itak ze kako leto ni bil) - podobno najbrz velja za njegove plugine - in bo eventuelno "umrl". Usoda AltaVista Desktop Search-a (dvomim, da zadeva danes se deluje, razen mogoce za kaksne osnovne formate fajlov, ki se v zadnjih trinajst letih niso spremenili).

lopov ::

Desktop se bo pogrešal :(

Macketina ::

Jaz za iskanje na diskih uporabljam Everything. Ekspresno isce :)

DJ Beat ::

Mogoce kateri Windows7 gadget podpira google calendar? Ker precej uporabljam le tega, ker se gugl fino sinhronizira s telefonom.

rrostfrei ::

Ma Notebook mi je prav super zadevica. Škoda :(

nekikr ::

DJ Beat: imaš prav Googlov gadget za to, samo prebrskaj v tistim seznamu vseh.

waterdrop ::

desktop in notebook - oba bom pogrešal

trnvpeti ::

vse gre v oblak

bibip ::

Če veliko iščete po diskih, je dobra zadeva locate32. Naredi index, pa še zintegrira se lahko v sistem. Nastavitve pogledat, pa prilagodit. Zadnja verzija pred 4 leti. Ni važno. Dela BP. 32 in 64 bit.

lopov ::

bibip je izjavil:

Če veliko iščete po diskih, je dobra zadeva locate32. Naredi index, pa še zintegrira se lahko v sistem. Nastavitve pogledat, pa prilagodit. Zadnja verzija pred 4 leti. Ni važno. Dela BP. 32 in 64 bit.

Locate je super, ga tudi sam uporabljam. Zadnje uradna verzija je sicer *res* stara, a vrzi uč na beta -- http://locate32.net/files/daily/ -- 10.7.2011 ni tako staro ane >:D

Morda si spregledal:
The daily builds are currently most recent versions of Locate32, use these builds unless for some reason you want to stick with the official builds (above).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

bibip ::

Res sem spregledal. ;(( Že stara verzija mi je dovolj. Hvala za opozorilo. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei nadaljuje osamosvajanje od Androida z lastnimi zemljevidi

Oddelek: Novice / Ostale najave
185907 (3705) poweroff
»

Kako bi Microsoft ubil gesla

Oddelek: Novice / Varnost
349419 (6786) zmaugy
»

Google ukinja iGoogle, Video, Mini, Talk Chatback

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
237220 (4714) Jst
»

Google ukinja Buzz

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
168083 (6840) mpucel2
»

Skype bo bržkone prodan Microsoftu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4715443 (12953) MrStein

Več podobnih tem